Pieredze veģetatīvās distonijas pārvarēšanā

 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Sveikas!

Jau iepriekš šeit esmu rakstījusi par savu VD un hipohondrijas apvienojumu, kas pāris reizes gadā uzliesmo. Uzliesmo tā, ka kļūst par apgrūtinājumu ikdienas dzīvei. Manā gadījumā VD neizpaužas kā panikas lēkmes, bet gan kā reālas sāpes kādā ķermeņa vietā, kam fiziski nav iespējams atrast izskaidrojumu. Paskaidrošu - martā, piemēram, nogulēju slimnīcā pēc īsta urīnpūšļa iekaisuma, kas jau sen bija izārstēts, bet vēl turpināja sāpēt gan vēders, gan mugura. Tā, ka neizturami sāpēt. Pēc n-tajiem izmeklējumiem atklājās, ka esmu vesela kā rutks, bet sāpes ir somatoformas. Papildus visam, protams, trauksme par n-slimībām, kas man varētu būt. Pēc tam padzēru nomierinošas zāles un visas sāpes pārgāja kā uz burvju mājiena.


Līdz šim viss bija ok. Saslimu ar angīnu, to izārstēja. Palika aizsmakums, kurš nepāriet nu jau mēnesi. Darīju nedarbus un jautāju tantei gūglei, kas varētu būt pie vainas. Protams, kā viens no biežākajiem ilgstoša aizsmakuma cēloņiem minētas vairogdziedzera problēmas. Izlasīju, ka vairogdziedzera audzēji mēdz izraisīt nopietnu aizsmakumu un sāpes kaklā no priekšpuses. Un voila! otrās dienas vakarā sākās sāpes kakla priekšpusē. :D Aizgāju pie LOR, nedēļu dzēru AB, bet ne aizsmakums, ne sāpes kaklā nepāriet. LORs aizsūtīja uz vairogdziedzera analīzēm un USG, katram gadījumam. Analīzes atnāca labas, taču līdz USG bija jāpagaida. Gaidot jau biju izlasījusi visu pieejamo par vairogdziedzeri, piemeklējusi sevi visādus simptomus un skaidri zināju, ka kaut kādus mezglus, kas sāp un spiež uz balss saitēm, noteikti atradīs. Bet nekā, izrādās, ka neviena paša mezgla un viss pilnīgā kārtībā.

Tas, protams, ļoti jauki, bet simptomi jau nepāriet. Kakls beidz sāpēt, kad iedzeru nomierinošās zāles, bet pie kaut kādiem satraukumiem sāpes atgriežas. :( Diezgan droši zinu, ka gan jau pāries arī šī kaite, izlietojot zāļu kursu, bet negribu divas reizes gadā lietot diezgan stipras nomierinošas zāles, lai ārstētu veģetatīvo nervu sistēmu. Tāpēc jautājums - kā Tev ir izdevies tikt galā ar veģetatīvo distoniju bez medikamentu palīdzības?


Vasarā viss ir ideāli, tiešām jāsāk ticēt ģimenes ārstei, kas saka, ka rudens drūmais laiks man to izraisa. :D
25.11.2015 18:00 |
 
10 gadi
Reitings 73
Reģ: 23.03.2012
Visu dziivi esmu ciiniijusies ar visaadaam psihologiskaam nebuusanaam. Bet tas, kas man personiigi bija milziigs pagrieziena punkts celaa uz izveselosanos, ir sii tehnika:

https://www.youtube.com/watch?v=c3V_Gtfr_YA

No sirds iesaku :-)
25.11.2015 20:27 |
 
Reitings 232
Reģ: 29.01.2009
Gribu jautāt - kurš jeb kāds ārsts jums noteica diagnozi - veģetatīvā distonija?
Pati esmu uz robežas, kad šķiet, ka tikai psihologs var palīdzēt, bet kā lai zinu, ka tiešām jāmeklē palīdzība?
Man divi speciālisti ir teikuši, ka man ir veģetatīvā distonija, lai arī pie viņiem gāju pilnīgi ar citām problēmām (fiziskām), bet to pateica vnk ieraugot manu ādu dekoltē zonā, kas bija sarkana kā vēzis.
25.11.2015 20:30 |
 
Reitings 35
Reģ: 08.10.2015
Nedaudz atšķirīga situācija, bet varbūt noder, jo man pagaidām šķiet, ka man sanāk cīnīties veiksmīgi. Medicīniskajā vēsturē ieraksts VD (man gan nav konstantas sāpes, bet panikas lēkmes laikā man šķiet, ka man ir sirdstrieka, bieži liekas, ka sirds sitas par ātru, neritmā, protams pēc izmeklējumiem - vesela kā rutks. Bet parasti - patstāvīga trauksme, auksti/kartsi vienlaicīgi sajūta, redzes traucējumi, vēdera sāpes, galvas sāpes, koncentrēšanās traucējumi, slikta priekšnojauta, utt.

Patiesībā ļoti ir palīdzējis elpošanas vingrinājums ieelpojot lēnām skaiti līdz 4, līdz 7 aizturi elpu un izelpo noskaitot līdz astoņi. Nezinu vai placebo efekts, bet sāku pildīt, kad nāca virsū panikas lēkme vai aŗī trauksme traucēja koncentrēties, lai strādātu. It kā organisms nespēj būt nemierā, ja elpošana ir dziļa. Tagad katru dienu pāris reizes uztaisu un tik mierīga esmu bijusi tikai tad, kad dzēru medikamentus. Katrā ziņā pagaidām šis strādā labāk, kā stresa mazināšanai paredzētie uztura bagātinātāji. Varu ieteikt pastaigas svaigā dabā, ne urbānā vidē, ātrā tempā.
Ļoti palīdz arī tas, ja paskaties uz savu ikdienu un sāc novērtēt un savā ziņā pateikties par visu to, kas sniedz prieku.
Kārtīga vide un sava laika planošana.

Varbūt nekas nenoder, bet man tiešām ir palīdzējis ;-)
25.11.2015 20:45 |
 
Reitings 35
Reģ: 08.10.2015
Un līdzīga kā jau šeit tika minēts, meklēju alternatīvus veidus, kā samazināt simptomus, lai nebūtu nepārtraukti jālieto medikamenti.
25.11.2015 20:47 |
 
Reitings 575
Reģ: 20.11.2015
LASIET UZMANĪGI! Bieži vien sieviete atrod sev slimības, neapzināti mēģinot izskaidrot savas neveiksmes karjerā vai privātajā dzīvē!
Iemesls bieži vien slēpjas zemapziņā. Intensīvi pārdzīvojumi var izrietēt no nepilnvērtības izjūtas. Īslaicīga krīze var kļūt par iemeslu nervu sistēmas traucējumiem pamatojoties uz raizēm par veselību!
Ir vērts ieguldīt naudu psihoterapijā un vismaz 2 gadi terapeitējoties ieviesīs jūsu dzīvē korekcijas. Tūlītēji rezultāti ir naivi jebkurā darbībā!
25.11.2015 20:49 |
 
Reitings 35
Reģ: 08.10.2015
Varu pievienoties iecietīgajām un mierīgajām, bet esmu iemācījusies, ka saglabājot to pašu mieru dažkārt tomēr nepieciešams pateikt to, kas jāpasaka. Būtībā gan līdz ar šo emociju apspiešanu, tiek apspiestas arī citas emocijas, līdz ar to nepieciešams palaist vaļā visu plašo emociju gammu, tajā skaitā arī izrādīt skumjas, dusmas, utt.

No saviem tarakāniem var atbrīvoties, bet tas prasa daudz darba... Dažkārt izdodas vienus tarakānus aizstāt ar citiem :-D
25.11.2015 21:00 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Man nav problēmu pateikt, ko domāju. Vienkārši tā kā man tās emocijas tādas bloķētas, tad neaizdomājos, ka otram var arī sāpēt to dzirdot. Kad šķīros no pēdējā drauga, pateicu, manuprāt, normāli. Kad izstāstīju draudzenei, viņa teica, ka tas nu gan esot bijis nežēlīgi. Laikam trūkst emocionālās empātijas. Arī darbā, sadzīvē. Varu pateikt pa tiešo, lai cik skarbi nebūtu. Pieklājīgi, mierīgi, bet taisnību. Tā vēsi. Pēc tam dzirdu, ka tas jau esot bijis ļoti uzbraucoši, lai gan man pašai šķiet, ka viss ok.

Par darbu nekad nestresoju, par attiecībām nekad mūžā neesmu raudājusi.
25.11.2015 21:19 |
 
Reitings 403
Reģ: 30.08.2014
Man pavisam nesen ģimenes ārsts pateica, ka man varētu būt VD.
Tas izpaužas kā ļoti paātrināts pulss, sirdsklauves, arī reizēm trauksmes sajūta. Esmu diezgan bāla, ir arī ģībšanas sajūta. Par cik tikai nesen pateica, ka tā varētu būt VD, turpinu veikt citus izmeklējumus, jo, iespējams, tas ir kas cits.
Neko daudz par VD nezinu, tāpēc par to nedomāju. Izrakstīja tikai zāles, lai samazinātu sirdsklauves.
25.11.2015 21:21 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Emociju apslāpēšana ir kas vairāk par nepateikšanu otram ko domā. Tas var notikt pat neapzināti ar cilvēkiem, kas var būt atklāti pret citiem. Tā ir emociju neatpazīšana, apslāpēšana (tik neapzināti, ka nav pat jausmas, ka vairākus gadus esi izjutis spēcīgas dusmas, piemēram, pret mani), noliegšana, tāpēc arī vajag kādu, kas palīdz. Jo pats cilvēks nespēj paskatīties uz to, no kā bēg.
25.11.2015 21:26 |
 
Reitings 1832
Reģ: 20.01.2012
Kads jums ir asinsspiediens pie VD?
25.11.2015 21:26 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Ne mani, bet māti. Haha
Klasiskais modelis-pagātnē neatrisinātas lietas, kas velkas līdzi.
25.11.2015 21:27 |
 
Reitings 1832
Reģ: 20.01.2012
?
25.11.2015 21:37 |
 
Reitings 133
Reģ: 14.11.2015
Man šo diagnozi uzstādīja 2009.gadā , kad slimoju ar nervozo anoreksiju. Nervozā anoreksija izpaudās tā, ka man bija bail ieēst, jo likās, ka visu izvemšu, kas bija un !IR! ļoti liela fobija.
Ar mammu tajā vecumā devos pie psihoterapeites Smilgas, kas mani uzstutēja kājās! 2009.gada vasarā nometu 16 kg dēļ neēšanas un braukāšanām pa slimnīcām. Piebildīšu to, ka no 2009.gada arī lietoju zāles, kuras man izrakstīja psihoterapeite un lietoju arī šobrīd. Bez viņām nevaru izturēt ne dienu, man ir rīta tablete un vakara. Rīta tablete - noņem panikas lēkmes, vakara tablete - ļauj aizmigt. Ja neesmu iedzērusi rīta tableti divas dienas pēc kārtas, sāk parādīties reiboņi un ķermeņa trīce un bez vakara tabletes nevaru aizmigt.
No kāda 2009.gada - 2012.gadam man bija regulāri panikas lēkmes un katra lēkme sākās ar to, ka man bija slikta dūša un tad arī sekoja sirdsklauves u.tt.
Tagad ir tā, ka man distonija saasinās rudenī un pavasarī. Šoruden tas bija oktobra vidus, ka kuņģis sāpēja tik ļoti, ka nevarēju neko padarīt
Bet distonija liek par sevi manīt arī ziemas un vasaras periodos, kad pēkšņi šķiet, ka būs jāvemj, bet tās ir tikai manas domās un tam seko panikas lēkme.
Seši gadi ar distoniju aizvadīti un man ir 20 - teikšu godīgi, joprojām dažreiz gribu, lai mamma ir klāt panikas lēkmēs. ]
Visu uzņemu ļoti emocionāli, piemēram, dažreiz šķiet, ka mani kāds apvaino vai "nevēlas draudzēties" , bet patiesībā tas ir manā galvā!
Ir reizes, kad ir traki, ir reizes, kad tieku galā veiksmīgāk, bet sliktums ir viens - bez zālēm vairs nevaru dzīvot!
25.11.2015 21:41 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Man asinsspiediens ir pazemināts normas robežās. Nu, uz zemākās robežas.
25.11.2015 21:41 |
 
Reitings 1832
Reģ: 20.01.2012
Vnk domaju,ja ir sirdsklauves,varbut ari asinsspiediens ir paaugstinats
25.11.2015 21:45 |
 
Reitings 403
Reģ: 30.08.2014
Man asinsspiediens ir ļoti labs, bet pulss krietni par augstu.
25.11.2015 21:46 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Psihoterapeits un attiecības jums varētu palīdzēt. Cik garlaicīgai ikdienai jābūt,lai meklētu vai sev ir vēzis? Spīdola,tev nav kaut kas labi..(t)
25.11.2015 21:47 |
 
Reitings 133
Reģ: 14.11.2015
Asinsspiediens ļoti labs!
25.11.2015 21:47 |
 
Reitings 1832
Reģ: 20.01.2012
Pulss ir augsejais vai apaksejais raditajs? (tas tads offtopics)
25.11.2015 21:49 |
 
Reitings 133
Reģ: 14.11.2015
Artemzija - Vai Tu arī saskaries ar veģetatīvo distoniju? Ja nē, tad nesaprast par vēzi! Tās domas, kas ir prātā dažreiz nav ar garlaicības! Viņas vienkārši ir!
25.11.2015 21:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits