Mana tīrības mānija

 
Reitings 351
Reģ: 22.10.2014
Sveikas!

Padalīsimies par tīrības māniju!

1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas?
2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kautgan tas ir tīrs?
3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra?
4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu?
5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas?
6.Logus tīrat reizi nedēļā?

Es to katru reizi daru, un nevaru iedomāties, ka var savādāk.Vai jūs darāt tāpat?

Paldies!:-)
10.12.2015 22:57 |
 
Reitings 1063
Reģ: 01.06.2015
Donata- same.
Es kaut kā nesasmirdu, lai drēbes tik bieži mainītu un es nestaigāju smirdoša.
Apavus gan tīru 2 reizes dienā :D Apavi man ļoti svarīgi, lai perfekti tīri.
Gultasveļu tad, kad liekas netīra, jo guļu viena pati un nav iemesla piesmērēties.
Logus 1 reizi... gadā :D
Somu nekad neesmu tīrījusi :D
Grīdas pāris reizes nedēĺā vai pēc nepieciešamības.
10.12.2015 23:58 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Mājās katru dienu sanāk kaut ko kārtot un tīrīt.. tomēr tāda lielāka spodrības diena, kur izpucēju katru stūri ir nedaudz retāk :)

Par drēbēm... atkarīgs no apģērba gabala :) Apavus tīru katru dienu..

Logus mazgāju retāk.. braucamais ceļš nav logiem tuvu, tie diezgan ilgi saglabājas tīri. Kad uzmetu tiem aci un prasās pēc mazgāšanas.. tad arī to izdaru :D
11.12.2015 00:01 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
Man ir tik daudz un lielu logu. Man jau 2x gada ir loti jasanemas nomazgat. Ardurvis stikla gan regulari mazgaju.
Gridas ari katru dienu varu pucet-suns majas,no spalvas zekes varu adit.
Par sominu pirmo reizi dzirdu. Baltas adas soninas gan,ja lietoju regulari tiru.
Apgerbs-kreklini,vela,zekes mainu katru dienu, ta ka tagad ar mazo majas sanak pat vairakus kreklinus pa dienu nomainit.
Gultas vela-biezi sanak mainit,jo berni dara savu.
Dvieli-man ir mazs ka roku dvielis, ar to norivejos, uz 2 dienam reizi mazgaju.
Gribu majkalpotaju, kas vismaz 1x ned atnaktu palidzet uzkopt
11.12.2015 00:04 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Es savas somas tīru, arī oderi, bet vidēji reizi sezonā..
Gultasveļu maxgāju reizi 2-3 nedēļās...
Par to smirdēšanu - nu cilvēki kas mazgājas 1x nedēļā arī apgalvo, ka nesmird, bet smird un kā vēl :D tas tā :D drēbes piedzīvo kādas 3 vilkšanas reizes, džinsi iespējams vairākas :D un esmu svēti pārliecināta, ka tās 3 reizes drēbes pat ir samērā svaigas un mazgāju tās samērā bieži
11.12.2015 00:05 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Pārsvarā uz visiem jautājumiem atbilde būs nē.
Bet esmu tāds meža dīvainītis, kad nevar kaut ko sākt darīt istabā, pirms tā ir kārtīga. Tāpēc vienmēr pirms eju dušā, iztīru vannasistabu (kaut virsmas noslauku), virtuvi arī sakārtoju un arī pirms došanās prom vienmēr sakārtoju istabu, arī pirms gulētiešanas sakārtoju guļamistabu. Daru to visu pārsvarā tad, kad tādas uzkrītošas nekārtības nav.
11.12.2015 00:06 |
 
Reitings 1063
Reģ: 01.06.2015
Es mazgājos katru dienu, līdz ar to, nesaskatu vajadzību garās bikses mainīt katru dienu. Tāpēc ir izgudroti biksīšu ieliktnīši, lai higiēniskāk.
Kreklus katru reizi nemainu, jo no mājas izeju tikai uz pusstundu (bērnudārzs). Jā, ja esmu bijusi visu dienu prom, tad gan metu veļas grozā.
11.12.2015 00:12 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Vispār ir daudz tādu drēbju, kuras man būtu žēl pēc katras vilkšanas mugurā mazgāt. Drēbes no mazgāšanas smukākas nepaliek. Prasti kokvilnas krekliņi ok, bet vai tiešām arī piemēram vilnas džemperus autore mazgā katru dienu?
11.12.2015 00:17 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Gribēju teikt pēc katras uzvilkšanas
11.12.2015 00:18 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Kāpēc pēc katras uzvilkšanas butu jāmaina bikses? I don't get it.... es varu vairākas dienas vilkt, ir tīras. Nēsāju ieliktnīšus, nekas biksēs nesasvīst, vasarā cita lieta.
Es laikam esmu konkrēta netīrele
:D
11.12.2015 00:21 |
 
Reitings 775
Reģ: 09.10.2010
1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas? Apakšveļu, zeķes, krekliņus, jā. Lielākās drēbes - bikses, džemperus, nē.
2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kautgan tas ir tīrs? Principā tīru katru dienu, man patīk to darīt un vienmēr var atrast ko darīt, patīk, ka viss ir tīrs.
3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra? Kā kuru reizi, citreiz 1x nedēļā, bet parasti reizi 2 nedēļās.
4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu? Nē, ar lupatiņu netīru, bet tā nav slikta ideja, jo tur skarājas daudz netīrumu un visu laiku tiek aiztikta ar rokām.
5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas? Notīru ikreiz, kad izeju no mājas, apaviem ir jābūt tīriem.
6.Logus tīrat reizi nedēļā? Ne, parasti gadā 2 -3 reizes.
11.12.2015 00:21 |
 
10 gadi
Reitings 3176
Reģ: 29.01.2009
1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas?
Atkarīgs no apģērba, bet jā (izņemot džinsas, virsjakas utml).

2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kautgan tas ir tīrs?
Nē. Apmēram reizi nedēļā vai 2 (ja neskaita trauku mazgāšanu un galdu notīrīšanu). Neesmu cūka un ikdienā dzīvokli nepiemēsloju tik ļoti, lai to būtu jāberž katru dienu.

3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra?
Jā.

4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu?
Wtf.. Nē

5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas?
Jā.

6.Logus tīrat reizi nedēļā?
Ja es to darītu, tad varētu visu nedēļas nogali veltīt vien logu mazgāšanai. Dzīvoklī dzīvojot, kuram ir 2 logi, tas varbūt ir vēl iespējams, bet, paldies, ir labākas lietas ar ko nodarboties.

Es to katru reizi daru, un nevaru iedomāties, ka var savādāk

Redzi, var.. Es atkal nesaprotu kā var būt tik daudz bīva laika, ko veltīt mājas beršanai.
11.12.2015 01:03 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
1.āra drēbēm 98% gadījumu jā! Nevaru izturēt vilkt drēbes sabiedrībā kuras ir jau vienu reizi vilktas un nav izmazgātas. Mājas drēbes gan mēdzu vilkt dienām ilgi, vai vismaz tikmēr kamēr nav iesvīdušas vai arī nosmērētas.
2. Nē, neredzu vajadzību katru dienu kā robotam iet un visu tīrīt ja pat neredzu to putekli kuru cenšos notīrīt.
3. Nē, ja tā ir tīra, tad es neredzu vajadzību to tik biež mainīt.
4. Nē, neesmu tā darījusi vispār. Notīru tikai tad kad redzu tiešām ka viņa ir netīra. Pieņemu ja somai materiāls ir jūtīgāks pret netīrumiem, tad arī tīrītu, bet manā gadījumā somu nemaz tik viegli nevar nosmērēt un pa zemi viņu arī ne'vazāju lai nosmērētu.
5. Nē, es apavus notīru pirms vilkšanas, vai arī tad kad atceros ka vajag tiešām notīrīt.
5. Nē, man nav vajadzība tīrīt logus reizi nedēļā jo nekas viņus tik ātri nenosmērē. Reizi mēnesī būtu vel saprotams, bet mūsu mājās logi parasti tiek tīrīti no 2 līdz 4 reizēm gadā. Pieņemu ka ja dzīvotu centrā, blakus aktīvai satiksmei tad vien dēļ putekļiem nāktos tīrīt daudz biežāk.
11.12.2015 01:18 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
1.Tā kategoriski otrreiz nevilkšu tikai apakšbikses. Džinsus varu uzvilkt līdz kādām 3x, ja nav nosmērēti ar kaut ko. Blūzes, džemperīšus esmu sākusi mazliet uzpasēt, jo man arī kādreiz bija tāda mānija mazgāt pēc katras valkāšanas reizes.
2.Īsti nesaprotu šo jautājumu, jo, jā, katru dienu kaut kas ir jāpiekārto, jānoslauka, jānomazgā. Grīdas gan katru dienu nesūknēju un nemazgāju.
3.Kad dzīvoju pie vecākiem, tad mēdzu biežāk nomainīt spilvendrānas (reizi 2-3dienās) un palagu uzklāju tīru aptuveni 1x nedēļā, bet pārvalku varēju nemainīt arī mēnesi. Tagad sanāk 1x pa 2 nedēļām aptuveni mainīt visu, taču vēljoprojām mainu savas spilvendrānas biežāk.
4.Nē, nekad nebūtu iedomājusies.
5.Zābakus iztīrīt vai notīrīt? Es zābakus parasti pucēju tieši pirms iešanas ārā. Man riebjas netīri apavi un neko labu nedomāju par cilvēkiem ar nekoptiem apaviem.
6. Ne katru dienu, bet aptuveni 1x nedēļā notīru virtuves logus, jo tie nav pilnībā aizklāti ar aizkariem. Cērt acīs lietus lāsītes un puteklīši, bet citus logus - varbūt pat retāk kā reizi 2 mēnešos.
11.12.2015 01:37 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas?
Veļu - jā, bikses un virsdrēbes - nē, krekļiņus, blūzes, džemperus - skatos pēc sajūtām, ja ir sajūta, ka esmu izsvīdusi šajās drēbēs, tad varu mazgāt arī pēc vienas uzvilkšanas.
2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kautgan tas ir tīrs?
Katru dienu ir kas piekārtojams, noslaukāms, notīrāms, bet grīdas pucēju apmēram reizi nedēļā. Tādu kārtīgu ģenerāltīrīšanu visos plauktos, tumšajos nostūros un skapjos - pēc iedvesmas, pāris reizes gadā sanāk noteikti.
3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra?
1x divās nedēļās.
4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu?
Somu mēdzu notīrīt tikai tad, ja tā tik tiešām ir redzami netīra kaut kādu iemeslu dēļ un tas nenotiek bieži.
5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas?
Apavus tīru pirms uzvilkšanas, ja ir netīri/nespodri - tā kā ārpus telpām pārvietojos ar mašīnu biežāk kā ar kājām, tad pārsvarā apavi vienmēr ir tīri un nav nepieciešams tos kaut kā speciāli tīrīt pirms katras uzvilkšanas. Visbiežāk uzaujot apavus nopētu vai nevajag tos uzpucēt.
6.Logus tīrat reizi nedēļā?
Ko?!?... :D 2x - 3x gadā.
11.12.2015 02:38 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Kāds man var pastāstīt kāds sakars ieliknīšiem ar biksēm un drēbju tīrību? :D

1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas?
Apakšveļu un zeķes jā. Džinsas varu uzvilkt 2-3x, džemperus, blūzīti u.c. 2x. Bet, protams, ja jūtu, ka esmu pa dienu kārtīgi pasvīdusi, tad mājās novelku un uzreiz metu veļas kastē.
2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kautgan tas ir tīrs?
Nē. Kārtīga tīrīšana notiek brīvdienās. Darba dienās mazgāju traukus un parasti 3dienā izslauku grīdas un notīru putekļus.
3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra?
Ja visu nedēļu gulēts, tad jā.
4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu?
Nē.
5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas?
Notīru pirms uzvilkšanas. Zamša apavus gan tīru vakaros, lai pūšamais paspēj iesūkties un izžūt.
6.Logus tīrat reizi nedēļā?
Nekad mūžā :D Gadā max 5 reizes.
11.12.2015 08:28 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas?
Nē, tikai zeķes, apakšveļu, zeķubikses (ja tādas ir vilktas, piem., ziemā), bet, ka bikses vajadzētu magāt katru dienuu? Nē. :D Kaut arī ieliktnīšus nelietoju, man tāpat ar viņām viss ir kārtībā un nekas nenotiek. :) Kā arī drēbes man ir žēl mazgāt ļoti bieži, jo ar katru mazghāšanas reizi apģērba mūžs saīsinās.
2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kautgan tas ir tīrs?
Man liekas, ka pavisam tīrs tas nebūs nekad. :-/ Jo putekļi liekas, ka parādās no nekurienes. Tā kā varētu tīrīt, slaucīt katru dienu, bet es to nedaru. Dažreiz pa nedēļu cenšos uzslaucīt, bet parasti man lielā kārtošana ir svētdienās. Tad mēs uzkopjam ar draugu kopā.
3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra?
Es uzskatu, ka gultas veļa ir tīra tikai tad, kad tajā vēl ne reizi nav gulēts. Gultas veļu mainām svētdienās pirms iešanas vannā, lai varētu iegulties pavisam tīri un relaksējušies tīrā gultas veļā. Pa vasaru, kad ir karstas dienas, tad mainu 2-3x nedēļā. ļoti nepatīk gulēt sasvīdušā palagā vai uz tādiem spilveniem, segties ar sasīdušu segu.
4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu?
Arī es par šo pirmo reizi dzirdu. Kad ir gaiša somiņa, tad to notīru ar mitro salveti, kad liekas, ka ir tāda netīra palikusi.
5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas?
No iekšas netīru, bet no āras notīra pirms vilkšanas. Ādas zābakus man patīk gan pašā vakarā notīrīt, lai tā pati tā smēre iesūcas, kā arī dažreiz to daru vēlreiz no rīta.
6.Logus tīrat reizi nedēļā?
Man jau grūti saņemties to darīt pavasarī un rudenī. :(
11.12.2015 08:34 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Uz visiem jautājumiem nē, izņemot 1.-tas atkarīgs no drēbēm-piemēram, zeķītes, apakšveļu un citus mazos apģērbus (reizēm arī krekliņus utt.-visu, kas tuvāk ādai un ātrāk sasvīst) mazgāju pēc katras vilkšanas, tāpat arī ar vairākām baltām drēbēm (man lielākoties garderobe sastāv no balta apģērba, kas, manuprāt, "pieprasa" biežu mazgāšanu), piemēram baltas bikses, ar kurām eju uz svinīgākiem pasākumiem, teātri utt.-mazgāju pēc katras vilkšanas,lai vienmēr svaigas un tīras, bet, piemēram, džinsus, ar kuriem ikdienā staigāju vai kādas jaciņas nemazgāju pēc katras uzvilkšanas.
11.12.2015 08:37 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Bieža mazgāšana nav nekas labs. Ja vēl lieto sadzīves ķīmiju, tad der padomāt cik tā ķīmija pēc tam nonāk organismā.
Pat pēc vislabākās skalošanas, apģērbā un gultas veļā, paliek pulvera daļiņas kuras cilvēks pēc tam elpo. No visiem mazgājamiem un tīrāmiem līdzekļiem kāds % nonāk organismā.
Protams ka bez sadzīves ķīmijas nevar, bet pārāk bieža to lietošana – nav nekas labs. Tikai reklāmās rāda ka viss OK.
11.12.2015 08:48 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
1.Vai jūs arī mazgājat drēbes pēc katras vilkšanas?
Vasarās pārsvarā jā, ziemā nē. Džinsus vispār reizi mēnesī izmazgāju, man tie ir 3 un ne katru dienu velku.
2.Māju/dzīvokli tīrāt katru dienu, kautgan tas ir tīrs?
Jautājumu var sadalīt 2 daļās. Māju tīru katru dienu, grīdas ziemas periodā pat vairākas reizes dienā, koridorā grīdu mazgāju pēc katras ienākšanas jo lauka. Man ir staigājošs bērns, 2 kaķi un vīrs pīpmanis, kurš vakaros bieži iet ārā uzpīpēt. Putekļus noslauku vidēji reizi 2 dienās. Trauki, galda virsmas, gāzes plīts vairākas reizes dienā.
3.Gultas veļu maināt reizi nedēļā, ja tā ir tīra?
Mainu, kad ir netīra. Bieži. Bērns mēdz pienu pa palagu izsmērēt, vēl kādus gružus ienest. Spilvendrānas gan sanāk reizi nedēļā.
4.Pēc āras atnākšanas somu notīrat ar mitru lupatiņu?
Nē, pakabinu uz drēbju pakaramā līdz nākamajai iziešanas reizei.
5.Zābakus cītīgi iztīrat pēc katras vilkšanas?
Jā, no ārpuses un iekšpusē iepūšu smaku neitralizētāju.
6.Logus tīrat reizi nedēļā?
No ārpuses es notīru labi, ja reizi gadā. No iekšpuses reizi 2 mēnešos, skatos pēc vajadzības.
11.12.2015 08:55 |
 
Reitings 1534
Reģ: 28.04.2015
Uz gandrīz visu atbilde ir nē. :D gultas veļu nomainu reizi nedēļā vai divās. Drēbes- apakšveļu, zeķes mazgāju pēc katras vilkšanas, krekliņus, blūzītes- ik pēc divām, bikses, džemperus- vairāk.
11.12.2015 08:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits