Tikko bez tabu

 
Reitings 154
Reģ: 21.03.2014
Tikko pa Bez tabu rādīja sižetu, kur kaut kāds slims kroplis fiziski skolā iespaidoja skolnieci, nezin kāda kā viņam vārdā, gribētu paskatīties uz ''mačo'' :-)
01.10.2015 19:50 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Ar skaidro saprātu es apzinos, ka vardarbība nav risinājums un pamatā nav pareiza, tomēr, ja godīgi, nevaru noliegt, ka, aizstāvot savu bērnu, neizrīkotos līdzīgi. Pašai palicis atmiņā, kā manā klasē ņirgājās par dažiem klasesbiedriem. Lai gan man nebija draugi šie cilvēki, joprojām nožēloju, ka ne vienmēr metos aizstāvēt. Bērni var būt ļoti nežēlīgi. Jau "manos laikos" bija visādi smagi gadījumi par ņirgāšanos, pat nevaru iedomāties, kas notiek tagad, kad ir internets un tāds sabiedrības modes spiediens:-|
Jā, pareizi tēvs, protams, ka nerīkojās, bet ja par manu bērnu ņirgātos.. eh, nevaru garantēt, ka nerīkotos līdzīgi. Viens ir skaidrs- es ļoti, ļoti stipri apšaubu, ka tā meitene riskēs vēl to otru apsaukāt.
02.10.2015 16:45 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Vajadzēja riktīgi nozilināt un vēl vairāk. Bērnu nežēlība ir drausmīga. Man māsa 12 gadu vecumā dēļ jauniešu nežēlības pārgrieza vēnas. Uz skolu nebija iespējams iet. Raudāja. Es mācīju pretī nerunāt un neņemt galvā. Tas nepalīdzēja. Miers iestājās tikai pēc pāriešanas privatā skolā kur ir liela disciplīna, mazas klases un saliedētība.
Vajadzēja ar siksnu un akmeņiem nomētāt! Pilnīgi bez robežām. Man pieaugušai sievietei aizejot uz skolu darīšanās, 12 gadīgi bērni arī māk nākt sist , raut aiz matiem, smieties, raut svārkus nost. SIST , SIST, SIST!
02.10.2015 16:45 |
 
Reitings 389
Reģ: 19.12.2012
Koks ar diviem galiem. Labi, ar siksnu uz skolu iet nevajadzēja. BET, redzēju to meitēnu sižetā - godīgi sakot, izskatījās tāda, kas nedaudz pat izbauda viņai sniegto uzmanību tagad un to, ka upuris tagad ir viņa.
Un arī es varu pievienoties tām, kas saka, ka saprot, cik bērni var būt nežēlīgi. Tas ir vājprāts. Bija šeit ieteikums, ka to vajadzēja risināt ar skolas psihologu. Meitenes, neesiet naivas. Tādiem bērniem visi skolas psihologi un sociālie pedagogi ir konkrēti pie kājas, es atvainojos. Ja manu bērnu aizskartu regulāri, apsaukātu un vienalga - fiziski vai emocionāli iespaidotu, es arī nevaru apgalvot, ka ar to bērnu-teroristu ietu un pieklājīgi aprunātos bez balss pacelšanas.
02.10.2015 16:55 |
 
10 gadi
Reitings 861
Reģ: 12.05.2010
Vecim putni galvā ne prāts.
Taču, mani šokēja tas, ka skolotājs neko nedarīja. Nesauca direktori, ka radusies situācija, nelika vecim vākties ārā no klases, neveda viņu prom no meitenes. Neko. Radās iespaids, ka stāv blakus un skatās.
Tātad - jebkurš brīvi var ienākt klasē, uzbrukt bērnam un skolotājs neuzskata par vajadzīgu iejaukties. Vien bubināt zem deguna kaut ko.

Šī diskusija mani nepatīkami pārsteidza. Bēgļu diskusijā daudzas kliedza, ka ar viņiem valstī ienāks noziedzība, vardarbība, uzbrukumi bērniem, bet te - pašas iedzīvotājas ar putām uz lūpām kliedz, ka meiteni vajadzēja sist vēl, mest ar akmeņiem, pazemot, varbūt vēl slimnīcā nogādāt. Jā! Jā! Malacis vecis! Sist!!! Sist!! Kā var būt no pieaugušiem cilvēkiem tāds naids un vēlme uz vardarbību pret bērnu?
Kad es skolā mācījos, arī bija apsaukāšanās. Taču, nevienu reizi vecāki nenāca uz skolu kādu sist vai spriest linča tiesu. Nevienu reizi. Vecāki mēdza nākt uz skolu skaidroties caur skolotājiem, satiekoties kopā ar otras puses vecākiem, bet nekad šāda veida vājprāts nenotika. Ja Līga nosauca Ilzi nesmukos vārdos, Ilzes tēvs nenāca sist Līgu. Iespējams, manu vecāku paaudzei bija vairāk prāta, lai saprastu, kur ir robežas.
Ļoti interesants bija sistās meitenes jautājums ''varonim'' - ar kādām tiesībām arī viņa meita apsaukājas? Tātad, pagale viena nedeg un ''varoņa'' pinkšķis iespējams patiesībā nav ne par matu labāka un tāpat apsaukājās, tāpat konfliktēja.
Daudzas saka, ka pusaudži esot nežēlīgi. Bet pusaudži ir arī melīgi - skatīsies acīs un apgalvos, ka Anniņa viņus skolā pazemo, ka viņi ne pie kā nav vainīgi, lai gan patiesībā paši uzvedas tieši tāpat kā Anniņa.
02.10.2015 17:04 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Patiesībā tas ir ļoti diskutabls jautājums, jo vairums jau nesaka, ka pareizi bija sist, vairums piekrīt, ka pareizi tas nav un nebija, bet ja skatamies uz reālo situāciju un ja zinam, kas notiek reāli skolās un cik jaunieši dēļ pazemojumiem neizdara pašnāvības, cik daudzi slīgst depresijās un sāk lietot alkoholu, narkotikas dēļ citu pazemojumiem, naida, tad reizēm iespējams tā iešaušana ir labāka, nekā ilgstoša emocionālā vardarbība, ne velti ir teiciens, ka vairāk sāp vārdi, nevis fiziskais. Paskatieties tajā video uz to skolas psiholoģi vai sociālo pedagogu!! Nopietni, kāda tic, ka šāda sieviete ir spējusi risināt kaut vienu jauniešu konfliktu? Viņa pat sakarīgi atbildēt "Bez tabu" nevarēja.
Nav pareizi sist, nerīkojās ne tēvs, ne skolotājs pareizi, bet arī meitene visticamākais nav zelta gabals. Nav jābūt speciālistam, lai saprastu, ka "cietusī" ir no populārā gala skolā, ka visticamākais tiešām atļāvās par daudz. (kaut gan man arī nevar būt 100% taisnība, tas ir vairāk tikai minējums) Problēma ir tajā, ka stāstīt, ka smukās runāšanas un sūtīšanas pie direktoriem, psihologiem jauniešiem palīdz un viņi paliek labi un neapsaukājas. Muļķības. Es bērnībā dabūju no mātes ar siksnu tā, ka likās, ka no gultas nepiecelšos. Rezultātā izaugu par kārtīgu cilvēku un nekādas traumas man nav palikušas. Cita lieta, ka tā bija mana māte, nevis svešs cilvēks...
02.10.2015 17:29 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/205492/skandali-47vidusskola-turpinas--sodien-vienaudze-uzbrukusi-agresiva-viriesa-meitai Šitas gan ir par traku :-| Tikai nesapratu, uzbruka tā, kura dabūja ar siksnu vai cita.
02.10.2015 17:38 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Meitene strīda laikā tika brutāli nogrūsta pa trepēm.
02.10.2015 17:42 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Kāds vēl tiešām tic, ka tur apakšā nav reāla problēma???
02.10.2015 17:51 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Nu tagad es kaut kā sāku saprast, kāpēc tēvam aizgāja ciet. Savādāk laikam nevarēja.. Vienīgi dzīves tajā skolā meitenei nebūs.
Tiešām atgādina GossipGirl.
02.10.2015 17:53 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Mums skolā arī bieži notika apsaukāšanās un bija arī klases "izstumtie", kuriem vienmēr tika no klases "krutajiem". Es biju pati par sevi, bet arī ik pa brīdim kāds mēģināja pārbaudīt manu pacietību un centās savas "popularitātes" robežas palielināšanāt izmantojot manis apsaukāšanu. Parasti mācēju gluži labi pati ar visu tikt galā - zināju gan, kad labāk paklusēt, kad pateit tikpat sulīgi pretī, gan arī kad izmantot fizisku spēku. Taču Reiz klase bija kaut kā traki sašūmējusies un daudzi cieta no tā, kas sākās kā vienkāršs joks, bet pārauga samērā pazemojošās izdarībās. Vakarā par to uzzināja mana mamma... Un tas ko viņa izdarīja bija vairāk kā pareizi! Viņa nekavējoties apzvanīja klases skolēnu vecākus un telefoniski izstāstīja situāciju un paskaidroja, cik nelietīgi viņu bērns ir izrīkojies. Un cerot uz vecāku sapratni, sagaida atvainošanos no bērniem. Daudzi tūlīt pat tika pasaukti pie telefona un es klausulē dzirdēju atvaonošanos. Daži atvaonojās nākošajā dienā. Vēl viens klasesbiedrs atskrēja pie manis ne tikai ar atvainošanos, bet arī ar torti... :-D Man bija laba klase, ar labiem klasesbiedriem, bet nu bērni ir bērni...

Manuprāt, ja vecāks grib atgūt taisnību, tad vispirms ir jārunā ar citiem vecākiem, tad (ja nekas nemainās), ar skolotājiem un skolas vadību. Un tad... Ja joprojām nekas nemainās, var runāt ar pašu teroristu (runāt, nevis fiziski iespaidot!). Un ja atkal nekas nemainās - labāk nomainīt skolu. Savs bērns ir jāaizstāv, bet tas ir jādara gudri!
02.10.2015 18:04 |
 
Reitings 220
Reģ: 05.06.2015
Neons, ja es pareizi sapratu, tad vīrietis aicināja meiteni piezvanīt saviem vecākiem, bet viņa teica, ka nezvanīs utt.
Vai tādās lielākās klasēs kā 8. klase vēl kādam vecākam ir bērna klasesbiedru vecāku telefoni? Kad es mācījos, maniem vecākiem nebija, arī man nebija svešu vecāku tel numuri. :D Tā kā tīri no praktiskā viedokļa tavs šāds variants ar klasesbiedrenes vecākiem neder.
02.10.2015 18:16 |
 
Reitings 56
Reģ: 29.09.2015
Vieniigais risinaajums buutu to stervu izsleegt no skolas!
02.10.2015 18:22 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Ja vajag telefona nummurus iegūt tad tos var arī iegūt no audzinātājas, vai gan jau ka ar kādu vecāku tomēr ir kontaks tad no tā arī var iegūt citu vecāku nummurus parasti.
02.10.2015 18:24 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Jap, es aizmirsu, ka tie bija citi laiki... Toreiz nebija mobilo telefonu - visiem bija mājas telefons, kuru nummurus, protams, klasesbiedri zināja, lai var piezvanīt un uzprasīt "kas uzdots?". Tad nu vecākus sazvanīt nebija nekādu problēmu... (t)
02.10.2015 18:36 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Nu, pilnīgi precīzi uzrakstīts tas ko es un daudzas citas te iepriekš rakstīja, ka skuķene skolā " autoritāte" un noteikti, ka šodien " uzsūtīja" virsū atriebties tai meitenei. Tādām pilnīgi pie vienas vietas visas sarunas ar skolotājiem un vecākiem, viņas dzīvo savā pasaulē, kurā kamēr nedabūs pa pēcpusi, tikmēr ņirgāsies līdz riebumam.
02.10.2015 18:42 |
 
Reitings 205
Reģ: 06.07.2015
Kāda man var paskaidrot īsti kas notika šodien? Pa trepēm nogrūda to tēva meitu?
02.10.2015 18:57 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Jā.
02.10.2015 18:58 |
 
Reitings 56
Reģ: 29.09.2015
isteniba cik manigs var but cilveka izskats
tikko uzmekleeju draugos to Saaru, vienk mekleetaajaa Sāra 47. vsk
meitene kaa meitene,simpaatiska,shkiet pat taada miilja un pat kautriga,bet kaadi deemoni iekshaa vaaraas,TV ekraanam riktigi saposusies.Bildiitees tieshaam uz 13 izskataas :-/
02.10.2015 20:20 |
 
Reitings 14
Reģ: 01.06.2009
zinot no aculieciniekiem to, kas notika patiesībā, varu teikt tikai vienu - šis stāsts ir lielisks piemērs tam, kā žurnālisti no mušas uzpūš ziloni! (t)
02.10.2015 20:55 |
 
Reitings 80
Reģ: 02.09.2015
Skatoties bez tabu tur nebija ne viena varda par to ka Ieva nogrusta pa trepem,bet gan stipri pagrusta pret sienu.
02.10.2015 21:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits