Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Padoms

 
Reitings 4
Reģ: 25.06.2015
Sveikas.

Mēs ar vīru nezinām vairs ko iesākt ar savu dēlu kuram ir 2.8.g . Vienīgais bērns ģimenē. Bet problēma ir tāda ka dēlam raksturs nejauks, briesmīgs. kliedz, raud, met mantas ja kas uz galda stāv tas būs uz zemez, krit zemē, var iesist... tas viss ir līdz panāk savu. Vieglāk iedot to ko grib viņš. nelīdz iet prom no turienes kur viņš raud, dēls seko līdzi un turpina raudāt.
viņš tāds nebija līdz ko sāka iet dārziņā.
esmu sevi pieķērusi ka sāku kliegt uz dēla, vnk grūti izturēt man nervi vairs netur. kad sakliedzu gribu raudāt kāpēc es tā daru. es nevaru savaldīties reizēm. Gribu aizbēgt projām no visa.

Lūdzu palīdziet ar padomiem
25.06.2015 10:42 |
 
Reitings 21
Reģ: 15.06.2015
25.06.2015 10:46 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Dārziņā viss kārtībā? Varbūt jēga parunāt ar bērnu psihologu? Tik mazam bērnam psihologs neko nedarīs, tikai dos padomus mammai un tētim :)
25.06.2015 10:47 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
krit zemē, var iesist... tas viss ir līdz panāk savu. Vieglāk iedot to ko grib viņš.


lūk visa cēlonis.

Uz kādām lietām un darbībām jābūt kategoriskam nē, savādāk bērns nesaprot, ka ir tāds nevar un nē. Tad izrāda savu reakciju un ārdās, jo zina, ka vecāki padosies un viņš dabūs ko gribēs.

Ieteiktu paciest viņa psihošanu un nedot to, ko grib, jo savādāk paliks tikai sliktāk, jādara, kamēr nav par vēlu vēl, jo 2,8 gadi jau ir pietiekoši liels, lai normāli saprastu kaut kādas lietas. Ja atļausi visu tālāk, tad aizies tikai trakāk un trakāk un būs jau par vēlu kā izmainīšanai un normālai audzināšanai.

Ja nekas nelīdz, tad pašai ieteiktu aiziet pie bērnu psihologa, tur palīdzēs izprast bērna rīcību un ieteiks kā rīkoties. ;)
25.06.2015 10:47 |
 
Reitings 27
Reģ: 25.09.2009
Mana audzināšanas metode bija ļoti vienkārša - aiznesu uz istabu, aiztaisīju durvis un teicu,lai nāk ārā tikai tad, kad būs nomierinājies. Pirmās reizes protams, nāca ārā, psihoja, dauzīja durvis, bet nepiekāpīgi aiznesu atpakaļ uz istabu. Pēc dažām tādām reizēm, bērns nomierinājās, jo ja nav uzmanības, nav neviena, kas skatās ''teātri'' tad arī psihot vairs nebija interesanti. Galvenais novēlu pacietību!
Vari mēģināt bērnam skaidrot, ja viņš tā ārdas, tad nevar sadzirdēt ko viņš vēlas, lai runā mierīgi un tad varēs kaut ko sarunāt :-)
25.06.2015 11:13 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Man pāris auklējamie bērni bija ar šādu attieksmi. Ko darīju? Ignorēju, kad psihoja. Vai nu tēloju, ka lasu grāmatu vai nu skatos TV. Kamēr nenomierinājās, tikmēr nepievērsu uzmanību.
25.06.2015 11:15 |
 
Reitings 194
Reģ: 26.03.2015
Draudzenes mazais līdzīgi izdarās, tik nu jau drusku vecāks. Uzmanības deficīts - viņas gadījumā. Kaut kur lasīju, ka šādus bērnus mēdz turēt ciešā apskāvienā, kad sākas "lēkme".
25.06.2015 11:21 |
 
Reitings 1251
Reģ: 23.03.2010
izturēsi kādas pāris reizes mazā ņemšanos, pēc tam paliks vieglāk. Man bija kas līdzīgs ar veikalu - pēķšņi izdomāja, ka lielveikals ir īstā vieta rakstura rādīšanai. Mana metode - tiklīdz sāk rādīt ragus, ejam ārā no veikala, nenopērkot NEKO. Iedarbojas un ļoti ātri - mans mazais jau 2 gados ļooti daudz saprot. Šitā niķošanās arī nav vienmēr - tikai pret tiem, kuri uzķeras.
Izturību un viss būs ok :)
25.06.2015 11:45 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Man ne tuvu nav tik traki, bet, protams, arī mani puiši niķojas, dusmojas un izrāda neapmierinātību (nu gluži, kā mēs paši - pieaugušie - arī vienmēr neesam perfektā garastāvoklī).
Tādēļ mums ir ierīkots dusmu kakts - tur drīkst darīt visu - dusmoties, kliegt, brēkt, krist zemē, sists sienas utt.
Kad process izdarīts (citreiz ilgi tur ņemās, citreiz pietiek aiziet līdz tam un jau viss norimis), tad bērns ir kā samainīts - nāk pie manis, samīļojamies, sabučojamies, izrunājam dusmošanās iemeslus, atrodam situācijas risinājumus!
Dusmu kakts ierīkots jau vismaz no gada vecuma, tagad puišiem ir 5 gadi un dusmu kakts tiek izmantots ļoooti reti.
25.06.2015 11:51 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Manās mājās ir līdzīgi kā arieta raksta. Puikām 5 un 3,5 gadi. Un vispār cik atceros tad tieši no 2-3 gadiem arī visvairāk bija tādas trakās izdarības. Es norakstu uz to, ka tas vienkārši ir tāds vecums un vecākiem pacietība jāuztrenē.
25.06.2015 11:54 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits