Rokas no pareizās vietas?

 
Reitings 178
Reģ: 21.12.2014
Labvakar!
Šodien sarunā ari paziņu, nospriedu, ka viņas vīrietim rokas aug no nepareizās vietas. Neko viņš neprot - ne kontaktligzdu nomainīt, ne fēnu salabot, ne ritenim pedāli sataisīt, ne suņu būdu uzmeistarot, ne mašīnai eļļu nomainīt! Visur un vienmēr tiek saukti meistari.
Kā ir ar Jūsu vīriešiem?
Mans vīrs to visu var izdarīt pats. Man tās liekas elementāras lietas, kas katram vīrietim būtu jāprot izdarīt. Jā, ir labi, ja katram sīkumam var pasaukt meistarus, bet man tā liekas vīrišķīga lieta - to visu mācēt!
03.06.2015 22:49 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Man ir svarīgi, lai māk tās lietas, ko es māku + varbūt vēl tuč, tuč. Tīri sadzīviskās, sīkās lietas, kā nesaukt meistaru, lai nomainītu ūdens krānu utml.
Ja nemāk sarežģītākus darbus, bet ir pietiekami ieinteresēts, lai pamācītos no kāda, kas māk, vai pietiekami izglītots un spējīgs pārējās jomās, ka meistara regulāras izsaukšanas nav problēma, arī neredzu šķēršļus.
Katram savs.
Piem., es varu iztīrīt, nomainīt detaļas datoriem, telefoniem un ļoti interesē tehniskas lietas, bet ēst gatavošana īsti nesaista. Kāpēc lai vīrietim nevarētu būt līdzīgi, t.i., neinteresēt (un tāpēc padziļināti neapgūt) tehniskās lietas, tā vietā apgūstot kaut ko, kas pašam tuvāk sirdij..?
03.06.2015 23:57 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Es atkal nesaprotu, kas jums tā plīst, ka visu laiku vajag labot? :-D es vienkārši nevaru iedomāties diži daudz darbus, ko vajadzētu mājās darīt, ko mācētu/varētu tikai viens no mums. Pirms pāris nedēļām vīrs uztaisīja svarcelšanas "būri" no koka, to gan man nebūtu bijusi ne vēlme, ne spēks taisīt, bet viņam ļoti gribējās taisīt pašam. Visādi citādi... spuldzes ieskrūvēt mākam abi.:-D
04.06.2015 00:01 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
ne kontaktligzdu nomainīt, ne fēnu salabot, ne ritenim pedāli sataisīt, ne suņu būdu uzmeistarot, ne mašīnai eļļu nomainīt!

Ko te neprast, pati arī to varu izdarīt. Nu ir cilvēki,kam nesanāk ,nu ir.
04.06.2015 00:03 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Nevaru sūdzēties - rokas no pareizās vietas aug. Ja kaut ko nepieciešams sataisīt, tad - ja draugs zinās, kā to izdarīt, tad viņš to izdarīs. Mainīti krāni, taisītas elektrības lietas, labotas tehnikas, pielikti plaukti un vēl darītas neskaitāmas citas lietas. Bet man patīk, ka viņš apzinās savu robežu - respektīvi, ja viņš nezinās kā kko sataisīt, tad labāk izsauks meistaru, kurš zin, ko dara, nevis čakarēs kko uz dullo, tikai tāpēc, lai pats taisītu.
04.06.2015 00:05 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu tikpat labi var arii teikt, ka sievietei obligaati ir jaamaak pagatavot eest un ka sieviete, kura negatavo/gatavo tikai ljoti vienkaarshus eedienus, nav sieviskjiiga.

+++

Manējais tur krēslu, kamēr es mainu spuldzītes (man bail no augstuma). Randiņu periodā redzēju viņu mainam kontaktligzdu. Mašīnai eļļu prot nomainīt. Bet vispār, viņš ir no tās sugas, kas vienmēr un visur sauks meistaru. Vai lūgs, lai es izdaru.
04.06.2015 08:10 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
...mans tētis arī ir no tiem, kas mājās visu prot un māk remontēt pats, rezultātā, es arī esmu samācījusies daudz ko. Tāpēc arī mani netraucē tas, ka vīrietis neaizraujas ar makgaiverošanu.
04.06.2015 08:13 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Manējais ir ar elektriķa izglītību un sertificēts autoelektriķis. Mašīnas ir viņa kaislība. Tur visu dara pats, mājā elektriķa un santehniķa darbus dara pats, remontu mēs uz pusēm un ja ko nezinām, tad zvanam draugam celtniekam. Man patīk, ka vīrs visu nedara pats, bet atļauj arī man palīdzēt. Arī man rokas "aug no pareizās vietas".:-D un es labāk špaktelēju un tapetes līmēju nekā tamborēju.
04.06.2015 08:18 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Pats visu taisa, labo, skrūvē, brūvē un pamazām māca arī mani.
Prot arī mākslinieciskas lietiņas gatavot, ir man auskarus uztaisījis, kuloniņu. :)
04.06.2015 08:54 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Bērnībā biju pieradusi, ka tētis visu pats darīja, remontu taisīja, to lietu vēl joprojām nevienam negrib uzticēt :D vispār daudz ko māk gan no datorlietām, gan auto, gan elektrības, gan virtuves lietās :)

Draugs arī strādīgs un viņam patīk daudzas lietas darīt pašam, protams, ir lietas, kuras viņš paprasa kādam, kas labāk zina ;)
Lai gan dažreiz viņa pašdarbības idejas mani nošokē, bet esmu pieradusi... :D
04.06.2015 10:20 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Manam aug no pareizās vietas.

Un man tas ir svarīgi, lai pie katras urbšanas, kaut kā kopā likšanas vai sabojāta kontakta nav jāmeklē kāds cits. Kā arī jāsaka, ka pa visiem kopā būšanas gadiem, tiešām pietiekoši daudz ir bijuši remonti gan manos laukos, gan mūsu pašu dzīvesvietās, kā arī pārvākšanās, tad bijusi nepieciešamība, gan lampas pielikt, gan visādus urbšanas darbus veikt, un kas tik vēl nē. Priecājos, ka visu var vīrietis.

Protams, ir darbi, kurus labāk atstāt profesionāļu ziņā.
04.06.2015 10:24 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Manējais visu dara pats. Ne reizi nav saucis kādu meistaru. Tehnikuma laiki viņam nākuši tikai un vienīgi par labu :D
04.06.2015 10:28 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Vispār varbūt kādai ir zināms labs elektriķis Rīgā - radusies lielāka problēma, kuru draugs nav spējīgs atrisināt, jo nepieciešams profesionālis ar tehniku.
04.06.2015 10:31 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Manējais arī prot daudz ko pats izdarīt. Man tas liek justies ļoti forši un droši kopā ar viņu. Ir jau gadījušies visādi piedzīvojumi, kuros nodomāju cik labi, ka man kopā ar viņu tā atgadījās, nevis ar kādu panikā kritēju un nemākuli. :D
Bet neuzskatu, ka visiem vīriešiem jābūt santehniķiem, elektriķiem, galdniekiem, datormeistariem un mašīnspeciālistiem, jo tiešām daudziem nemaz tēva nav bijis un nav viņiem bijis no kā pamācīties.
04.06.2015 10:35 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Šajā ziņā mani ir izlutinājis tētis, jo viņš arī ir praktisks bez gala, mājās visu dara pats, nu ja gadījumā, kas ļoti ārkārtējs vai sarežģīts, tad sauc attiecīgo speciālistu, bet man vienmēr bija un ir joprojām, tāda kā drošības sajūta, ka ja nu kas, tētis visu salabos Tāpēc man būtu grūti būt ar tādu vīrieti kopā, kas neko nevar izdarīt.

Man laikam tas arī no tēva :D Es vienmēr esmu zinājusi, ka viņš gan salabos man slēpes, gan taisnotāju, kad man tas izdomāja nosmirdēt :D Arī, kad taisa remontu es zinu, ka mums būs gan ar elektrību viss bumbās, gan pods tiks nomainīts, gan truba ielikta, gan kontaktligzda tur, kur viņas vēl nav, bet man gribētos :D kaut vai virkne gan viss pārējais, tāpēc es ļoooooti novērtēju šīs lietas un manās acīs mācēšana ir tikai milzu bonuss, bet nemācēšana- mīnuss.
Bet es vispār atstāju visas šīs labošanas lietas vīriešu ziņā, jo es redzu, ka viņiem patīk, kad es prasu palīdzību. :-D Tagad, kad man ir vīrietis blakām, tētis aivien vairāk novērtē to, ka es prasu ko salabot tieši viņam. Tad viņš ar tādu lepnumu taisa :-D
04.06.2015 10:39 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
man vienmēr bija un ir joprojām, tāda kā drošības sajūta, ka ja nu kas, tētis visu salabos. Tāpēc man būtu grūti būt ar tādu vīrieti kopā, kas neko nevar izdarīt.


++++

Šajās attiecībās gan pagaidām neesmu ar neko lielu labojamu saskārusies, bet visādus sīkumus omēm gan salabo, ja ir nepieciešamība. Un esmu arī ievērojusi, ka draugs ir pirmais, kuram omes zvana un saka, ja kaut kas nav kā vajag. Tad jau laikam kaut ko prot. :D
04.06.2015 10:43 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Manm viram ari rokas aug 'no pareizas vietas'. Ir lietas, kuras vins vnk nedara, jo negrib cakareties-kaut vai ta ellas nomaina mashinai, jo tur viss ir jaskruve nost...bet majas visu salabo un izdoma ka sataisit ko tadu, kas manam acim butu metams lauka :-D
04.06.2015 10:43 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
izdoma ka sataisit ko tadu, kas manam acim butu metams lauka


+++

:D
04.06.2015 10:44 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
jo tiešām daudziem nemaz tēva nav bijis un nav viņiem bijis no kā pamācīties.


Manējam arī tēvs nebija, un to neilgo laiku, kad bija, tad neko nejēdza izdarīt. Nu neko, tas arī bija stimuls apgūt visu pašam, lai nebūtu kā tēvs.
04.06.2015 10:47 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Manejam teva ari nebija blakus, bet visu beernibu pats kimerejas ar viskkadiem velosipediem, darija knibinajaa, jauca ara visu un lika kopa. Vienigais,'ko vins neciesh-ta ir elektriba. Augstakais vins lampu pieliks, bet vairak neko :-D ta vieta izsauks meistaru.
04.06.2015 10:52 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Es domāju, ka viņš mācētu sataisīt fēnu vai ko tādu, bet ir tāda lieta, ka, ja man kaut kas saplīst, es uzreiz metu ārā :D
Viņš man ir labojis izlietni ( ko tur ar tām trubām ), skapi, jo spoguļdurvis no vietas izgāja, ar mašīnu ir uz tu, taču eļļu ieliet un riepu nomainīt, protams, māk. Skrūvi ieskrūvēt un naglu iesist arī māk.
Ar elektrību gan ņemties neļautu, labāk izsauktu meistaru.
Vakar, starp citu, es saplēsu dušas uzgali. Vienkārši nolauzu :D Jāiet pirkt jaunu, jo nu kurš ko tādu labos :D
Tētis gan man ir tāds, kuram var jautāt visu. Salabos jebko.
04.06.2015 10:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits