No kā cēlies cilvēks?

 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Labdien! Pārsvarā uz šo jautājumu tiek dotas 3 atbildes.

1. Cilvēku radīja Dievs. Šī atbilde nav nepareiza, taču ir tēlaina un nekonkrēta. Bet ir daudzi, kas domā, ka cilvēku Dievs iztaisīja no māliem (kaut arī Bībelē rakstīts - no Zemes pīšļiem; ar to domāts tas, ka cilvēks radies tepat uz Zemes).

2. Cilvēks cēlies no pērtiķa. Kā diezgan pārliecinošs pierādījums tam ir organismu un ģenētiskās informācijas saturētāju līdzība.

3. Cilvēks radies kāda ārpuszemes faktora iespaidā. Šādas domas ir vairāk vai mazāk fantāziju līmenī.

Un kādas ir jūsu domas?
04.01.2016 17:29 |
 
Reitings 93
Reģ: 05.01.2016
NEREA

Viņš ir izlasījis kantu, tādējādi ir gudrāks par jebkuru no šejienes. (l)
05.01.2016 22:31 |
 
Reitings 272
Reģ: 01.03.2015
Ja cilvēks nezina, ka evolūcija ir fakts un zinātnē par to jautājumi nerodas nu jau ilgu laiku, tad viņš ir uzskatāms par duru.
05.01.2016 22:31 |
 
Reitings 272
Reģ: 01.03.2015
pietiks nu dirst, pati rakstīji, ka ''Agrāk ticēju Darvinam,'' nevis ka joprojām ''tici''

Galu galā izskatīt dažādas hipotēzes domāšanai nekaitē.

bet retardētu hipotēžu uzskatīšana par pilnīgi normālām daudz pasaka par hipotēžu izteicēja zemo domāšanas līmeni
05.01.2016 22:33 |
 
Reitings 811
Reģ: 09.06.2011
Par to pērtiķi... nu nezinu gan. Kāpēc tad tā evolūcija apstājās un neattīstījās tālāk? Viss ir viena liela mīkla. Katram ir savas versijas un pieņēmumi, bet kamēr neredzēšu īstus faktus un pierādījumus, tikmēr tādai spriedelēšanai nav īstas jēgas. Tikpat labi katrs tagad var tēlot zinātnieku un izvirzīt savu hipotēzi. Bet kur paliek reāli fakti, kurus var "apskatīt un sataustīt" ???
05.01.2016 22:36 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Paldies, bet tu neesi pilnvarots mani saukt par duru, jo pats neesi pietiekami augsta autoritāte, lai par to spriestu :) Un rupekļiem tāds statuss nepienākas.
05.01.2016 22:37 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Es te esmu salikusi čupu linku ar lieliskām prezentācijām no Smithsonian un video lekcijām jūtūbē ar pašiem foršākajiem kosmologiem un evolucionārajiem biologiem, bet nē, te ir tukša diršana ar vienīgo pamatojumu - man ir tiesības uz kultūras relativitāti aka "es pats varu izvēlēties, kas ir taisnība". Ja gribi uzskatīt, ka pasaule ir plakana, tad arī ir jāvar tolerēt, ka tevi sauc par idiotu.

P.S. Jebkurš daudz maz izglītots cilvēks kādā brīdī ir lasījis Kantu, bet kā autoritāte ētikā viņu padara par argumentu diskusijā par bioloģiju?
05.01.2016 22:38 |
 
Reitings 1586
Reģ: 28.06.2015
Kāpēc tad tā evolūcija apstājās un neattīstījās tālāk?


Kas teicis, ka evolūcija ir apstājusies? Joprojām turpinās, vnk nejūti. Tas viss nenotiek uz sitiena, vajadzīgs laiks. (t) Viena cilvēka dzīves laikā nenotiks baigais evolūcijas lēciens, ko būtu iespējams pamanīt.
05.01.2016 22:47 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es domaaju,ka ne tikai citplaneetiesi bija iejaukti saakumaa,bet turpina iejaukties arii tagad...
05.01.2016 22:51 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tā ir, bet augstprātība ne pie kā laba nenoved. Arī es ticu evolūcijas teorijai, bet, kad sanāk parunāt ar kādu, kam ir citas teorijas uzskati - es viņu nesaucu par idiotu, jo neuzskatu sevi par tiesīgu kādu apsaukāt. Es daru otrādi - ieklausos un mēģinu apskatīt tēmu no citas puses. Elastīga domāšana un atvērts prāts nav nekas nosodāms. Galu galā tieši tas arī noved cilvēci pie sasniegumiem un atklājumiem, ka zeme, piemēram, ir apaļa.
05.01.2016 22:51 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Es šo tēmu uzskatu tā - "Es nezinu kam ticēt, jo neredzu nevienam taustāmus un neapgāžamus pierādījumus."
05.01.2016 22:56 |
 
Reitings 272
Reģ: 01.03.2015
Elastīga domāšana un atvērts prāts nav nekas nosodāms.




Galu galā tieši tas arī noved cilvēci pie sasniegumiem un atklājumiem, ka zeme, piemēram, ir apaļa.

To, ka zeme ir apaļa, apgalvoja balstoties uz empīriskiem faktoriem, nevis tukši dirsa un hipotezēja, kā to dari tu, ka zeme ir apaļa un to tur 3 bruņurupuči uz mugurām, tāpēc tā nenokrīt lejā.
05.01.2016 22:58 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
05.01.2016 22:58 |
 
Reitings 467
Reģ: 24.08.2015
Miss joker- Pareizi uzskati. ;-)

Teoriju ir daudz, bet neviena nav 100% pierādīta.
Vienīgais manliekās ka kaut kur lasīju ka esot pieradīts ka cilvēks nav cēlies no pērtika.
05.01.2016 23:00 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Bet vispār es vainoju LV izglītības sistēmu. 5 gadi bioloģijas stundu un redz neesot "redzamu pierādījumu". :-D
05.01.2016 23:00 |
 
Reitings 272
Reģ: 01.03.2015
izrādās, ka cosmo bābas cosmi vien ir lasījušas, un vienu no zinātnes stūrakmeņiem uzskata par vāji pamatotu pļāpāšanu, kurai pat paši zinātnieki nepiekrīt :D :D :D bļeģ
05.01.2016 23:01 |
 
Reitings 467
Reģ: 24.08.2015
NordicBelle- Tu tiešām tici tam ka cilvēks ir radies evolūcijad celā tikai tapēc ka tā liekas visticamāk? Pasaki ka vel tici ka piramīdas cēla cilvēki...
05.01.2016 23:05 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Bruno, tu lasīt nemāki vai kur ir tava problēma?
05.01.2016 23:13 |
 
Reitings 176
Reģ: 05.01.2016
Bet vispār es vainoju LV izglītības sistēmu. 5 gadi bioloģijas stundu un redz neesot "redzamu pierādījumu".

Varbūt kļūdos, bet arī mācību grāmatās paragrāfs saucas Darvina TEORIJA. Jā, jā, tieši teorija.
Diemžēl latviešu valodā informācija ir diezgan skopa, ļoti daudz literatūras ir krieviski vai angliski, tomēr mazu fragmentu varu citēt:
Darvina teorija, kā to pašlaik pasniedz tās proponenti, raksturo nejaušu un bezmērķīgu procesu. Tas izslēdz "teiskās evolūcijas" idejas, kas paredz, ka Dievs ir licis notikt evolucionārām izmaiņām. Neviens no klasiskās darvinisma teorijas piekritējiem neatzīst, ka pie evolūcijas procesiem kāds radītājs/veidotājs būtu pielicis savu pirkstu.

Otrkārt, darvinisms nav empīriska zinātne, bet teorija, kas balstās uz interpretācijām. Daudzi nezin ko atbildēt, uz šādiem jautājumiem: "Kā tu vari apšaubīt evolūciju? Vai tad tu nezini, ka zinātne to ir pierādījusi?" Bet zinātne nav to pierādījusi. Dzīvības izcelšanās nav kaut kas pārbaudāms un atkārtojams, kā gaismas refrakcija vai kāda ķīmiska reakcija. Darvina teorija pirmkārt ir mēģinājums noskaidrot, kādi notikumi risinājās kādā noteiktā vēstures laika posmā.
Gluži kā izmeklētājs, kurš nozieguma vietā meklē pavedienus un, liekot tos kopā, mēģina iegūt kādu kopainu, mēs mēģinām noskaidrot, kas notika kādā noteiktā pagātnes laika sprīdī, kas nav reproducējams. Tādēļ mēs pievēršamies tam, ko mēs varam izmeklēt un izdarām minējumus par procesiem, kas visticamāk varēja novest pie tā, ko mēs redzam šodien. Evolūcija ir tikai viena ideja par to, kas varēja notikt, pamatojoties uz visām liecībām, kas mums ir pieejamas. Bet šeit rodas jautājums, vai evolūcija tiešām ir labākais izskaidrojums?

Izvērtējot mums pieejamās liecības, ir acīmredzams, ka evolūcijas teorijas skaidrojošais spēks, attiecībā uz dzīvības aizsākumu un lielo sugu daudzveidību, kas laika gaitā ir eksistējušas, ir visai vājš. Dažas no evolucionisma problēmām saistās ar tā nespēju demonstrēt dzīvo šūnu sastāvdaļu nereducējamo sarežģītību un to, kā dzīvie organismi vispār uzsāka savu eksistenci. Šīs dilemmas norāda uz evolūcijas kā skaidrojoša modeļa nepilnību.

Aplūkojot tuvāk pamatjautājumu, uz kuru evolucionisms meklē atbildi (no kurienes radās dzīvība?), mēs redzam, ka tā nenodrošina ilgtspējīgu modeli, kas iekļautu dzīvas šūnas radīšanu. Daudzi zinātnieki uzskata, ka jaunās zemes atmosfērā ir bijis skābeklis, kas nozīmē, ka tas būtu iznīcinājis jebkuru dzīvību veidojošu ķēdes reakciju. Patiesībā starp zinātniekiem nav neviena noteikta šūnu rašanās modeļa, kas būtu vispārīgi akceptēts. Zinātnieki, kas pieturas pie vienas teorijas, bez grūtībām norāda uz nepārprotamām kļūdām citās teorijās, un otrādi.

Vēl viens evolūcijas modeļa atspēkojums ir tāds, ka šūnas pašas par sevi sastāv no procesiem, kurus var raksturot kā nereducējami sarežģītus. Citiem vārdiem sakot, visai sistēmai ir jāeksistē uzreiz, lai no tās vispār būtu kāda jēga. Maikls Bihi to ļoti smalki apraksta savā grāmatā "Darvina melnā kaste". Šūna nespēj attīstīties pakāpeniski, jo visiem komponentiem, kas ļauj tai funkcionēt, ir jāeksistē vienlaicīgi. Tikai kādas noteiktas daļas attīstīšana ir ne tikai bezjēdzīga, bet pēc evolucionārās teorijas, atstātu pārejas formu nelabvēlīgā stāvoklī, tādējādi samazinot tās izredzes uz izdzīvošanu.

Visbeidzot, apbrīnojamā konstrukcija un mērķtiecība, kas ir redzama dzīvajā šūnā un struktūrās, kas ir dzīvo organismu sastāvā, nekad nav tikušas adekvāti izskaidrotas evolūcijas teorijā. DNS tam ir izcils piemērs. DNS ir ciparu kods, ko veido tikai četras aminoskābes. Tā kā tas ir ciparu kods, tas nodrošina plānu, pēc kura visi dažādie mehānismi un dzīvības formas tiek atdarinātas pēc tā instrukcijas. Tāpēc rodas jautājums - kā DNS varēja izveidoties nejauši? Nav tāda pašģenerējoša koda, jo kods ir saskaņots attēlojums tam, ko tas pārstāv. Tāpēc kodus izmanto spiegošanā - kā tādi tie nenozīmē neko. Tikai tam, kurš saprot kodu, ievērojot iepriekš izvēlētos šifrēšanas noteikumus, šī informācija būs saprotama
05.01.2016 23:16 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Kubana, kas ir šī lieliskā teksta autors un avots? :-D
05.01.2016 23:22 |
 
Reitings 272
Reģ: 01.03.2015
Darvina teorija ir teorija, nevis likums, jo nav pierādījumu par to kā vienīgo iespējamo evolūcijas veidu jebkur citur Visumā, radikāli atšķirīgas vides apstākļos - kas ir nosacījumi ''likumam''. Uz Zemes evolūcija ir faking fakts un likums. Stfu ar savu pseidozinātni un ezotēriku.
05.01.2016 23:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!