Kristus pasaulei

 
10 gadi
Reitings 59
Reģ: 15.10.2010
Čau, meitenes!

Dzīves problēmu mākta sāku iesaistīties šajā M.Jencīša draudzē.
Jāsaka, ka pēdējā laikā sāku pārdomāt, vai tiešām šī brīnumu draudze neatbilst sektai, kaut gan mācītājs ļoti sludina, ka tā ir moderna draudze, pie kā LV vēl nav pieradusi, bet ASV šādas draudzes ir ļoti izplatītas.

Tātad, kāpēc es sāku domāt, vai šī nav sekta:

1) Liekas, ka mājas grupiņas vadītāja mazliet ierobežo personīgo brīvību. Viņa saka, ka, piemēram, sporta zāles apmeklēšana ir jāatstāj otrajā plānā, bet tā vietā jāapmeklē Bībeles skola, lai pieaugtu Dievā.
2) Lielais ziedošanas uzsvars draudzē, visu laiku tiek sludināts par ziedojumiem, gan Dievkalpojumos, gan mājas grupās, uzsverot 10. tiesas nozīmi, utt. Taču atšķirībā no tradicionālām baznīcām, šeit nekad netiek teikts paldies par ziedojumiem, taisni otrādi, jāziedo vēl vairāk.
3)Skaļā mūzika, gaismas, mācītāja kliegšana.

Es pat nezinu, kāpēc šo visu rakstu, bet varbūt ko jūs par šo visu domājiet, par šāda veida draudzēm ?
03.06.2015 16:22 |
 
Reitings 448
Reģ: 06.06.2015
Man ļoti patīk Baptistu draudze, pati arī es eju turp. :-) Arī neviens neuzbāžās, mācītājs runā , kārtīgi visu izskaidro, tā ka pat manuprāt mazi bērni to saprot. Jauna mēneša pirmajā Svētdienā ir vakarēdiens, un katru Svētdienu ir sanākšana kopā pēc baznīcas, ļoti jauki! (l)
Esmu lepna par savu baznīcu, ja kāda vēlās zināt kur tas atrodas, uzrakstiet tie man PM, publiski gan neatklāšu. ;-)
07.06.2015 17:15 |
 
Reitings 448
Reģ: 06.06.2015
+ Mums vēl ir Jauniešu vakari tad ir tādi (Fusion un Angeless) tur ir jauniešiem arī nometnes katru vasaru. :-) uz Fusion brauc no Skotijas daži jaunieši , no Ageless atkal brauc no Kanādas. un tā.
Tā kā viss šis ir saistīts ar manu draudzi.(l)
07.06.2015 17:17 |
 
Reitings 20
Reģ: 06.05.2015
Protams, ka tā ir sekta.
Pirms kādiem 5 gadiem man kaimiņos dzīvoja sieviete, kas tagad tur ir mājas grupiņas vadītāja - vēl pus gadu pēc pārvākšanās regulāri zvanīja, lai aicinātu uz šo pasākumu - atteicos, jo neesmu uz reliģiju tendēta, un, paklausoties, kas tur notiek, sapratu, ka man to tiešām nevajag.
Viņa man par inkaunteru stāstīja, tas gan likās interesanti. Varbūt kādai ir pieredze ar šo un var padalīties?
07.06.2015 19:20 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Un kā jūs skatāties uz to, ka Rīgā ir baznīca, kurā jāmaksā ieejas maksa? (Pēter baznīca, ja nemaldos tad tagad 5 eiro). Varbūt vēl kāda. Doma baznīcā zinu ka uz daļu ar izrakteņiem noteikti jāmaksā, bet vai lūgšanas telpuarī neatceros.
Uz ko protams tūristi un apmeklētāji ir šokā, kas tas musejs vai kas skaitās, un protams kategoriski atsakās maksāt.
Un cik dīvai liekas, iepazīstoties sakot, ka esi no Latvijas, atbilde ir ā no turienes, kur baznīcā ieejas maksa jāmaksā..


Wow, nopietni? Tas nu gan ir kkā jocīgi. Tipa kā koncerts. :D
07.06.2015 19:43 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
07.06.2015 19:52 |
 
Reitings 81
Reģ: 22.07.2014
Neticu reliģijai, bet ticu Dievam.
Grupas ar līdzīgām interesēm - viss jau forši, kamēr netiek uzstādīti noteikumi, kurus izdomāja, nevis Dievs kā viņi sludina, bet parasts cilvēks.

Ja gribās kaut kā garīgi attīstīties iesaku paņemt mazliet no katras mācības, lai atrastu sevi.
Manuprāt, Dievs ir mīlestība. Mīlēt sevi, dabu, parastākos niekus, cilvēkus. Nav tā, ka kaut kas būtu pareizi, kaut kas nepareizi, viss ir ilūzija. Ja cilvēkam ir vieglāk, kad ir jāievēro noteikumi, lai jau. Man pašai nepatīk, kad esmu ielikta rāmjos, ir citi, kam patīk un tā ir vieglāk. Tavs piemērs izklausās pēc sektas, un ja prasi citiem viedokli, tātad šaubies vai vēlies tur būt. Un ja šaubies, tad, kāpēc velti tērēt laiku? :-)
07.06.2015 20:38 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Viņa saka, ka, piemēram, sporta zāles apmeklēšana ir jāatstāj otrajā plānā, bet tā vietā jāapmeklē Bībeles skola, lai pieaugtu Dievā.
Dieva mācība sludina, ka jābūt fiziski veselam un attīstītam. Kārtējā pretruna. Viena šīs draudzes apmeklētāja man stāstīja, ka, ja kāds neierodas uz dievkalpojumu, tad uzreiz viņam zvanot un prasot, kāpēc nav pagodināts Dievs. Līdzīga draudze ir "Prieka Vēsts". Tur tā attieksme ir nedaudz saprātīgāka, taču tur dominē šausmīgs formālisms, un cilvēki ir kā apmāti uz to.
15.03.2016 08:10 |
 
Reitings 128
Reģ: 28.12.2015
Paziņai draudzenes radu meitene iepinās kaut kādā sektā. Tur tika solīta mūžīga dzīve. Kad pasaulei pienākšot gals, tas visi tie kas tajā kopienā, tie paliks uz maza zemes pleķīša dzīvi, jo dievs viņus glābs. Tikai.....jāziedo, jo vairāk, jo labāk. Gudra meitene bija, talantīga. Zaudēja darbu, jo visu atdeva un ziedoja, dzīvojās savā sektā visu laiku. Palika kā bomze, nācās uz angliju braukt fermā strādāt. Nu nē, no tādiem pa gabalu. Bsznīca ir baznīca, kur var aiziet uz koncertu, kas piemēram tiek veltīts veciem cilvēkiem un ziedojumu groziņā varu iemest kaut dažus centus un man neviens neprasīs vairāk.
15.03.2016 09:14 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Man drauga māsa iesaistījās šādā draudzē. atnāca uz mājam un pateica,ka baznīca vispār nerullē un,ka viņai nevajag vairs bērnam krustevcākus un atteicās no brāļa un tēva māsas kā krustvecākiem. :o
viņai ritīgi aizgāja ciet tāpēc viņa nāca mums virsū par mūsu dzīvesveidu. nedrīkst būt kopā/mums nav bērnu/mēs viens otru nemīlam un es nedrīkstēju svešā mājā ielaist savu ģimeni uz izlaidumu/ tas ir grēks/tā nedrīkst. tikai tas nekas,ka es viņas vecākiem palūdzu atļauju.
viņa sāka arī svētkus nesvinēt.Jāņus/lieldienas/ziemassvētkus un t.t.
Tikai tas jau nekas,ka pašai ārlaulības bērns no precēta vīrieša. bet mums saka,ak redz mums nav bērnu/ļoti slikti.
Paldies dievam,ka viņa no turienes aizgāja. savādāk vienu brīdi viņa pa manējam uzbruka un brēcā skaļi,ka viņš ienīst viņu un viņas bērnu. reizēm viņa esot gājusi ārā un skaļi brēkus/sludinājusi.
nu karoči,reāli aizgāja ciet.
visas ar to beidzās,ka manējais apsolīja vecākiem,ka pasauks bāriņtiesu, ja vecāki nesāks ko darīt lietas labā,jo ja bērna priekšā var tā brukt cilvēkam tad nav normāli,ka tāda audzina bērnu.

bet manējais jau saka,ka viņa nekad nav biju normāla,visu laiku ar putniem.
zinu,ka kādreiz viņa tiešām bija ok, bet kaut kas pēc bērna dzimšanas notika :) es jau vairākas reizes lūdzos,lai viņai mamma kaut kā palīdz,bet viņai likās,ka meitai viss ok. ka lai priecājas,ka nav jāstrādā, un ka var sēdēt mājas un neko nedarīt. jo pat slotu rokā neņēma un ēst viņai netaisīja.
15.03.2016 09:35 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Ir tikai viens mācītājs kurā es klausos ar prieku! Vada arī raidījumu 'Laimes skola', jeb vadīja! Šķiet, vairs netiek raidīts TV ekrānos, bet pāris video ir netālu arī pieejami, ja kādai rodas interese.
https://m.youtube.com/watch?v=89iQRDi1zfw

Visādi citādi reliģija mani īpaši nesaista, bet prieks par tiem, kuri raduši dvēleses mieru draudzē. Ir jāprot atrast sev piederīga kopiena, kura tiešām dod garīgu pilnveidojumu. No šādas draudzes muktu ko kājas nes.
15.03.2016 09:56 |
 
Reitings 489
Reģ: 17.04.2015
Man shii ir aktuaala teema,jo man ome saaka tur iet kopaa ar mammu,kad mamma veel bija dziiva.
Manai mammai bija veezis un vinja guleeeja gultaa,taas meitenes no taas draudzes atnaaca un lika mammai 2 dienas badoties jo tad cik sapratu,bija taas dienas,kad Kristus bija augshaamceelies un tad redz nevareeja eest.. Vinjas lika manai mammai NEKO neest zinot to,ka vinja gulj gultaa slima ar veezi un vinjai katrs kumoss bija svariigs! Es pati tobriid mammai klaat nebiju, bet man to staastija teevs! Protams,teevs dusmiigs uz vinjaam un kameer bijis darbaa tikmeer shiis pie mammas bija atnaakushas.. Peec shii gadijuma man vinjas nepatiik! Mana ome jau ir iekshaa ar visiem 100.. Kaa pie omes aizbraucu taa vinja man visu laiku staasta par Jeezu un Dievu! Tas ir slimi tas nav normaali vairaak|! Vinjas tajaa pasha laikaa saka,ka Dievs ir dziivs un vinju var luugt kur grib bet UZSVER,ka jaanaak uz maajas grupaam un jaaluudzaas tur! Kaut kaa viss ir nelogjiski vinjaam. Tas noziimee,ja es esmu ticiiga un luudzos majaas tad tas neder un es nonaakshu ellee tad..
Pilniigs murgs ja godiigi! Un par to 10mito tiesu taa ir taisniiba, vinjas saka,ka taa nauda esot Dievam.. Vinjas vispaar saprot ko runaa?! Kaa tu Dievam vari naudu pa pastu aizsuutiit vai paarskaitiit.. Murgs! Tajaa pasha laikaa ome domaaja, kaa tas Jenciitis tik smuku Jaunaa gada saluutu uztaisiija, nu bet protams par omes un citu cilveeku saziedoto naudu..
15.03.2016 11:05 |
 
Reitings 206
Reģ: 07.03.2016
Man te netālu par to desmito tiesu uzblieza TĀĀĀDU baznīcu! Un mācītjam jauns autiņš. Bet būs aitas, būs cirpēji. Ejiet vien, ejiet vien. ALELUJA!
15.03.2016 11:16 |
 
Reitings 11
Reģ: 30.06.2014
Visus 12 gadus nomācījos skolā ar kristīgu novirzienu, un pie mums brauca ASV sludinātāji. Jā, tevis aprakstītā ''sludināšanas tehnika''' ir ļoti līdzīga tam, ko arī es pieredzēju. Mūzika, gaismas, kliegšana - daudzus cilvēkus tieši tas ''paņem'''un uzrunā, mums LV baznīca asociējas ar garlaicīgu, neizteiksmīgu, atmiņā nepaliekošu sprediķi, bet tagad tā vispār ir ASV mode - ķip baigi moderni, stilīgi, ekspresīvi dievkalpojumi. Tas viss, lai piesaistītu cilvēkus. Jāsaprot, ka lielākā daļa cilvēku dievu meklē tad, kad dzīvē ir problēmas, un ar visu to troksni daudzi mēģina aizpildīt tukšumu sevī vai vnk novērst domas no problēmām. Ja meklē īstu, personīgu garīgumu, uz tevi tas nestrādās.
Ziedojums nav obligāts, bet vēlams. Ja tev to uzspiež- jā, tā ir sektas pazīme.
Par to sporta zāli - ja vēlies to apmeklēt, neviens nevar to liegt. Jebkurā baznīcā tev teiks, ka dievs ir 1. vietā (tas skaitās ticības pamats), bet tas nenozīmē, ka tev jāatsakās no visa cita. Ja tev par to piekasās, vari atbildēt, ka Bībelē ir teikts , ka cilvēka ķermenis ir templis, caur kuru darbojas dievs, tāpēc to ir svarīgi turēt formā8-). Vispār, Bībelē ir pants, ka viss, ko tu dari, ir jādara dievam par godu. Piemēram, tu sporto nevis, tāpēc, lai citiem lielītos ar presīti, bet lai dievam būtu prieks, ka tu darbojies un strādā ar to, ko viņš tev ir devis. :-)
Par to agresīvo sludināšanu, iešanu klāt pie ielas - tas arī skaitās kristieša pamatpienākums, sludināt ''labo vēsti'' pasaulei un tiem kas nepazīst dievu. BET, ja tu nejūties komfortabli, tev tas NAV JĀDARA. Saka, ka dievs katram ir devis talantus, un ne jau visiem ir talants sludināt, uzrunāt svešus cilvēkus. Tāpat, ne visi ir garīgi gatavi sludināt citiem, un labāk to atstāt zinošiem, ''izredzētiem'' cilvēkiem.
Ja tu nejūties ērti, tad pamet draudzi. Ja vēlies, meklē sev ko citu. Ja nevēlies, nemeklē. Tas viss ir tavā ziņā, un tev neko nedrīkst uzspiest:-). Labi, ka tu domā ar galvu un saproti, ka kaut kas nav kārtībā. Diemžēl, cilvēki sektās nemaz nesaprot, ka viņus izmanto. Var jau būt, ka pašiem draudzes vadītājiem mērķi šķiet labi un godīgi - sludināt ticību un glābt cilvēkus no elles, bet šis nav tas gadījums, kad visi līdzekļi ir labi. Cilvēkam ir skaidrā prātā jāpieņem lēmumi, un ticības lietās viņus nedrīkst iespaidot ar psiholoģiskām smadzeņu skalošanas metodēm.
Nedaudz izplūdu rakstot:-D Vienkārši tā man kādreiz bija aktuāla tēma. P.S. Ne tuvu neesmu kristiete, bet skolas dēļ daudz zinu par šīm lietām.
15.03.2016 11:55 |
 
Reitings 1060
Reģ: 13.07.2015
Smieklīgi, ka ir meitenes (pati personigi zinu), kas satetovē sev tos latvijas folkloras tetovējumus un tic dievam. LV pašā pamatsaknē ir pagāni, mēs ticējām Zemes mātei, Pērkonam, Meža mātei, enerģijai, kas bija Jūrai un dabai! Krustneši mums ievazāja kriestietību tikai, lai mēs uzturētu baznīcu ar ziedojumiem. Autorei ieteiktu meklēt dievi (enerģiju) sevī un savai ekosistēmai sev apkārt, ar skaļu mūziku un naudas apriti tu atradīsi negatīvo (velnu). Aizej meditē Jūras krastā vai dziļi mežā, tu sapratīsi, kam ticēja mūsu senči.
15.03.2016 11:59 |
 
Reitings 1244
Reģ: 09.11.2012
Debīla smirdīga sekta, man viņi piegriezušies ar savām vēstulēm, ja negribu iesaistīties viņu stulbingā tad es esot sātans (e):-D
15.03.2016 12:07 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Dievs ir viss ap mums, viņš nav konkrētā vietā, ēkā vai cilvēkā... Kas autorei liedz atrasties sporta zālē un domāt par Dievu... galvenais taču, ka pati jūties labi, esi piepildīta, apmierināta, labā noskaņojumā... Tu būsi laimīgāka un tuvāk Dievam, ja vairāk pievērsīsies bībeles lasīšanai, bet paralēli sevi šaustīsi, ka neej sportot un ar laiku atteiksies arī no citām lietām, kas tevi dara labāku?!
15.03.2016 12:27 |
 
Reitings 489
Reģ: 17.04.2015
Mana ome man staastija vienu gadiijumu,kad tajaa draudzee sapazinaas puisis ar meiteni un tas maaiitaajs neesot vinjiem ljaavis iet uz randinjiem aarpus draudzes pasaakumiem,kad vinji TIKAI esot vareejushi satikties.. Taa vinji kaadu laiku nomuljaajaas un vinjs esot vinjus salaulaajis..
Vinji saka,ka uz kapiem arii nevajagot iet jo tur esot sliktaas energjijas, un tur nevarot arii runaaties ar to mirusho cilveeku,kaa arii es nevaru sarunaaties ar savu mirusho maaminju,ja veelos jo tad es runaajot ar deemoniem,jo vinja ir augshaa Dieva valstiibaa..
Ir veel daudz dazhaadu absurdu kas no vinju mutes naak aaraa.. Ja saaku iedziljinaaties palieku traka.
15.03.2016 12:58 |
 
Reitings 103
Reģ: 28.08.2014
Vislielākā šis diskusijas pērle no pasaulespilsone:
Kur ir Tava nauda, tur ir Tava sirds.


Ōō, jā, nu bet kā ta savādāk...
15.03.2016 13:32 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Lasu un brīnos par to iestādes aizstāvi.
Vari zvanīt jebkurā brīdī vadītājam un prasīt, ja ko nesaproti bībelē - esmu redzējusi baznīcas plauktā, pie dziesmu grāmatām, nez cik nodaļas un max biezas grāmatas, kurās tiek skaidrota bībele. Neticu, ka tāds vīrietītis zina visu par to, drīzāk stāsta kā pats saprot, plus piepušķo, lai pašam izdevīgāk.

Nepatīk, ja izrauj arī tekstus no bībeles vai derības - tas ir tāpat kā izraut no likumiem kādu pantu un kladzināt kā taisnību, taču nezinot apakšnozīmi, viss ir galīgi garām.

Es ticu augstākajam spēkam, zinu tēvreizi un 2x gadā aizeju uz baznīcu, taču, ja man jālasa, ka cilvēka tukšumu var aizpildīt tikai Dievs un skriešana uz baznīcu katru nedēļu, nu tad sorry. Kāds tukšums? Dzīves mērķis? Nezinu gan, vai mērķis ir dzīvot kāda labā vai tomēr sev.

Un vēlreiz piekritīšu, ka Dievam naudu nevajag.
15.03.2016 13:38 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
un par to sevis izzināšanu, gara nomierināšanu un piepildīšanu - meditē.
15.03.2016 13:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits