Tikko bez tabu

 
Reitings 154
Reģ: 21.03.2014
Tikko pa Bez tabu rādīja sižetu, kur kaut kāds slims kroplis fiziski skolā iespaidoja skolnieci, nezin kāda kā viņam vārdā, gribētu paskatīties uz ''mačo'' :-)
01.10.2015 19:50 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Mjā, atceros savus skolas laikus, nomainīju skolu, apcelt sāka viena meitene, jo bija greizsirdīga, ka draudzējos ar viņas labākajām draudzenēm, bet man tās meitenes bija iepriekš pazīstamas un vienīgās pazīstamās klasē. Mēģināja runāt caur vecākiem, bet apcelšana turpinājās, sanaidoja pret mani pārējo klasu un vualā. 2 gadi brutālas apcelšanas, piem., ja kāds Tev pieskarās, to padod "tālāk" kā kaut ko toksisku, vienā stundā pat matos robu izgrieza, nemaz nerunājot par verbālo daļu. Nelīdzēja ne klases audzinātājs, ne skolas psihologs. Tālāk 3 gadi citā klasē, kur daļa no vecās klases tika pārceltas līdzi uz "proģimnāzijas klasi (tiem, kuriem ar mācībām labi veicās)", apcēla daudz retāk, bet klasē ta pat īsti nepieņēma. Un tad 3 klases, kurās cilvēki varbūt nebija gluži draugi, bet neizvairījās no sarunas un aci pret aci neapcēla (l)
Nejūtos nekādā ziņā vainīga par to, ka apcēla. Neatšķīros, neizlecu. Nomainīju skolas, jo iepriekējā bija grūti mācīties (skaļa klase), vienīgais, kas bija atšķirīgs bija tas, ka ļoti labi mācījos, bet ne jau zubre (klasē bija arī zubre, kuru varēja saprast, kāpec apceļ), vienkārši bija ļoti laba pirmskolas izglītība, gaiša galva un vecāki, kas pieskatīja, lai izpildu mājasdarbus kā nākas.

Cik saprotu, šajā gadījumā tiešām vainīgas bija abas puses, bet būtu bijis tik jauki, ja arī mani vecāki aizietu pateikt kādu šerpāku vārdu, sabiedētu (bez vardarbības) nevis tikai teiktu man, lai apsaukājos pretī (ko joprojām nemāku darīt :D) un skolas nemainīšot. Tēva rīcība bija totāli neadekvāta, bet pilnībā atbalstu ierādīt vietu lielajiem apcēlējiem.
03.10.2015 19:16 |
 
Reitings 19
Reģ: 08.09.2015
Nevienu neapceļ bez iemesla. Kādreiz skolā arī mani apcēla, nesapratu par ko, tagad saprotu. Tad, kad pati mainījos(vidusskolā), tad arī likās mierā. Nekad neesmu redzējusi, ka kādu apceļ tā pat vien. Tam vienmēr ir iemesls.
Varu uzskaitīt, iemeslus, kāpēc apsmēja manās klasēs (esmu gājusi 3 skolās, jo vecāki bieži pārvācās)
1. Tie, kas par sevi nerūpējās, nāca uz skolu netīri, smirdīgi
2. Tie, kam šķita, ka viņi ir labāki par visiem citiem. Bija daudzi cilvēki, kas atšķīrās no citiem, bet bija populāri, un tad tie, kas atšķīrās, uzvedās augstprātīgi un tāpēc tika "nolikti".
3. Tie, kas visu par visu zin, kam vienmēr ir viedoklis, it īpaši tad, kad neviens to neprasa.
4. "Ziepes" (Cilvēki, kas vienmēr mēģināja pielīst skolotājiem)
04.10.2015 15:04 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Nekad neesmu redzējusi, ka kādu apceļ tā pat vien. Tam vienmēr ir iemesls.


Protams, visam ir iemesls. No skolas laikiem atceros, ka apsmēja tad, ja ir liekais svars, runas traucējumi, laiku pārsvarā velta mācībām, stulbi smiekli, bomzīgs džemperis..

Atceros, ka apsmēja dikti vienu meiteni par lieko svaru, tad uzstāja iedot norakstīt mājas darbu. Viņa nedeva cilvēkiem, kas par viņu smejas (it kā loģiski).. un tad viņu klaji no*irsa par to, ka ir pretīga skopule.

Tas nudien nav normāli. Es saprotu bērni ir bērni.. tomēr vecākiem, arī skolotājiem (iespēju robežās) ir jāmēģina to nekaunību piezemēt.. :-/
04.10.2015 15:14 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Par to mergli, kurs citu bernu gaja sist - tam nav attaisnojuma. Audzini savu vai ej runaa ar vecakiem, vadibu utt.
Par apcelsanu kaa tadu, nu nepiekritisu, ka to , kuru apcel ir vainigs. Tie kas apcel parsvara ir izlutinati, neaudzinati suski. Mani ari apcela par spraugu starp zobiem, teica, ka tur var traktors izbraukt ( :D) , bet tad es sevi nopspikot un mani vairs neapameja. Berni biezi ir loti nezeligi, tapec ir jaaudzina savi berni un jaruna ar tiem, lai tie nenosledzas un netur visu sevi.
04.10.2015 15:24 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Bet tad es lavu nospikot md.

Cik es atceros apsmeja nabadzigos, apalos, brillainos, vasarasraibumiem, lielam ausim utt. - nu kur tas nabaga berns ir vainigs , ka vinam taa ir ?!
Ir jaieaudzina saviem, ka cilveki ir dazadi un apsmiet nav smuki. Citi vecaki pasi to nav iemacijusies, diemzel.
04.10.2015 15:27 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Viena lieta ir apcelt un pasmieties, otra lieta - saukāt visos pēdējos lamu vārdos un fiziski iespaidot, manuprāt, ir liela atšķirība. Protams, skolniekiem vienmēr atradīsies iemesls, kādēļ viņiem nepatīk kāds. Bet Nasuadai nepiekrītu, jo var būt arī citi iemesli. Parasti, manuprāt, ir tie izlecēji, kuri vienmēr domā, ka ir pārāki par citiem, līdz ar to viņi var atļauties darit ko grib un apsmies kādu vājāku cilvēku visstulbākā iemesla dēļ, jo viņiem būs sekotāju bariņš, kuri vienmēr atbalstīs viņus.
04.10.2015 15:34 |
 
Reitings 1244
Reģ: 09.11.2012
tādiem izlepušajiem bērneļiem,vecāki tādi paši padebīli un tur nav ko runāt...tiešām iet un pa purnu iedot, jo savādāk nesaprot...8-)
04.10.2015 15:57 |
 
Reitings 630
Reģ: 11.07.2009
bērni tomēr ir maziet vecāku spogulis (sabiedrības kopumā). Skola tomēr ir maza sabiedrība.
04.10.2015 16:02 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
visu varēja izdarīt daudz elementārāk - visas sarakstes sastādīt uz papīra ar skrīnšotiem, uzrakstīt iesniegumu policijā, tad informēt direktoru, informēt vecākus un gaidīt rezultātu.

šeit redzamos komentārus es tiešām nebiju gaidījusi.. kārtējie no sērijas `izvarotais cilvēks pats to prasīja un bija vainīgs, jo šķībi paskatījās`. man kauns par jums, pieaugušām sievietēm, kuras uzskata, ka ir normāli, ka kāds tiek apcelts un fiziski iespaidots, jo `bez iemesla neapceļ`. kaut nu jūsu bērniem tā nebūtu, ka tiek apcelts. gribēšu redzēt, kā ieskaidrosiet savai atvasei, ka `pats esi vainīgs!`
04.10.2015 16:25 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Nevienu neapceļ bez iemesla. Kādreiz skolā arī mani apcēla, nesapratu par ko, tagad saprotu.

Kā jau minēju savā komentārā, es tiku apcelta dēļ tik smieklīgiem iemesliem, ka tagad nožēloju, ka tolaik nebiju tik drosmīga, lai citiem aizvērtu ciet mutes. Bērni ir nežēlīgi - tiek apcelti un apsmieti ne jau tikai tie, kuri ir netīri, augstprātīgi utt., bet arī tie, kuri vienkārši atšķiras no pelēkās masas. Katrs bērns ir individualitāte un pusaudžu vecums ir tas laiks, kad ikviens sāk meklēt sevi, savu "es". Gan pati esmu gājusi tam visam cauri, gan zinu daudzus tādus, kuri tikuši arī fiziski iepaidoti, piekauti un sisti tikai dēļ tā, ka neizskatījās tā kā visi. Mana klasesbiedrene savulaik tika ikdienā nepārtraukti pazemota dēļ sava uzvārda, kurš dažādos rupjos, pretīgos locījumos nepārtraukti tika izkliegts viņai aiz muguras.
Manuprāt, mūsdienās tas ir ļoti izteikti, ka ikviens bērns, kurš ar savu pasaules uztveri, viedokli vai ārējo tēlu atšķirsies no citiem un izleks no vienveidīgā pūļa, būs melnā avs. Ļoti labi, ja bērnam ir saprotoši vecāki un bērns pats māk neņemt to visu galvā, taču ja esi viens pret visiem un ikdienā nepārtraukti klausies jēlības un rupjības, pat emocionāli stiprs cilvēks ar laiku var sabrukt.
04.10.2015 16:59 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Delj tadam kaa weee ari rodas sabiedribas pabiras. Pirmo reizi no vinas dzirdu kko tik stulbu. Bernam nav kajutas vainigam par to,ka vinu apcelj. Labi viena lieta ir pasmieties retu reizi,kad kads smiekligi paklup,bet cita lieta ir nepartraukti bakstit morali un fiziski paris cilvekus klase. Gribetu redzet,kurs spetu pats sevi aizstavet,ja pret tevi butu sacelta pusklase?? Nu kurs? Iesi dot pa muti kadam? Nu taddabusi no visiem. Geniala ideja!!
Neatbalstu vardarbibu,bet,kad es gaju skola,jau bija briesmigi. Mana klase,atklati sakot,bija briesmiga. Ja,apcela ari mani. Nebiju vieniga. Bet ari tas ka nirgajas par skolotajiem,citu mantam,padiem cilvekiem,bija drausmigi. Ar yagadejo skatu redzu,ka skola vajg jau atgriezt funkciju.kadskolotajs vareja ar linealu uzshaut.musdienu jaunatne ar vardiem vsp nesapr
05.10.2015 09:31 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
ManupraT,sadus jaunos teroristus vajag citigak no skolas izslegt.un bez tiesibam pariet uz citu parastu skoku,jo tur sis berns atkal saks pazemot citus. Tadiem vajag specialu skolu ar stingru rezhimu vai ari vecakiem nodrosinat,ka skolotaji nak uz majam. Tas,kas tgd notiek,ir japartrauc. Vecakiem javacas kopa un jarakstaa vestule uz kadu augstak stavosu instanci. Laiskolas alzina bernus,kas trauce citiem berniem nrm macities.skola nav jasuta visi dirst un jakrutojas
05.10.2015 09:39 |
 
Reitings 59
Reģ: 05.09.2015
Sany tad nu gan gudrs risinājums, lai skolotāji iet uz māju! Kas tad skolotājs kāds mēsls, ka jāstrādā ar tādiem, kas apdraud arī viņu?!
05.10.2015 09:44 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Ok, Sāra - izlutināta mamzele, cietusī - mīkstā nūģe, tēvs - idiots.
BET, skolā ir 2 soc. pedagogi, kaudze ar skolotājiem un VISI izliekas par beigtām zivīm! NAFIG tās soc.pedagoģes vispār vajadzīgas un kāpēc viņām maksā algu, ja visās skolās bērni tiek terorizēti un NEKO viņas nespēj izdarīt. Fizikas skolotājs, VĪRIETIS, itkā nostājās starp tēvu un cietušo un saka "nu tā jau nevajag" (vai taml) WTF, vīrietis????? siksna stāvēja uz galda visu sarunas laiku un viņam redziet nemaz prātā neienāca kāpēc viņa tur bija un ka kkas tāds var notikt. Viņam, VĪRIETIM, pat prātā neienāca pēc incidenta vīrieti izdzīt no klases! Izlutinātā mamzele un idiots turpināja viens otru apsaukāt, bet gudrais fiziķis izlikās par beigtu zivi. Turpinājumā soc. pedagoģes izlutinātajai mamzelei liek izdzēst ierakstu, direktore televīzijā di*, ka nekas tāds nenotika, bet beigās apraujas, jo sociķes atzīstas, ka bija gan.. Jopcik popcik! Abas sociķes atlaist, bet direktorei rājienu! Kad beigs visi izlikties par beigtām zivīm, tad arī kkas mainīsies!
05.10.2015 09:50 |
 
10 gadi
Reitings 2488
Reģ: 29.01.2009
Es neatbalstu vardarbību un šim tēvam tā varbūt nevajadzēja darīt, bet, cik saprotu, tās meitenes nodarījums pret to otru meiteni bija daudzkārt lielāks, jo pusaudži ir daudz ļaunāki par pieaugušiem cilvēkiem un morāla aizskaršana ir daudz sāpīgāka par pērienu ar siksnu. Tāpēc saprotu šī vīrieša rīcību, vienīgi viņš to varēja risināt kādā citā veidā. Un patiesībā ne jau viņam tas bija jādara, bet skolai, jo nav pieļaujama tāda situācija, ka bērni skolā tiek ilgstoši emocionāli vai fiziski ietekmēti no saviem vienaudžiem. Tā vienkārši nedrīkst būt, tas kaut kādā veidā ir jākontrolē!
05.10.2015 11:59 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
kuras uzskata, ka ir normāli, ka kāds tiek apcelts un fiziski iespaidots, jo `bez iemesla neapceļ`. kaut nu jūsu bērniem tā nebūtu, ka tiek apcelts. gribēšu redzēt, kā ieskaidrosiet savai atvasei, ka `pats esi vainīgs!`


nedomāju , ka ir jāieskaidro, un es neapgalvoju, ka tas ir normāli un tā tam vajadzētu būt , bet realitātē tā notiek... personām līdz 18 arī navajag dzert un pīpēt , bet kas notiek realitātē !?

Nu nav viss tik vienozīmīgi, esmu bijusi abās pusēs .... Tapēc arī varu apgalvot , ka nav dūmu bez uguns, cilvēkam, pat atšķirīgam ar dotībām pastāvēt par savu viedokli, tāpat virsū nebrauc... Skola norūda dzīvei , tajā darbojas pavisam citi likumi nekā darbā vai universitātē (, lai gan uni , arī parasti visi saldalās pa bariņiem un tāpat iesmej, tikai klusiņām ) ....

Ir lietas kuri pieaugušie nevar ietekmēt , lai cik vareni viņi nebūtu , ja visai klasei riebsies Aniņņa, tad nu nekāds psihologs tur nepalīdzēs , to tāpat varēs just , ka neņem līdzi uz pasākumiem, ka neiesaista aktivitāties un tur psihologi un pedagogi nevar piespiest draudzēties ar varu.

Un es tiešām neesmu saskārusies ar to, ka apceļ tāpat vien ... vai nu irms tam ir , kas izdarīts, vai nu tiešām nāk smirdīgi , nekopti vai stučī nonstopā citu .... Nevajag būt nūģim un viss būs čotka !
05.10.2015 15:17 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
Man gan šķiet, ka tēvs rīkojās pareizi. Ko viņam citu bija darīt, ka kkāds knēvelis sit viņa meitu, izsaka draudus ? Iet sarāt?? Jūs smejaties, tam bērnam tas tikai dos lielāku varu
05.10.2015 16:30 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Ko viņam citu bija darīt, ka kkāds knēvelis sit viņa meitu, izsaka draudus ? Iet sarāt??


iemācīt bērna pastāvēt par sevi un iešaut atpakaļ , ko tad darīs , ja abižos , kad būs lielāka vai , ja atlaidīs no darba , arī ies ar siknu meitu aizstāvēt ? :D
05.10.2015 18:30 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
wee , ja nezināji, ir dažāda tipa cilvēki, sižetā ļoti labi bija redzams cik meitene ir kautrīga.. šaubos, ka viņa varētu pat kaut ko pateikt pretī pat ne iešaut pati :p tā dzīve iekārtota.. arī manā darbā ir tādi, kuriem var kāpt uz galvas un tādi, kuri kāpj... un jā, arī darba vidē nākas aizstāvēt tādus kautrīgus cilvēkus pret šiem vampīriem ;)
05.10.2015 18:45 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Fizikas skolotājs, VĪRIETIS, itkā nostājās starp tēvu un cietušo un saka "nu tā jau nevajag" (vai taml) WTF, vīrietis?????


Ja pareizi atceros, viņš ir klases audzinātājs. Tātad pazīst savus bērnus. Pat, ja nav audzinātājs, tāpat pazīst. Varbūt negribēja iejaukties, nevis neiejaucās, jo zināja, kāda ir meitene, domāja, ka vismaz tas tēvs sados, ja pašam nav drosmes un varēšanas (nerunāju par fizisku iespaidošanu)?
05.10.2015 18:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits