Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai spēšu? ;/

 
Reitings 32
Reģ: 01.06.2015
Sveiki, vēlos lūgt padomu.
Šogad beidzu skolu un ieguvu vidējo izglītību ar profesiju.
Uzreiz nezināju ko studēt un nokavēju iestājdokumentu ieniegšanu. Šobrīd strādāju un saprotu,ka zaudēju katru dienu,ko varēju veltīt studijām. Katru dienu dzīvoju ar domu ,ka savos 20 gados neko nēesmu sasniegusi. :/
Takā Latvijā es budžetā netieku,tad vēlos studēt Skotijā.
Skotijā ir bezmaksas studijas. Par dokumentu nokārtošanu tur es tik ļoti neuztraucos,kā par dzīvošanu un mācīšanos svešā mēlē.
Es nezinu vai spēšu, ja godīgi man ir TIK bail. Angļu valoda man nav ļoti labā līmenī (šobrīd ņemu privātstundas) bet liekas,ka ar to būs par maz lai mācītos un dzīvotu Skotijā.
Palīdziet atrast spēku un varbūt kāda/kāds ir mācijies/cās un zin pastāstīt vairāk.
PALDIES!
(atvainojos par gramatiku )
11.11.2015 09:16 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Tu gribi Skotijā mācīties koledžā vai universitātē. Ja tu gribi mācīties universitātē, tad tev ir jāpiesakās mācībām jau tagad un tev noteikti vajadzēs toefl vai ielts testam būt. Ir izņēmumi, ka ld neņem angļu valodas testu vērā, bet tev vajadzētu būt labam pamatojumam par labām angļu valodas zināšanām, piemēram, ja jau dzīvotu Skotijā un būtu tur strādājusi. Tev noteikti vajadzēs vairākas atsauksmes no iepriekšējās skolas/koledžas.

Ja grigi mācīties koledžā, tad ir daudz vieglāk iestāties, tur parasti jāpiesakās un tad jāgaida, kad aicinās uz interviju.
11.11.2015 09:25 |
 
Reitings 1073
Reģ: 12.03.2012
laimdoota, negatīvas domas laid vaļā, ir jādomā pozitīvi. ;) nav ko baidīties, dzīve ir viena, gribi braukt uz Skotiju mācīties? Tad cīnies, lasi angliski grāmatas, skaties angliski filmas, dari visu, lai varētu nokārtot iestājeksāmenus un doties projām!
11.11.2015 09:44 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
kaa jau leillu teica, ka ja gribi studeet koledzaa, tad tas nebutu tik gruti, bet ja universitaatee, tad gan, japiesakaas ljoooti laiciigi - tagad!

Par valodu - galvenais, lai speej sakumaa sarunaties un intervijaa atbildeet uz vinju un uzdot vinjiem jautaajumus.

Biezi vien ar privatstundaam nepietiek, ir jalasa, jaklausaas un jaarunaa. Daudz.


Tev SKotijaa kads dzivo?
11.11.2015 10:03 |
 
Reitings 32
Reģ: 01.06.2015
Story - Skotijā dzīvo daudz paziņas. Esmu noskaidrojusi lai mācītos bezmaksas ir jāuztaisa pašnodarbinātās statusu un ķip jānostrādā gads tur. Un jāsamaksā kkādi minimāli nodokļi.. Tā nav problēma.
Vēlos Bakalauru Mārketinga un reklāmas jomā,nezinu vai Koledža piedāvā kaut ko tādu?
Runājot par valodu- nezinu vai spēšu mācīties angļu valodā un iekļauties tajā vidē.
11.11.2015 12:02 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Nu ja tev tur ir pazinas, tad brauc uz turieni atrak, macies valodu uz vietas un strada.
11.11.2015 12:31 |
 
Reitings 151
Reģ: 22.10.2015
bieži ir gadījumi,kad ārzemēs studē cilvēki ar grūtībām sazināties angliski.... un referātos katrs otrais vārds nepareizs...
tāpat, kkā izvelk viņi.

;-)
11.11.2015 12:49 |
 
Reitings 32
Reģ: 01.06.2015
maryyy , kā tad viņi izvelk?:-D
11.11.2015 13:27 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Runājot par valodu- nezinu vai spēšu mācīties angļu valodā un iekļauties tajā vidē.


Gribēsi - spēsi!
Sāc jau ar šodienu.. klausies ziņas, filmas, seriālus angļu valodā.. lasi grāmatas (man ļoti palīdz lasīšana), turpini privātstundas..jo īpaši spied tajās uz gramatiku un rakstīšanu. Tev angliski runājoši draugi/paziņas ir? Ja ne.. atrodi, komunicē, runā.. :)

Jo labāka bāze Tev būs, jo ātrāk iejutīsies un labāk sajutīsies svešvalodā :)
11.11.2015 13:31 |
 
Reitings 151
Reģ: 22.10.2015
ārzemēs bieži ir zemāks standarts nekā lv, vismaz mūsu izpratnē...
vairāk nozīmes, cik aktīvi tu iesaisties lekcijās, utt. un atzīmēm nav nozīmes arī.
runāju par koledžām.
11.11.2015 13:38 |
 
Reitings 32
Reģ: 01.06.2015
Vis vairak es baidos,ka nesanāks- un tad atbraukšu uz LV un visi kuri zinās,ka biju prom nosodīs un domās,ka esmu nekam nederīga.;/
11.11.2015 15:03 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Angļu valoda man nav ļoti labā līmenī (šobrīd ņemu privātstundas) bet liekas,ka ar to būs par maz lai mācītos un dzīvotu Skotijā.

Es Tavā vietā paliktu mācīties Latvijā, ja reiz ar angļu valodu ir tik švaki un diez vai izvilksi mācības.
Ko Tu taisies darīt kā pašnodarbinātais tur?
Kur dzīvosi ,kamēr būsi pašnodarbinātais, kamēr mācīsies?
Ja vēl var dzīvot par velti ,tad vēl tā,bet ja dārga īres maksa un beigās naudas summa salasīsies tikpat liela kā te studējot,tad...
11.11.2015 15:17 |
 
Reitings 819
Reģ: 29.01.2009
Studijām Skotijā jāpiesakās izmantojot UCAS. To vari izdarīt līdz 15. janvārim. Vajadzēs gan rekomendāciju, gan arī motivācijas vēstuli, kura bieži vien var būs izšķirošais faktors tajā, vai tevi uzņems vai nē, jo ne vienmēr atzīmes ir svarīgākās. Noteikti vajag angļu valodas testu IELTS vai TOEFL. Izpēti katras universitātes mājas lapu, kādas ir uzņemšanas prasības tevis izvēlētājā programmā. Mācības ir par brīvu, bet dzīvošana ir diezgan dārga. Kojas šeit nemaksā 50 Eiro mēnesī, bet gan sākot no 400 Eiro (par mazāku summu neesmu redzējusi nekur). Dzīvoklī istabiņu atrast par mazāk arī prakstiski neiespējami, ja vien nav labi paziņas un draugi, kas var palīdzēt. Citas dzīvošanas izmaksas arī jāņem vērā - ēdiens ir dārgāks, transports, medicīna utml. Darbu ar studijām var apvienot. Lielākā daļa studentu strādā līdz pat 20h nedēļā (tas ir max atļautais stundu skaits).
Ja tu vari uzrakstīt savu motivācijas vēstuli un nolikt angļu valodas testu ar vismaz minimālo prasīto atzīmi, tad nevajadzētu būt vairāk problēmām iekļūt universitātē. Studenti no citām valstīm šeit it pieprasīti, lai daudzveidotu vidi un ienestu jaunas vēsmas. Vajag tikai mēģināt! :-)
11.11.2015 15:44 |
 
Reitings 819
Reģ: 29.01.2009
Ā, un
... lai mācītos bezmaksas ir jāuztaisa pašnodarbinātās statusu un ķip jānostrādā gads tur. Un jāsamaksā kkādi minimāli nodokļi.. Tā nav problēma.
- ir muļķības. Visi EU valstu studenti Skotijā mācās bezmaksas :-D
11.11.2015 15:52 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Jā, mācības būs bezmaksas jebkurā gadījumā, ja vien tev nav ES pilsonības. Ja dzīvo Glāzgovā, tad istabu, manuprāt, var atrast lētāku, bet ļoti atkarīgs no rajona, iespējams, ka Edinburgā būs daudz dārgāk un par mazākām pilsētam gan nezinu. Un, ja tu gribi pieteikties student loan, tad palasi info šeit https://www.saas.gov.uk/_forms/funding_guide.pdf

Un par rēķiniem, ja īrēsi tikai istabu, būs arī daudz mazāk jāmaksā, kā arī nebūs jāmaksā par council tax.
11.11.2015 22:20 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits