Kristus pasaulei

 
10 gadi
Reitings 59
Reģ: 15.10.2010
Čau, meitenes!

Dzīves problēmu mākta sāku iesaistīties šajā M.Jencīša draudzē.
Jāsaka, ka pēdējā laikā sāku pārdomāt, vai tiešām šī brīnumu draudze neatbilst sektai, kaut gan mācītājs ļoti sludina, ka tā ir moderna draudze, pie kā LV vēl nav pieradusi, bet ASV šādas draudzes ir ļoti izplatītas.

Tātad, kāpēc es sāku domāt, vai šī nav sekta:

1) Liekas, ka mājas grupiņas vadītāja mazliet ierobežo personīgo brīvību. Viņa saka, ka, piemēram, sporta zāles apmeklēšana ir jāatstāj otrajā plānā, bet tā vietā jāapmeklē Bībeles skola, lai pieaugtu Dievā.
2) Lielais ziedošanas uzsvars draudzē, visu laiku tiek sludināts par ziedojumiem, gan Dievkalpojumos, gan mājas grupās, uzsverot 10. tiesas nozīmi, utt. Taču atšķirībā no tradicionālām baznīcām, šeit nekad netiek teikts paldies par ziedojumiem, taisni otrādi, jāziedo vēl vairāk.
3)Skaļā mūzika, gaismas, mācītāja kliegšana.

Es pat nezinu, kāpēc šo visu rakstu, bet varbūt ko jūs par šo visu domājiet, par šāda veida draudzēm ?
03.06.2015 16:22 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
nu, es ar tādu meiteni pat draudzenes nevarētu būt, kura ir tik vāja un ar pārskalotām smadzenēm
04.06.2015 11:03 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Dzīves problēmu mākta sāku iesaistīties šajā M.Jencīša draudzē.
Jāsaka, ka pēdējā laikā sāku pārdomāt, vai tiešām šī brīnumu draudze neatbilst sektai


Ja izjūti diskomfortu.. šī draudze noteikti nav domāta Tev!

Es pat nezinu, kāpēc šo visu rakstu, bet varbūt ko jūs par šo visu domājiet, par šāda veida draudzēm ?

Es noteikti nejustos labi, ja apkārt būtu skaļa mūzika un kliegšana..

Par ziedojumiem.. tas jau saprotams, ka baznīca par kaut kādiem līdzekļiem ir jāuztur.. Protams, uzbāzība un ''paldies'' iztrūkums, manuprāt, nav foršs stils.

Es neesmu reliģiozs cilvēks pēc dabas, bet reizēm patīk aiziet uz Pareizticīgo baznīcu. Ļoti patīk tās atmosfēra, svecīšu siltums.. Cilvēki pretimnākoši, jauki.. ar prieku pastāsta, kas un kā jādara.. :)
04.06.2015 10:49 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
SheIsShe, nu, no sākuma viņiem traki gāja, jo viņa arī teica, ka vispār neko nedrīkst, un sauca to puisi līdzi uz draudzi. Tikai viņš visu laiku aizbildinājās ar to, ka jāstrādā. Beigās jau kaut kā atkoda viņu un tad viņa tur gāja retāk un retāk. Pēc tam vēl ilgi viņai no tās draudzes zvanīja un sauca par nodevēju. Cilvēki, kas tur iesaistīti uz ielas viņu ignorēja, skatījās ar dusmīgiem skatieniem. Traki...
04.06.2015 10:38 |
 
Reitings 978
Reģ: 09.10.2013
paldies dievam tad, kad viņa sagājās ar savu tagadējo draugu, viņš viņu izvilka no turienes.



Tavējā saprot, ka var būt kopā arī ar ticību :D
Manējā atkal saka, ka Dievs neļauj, ka divi pretēja dzimuma pārstāvji pat vienā telpā atrodas, kamēr nav salaulāti Dieva priekšā :D :D :D
04.06.2015 10:30 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Man reiz draudzene arī tādā draudzē bija. Viss, par ko runāja, bija dievs. bbbrrr... paldies dievam tad, kad viņa sagājās ar savu tagadējo draugu, viņš viņu izvilka no turienes. Tagad atkal ir normāla un vispār nesaprot, kā varēja būt tik akla.
04.06.2015 10:28 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
es vispār nesaprotu kā var cilvēku ietekmēt kaut kādas šitādas lietas. Cik psiholoģiski vājam ir jābūt cilvēkam, lai pakļautos visiem tiem ziedošanas noteikumiem utt.
04.06.2015 10:26 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Ticība un reliģija ir divas dažādas lietas, kad cilvēks sevi sāk uzskatīt par reliģiozu, rodas šādas problēmas kā jau meitenes minēja.
Ja tu jūti, ka kaut kas nav kārtībā, (visticamāk, ka nav), lūdzu, ej prom, kamēr vēl vari, un nav par vēlu!!!
04.06.2015 10:21 |
 
Reitings 403
Reģ: 30.08.2014
ir ļoti daudz cilvēku, kas dēvē sevi par kristiešiem

Man gan nešķiet, ka mūsdienās daudzi sevi dēvē par kristiešiem. Informācija par baznīcu un kristietības rašanos ir ļoti daudz, pēc tā visa būtu jāsaprot, ko kristietība ir nodarījusi.
Nesaprotu jau vispār tam mūsdienās jēgu, kur nu vēl iet uz šādām sektām.
04.06.2015 10:18 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Jēzus tieši tāpēc arī atnāca uz zemes, un nomira par mūsu grēkiem, lai katrs būtu atbrīvots, vesels, bagāts un veselīgi pašapzinīgs.


Jā, gan jau, ka tā bija, ja bija. Diemžēl mūsdienu reliģija to traktē citādi, iepinot tajā visā īpašības un rīcības, ko Jēzus noteikti nebūtu gribējis, lai cilvēkiem māca.
Bet es klusēju, jo mēs ar tevi, Pasaulespilsone, esam divās frontēs. Es joprojām uzskatu, ka cilvēkam nav vajadzīga ne baznīca, ne sludināšana, ne melnsvārči, jo dievs ir cilvēkā pašā un tikai cilvēka ziņā ir - ļaut tam izpausties vai nē.
04.06.2015 10:14 |
 
Reitings 978
Reģ: 09.10.2013
Ja ko nejaucu, tad man ir vairākas paziņas, kas ir no šīs draudzes.
Protams, cilvēki pievērsās "Dievam", kad bija ļoti smagas problēmas, grūtības dzīvē un esot tur, ar tiem cilvēkiem rod sev mieru, "māju sajūtu", jo tur ir arī tādas grupiņas, BET ar tiem cilvēkiem vairs nav iespējams runāt, jo viss ko zina ir "Dievs".
Visu laiku sauc jeb drīzāk cenšas piespiest arī tur doties, pievienoties, ka viss baigi forši, visi dziedināti utt.
Bet, jā, es šim visam neticu.
Kad paklausos to visu, man žēl paliek tos cilvēkus...
Un visi man zināmie, kas pievērsušies "Dievam" ir zuduši cilvēki, diemžēl.

Tāpat, ja tā ir tā pati draudze ko domāju, tad, jā, turienes mācītājs ir izbijis cietumnieks, kas, ja nemaldos tagad brauc ar džipu un ir nodevies "Dievam" :D Paklausījos vēl tos viņa stāstiņus, ko paziņa stāstīja, interesanti, interesanti lobē sev tautu :D


Bet es neesmu ne par, ne pret! :) Katram savs, labāk, lai pievēršas Dievam, nevis iet slepkavot! :D
04.06.2015 10:12 |
 
Reitings 195
Reģ: 02.02.2013
57days, jā, piekrītu, ir ļoti daudz cilvēku, kas dēvē sevi par kristiešiem, tomēr viņu rīcība nekādā veidā neatbilst Bībeles standartiem. Tas ir ļoti skumji, ka šādi cilvēki rada sliktu iespaidu par Dieva draudzi, tādā veidā liedzot citiem iepazīt Dievu. Es uzskatu, ka tādi ir daudz sliktāki par neticīgajiem.

Neiekarota Pilsēta, nevajag pārspīlēt, vienkārši jāapzinās, ka mēs esam cilvēki, bet Dievs ir Dievs. Manā draudzē nevienu nespiež tupēt uz ceļiem, manuprāt, Jēzus tieši tāpēc arī atnāca uz zemes, un nomira par mūsu grēkiem, lai katrs būtu atbrīvots, vesels, bagāts un veselīgi pašapzinīgs.

Jes. 61:1-6
Dieva Tā Kunga Gars ir pār mani, jo Tas Kungs mani svaidījis sludināt nelaimīgajiem prieka vēsti, mani sūtījis dziedināt sagrauztas sirdis, pasludināt apcietinātiem atsvabināšanu un saistītiem pilnīgu brīvību,
pasludināt Tā Kunga žēlastības gadu un mūsu Dieva atmaksas dienu un iepriecināt visus noskumušos.
04.06.2015 09:58 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Pasaulespilsone - un kāpēc gan cilvēks nevarētu darīt to, ko pats vēlas un dzīvot tā, kā pats vēlas, kamēr ar to nedara ļaunu citam? Tas ir noziegums? Cik nožēlojami, ka baznīcā un reliģijā ir uzskats, ka vajag pazemoties, prast bijību, bet kā vārdā? Kāpēc? Tā vietā, lai cilvēks būtu atbrīvots, veselīgi pašapzinīgs, viņš tiek burtiski grūsts uz ceļiem tikai tāpēc, ka viens čalis pirms gadsimtiem ir miris par mums! WTF? Jā,es visu to vienkāršoju, jo man riebjas strīdēties ar šiem reliģiskajiem gudriniekiem.
Es neticu dievam (lai arī esmu kristīta pareizticībā) un visām tām bibliskajām grēmām, bet nekad neatsaku nevienam palīdzību, neatsaku kopā priecāties, savstarpēji bagātināties u.tml. Un tiešām nedomāju, ka dievs mani sodīs, ka par visu to, ko daru, es neatskaitos viņam.
Labāk aizeju mežā koku samīļot - no tā man būs daudz vairāk spēka nekā no tupēšanas uz ceļiem baznīcā, uz auksta klona.
04.06.2015 09:30 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Pasaulespilsone, nu zini ko, tu gribi parunāt par to, ko baznīca iedomājas? Pedofīlijas slēpšanu un citām lietām? Ir pamats, kāpēc cilvēkiem ir zudusi uzticība baznīcām - sektas, pašas baznīcas izlēcieni, utml.

Es nesaku, ka visas draudzes ir sliktas, vairums, domāju, ir pozitīvas vietas, bet tās darvas karotes, kas ir ne viena vien, medus mucu ir pamatīgi sacūkojušas.
04.06.2015 09:23 |
 
Reitings 195
Reģ: 02.02.2013
Neiekarota Pilsēta, cilvēki cieš dēļ tā, ka iedomājas sevi esam augstākus par Dievu. Paši savā prātā rīkojoties, vadoties pēc savām iegribām.
04.06.2015 09:20 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Mūkiem kādreiz bija modē nabadzības zvērests :) Tā ka jā, mācītājam dabai draudzīgs divritenis piestāvētu gluži labi.
04.06.2015 09:17 |
 
Reitings 195
Reģ: 02.02.2013
Lollipop♡, Tu pareizi esi izpratusi 10 tiesas nozīmi. Manuprāt, līdz tam katram pašam ir jānonāk, ar laiku. Par mācītāju, vai Tu labāk gribētu, ka mācītājs ir nabags un brauc ar tramvaju vai riteni?

Par iešanu baznīcā ir tā, ka cilvēkam vienam dzīvot svētu dzīvi, ir ja ne neiespējami, tad vismaz diezgan grūti. Bībelē arī vairākās vietās ir pamudinājums ticīgajiem būt kopā, lai tādā veidā viens otru atbalstītu, palīdzētu piecelties, ja otrs paklūp, aizlūgtu viens par otru.
04.06.2015 09:08 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Īstenībā pēc šī visa var redzēt, cik ļoti tomēr cilvēkiem vajag kādu, kas viņus vada, māca dzīvot, tiekties pretī tam, ko paši īsti neapjēdz. Nevis domāt patstāvīgi un lemt pašiem. Baznīca ir ideāla institūcija tādas varas veidošanai. Vēl trakāk, ka aizvien vairāk tam visam līdzi nāk arī politika, līdz ar to kādā brīdī sāks ciest arī tie, kas baznīcā neiet un tādiem sviestiem netic.
04.06.2015 08:58 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Es vispār neizprotu to ziedošanas loģiku. Pēc Bībeles tā ir 10.tā tiesa, lai cilvēks nekļūtu mantkārīgs un iedomīgs, viņš nes artavu augstākajam. Bet, kad es redzu draudzes mācītāju iekāpjam milzīgā dārgā džipā pie savas jaunās privātmājas, man zūd jebkāda vēlme stāties kādā draudzē un savu sūri grūti pelnīto naudiņu atdot citam. Tad jau labāk ziedoju labdarībai pa tiešo. Es ticu Dievam kā augstākajam spēkam, bet tā ticība ir mana, lūdzu atbalstu un pasaku paldies es Viņam privāti. Uz baznīcu aizeju tikai Ziemassvētkos, neesmu ne kristīta, ne svētīta. Esmu zaudējusi ticību baznīcai kā institūcijai.
04.06.2015 08:54 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
http://www.sudzibas.lv/maris-jencitis-c12829.html

te dažādi viedokļi, gan pozitīvi, gan negatīvi.
04.06.2015 08:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits