Pārmaiņas

 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Tikko sakasījos ar mammu. Varbūt jūs varat paskatīties no cita skatupunkta uz situāciju.
Mēs ar draugu tagad īrējam dzīvokli. Mēnesī aiziet kādi 400eur. Es tagad gaidu bērniņu, tāpēc mēs plānojām pārvākties uz lielāku dzīvokli (kas attiecīgi arī vairāk maksā)..Reāli iekrāt mēs neko nevaram, jo mēs kaut kā pamanāmies vienmēr visu iztērēt.
Šodien tikām pie piedāvājuma - pārvākties uz mazpilsētu, divstāvu mājā, ar remontu. Draugam darbs tur būtu, man - varbūt (bez kura es varētu arī iztikt,jo tāpat iešu dekrētā). Nezinu,kas par problēmu, mēs tur ieekonomētu tos 400eur mēnesī (jo par māju nebūs jāmaksā) un pamazām varētu krāt naudu savam dzīvoklim.
Vienīgi tas, ka pilsēta atrodas 130km attālumā no Rīgas.
Tas nav ilgtermiņā, uz visu mūžu tur negribu pārvākties. Es nesaprotu, kur ir problēma?
Kāpēc sastrīdējos ar mammu? - Tāpēc, ka viņa uzskata, ka mazpilsētā darba nebūs, kā arī bērns ir jādeklarē savā dzīvesvietā, kā arī mums nebūs, kas palīdz.
13.07.2015 15:55 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
uniqueღ - kāda vaina Smiltenei. Es saku - dodaties. Darāt to! Tā ir jūsu dzīve ;) Un kā Tu saki - Valmiera nav tālu un Valmiera arī ir forša pilsēta - tur ir viss, kas nepieciešams (zināmā mērā tā pati Rīga, tikai mazāka un daudz foršāka ) :D
14.07.2015 10:33 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Jā, Viva Voleros, Valmiera ir 30km attālumā un tā pilsēta man vienmēr ir patikusi. :)
Smiltene pati par sevi tāda miera osta ir. Es jau neesmu nekāda ballētāja, lai tagad dēļ Just paliktu Rīgā.:-D Mašīna mums arī ir, tā kā, ja kas, līdz Rīgai arī tiktu. Es saku, doma ir ļoti laba, galvenais, lai draugs tur atrod darbu.
14.07.2015 10:39 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
uniqueღ, kāpēc nepērkat dzīvokli kredītā? Jums pat nebūtu jāmaksā 400 eiro mēnesī bankai, bet gan uz pusi mazāk.
14.07.2015 12:22 |
 
Reitings 350
Reģ: 12.01.2011
Skan jau, protams, fantastiski, no lielpilseetas knjadas paarvaakties uz Smilteni! Ja man un draugam tur buutu nodroshinaats darbs ar taadiem pashiem ienaakumiem kaa Riigaa, es nedomaadama paarvaaktos, jo tur ir visa mana gjimene. Diemzheel, jauniem cilveekiem, manaa skatiijumaa, tur nav , ko dariit, ja vien negribaas straadaat veikalaa vai gaterii!
Ideaali, ja dziivojot Smiltenee, darbu var dabuut Valmieraa, jo izbraukaat ir tiiri OK un lielaakoties tas pat atmaksaajas!
14.07.2015 12:23 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
ButterflyLady Tā arī ir opcija :)
Mademoiselle! Nav tie tūkstoši pirmajai iemaksai. Tāpēc gribam nedaudz iekrāt.
14.07.2015 12:31 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
uniqueღ, bet ir mākleri, kas visu nokārto bez pirmās iemaksas, vajag tikai painteresēties ;)
14.07.2015 12:51 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Par to gan nezināju, Mademoiselle! Paldies, painteresēsimies! :-)
14.07.2015 12:53 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Mademoiselle


sasmīdināji:-D Es kā māklere nezinu nevienu banku, kas dotu kredītu bez pirmās iemaksas. Varbūt pastāstīsi, kur tādi brīnumi notiek? Un jā vēl Unique būtu precējusies un nestrādātu, tad banka vispār īsti negribētu neko dot.
14.07.2015 12:57 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
paranoid, sīkāk par to nekomentēšu.
14.07.2015 13:01 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
A, kā ir ar to pirmo iemaksu, kad piedzimst bērns? Valsts it kā kaut kādu daļu apmaksā. Tas tiešām tā ir, vai arī tas ir tikai izredzētajiem?
14.07.2015 13:02 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
paranoid, un mums ar vīru iedeva kredītu, tad kad nebijām vēl precējušies. Es esmu kā galvotājs, vīrs kredīta ņēmējs.
14.07.2015 13:06 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Loti prātīga izvēle. Es pat neredzu ko varētu kritizēt.

Tam kas satraucas ka būs vajadzīga palīdzība jo būs mazs zīdainis, varu pateikt ka ja zīdaina vajadzības tiek apmierinātas laikā, zīdainis daudz laika un spēka nepaņem. Māju zīdainis arī nesavandīs.
Divstāvu māju iztīrīt ir divas stundas. To var izdarīt kad zīdainis ir paēdināts un ratiņos dārzā guļ. Man berni tā mēdza gulēt lidz pat 4 stundām. Reizi nedēļa jau nu tam laiks atradīsies.
Veļa zīdainim arī nav daudz ko mazgāt.
Tā ka es nezinu par kādu briesmīgu darbu un nogurumu var but runa. Man pazīstamas māmiņas ar vairākiem maziem berniem un divstāvu māju pamanās gan ēst uztaisīt, gan māju sakārtot, gan dārzā kaut ko izaudzēt. Pa ziemu ada un ķibinās ap saviem hobijiem dārza vietā.
14.07.2015 13:15 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
varu pateikt ka ja zīdaina vajadzības tiek apmierinātas laikā, zīdainis daudz laika un spēka nepaņem.

Tas ir tādā gadījumā, ja bēbis ir no mierīgā gala, bet ja ir kolikas, tad ir vāks, un tur var sirmus matus dabūt pēc pirmās nedēļas - bēbīši ir dažādi.
Man bēbis bija mierīgs- ēda un gulēja, bet pati jutos fiziski nenormāli slikti, šuvju dēļ, nevarēju normāli parūpēties par savu bērnu, labi, ka vīram bija atvaļinājums un viņš varēja palīdzēt. Viņš darīja lielāko daļu, es tikai baroju.
Tā kā nu nevar zināt kā būs. To tikai varēs spriest tad, kad mazais būs piedzimis. Un ir labi, ja mājās ir kāds no atbalsta personāla- draugs, mamma, omīte, draudzene, vienalga kas.
14.07.2015 13:24 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
Es domāju, ka jums tas ir ļoti labs variants. Es pati dzīvoju mazpilsētā, starp citu netālu no Smiltenes un savu dzīvi Rīgā vispār nevaru iedomāties.

Pati šobrīd esmu stāvoklī, pēc 2 mēnešiem jau mazais būs klāt, mums atkal ir tāda situācija, ka vīram piedāvā darbu Valmierā, kas ir 100km no mums, un nevaram saprast ko tagad darīt, vai ir prāta darbs tagad pārvākties uz Valmieru, kur nav neviena drauga, radu, tuvinieku un vel sagaidīt mazuli, jo tomēr ar tādu pārvākšanos stress+sveša pilsēta.
14.07.2015 13:41 |
 
Reitings 278
Reģ: 04.07.2014
Smiltene ir arī mana bērnības pilsēta. Tas, ka bērnus gribēšu audzināt Ne-Rīgā, ir pilnīgi skaidrs, un Smiltene ir mans pirmais variants, ir bērndārzi, rotaļu laukums, kultūras pasākumi, veikali (ok, apģērbu gan nopirkt nevar, bet turpat ir Valmiera), visi servisi un pakalpojumi. Plus ļoti skaisti tur ir. Ja būtu tur iespēja nopelnīt, strādājot normālu darbu, nedomājos jau sen būtu pārvākusies atpakaļ.
14.07.2015 16:43 |
 
Reitings 177
Reģ: 06.07.2014
Manuprāt - papīra lapa priekšā un divas ailes - Rīga un Smiltene. Saraksti plusus/mīnusus. Otrs - ieņēmumus un izdevumus gan Rīgā, gan Smiltenē. Tad jau veidosies kaut kāda kopaina. Vēl būtiski - kas ir cilvēki, no kuriem dabūsiet māju. Radi? Paziņas? Draugi? Slēdziet līgumu, atrunājiet detaļas. Lai nesanāk tā, ka esat tur iedzīvojušies, bet mājas īpašniekiem mainās plāni un māju pašiem pēkšņi savajagās. Visādi brīnumi dzirdēti. Un tad jums pa galvu, pa kaklu ar bērnu būs jāiet kur acis rāda. Ar to gribu teikt - apsveriet arī riskus.

Un es kā liela bērna māte gan neapgalvotu, ka ar zīdaini/bērnu ir mazāki/mazi izdevumi. Bērnu drēbes, īpaši jaunas, zāles, ja vajag, pulciņi u.c. nemaksā kapeikas. Lai Dievs dod Tev veselīgu bērniņu un mierīgu, bet to mēs tagad nevaram zināt vai tā būs. Jo ja viņš pa naktīm negulēs, 2-stāvu mājā viegli nebūs. Pagalms, pavasarī logu mazgāšana, grīdas, putekļi utt..bet, nu jā, var jau algot kas palīdz, ja līdzekļi atļauj. Vārdu sakot - visu sarakstā, ko iepriekš minēju. veiksmi!
14.07.2015 16:54 |
 
Reitings 195
Reģ: 02.02.2013
Es droši vien, ka pārvāktos, mammai ir grūti jūs "atlaist", bet tā, manuprāt, ir vienmēr, kad ir tuvas attiecības ģimenē, ka vecākiem ir tas grūts periods.
15.07.2015 09:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits