Aizdegunes mandeles

 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
čau, čau. Ārstu forums te noteikti nav, bet varbūt kādai ir bijusi pieredze saistībā ar aizdegunes mandelēm un to izgriešanu/piesaldēšanu?(t)

Man vnk liela problēma ir, ka bērns vismaz reizi mēnesī slimo ar angīnu. Tāpēc aizdomājos varbūt risinājums būtu tāda veida operācija. Protams ar ārstu notiks konsutlācija utt, bet mani interesē tieši jūsu pieredze ar angīnām un mandelēm :D
10.12.2015 09:05 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
man bērnībā izoperētas gan mandeles gan tas, kas deguna blakusdobumos (nezinu kā sauc), iepriekš bija trakas problēmas, bet pēc operācijām viss tiešām uzlabojās. iepriekš angīnas arī traki mocīja.
10.12.2015 11:05 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Es pieņemu ka dēļ visām angīnām bērns arī nedabū kārtīgu nakts miegu, tad ir kaut kā jācenšas uzlabot bērnam mieku lai viņš dabū kārtīgas 12 stundas miega, kas arī palīdz organismam labāk atpūsties un cīnīties ar baciļiem.

Man personīgi imunitāti ļoti labi pastiprināja ikdienišķa ķiploku lietošana. Vienkārši pie attiecīgajiem ēdieniem piespiežot klāt utt.
10.12.2015 11:05 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
nu noteikti jau, ka tā imunitāte nav pati labākā, ja šitā jāslimo. Par šallēm un kakliem es ļooooti skatos līdz, jo man ja ir fobija :D bērnudārzā viņam dodu 3 šalles līdz, jo vismaz vienu gan jau uzsies. Bet nu jāsaka, ka tur jau nemēdz baigi sekot līdz vai bērni ir apšalloti vai nē. Bet tas ir cits stāsts... :D

Šitas viss ir briesmīgi īstenībā. Es katru rītu ceļos ar domu - ir slims vai nav? taustu pieri utt. mocās arī bērns, jo 40 grādi, nav 37,2...
10.12.2015 11:30 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
fejja Protams ka ir traki ja bērns tā slimo. Nu ja galīgi neizdodas tikt galā tad labāk saldēt mandeles, bet griezt laukā tikai ja atkartota saldēšana nelīdz nemaz. Kā jau teicu, mandeles ir paredzētas lai aizsargātu no dziļākām infekcijām un acīmredzot tavam bērnam imunitāte ir tik zema ka viņam visu laiku tie baciļi ķerās klāt.
10.12.2015 11:33 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
Jā, es jau arī esmu izlasījusies visādus viedokļus, gan, ka labāk negriezt, gan to, ka reizēm tā ir labāk... Vajag vnk pie laba LOR aiziet lai kārtīgi visu izskaidro, nevis tā kā man te Liepājā izdzina ārā bezmazvai no kabineta, jo bērns raudāja(t) nepaspēju pat pajautāt par šito visu
10.12.2015 11:35 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Fejja tāpat bd līdzi neizstāvēsi. Draudzenei meita arī bieži ar iesnām mocās. Pieķērām nejauši, ka tā īsti neseko, kāds bērns bd laukā iet. Gājām pastaigāties un nogājām gar dārziņu - meitēns skrien bez šalles un džemperīša ar augsto apkakli, cepure nošļukusi un pufaika arī pavilkta vaļā. Protams, ka nākamajā dienā bērns slims.
10.12.2015 11:36 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
Lollipop♡ - oo jāā, tāpēc jau es saku, ka tur nevienam īsti nerūp. Un pat iet pa tumsu un vējā laukā(t) bet nu tā man ir cita cepšanās tēma, bet domāju, ka daļa vainas varētu būt no tā. Nu vismaz tāds pastiprinošs apstāklis :D
10.12.2015 11:38 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
fejja Var jau mēģināt varbūt runāt ar bd audzinātājām lai pieskata, savādāk bērns visu laiku slimo un veselība čupā.
10.12.2015 11:40 |
 
Reitings 2279
Reģ: 29.01.2009
fejja - vispirms jāsaprot, vai tās visas tiešām ir angīnas, vai tomēr tikai saaukstēšanās, bronhīti, iesnas, utt.
Ja tomēr angīna, tad saku, kā man teica ārsts - ja ar angīnu slimo biežāk, nekā vienu reizi gadā, tad tas nav normāli. Pierakstieties un atbrauciet uz Rīgas Bērnu slimnīcu LOR nodaļu. Iesaku uzreiz - Dr. Askolds Akers (pirms tam iemēģinājām gan prof. Sokolovu, gan vēl citu no ārstu kolektīva, taču tieši Akers bija tas, kas salika visu pa plauktiņiem). Gan izstāstīs, gan izdarīs visu, kā vajag - ja vajadzēs griezt, tā arī pateiks, ja nē, var saldēt, kamēr rodas efekts. Procedūra ietilpīga, bet bērnam nesāpīga.

P.S. Biežas angīnas bērnam (un arī pieaugušajam) ir sliktas jau ar to vien, ka slimošanas laikā ir palielināta sirds slodze un var tikt nodarīts kaitējums tieši sirdij (respektīvi attīstīties vēl kāda sirds kaite papildu jau mandeļu būšanai).
10.12.2015 11:44 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
Kad saucu ģim. ārstu, tad vnm saka, ka angīna un bliež antibiotikas. Pēdējās reizes es nemaz viņu nesaucu, bet paši kkā ar tējām un temperatūras nodzenošajiem līdzekļiem tikām galā pāris dienu laikā. Jo arī grūst antibiotikas reizi mēnesī, manuprāt, nav labi.

Japlāno brauciens uz Rīgu pie lor, savādāk jau es te neizpēršos ar saviem dakteriem :D
10.12.2015 11:57 |
 
Reitings 59
Reģ: 21.01.2015
Man bērnībā izgrieza mandeles dēl apgrūtinātas elpošanas. Runāju kā caur degunu, naktī krācu. Slimot neslimoju tptu tptu arī pirms operācijas. Laikam ar imūnsistēmu viss kārtībā. Esmu par šo aizdomājusies. Un gribot negribot jāatzīst, ka vaina ir pārtikā, gaisā, aktivitātēs. Laikam nezinu nevienu bērnu sev apkārt, kurš neslimotu retāk par mēnesi, diviem. Imūnsistēmas kā tādas ir ļoti zemā līmenī kā tiem, kas dzima laika posmā līdz kādam 98 gadam. Te arī tas viss izpaužas mazajos organismos, slimībās. Manas domas
10.12.2015 12:20 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Nu gluži īsti nepiekrītu. Esmu PSRS beigu produkts, bet es pat vairs nevaru saskaitīt plaušu karsoņus no bērnības līdz šodienai, skaits noteikti ieiet otrajā desmitā. Iesnas vispār hroniskās. Organismi ir dažādi.

Par Liepājas LORiem ir tā, ka vispirms dur, skalo, griež un pēc tam tik skatās, kas bija par vainu. Tik daudz sliktu lietu dzirdēts, ka savu bērnu tikai uz Rīgu vestu, ja būtu tāda situācija.
10.12.2015 12:44 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Tas arī ir apburts aplis jo teuretiski angīnu pilnībā nevar izārstēt bez atibjotikām, bet tajā pašā laik'antibjotiku lietošana pasliktinās bērna imunitāti.

Varbūt ir iespējams dabūt kādas pašas vājākās antibjotikas bērnam un lietot viņas tik reti cik vien ārsts to atļauj. Tas tā lai imunitāti nenosistu līdz 0, bet tajā pašā laikā antibjotikas cīnītos ar angīnu pārpalikumiem.
10.12.2015 12:47 |
 
Reitings 262
Reģ: 04.01.2013
Man 5 gadu vecumā bija operācija, kurā izgrieza aizdegunes mandeles. Pati neko no tā daudz neatceros, bet cik mamma stāstījusi, pirms tam angīna un laringīts bija katru gadu, sūdzējos, ka grūti elpot. Viņa arī esot šaubījusies vai vajag taisīt tādu operāciju, bet nu lēmumam punktu pielika tas, ka paziņu lokā bērniņš nomira no laringīta. Kopš operācijas nav bijis nekādu problēmu, tikai 1reiz gan pusaudžu gados tiku pie laringīta. Nu tās bija tādas mocības.. Kas to zin, kā viss būtu izvērties, ja nebūtu taisīta šī operācija. Tev es noteikti ieteiktu atrast labu speciālistu, jo tomēr mediķis tajā visā būs zinošāks, kā arī pati medicīna attīstās - pieļauju, ka kopš 90. arī daudz kas mainījies uz šādiem gadījumiem
10.12.2015 17:01 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Manai draudzenei bērnībā 3., 4. klasē piesaldēja mandeles. Viņa arī regulāri slimoja. Piesaldēšana līdzēja.
10.12.2015 17:08 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Kad saucu ģim. ārstu, tad vnm saka, ka angīna un bliež antibiotikas.


Es labi saprotu, bet ar angīnu (it īpaši strutojošo) neko citu nemaz nevar darīt ;) Pati (tiesa gan, 17 gadus veca būdama) dzēru divus antibiotiku kursus pēc kārtas (ar 4 dienu starpību). Un ārstēt arī nevar, jo angīna ļoti "krīt" uz sirdi!
Fuj, ar angīnām man vispār šausmīgi gāja. Gan mājās, gan pa slimnīcu izdzīvojos. Ar strutojošo varēju nolikties pat vasarā, brrr.

Kopš piesaldēja mandeles, (Jelgavā ir forša LOR'e Vrubļevska), ar angīnu (tpu, tpu, tpu) slimojusi vispār neesmu.
10.12.2015 17:13 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Un ārstēt arī nevar, jo angīna ļoti "krīt" uz sirdi!


un neārstēt
10.12.2015 17:14 |
 
Reitings 343
Reģ: 16.06.2013
Man bērnībā arī piesaldēja mandeles. Atceros vien to, ka man ļoti patika ārsts. :D Tā kā biju ļoti bailīga no svešiem vīriešiem, mamma bija pārbijusies, ka nesākšu kliegt, jo vecākiem neļāva nākt līdzi. Taču es iznācu galīgi smaidīga un priecīga ārā no kabineta. :D Tiešām neatceros nekādas sāpes, vien aukstu puļķīti un ļoti foršu ārstu. Līdz tam es pilnīgi visu laiku nevarēju paelpot caur degunu, pēc šīs mazās operācijas viss ir kārtībā. :)
10.12.2015 22:23 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Tu vienmeer iedevi pilnu antibiotiku kursu beernam? Dazkaart cilveeki nezinaashanas peec nepabeidz kursu, organismaa izdziivo paaris iekaisumu veidojoshaas bakteerijas, piedevaam veel taas pamanaas muteet un peec neilga laika kaite ir atpakalj. Noteikti tik mazam beernam neko aaraa negrieztu.Iipashu uzmaniibu pieveerstu tieshi roku mazgaashanai, un imunitaates stiprinaashanai.
10.12.2015 22:36 |
 
Reitings 1832
Reģ: 20.01.2012
MJ, kas ir antibjotikas?
10.12.2015 22:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits