Mana tīrības mānija

 
Reitings 351
Reģ: 22.10.2014
Sveikas!

Padalīsimies par tīrības māniju!

1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas?
2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kautgan tas ir tīrs?
3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra?
4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu?
5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas?
6.Logus tīrat reizi nedēļā?

Es to katru reizi daru, un nevaru iedomāties, ka var savādāk.Vai jūs darāt tāpat?

Paldies!:-)
10.12.2015 22:57 |
 
Reitings 1496
Reģ: 12.09.2009
Ja galvā haoss , tad apkārtne tiek pārlieku uzkopta (es domāju maniakāli, pārlieku pedantiski, pārspīlēti) jo cilvēkam nepieciešams balanss. lūk tādas ir manas domas pr tiem fanātiskajiem tīrītājiem un nedomāju, ka tie cilvēki paši dziļi sevī ir par to laimīgi, ja paskaitītu stundas , cik no dzīves tiek iztērēts tādām bezjēdzīgām darbībām - paliktu baisi. Protams, māja ir templis un tai jābūt tīrai, bet galējībās iekrist - tam jāmeklē kāda speciālista palīdzība .
11.12.2015 09:06 |
 
Reitings 277
Reģ: 03.06.2009
vienīgais no visa - jā, mainu gultas veļu 1x nedēļā :)
11.12.2015 09:08 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas?
Pēc katras nē, apakšveļu mainu, kad eju dušā...pārējo mazgāju pēc vajadzības...varu 2-3x uzvilkt vienu un to pašu džemperīti vai jaku, ja neesmu sušķīga bijusi pa dienu... Ja atnāku mājās un jūtu, ka drēbe jāmet veļas grozā, tad tā arī daru.
2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kaut gan tas ir tīrs?
Nē, manējais nekad nav tīrs un arī netīru katru dienu, bet kad uznāk iedvesma :D
3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra?
Nemainu tik bieži, protams, ja nav nolieta vai kā citādi sasmērēta.
4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu?
Nē, bet nesen pamanīju, ka somai viens stūris lipīgs...tad protams notīrīju.
5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas?
Ne vienmēr, atkarīgs no tā, kur esmu bridusi.
6.Logus tīrat reizi nedēļā?
Pff...varbūt 1x gadā :D

Godīgi sakot, man mans cūcības līmenis gulēt netraucē, tā kā viss kārtībā :-P
11.12.2015 09:20 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Baigi sarežģīti.
Protams ikdienas mājas darbi vienmēr ir (sastāv no sīkiem darbiņiem ), bet tā māju varētu teikt netīru vispār.
Protams gultasveļu mainu reizi ned. Un vienmēr guļu izgludinātā, jo tas ir patīkamāk. Vienīgās drēbes kuras es mazgāju pēc katras vilkšanas ir bērnam, pārējās pēc novērtēšanas. Piemēram ir vilnas džemperi kuri nekad nav mazgāti un kalpo jau vairākus gadus. :-D
Protams zābakus kopju, bet skatoties pēc situācijas - pirms vai pēc vilkšanas.
4.- nē
5.- nē ( paradti to dara kāds cits ) 2x gadā.
11.12.2015 09:35 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Nu es ar sušķis, pilnīgi vsiem punktiem ir nē.
Bet par tiem logiem man radās jautājums - autore dzīvo, piem, Valdemāra, Barona vai Brīvības ielā, ka tik bieži logi jāmazgā? Par vius ko biju dzirdējusi, ka cilvēki tā dar,a bet ka logus tik bieži nudien tikai no tiem, kas dzīvo nosauktajās ielās, kur mega satikmse un logi aizput burtiski 1 dienas laikā...
11.12.2015 09:36 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Piekrītu Dionysus par pulveriem un mīkstinātājiem.
Tāpēc izvēlos veļas mazgāšānas līdzekļus eko un ādai draudzīgos komplektā ar kalgonit tabletēm.
11.12.2015 09:39 |
 
10 gadi
Reitings 4026
Reģ: 02.01.2011
Nē, man nav mānijas, visu daru pēc vajadzības.
Un ja man būtu jāmazgā logi katru nedēļu, es nojūgtos.
11.12.2015 09:39 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Uk ir šovs ( nosaukumu gan neatceros, bet kam intresē atradīs ) ar tīrību apmātie vai apsētie kurā piedalās vācēji ( mājās bardaks ) un vienkārši netīreļi un ar tīrību apsēstie ( dažiem ir arī fobijas ). Tad nu tīrības un kārtības mīļotāji iet palīgā nekārtīgajiem savākt viņu māju. Bet nu stāsts nav par to, bet par to cik viens cilvēks var tīrīt, jau tīru vietu. Piem. 2x dienā tīrīt vannas istabas flīzes, lai gan neviens dušā nav gājis...
Intresanti.
11.12.2015 09:47 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
+Zīle
Tīrības mānija ir psihiska novirze. Parasti saistīts ar "iekšējo" netīrību.
11.12.2015 09:52 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
1.Nē
2. Nē
3. Nē
4.WTF? Nē
5.Nē
6. Nē

Es laikam esmu cūka :D
Logus tīru, kad ir netīri, gultasveļu mainu reizi 2 nedēļās vai reizi mēnesī (atkarībā no tā, cik bieži esmu tur gulējusi), zābakus tīru, kad netīri un somu vispār neslauku, jo zemē nelieku un pa izgāztuvēm nevazājos. Tīrīt tīru māju vispār liekas - wtf :D Māju tīru 1x nedēļā.
11.12.2015 09:54 |
 
Reitings 1121
Reģ: 14.05.2015
Bieža mazgāšana nav nekas labs. Ja vēl lieto sadzīves ķīmiju, tad der padomāt cik tā ķīmija pēc tam nonāk organismā.
Pat pēc vislabākās skalošanas, apģērbā un gultas veļā, paliek pulvera daļiņas kuras cilvēks pēc tam elpo. No visiem mazgājamiem un tīrāmiem līdzekļiem kāds % nonāk organismā.


Un cik daudz ta kimija nonak vide...
Vairak pieversu uzmanibu videi draudzigiem lidzekliem.

Ziles mineto sovu esmu redzejusi, cilveki parsteidz
11.12.2015 10:03 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
sajutos kā sušķe :D
vienīgais punkts, ko es tiešām pedantiski daru katru dienu - zābaku tīrīšana. viss pārējais - pēc vajadzības. somu ar lupatiņu droši vien nekad mūžā neesmu tīrījusi :D
11.12.2015 10:03 |
 
Reitings 421
Reģ: 18.11.2015
1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas?
jā!
2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kautgan tas ir tīrs?
tīru katru dienu, bet nekad nav tā ka ir tīrs!! meitai sava kārtība :D
3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra?
Mainu katru nedēļu
4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu?

5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas?
pēc katras īsti,nē tīru pēc vajadzības
6.Logus tīrat reizi nedēļā?
Nē,daudz retāk!! arī pēc vajadzības!!:-)
11.12.2015 10:08 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Man gan tas neliekas nekas šausmīgs, bērnībā bija viena draudzene, kurai vecāki katru dienu tīrīja māju, bet man patika, ka tur viss vienmēr tik tīrs un smaržoja pēc tīrības. :-D

1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas?

Džemperus, jakas, svārkus, bikses, krūšturus nē, pārējo pārsvarā jā.
2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kautgan tas ir tīrs?
Tādu lielo tīrīšanu netaisu, bet kaut ko piekārtoju/patīru katru dienu gan vakarā, gan no rīta, jā.
3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra?
Pēdējā laikā aptuveni tā arī sanāk, bet man nav tā sajūta, ka tā ir tīra. Tā man šķiet tikai pirmajā dienā, kad var sasmaržot veļas smaržu.:-D
4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu?
Nop, nezināju, ka kāds tā vispār dara. Kur tur loģisks pamatojums? Tad jau arī āra drēbes būtu katru reizi pēc ienākšānas iekšā jātīra.
5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas?
Zābakos nav, ko iztīrīt. Ja runa ir par tīrīšanu no ārpuses, tad to daru reti, man liekas, ka pie biežas tīrīšanas utt. tie ātrāk izskatās nolietojušies.
6.Logus tīrat reizi nedēļā?
Man ļoti patīk tīri logi, bet nē. Mazgāju noteikti biežāk kā 2x gadā, bet nevar pateikt tā konkrēti. Pie konkrētas telpas lielās tīrīšanas pie reizes arī nomazgāju logus, nav man tādas logu mazgāšanas dienas, kad visus logus vienlaicīgi mazgāju.
11.12.2015 10:09 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Tīrības mānija ir psihiska novirze. Parasti saistīts ar "iekšējo" netīrību.

piekrītu šim. Ne velti saka, ka ar pārspīlētu tīrīšanu nodarbojas tie, kam galvā bardaks.
11.12.2015 10:17 |
 
Reitings 124
Reģ: 24.10.2015
Vispār es tevi pilnīgi saprotu. Dzīvoju ar draugu un šis mums ir sāpīgs temats. Lai gan viņs man ir ļoti tīrīgs, es esmu vairak sterilās vides piekritēja un tad nu katru dienu notiek tīrīšana.

1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas?

Es mazgāju drēbes ļoti bieži, džinsas noteikti velku divas, trīs reizes, bet topiņus, jaciņas un kleitas gan pēc katras vilkšanas (nerunājot nemaz par apakšveļu)

2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kautgan tas ir tīrs?

Manā uztverē māja nedad nav īsti tīra, tapēc nevar teikt, ka tīru katru dienu, bet dienā piekopju piemēram visus galdus, vai noslauku visas palodzes, vai sakārtoju visus skapjus :) Tā kaut kā. Grīdas mazgāju ik pārdienas.

3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra?

Mhm

4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu?

Nē ar mitru noteikti netīru, bet katru dienu izkrāmēju, izmetu visu lieko un salieku uz nākamo dienu. Nespēju ar "vakardienas" somu staigāt, tas man liekas tāpat kā ar vakardienas veļu. Parasti mums ir joks ar draudzeni, ka mana soma ir sakrāmēta tā itkā šodiena būtu mana pēdējā dzīves diena , bet viņas itkā viņa būtu nemirstīga.

5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas?

Es notīru pirms uzvilkšanas, gai gan zinu ka tā nav pareizi, bet bieži es ceļos agri un ierodos mājās vēlu, un man ir vieglāk tās piecas minūtes no rīta ziedot, nekā vakarā.

6.Logus tīrat reizi nedēļā?

Mhm. Sava kabineta dažreiz pat biežāk :) man ir neliela apsēstība ar antibakteriālo līdzekli (ūdens+ spirts), es viņu pūšu uz palodzēm, jo lai cik ļoti dievinātu kaķus (un man ir trīs), es nespēju "sagremot" to domu par spalvu parazītiem un mikrobiem uz kaķu paklājiņa :D

Bet mans klusais novērojums ir , ka tikko es jūtos nomākta vai skumja, vai ne tāda kā vajag, man uznāk lielā mājas tīrīšana.
11.12.2015 10:24 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Es pie sušķiem. Visu pēc vajadzības. Vienīgi dvieļus vannas istabā mainu pēc katras mazgāšanās. Patīk tā tīrā dvieļa sajūtapèc vannas/dušas.
Vienīgi ar ko negrēkoju ir mazuļa lietiņas.
11.12.2015 10:24 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Bet mans klusais novērojums ir , ka tikko es jūtos nomākta vai skumja, vai ne tāda kā vajag, man uznāk lielā mājas tīrīšana.

man dažkārt no dusmām sagribas māju patīrīt :D bet tā kā reti esmu dusmīga, tad tas nav pārāk bieži...
11.12.2015 10:26 |
 
Reitings 752
Reģ: 30.05.2013
Tīrības mānija ir psihiska novirze. Parasti saistīts ar "iekšējo" netīrību.

piekrītu šim. Ne velti saka, ka ar pārspīlētu tīrīšanu nodarbojas tie, kam galvā bardaks.


Tas man izskaidro, kapec es vienmer pirms eksameniem tiru maju :D


Atbildot uz jautajumiem, visiem atbilde ir ne. Nejutos, ka butu baiga cuka, ja uzvelku kreklu otrreiz vai ja putekli vienu nedelu nav noslaucitu. Zabakus vispar brinums ja notiru, nestaigaju laikam pa nekadiem neceliem, jo tie vienmer tiri, ari varu visu dienu ar baltam kedam nostaigat un tas bus tikpat tiras. Tiru/mazgaju pec nepieciesamibas.
11.12.2015 10:26 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Kad man uznāk slinkums tīrīt mājokli, atceros paziņas mitekli, kurā ieejot gaisā virmoja neiznesto atkritumu un nemazgāto trauku kolekcijas aromāts... Lūk, tas bija iespaidīgi :D Šī atmiņa motivē uzturēt tīrību :D
11.12.2015 10:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits