Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Eksāmens svešvalodā

 
Reitings 103
Reģ: 02.06.2015
Sveiki!

Nākamo gadu mācīšos 12. klasē. Visi priekšmeti padodas salīdzinoši labi, tikai ar angļu valodu ir tā, kā ir. Jau beidzot 9. klasi eksāmenu kārtoju krievu valodā. Visi man teica - tev tā krievu valoda nekad nebūs vajadzīga. Ir doma arī vidusskolas svešvalodas eksāmenu kārtot krievu valodā. Vienkārši baidos par to, ka angļu valodā uzrādīšu sliktus rezultātus.

Daudzu augstskolu uzņemšanas programmās ir prasība par eksāmenu svešvalodā, kur sīkāk nav aprakstīts - tieši par kādu.

Vai tiešām ir tā - ja es kārtoju vidusskolas eksāmenu krievu valodā man nepaveras tik plašas karjeras iespējas, kā tiem, kuri kārtojuši angļu valodā? Vai vispār man ir vērts par to uztraukties, jo varbūt neviens īsti to neņem vērā?
23.06.2015 18:41 |
 
Reitings 1534
Reģ: 28.04.2015
Nu, ar krievu valodu Latvijā nevienu īpaši nepārsteigsi.. :D

Bet es nedomāju, ka tam ir tik liela nozīme.
23.06.2015 18:44 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Iesaku apjautāties un iegūt informāciju par interesējošo studiju programmu prasībām. Iespējams,cderēs tā pati krievu valoda.
Jebkurā gadījumā angļu valoda noderēs nākotnē :)
Ir studiju programmas, kurās bez angļu valodas ir ļooooti grūti mācīties, jo ieteiktā mācību literatūra ir angļu valodā..
23.06.2015 18:57 |
 
Reitings 104
Reģ: 18.06.2015
Vai gadījumā nav tā, ka angļu valodas eksāmens ir obligātais centralizētais, beidzot 12 klasi?? Jo lielākā daļa skolu kā svešvalodu izvēlās angļu valodu, nevis kādu citu.
23.06.2015 19:00 |
 
Reitings 365
Reģ: 28.06.2014
Man jau šķiet, ka angļu valodu nevar tā izvēlēties, viņa vienkārši ir jāraksta. Krievu, vācu, franču tie ir papildus izvēles eksāmeni, vari izvēlēties rakstīt vai nē. Cik zinu, tad no angļu valodas neizbēgsi!
23.06.2015 19:12 |
 
Reitings 103
Reģ: 02.06.2015
Esmu runājusi ar skolotājiem par šo tēmu. Atbilde ir tāda, kad iespēja izvēlēties, kurā valodā kārtot eksāmenu, taču kārtot krievu valodā neiesaka, ja vien nevēlas tālāk un savu dzīvi saistīt ar profesiju, kura ietver sevī labas krievu valodas zināšanas.

Esmu domājusi kārtot krievu valodas eksāmenu, jo zinu, kad to nolikšu un iegūšu vidusskolas izglītību. Bet, varbūt pastāv tāda iespēja, kad iesniedzot dokumentus augstskolā, kur izvēlētajā fakultātē nepieciešama angļu valoda, kā iestājeksāmenu kārtot šo valodu? Ja nokārto, tad nokārto, ja nē, tad nē.
23.06.2015 19:37 |
 
Reitings 131
Reģ: 03.06.2011
Ketrisa nu nav taisnība, Ministru kabineta noteikumos Nr.248 ir minēts, ka:

5. Eksāmeni notiek:

5.3. vienā svešvalodā pēc izglītojamā izvēles (angļu, vācu, krievu vai franču)

Pati rakstīju eksāmenu vācu valodā un krievu valodu izvēlējos kārtot kā izvēles (ceturto) eksāmenu.
23.06.2015 19:40 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Laine, Tev šie jautājumi jāuzdod attiecīgās studiju programmas pārstāvjiem :)
23.06.2015 19:42 |
 
Reitings 365
Reģ: 28.06.2014
Ā, nu varbūt. Es jau sacīju, ka man tikai šķiet, nebiju 100% pārliecināta. Parasti visi liek angļu valodā eksāmenu un tad nu iegājies, ka tas ir gandrīz vai obligāts:D
23.06.2015 21:35 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
var jau arī gada laikā labi pieslēgties un iemācīties angļu valodu. +ja kāds pazīstams privātskolotājs visu smuki un labi izskaidros. Angļu valoda tiešām noderēs
23.06.2015 22:10 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.12.2014
Nūūū... kas ir tie, kas teica, ka krievu valodu nekur nevajadzēs.))) Nu varbūt arī nevajadzēs, bet tak pilns internets, ka jauniešus nekur neņem darbā bez krievu valodas!))
30.07.2015 21:19 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Nevis nekur nevajadzēs, bet, stājoties augstskolā, uzņemšanas prasībās vairākumā, manuprāt, prasa tomēr angļu valodu.

Izdomā, ko vēlies studēt. Ja attiecīgajā studiju programmā nav prasības pēc angļu valodas eksāmena, nekārto. Ja tomēr vajag - nekur neliksies un būs jākārto. Skaties, ka nesanāk tā, ka liec krievu valodu un tad netiec, kur gribi, jo prasībās angļu valoda.
30.07.2015 21:33 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Kārto krievu val. tad,ja 100% zini kur iesi tālāk studēt unnvai tajā programmā neprasīs angļu val.
Draudzenei tieši tiko tā notika- gribēja iestāties LU par skolotāju, kārtoja krievu valodu un viņai pateica,ka tā netiek uzskatīta par svešvalodu. Bēdīgi, bet fakts
30.07.2015 21:45 |
 
Reitings 1570
Reģ: 09.06.2015
tev tā krievu valoda nekad nebūs vajadzīga.


Nu ir tā, ka augstskolās nereti angļu valoda ir vajadzīga. Man, piemēram, daudzas lekcijas notiek angliski, mācību literatūra tikai angliski...
Bet (!) pēc augstskolas Latvijā noteikti vairāk būs nepieciešama krievu valoda, tas ir noteikti.

Secinājums - labi zināt abas, bet eksāmenam skaties atbilstoši izvēlētajām studiju programmām. Kaut gan man prasības augstskolā bija vienkārši svešvalodas CE, taču reāli mācību vidē no krievu valodas ne smakas, tikai angļu valoda.
30.07.2015 21:54 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Domāju, ka vari likt krievu valodu, bet tev ir jārēķinās, ka angļu valodu studiju procesā var vajadzēt. Krievu valoda, manuprāt, ir specifiskāka, toties angļu valoda... Būsim godīgi, tā ir visinternacionālākā valoda mūsdienās, bez tās nekur.
30.07.2015 22:03 |
 
Reitings 312
Reģ: 22.07.2015
Iesaku tomēr saņemties likt angļu valodas eksāmenu, jo tiešām universitātēs tā ir ļoti vajadzīga, RSU, piemēram, pa grupām dalīja pēc angļu valodas eksāmena rezultātiem, plus mums tas bija obligāto priekšmetu listē pirmajos gados, kur beigās bija jākārto eksāmens- tur gan vairs neiedziļinājās tik ļoti gramatikā, mācot, bet tieši specifiskajā terminoloģijā, bet eksāmena vērtējums bija gan par prezentācijām/referātu un rakstisko daļu, līdz ar to, jāzin bija labi. +Arī lielākā daļa papildliteratūras, kā arī meklējot zinātniskos rakstus - lielākoties vai arī tikai angliski.

Mani ieteikumi apguvei - skaties kaut vai filmas, seriālus angļu valodā - vari speciāli piemeklēt ar subtitriem - ja grūti uztvert, ko saka - tā uztrenēsi dzirdi/spēju sadzirdēt - būs gan izklaidējoši, gan arī uzlabosi savu angļu valodu. Vēl, vari piereģistrēties uzdevumi.lv un lasīt, pildīt viņu uzdevumus - pirms eksāmena ieteiktu arī nopirkt viņu piedāvāto iespēju redzēt, kā pa solim visu atrisina, - es tā darīju pirms sava eksāmena un ļoti labi varēju visu atkārot/pagatavoties, - kā arī, pārsteidzošā kārtā, man pat paveicās tik ļoti, ka viņu piedāvātie eksāmena rakstiskās daļas tēmas bija izcili līdzīgas īstā eksāmena un lieliski noderēja raksot.
Vēl vari sākt lasīt kādu grāmatu angliski, - ja ir grūtības lasīt, neizvēlies neko "smagu", bet tas arī palīdzēs sākt lasīt ātrāk, savilkt kopējo bildi, pat ja visus vārdus neatpazīsti.
Nobeigumā - arī vnk. ierakstot google meklētājā kādus atslēgvārdus, atradīsi uzdevumus, programmas, kas var palīdzēt mācīties. Protams, ja vari atļauties aiziet uz kādu kursu, ideāli, bet tā, - nevajag uztraukties par to eksāmenu, es domāju, ja mazliet piestrādāsi, viss izdosies, jo nav viņi tik ļoti grūti/neiespējami, noliksi.
03.08.2015 03:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits