Mana tīrības mānija

 
Reitings 351
Reģ: 22.10.2014
Sveikas!

Padalīsimies par tīrības māniju!

1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas?
2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kautgan tas ir tīrs?
3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra?
4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu?
5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas?
6.Logus tīrat reizi nedēļā?

Es to katru reizi daru, un nevaru iedomāties, ka var savādāk.Vai jūs darāt tāpat?

Paldies!:-)
10.12.2015 22:57 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Bieža mazgāšana nav nekas labs. Ja vēl lieto sadzīves ķīmiju, tad der padomāt cik tā ķīmija pēc tam nonāk organismā.
Pat pēc vislabākās skalošanas, apģērbā un gultas veļā, paliek pulvera daļiņas kuras cilvēks pēc tam elpo. No visiem mazgājamiem un tīrāmiem līdzekļiem kāds % nonāk organismā.
Protams ka bez sadzīves ķīmijas nevar, bet pārāk bieža to lietošana – nav nekas labs. Tikai reklāmās rāda ka viss OK.


Nu es nezinu, man jau liekas, ka bieža mazgāšana vairāk bojā pašas drēbes, nevis to valkātāju :D
Šitā ķīmiju apspriešana vispār tik absurda.. Tad jau pilsētā gaisu arī nevar elpot un no plastmasas iepakojumiem neko ēst nevar, un, Dievs pasarg, bet kaut ko uz ķermeņa smērēt, visus šitos krēmus un kosmētiku, un vispār dušā jau arī netek tīrs avota ūdens, un dzīvot vispār ir kaitīgi, kā piedzimsti, tā viena kaitniecība
11.12.2015 14:47 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
buuuuu, nu mazliet palīdz. Tiek daudz vēdināts dzīvoklis, drēbes pēc iespējas vairāk žāvējam, kad kurinam māju. Es viņu lieku katrā istabā, kur manuprāt ir visvairāk mitrums, tad viņš, manuprāt, palīdz. Bet man katru mēnesi ir tie trauki pilni. Sākumā pat mēnesis nepagāja, ka bija pilns.

Mēs pērkam mājai un dārzam, tur arī atsevišķi sāli var nopirkt, citur nav nācies redzēt. Bet viņi ir dažādi.
11.12.2015 15:07 |
 
10 gadi
Reitings 1696
Reģ: 29.01.2009
Es to mitruma savācēju pirku cenuklubā. Tur arī var atsevišķi tās granulas nopirkt :)
11.12.2015 15:31 |
 
Reitings 35
Reģ: 08.10.2015
Piekritīšu tām, kas minēja, ka pārlieka apsēstība ar tīrību ir psiholoģiska lieta. Novēroju to uz sevis - kad jūtos labāk, tad vajadzība mainīt drēbes, gultas veļu, tīrīt nav tik liela. Attiecīgi gultas veļu vismaz reizi nedēļā, bet parasti biežāk, drēbes 1-2 dienas, māju izslauku katru dienu, mazgāju katru otro. Bet paliek sliktāk - gultas veļu varu mainīt katru dienu, drēbes vairākas reizes dienā (būtībā, ja pieskaršos ar drēbēm kaut kur, šķiet, ka nepieciešams mainīt), grīdas varu mazgāt vairākas reizes dienā... Tad atgādinu sev, ka nav īsti normāli un mēģinu savaldīt savas tieksmēs :-D:-D:-D
11.12.2015 15:59 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
Mr.Penguin,

pastāsti lūdzu, kā izskatās tie mitruma savācēji vai kā var pagatavot?
11.12.2015 16:00 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
bļin, piedod, Tu jau ieliki, Mr.Penguin! :)
11.12.2015 16:01 |
 
Reitings 177
Reģ: 28.10.2015
Man nav tīrības mānijas, ja nav laika savākt, sevi par to negānu.

1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas? Ne visas, krekliņus, blūzītes utt. mazgāju. Bikses nē, piem.
2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kautgan tas ir tīrs? Es sajuktu prātā. Sūcu 1-2 reizes nedēļā putekļus, mazgāju pēc vajadzības.
3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra? Pēdējā laikā slinkoju, bet vajadzētu gan.
4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu? Nekad to neesmu darījusi.
5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas? Parasti pirms vilkšanas, mainu kādus 3 pārus šobrīd.
6.Logus tīrat reizi nedēļā? Pasarg Dievs. Nē, Varbūt 1x 3 mēnešos. Es dzīvoju centrā, man tie logi netīri jau nākamajā dienā. Un mēs to mājās saucam par "dienas aizkariem".
11.12.2015 16:12 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas?
Apakšveļu mazgāju katru dienu, bet džinsus un ģemperus gan ne katru, bet katru sestdienu.
2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kautgan tas ir tīrs?
Sanāk katru dienu, kautko darīt. Koridoru piemēram sūcu ar putekļusūcēju katru dienu, virtuvē tiek gatavots ēst, un pēc gatavošanas tur visu izmazgāju. Pārējās istabas pēc vajadzības.
3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra?
Ja, katru svētdienu nomainu.
4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu?
Ne ne, to gan nē. Ja protams ir netīra,tad notīru.
5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas?
Tā var teikt jo katru rītu notīru ar birstīti.
6.Logus tīrat reizi nedēļā?
2x gadā! :-)
Bet manas tīrības mānija varētu būt tas, ka es vienmēr mazgāju izlietni, kad traukus nomazgāju, un beigās izslauku sausu :-D
Vēl, es grīdas mazgājot mazgāju visas istabas 2x. Pirmo reizi izmazgāju, un tad nomainu ūdeni un mazgāju 2x.
Vannu mazgāju pēc katras lietošanas reizes. :-D. Tā nu itka nekās tāds nav:-P
11.12.2015 18:41 |
 
Reitings 351
Reģ: 22.10.2014
Songare- sasmējos par ģemperiem :-D
11.12.2015 19:09 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Bac, kas man ir? Tas telefons, pats labo vārdus kā grib. Rakstīju džemperis bet kādēļ pa ģemperi izlaboja? Eh. Vajadzēs labāk pirms te publicēju, paskaties vai nav kādi vārdi izlaboti, lai nav pārsteigumi! :-D
11.12.2015 19:17 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Stāv man TouchPal uz telefona,un šī programma visu laiku, ko izlabo.. (t)Apnicis jau. (t)
11.12.2015 19:19 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es neuzskaitiisu visu,bet noteikti esmu tas kaartiigais cilveeks,kurs dreebes maina biezi-mazgaaju visu savu ar rokaam.lielu uzmaniibu pieveersu apaviem.
Gultas velu nemainu katru nedeelu,logus nemazgaaju katru nedeelu,bet viss ir taa,ka jebkuraa laikaa varu uznemt cilveekus savaa maajaa-nekas apkaart nemeetaajaas,pasi arii izskatamies "peec cilveekiem"!
11.12.2015 19:37 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Šitā ķīmiju apspriešana vispār tik absurda.. Tad jau pilsētā gaisu arī nevar elpot un no plastmasas iepakojumiem neko ēst nevar, un, Dievs pasarg, bet kaut ko uz ķermeņa smērēt, visus šitos krēmus un kosmētiku, un vispār dušā jau arī netek tīrs avota ūdens, un dzīvot vispār ir kaitīgi, kā piedzimsti, tā viena kaitniecība


Palasi sastāvu sadzīves ķīmijas, tad redzēsi cik tā ir "nekaitīga"
Tici reklāmām par to cik tā ir nepieciešama "ideālai tīrībai"
Un klausi "gudros" kosmetologus kas uzskata ka cilvēkam visu laiku kaut kas ir jāsmērē uz ādas lai kļūtu jaunāks, smukāks un būtu laimīgs.

Kosmētikas un sadzīves ķīmijas industrija būt tev ļoti pateicīga.
11.12.2015 19:44 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Dionysus-piekriitu!:-)
11.12.2015 19:48 |
 
10 gadi
Reitings 4026
Reģ: 02.01.2011
arī piekrītu dionysus
11.12.2015 20:29 |
 
Reitings 59
Reģ: 21.10.2015
Man uz visiem atbilde ir nē!!!(l)
13.12.2015 09:58 |
 
Reitings 37
Reģ: 16.04.2015
1.Tikai apakšveļu un sporta apģērbu.
2.Nē.
3.Nē.
4.Nekad.
5.Vienīgie zābaki, ko jebkad esmu tīrījusi, ir gumijas zābaki. Un tikai pēc pastaigām pa mežu un dubļiem.
6.Labākajā gadījumā reizi gadā.

Mana vienīgā apsēstība ir trauku mazgāšana - pēc ēst gatavošanas virtuvei ir obligāti jābūt momentā perfekti sakoptai pirms drīkst sēsties pie galda un sākt ēst. Vienalga, ja ēdiens būs jau padzisis, bet, redzot kaut vienu netīru šķīvi izlietnē, man sākas panikas lēkme.
13.12.2015 11:32 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas? Veļu, zeķes, topus, blūzes, dažreiz arī džemperus vai žaketes pēc katras, pārējo retāk.

2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kautgan tas ir tīrs? Nē, tīru reizi nedēļā.

3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra? Parasti reizi 2 nedēlās.

4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu? nezināju, ka kāds tā dara. Tīru tikai gaišas somas, kad ir netīras.


5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas? No iekšpuses šad tad izmazgāju ieliekamās zolītes, no ārpuses tīru, kad ir netīri.

6.Logus tīrat reizi nedēļā? 2x gadā apmēram. Kad man paziņa pateica "es logus mazgāju sestdienās" ar domu, ka katru sestdienu, 2x pārjautāju, jo domāju, ka esmu pārklausījusies. :-D
Nesaprotu, kur var būt tik daudz laika, lai tīrītu māju katru dienu vai mazgātu logus katru nedēļu.
Vienīgā dīvainība-apsēstība, kas man ir ar tīrību, ir tā, ka nevaru ēst ēdienu, kur cits cilvēks pieskāries ar rokām, kas nav svaigi mazgātas. nepatīk ēst maizi vai cepumu, ja cilvēks man to padod ar roku, ne šķīvi, ābolu vienmēr aiznesu pārmazgāt. Nevar ēst uz ielas vai sab.transportā, kad man rokas nav nupat mazgātas.
13.12.2015 12:02 |
 
10 gadi
Reitings 225
Reģ: 17.01.2011
offtopic
Jautājums tām, kuras bieži mazgā dvieļu un gultas veļu.
Kādā režīmā mazgājat?
Krāsa nenomazgājas, audums nepaliek plānāks?
Man dvieļi pēc 4 mēnešu lietošanas un mazgāšanas izskatās it kā 4 gadus būtu lietoti.
17.12.2015 23:07 |
 
Reitings 2
Reģ: 31.07.2019
1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas? Ja. Jo uzskatu ka ir netīras..
2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kautgan tas ir tīrs? Man ir māja. Tīru katru dienu.
3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra? Ja. Citreiz biežāk.
4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu? Nē.
5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas? Nē. Tik tad kad netīri.
6.Logus tīrat reizi nedēļā? Nē.
31.07.2019 09:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits