Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

jautājums vegānēm

 
10 gadi
Reitings 209
Reģ: 19.12.2011
Čau visas cosmo vegānes! ;-)
Tikai nesen esmu uzsākusi šo dzīvesveidu un jau esmu iemīlējusies, taču sanāk nedaudz dārgāk nekā dzīvot agrāk. Vai jums ir kādi ieteikumi, kā ietaupīt naudiņu ēdot tikai augu valsts produktus? Un vēl... varbūt kāda zin kur var nopirkt labu vegānu šokolādi un citus gardumus? :-)
19.08.2015 21:20 |
 
10 gadi
Reitings 726
Reģ: 13.01.2011
čau
Es īsti nemanīju, ka ikdienas izdevumi palielinātos. Tomēr atkrīt sieri, gaļa, zivis, kas tomēr ir samērā dārgi produkti, bet atkal to vietā nāk tieši visi šie gardumi, kuriem cenas ir dārgākas. Takā beigu, beigās vismaz man nekas nemainījās īsti.
Prismās ir ļoti garšīgs šokolādes sojas piens, mazajās paciņās. Alpro šokolādes sojas pudiņš ir daudz labāks par nevegānu pudiņiem, vismaz manā uztverē, viņā ir tas foršais rūgtums iekšā. Hmm Stockmann ir garšīgs melleņu jogurts. Ja nemaldos tad arī no alpro. Mandeļu piens ar musli arī ir ļoti labs. Mans iecienītākais musli ir no ica, pieejams rimi, liela paka, žāvēti augļi iekšā un garšīgi. Par šokolādi- es pērku rūgto ar 70% kakao saturu, mīļākā no lindt. Arī oreo cepumi ir vegāniski! Kad sagribas ko sāļu tad rimi sāls čipši :D Tas laikam viss, baigi neaizraujos ar gardumu baudīšanu, to vietā man nāk augļi. Ar laiku pieradu, ka nav tik plašas izvēles visos našķos kā bija agrāk, kā arī organisms pats vairs nepieprasa.:-)
19.08.2015 21:32 |
 
10 gadi
Reitings 209
Reģ: 19.12.2011
citrons144 Kā tu ar b12 un kalciju dari - pērc vitamīnus aptiekā vai arī lieto pienus un pārslas ar vitamīniem?
Wov, man vienmēr likās, ka tumšajā šokolādē tomēr ir piens. :-O Būs tomēr kārtīgāk sastāvs jāpalasa
19.08.2015 21:41 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Man ēst vegāniski noteikti nav dārgāk. Es ikdienā neēdu falšās gaļas, sierus utt. Ik pa laikam nopērku sojas vai rīsu pienu. Es cenšos ēst whole foods plant based stilā. Par pamatu ņemu kartupeļus, rīsus, pupiņas, makaronus un no tiem veidoju dažādus ēdienus. Sapērku augļus kas ir uz akcijas un ēdu monomeal, taisu smoothies.
19.08.2015 21:41 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Vienīgais vitamīns ko lietoju ir B12. Visu pārējo var uzņemt no augļiem un dārzeņiem. Vitamīnu bumba ir zaļie lapu salāti, spināti, virziņkāposts (kale) utt. Kā vitamīnu ikdienā cenšos apēst 1 brazīlijas riekstu priekš selēna un ēdamkaroti svaigi maltas linsēklas priekš omega 3.
19.08.2015 21:44 |
 
10 gadi
Reitings 209
Reģ: 19.12.2011
Kā jums škiet lētāk ir iepirkt augļus, dārzeņus, pākšaugus uc tirgū vai veikalā? Un vai ziniet kādu garšīgu vegānu saldējumu( izņmot sablenderētus saldētus banānus) ?
19.08.2015 21:58 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Reiz biju vegāns. Tas bija skaits laiks. Bet biju pārāk maza un duma un nemācēju sabalansēt ēdienkarti.
19.08.2015 22:01 |
 
10 gadi
Reitings 726
Reģ: 13.01.2011
Cik es esmu novērojusi tad laimas un citās lētākās šokolādes ir piena, sūkalu pulveris. Tajās kuru cena ir virs 3 eiro un kakao sastāvs virs 70% ir kakao sviests un viss pārējais, kas nācis no dabas.
Kā papildus uztura bagātinātājus lietoju tikai spirulīnas tabletes. Ik pa diviem/ trīs mēnešiem uztaisu asins analīzes, lai redzētu, ka nekas netrūkst un viss kārtībā.
Vārdu sakot- ja var dzīvot pārtiekot tikai no augu valsts produktiem un tā nebojājot savam organismam, tad kapēc gan ne. Manā uztverē tas nav ne grūti, ne dārgi. :-)
19.08.2015 22:01 |
 
10 gadi
Reitings 726
Reģ: 13.01.2011
Es taisu mājās sorbetus. Zinu, ka ir rīsu piena saldējumi, iespējams, ka varētu būt sky, bet neesmu pati skatījusies un meklējusi
19.08.2015 22:02 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Vasaras/rudens sezonā noteikti nav dārgāk, ļoti daudz kas tiek izaudzēts dārzā, kā arī ,ja tiek pirkts tirgū, tad krietni lētāk. Neteiktu, ka dārgāk, manā gadījumā es izlienu daudz lētāk nekā gaļēdāji :D
Sablenderē jebkuru augli un sasaldē, foršs kombo ir mango+zemenes saldējumam. Var arī kokosriekstu pienu saputot, piejaukt klāt jebkuru augli kas garšo, man patīk ar mango un zemenēm, to visu sasaldējam un ir ļoti garšīgi.
19.08.2015 22:38 |
 
Reitings 312
Reģ: 22.07.2015
Es gan neesmu ne vegāne, ne veģetāriete, bet tomēr gribētu ieteikt, kad pārbaudiet asins ainu - tad obligāti vajadzētu ne tikai hemoglobīna līmeni čekot, bet arī ferritīna līmeni, jo, ja Hb var būt normā un liekas viss lieliski, tad ferritīna līm. konkrētāk parādīs, vai gadījumā nav draudi anēmijai (to, ja atsevišķi nejautā, īsti nenosaka, ja pazemnināts, var teikt ir "solis" pirms anēmijas) - tā mums hematoloģijas pasniedzēja/galvenā ārste stāstīja, viņa gan arī apgalvoja, ka, ja vīrieši vēl kaut kā var būt veģetārieši/sievietēm tomēr ar laiku parādās anēmija, nevienai nenovēlu, tāpēc, ja esat izvēlējušās šādu dzīvesveidu, vajadzīgas regulāras asins analīzes, jo kā viņa teica, sievietēm parasti vienkārši neizdodas ar produktiem aizvietot un, ja kādi draudi pastāv, vajag attiecīgi ko darīt lietas labā.
19.08.2015 22:48 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Man asins aina pat ir labāka nekā bija pirms tam, jo pirms tam man bija anēmija soļa attālumā, kā arī ēšanas traucējumi.:-D Sooo....tas mani savā veidā reāli izvilka no bedres.
19.08.2015 22:57 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Raw Garden ēstuvē pārdod arī vegāniem draudzīgos našķus..
Var arī iegādāties šokolādīgās lietas:
http://www.rawgarden.lv/shop/sokolade/

No vegānu ēdieniem ļoti patīk hummus, falafel :)
Vispār jūsmoju par turku zirņiem :)
23.08.2015 13:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits