Kristus pasaulei

 
10 gadi
Reitings 59
Reģ: 15.10.2010
Čau, meitenes!

Dzīves problēmu mākta sāku iesaistīties šajā M.Jencīša draudzē.
Jāsaka, ka pēdējā laikā sāku pārdomāt, vai tiešām šī brīnumu draudze neatbilst sektai, kaut gan mācītājs ļoti sludina, ka tā ir moderna draudze, pie kā LV vēl nav pieradusi, bet ASV šādas draudzes ir ļoti izplatītas.

Tātad, kāpēc es sāku domāt, vai šī nav sekta:

1) Liekas, ka mājas grupiņas vadītāja mazliet ierobežo personīgo brīvību. Viņa saka, ka, piemēram, sporta zāles apmeklēšana ir jāatstāj otrajā plānā, bet tā vietā jāapmeklē Bībeles skola, lai pieaugtu Dievā.
2) Lielais ziedošanas uzsvars draudzē, visu laiku tiek sludināts par ziedojumiem, gan Dievkalpojumos, gan mājas grupās, uzsverot 10. tiesas nozīmi, utt. Taču atšķirībā no tradicionālām baznīcām, šeit nekad netiek teikts paldies par ziedojumiem, taisni otrādi, jāziedo vēl vairāk.
3)Skaļā mūzika, gaismas, mācītāja kliegšana.

Es pat nezinu, kāpēc šo visu rakstu, bet varbūt ko jūs par šo visu domājiet, par šāda veida draudzēm ?
03.06.2015 16:22 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Vēl zinu, ka ir gadījumi, ka staigā pa slimnīcām un stāsta kā aizlūgs un tad tā vecā tantīte arī atdod ziedojumos savu naudiņu.

Vienreiz naacaas izmest laukaa no slimniicas Jehovas lieciniekus. Sazin kursh ielaida vinjus iekshaa un tad nu vinji gaaja klaat slimajiem un staastiija par pasaules galu. Taa jau cilveekiem slikti, gulj pie sisteemaam saapees, bet te veel tirlinji ar pasaules galu un elles mokaam biedee.
03.06.2015 17:57 |
 
Reitings 413
Reģ: 11.05.2012
Dievam tavu naudu nevajag.


+++
03.06.2015 18:02 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Ļoti žēl, ka joprojām ir pa pilnam tik izmisušu cilvēku, kas uzķeras uz šiem ticīgajiem. Man kursā viens tāds mācās. Šad tad atnāk uz skolu, bet visbiežāk - nenāk. Un labi vien ir. Vispār ļoti gudrs puisis, bet nu... ne tur pavilcies.
Par dievu tieši pēdējā laikā esmu sapratusi, manuprāt, galveno: dievs ir mīlestība un cilvēcība. Dievs ir tikai pašā cilvēkā. Varu iemācīties kaut visu bībeli no galvas vai pielūgt allāhu visu dienu - kamēr negribēšu mīlēt sevi un citus, tikmēr neviens man nepalīdzēs un nekas nemainīsies.
Jencītis - slīpēts vecis, ko tur daudz.
03.06.2015 18:54 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
zuchii, vabrut ej uz citas konfesijas draudzi?

Skaļā mūzika, gaismas, mācītāja kliegšana.


Tas viss var diezgan stipri ietekmeet psihi. Vai tu draudzes macitajam tik loti uzticies lai risketu?
Nesaskatu neko sliktu aicinat ziedot, no kaut kadiem lidzekliem draudzes telpas utml ir jauztur, bet nevajadzetu buut pressingam.
Labk ir izveeties tradicionalas konfesijas, kas ir izgajushas laika parbaudi.

Runajot par ticibas sludinatajiem, man absoluti nav nekadu grutibu runat par Dievu, dzives jegu utml. Kaitina tikai tad, ja es steidzos un man nav laika.
03.06.2015 19:16 |
 
Reitings 1063
Reģ: 01.06.2015
Izklausās pēc sektas. Es tādā neietu.
03.06.2015 20:16 |
 
10 gadi
Reitings 4012
Reģ: 02.01.2011
Dievam tavu naudu nevajag.
03.06.2015 20:21 |
 
10 gadi
Reitings 461
Reģ: 29.01.2009
Nauda Dievam nav vajadzīga, bet ar to rīcību Dievs skatās ar kādu sirdi Tu to sniedz - ar skaudību, vai tomēr viegli.
Tāpat ar laiku, ja kādam ejam palīdzēt - brīvprātīgi, vai piespiedu !
03.06.2015 20:42 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Bet zefīrs, baznīca brēc par 10-o tiesu baznīcai. Ziedojumi suņu patversmei, apģērba nešana uz sarkano krustu, darbs zupas virtuvē, lai pabarotu trūcīgos un telefona zvans, lai ziedotu slimajam zēnam operācijai, saproties, "neskaitās".

Tur ir tā problēma. Ja baznīcai vajag 10-o tiesu priekš baznīcas (un nekā citādi), tad sorī, ne par labo sirdi mēs runājam.
03.06.2015 20:46 |
 
Reitings 883
Reģ: 29.01.2009
Baznīcas ir tīra manipulācija art ticību un ticību meklē tie, kas baidās uzņemties atbildību par savu dzīvi, gaida ,kad kāds viņus izglābs, izlems viņu vietā, kas jādara utt. Tam nav sakara ar Dievu, tam ir tīrakais sakars ar sevis programēšanu.
03.06.2015 20:53 |
 
Reitings 173
Reģ: 20.02.2014
Nūu..esmu dzirdējusi ,ka tas vadītājs kādreiz bija narkomāns un cietumā arī ir sēdējis.:-/
03.06.2015 20:53 |
 
Reitings 389
Reģ: 12.10.2014
Tas neizklausās normāli. Es saprotu normālās baznīcas, kur cilvēki lūdzās kaut kādā veidā, lai palīdzētu sev un tuviniekiem, bet tas, ka tikai jāziedo, jāziedo, tas nav normāli. Vai tā nav tā pati baznīca, kura draudzes bērniem un Ziemassvētkiem baigās dāvanu pakas no ārzemēm dāvina?
03.06.2015 20:56 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Nu a ko, Vācijā ir jāmaksā baznīcas nodoklis, arī mūsdienās.
Neesmu kristīta, mani vecāki -viens luterānis, otrs katolis arī nebija nekādi baznīcā gājēji. Bet, ja man prasa, kādas man ir patīkamākās atmiņas par sākumskolu, teikšu godīgi, tā bija 'kristīgā ticība'. Ja nekļudos, bija 2 gadus - 3.un 4.klasē (tas bija 20mit gadus atpakaļ, varu kļūdīties skaitļos). Vienreiz nedēļā, pavisam brīvā gaisotnē-atsevišķa telpa, kur bija pat krusts pie sienas, ja atmiņa neviļ; mēs sēdējām uz paklāja, bez nekādiem skolas soliem, apaviem, skolotāja ar mums runājās, mēs skatījāmies īsfilmiņas par Kristus dzīvi, pildījām uzdevumus brīvā formātā. Tie bērni, kas gāja baznīcas skolā, tika mazliet pamācīti vai dalījās pieredzē, man bija interesanti. Un neviens mani necentās pielauzt iet baznīcā. Vecāki arī nedomāja man aizliegt apmeklēt šo priekšmetu, tāpēc man nav skaidrs, kāpēc bija jāķīvējas starp ētiku/reliģiju, ko nu mācīs skolā, jo man bija abi priekšmeti.
Bet, izlasot Tavu aprakstu, man ij jautājums nerastos, vai tā nav smadzeņu skalošana (t)
03.06.2015 21:04 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
Mani biedē cilvēki, kas nāk klāt parunāt par Dievu.
man slimnīcā divas pateica kkādu svētību lai man, pēc tam turējos pa gabalu. Nu nepatika man.
03.06.2015 22:33 |
 
Reitings 205
Reģ: 20.02.2015
Joprojām atceros kā reiz man uz ielas pienāca klāt divas jaunas meitenes, kuras gribēja parunāt par Dievu un beigu beigās vēl ierosināja sadoties rokās un noskatīt lūgšanu. Nesos prom ko kājas nes. Man nav pilnīgi nekas pret cilvēkiem, kuri tic kaut kam augstākam, kamēr viņi ar savu ticību nesāk uzbāzties man.
03.06.2015 23:01 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Tāds personīgs novērojums,bet viena liela daļa ticīgo cilvēku ir tie visriebīgākie cilvēki,kas aizmirst par saviem tuvajiem,nevar 4 gadu laikā pēc tēva bērēm kaut vienu reizi aizbraukt uz kapiem,kam pagalmā pie ķēdes karājas badu mirstoš suns,kas zog un pat iedzīvojas uz ziedojumu rēķina(ir musm viens veikals,ko atvēris mācītājs ar savu sievu,kur tiek tirgotas dažādas lietas,kas tiek ziedotas trūcīgiem cilvēkiem) un tamlīdzīgi "labie ļaudis".Nav jāiet lūgties iedomātam onkulītim,ir vienkārši jābūt labam pašam par sevi.Manprāt,Dievu meklē tādi garā vāji cilvēki.Vēl tagad atceroties dusmu uzsit kā tevs lielija kādu meiteni,kura pirms ticības esot lietojusi narkotikas,dzērusi un maukojusies,bet pateicoties Dievam vairs to nedara.Nu kam raksturs vājš,tam vajadzīgs dievs un bailes no elles mokām,stipri cilvēki ar šādām lietām vispār nesāk aizrauties.
04.06.2015 00:09 |
 
Reitings 195
Reģ: 02.02.2013
Mīļā meitene, padomā, kur Tu jautā padomu, 99% šī portāla apmeklētājas dzīvo grēcīgu dzīvi un par Jēzu neinteresējās, Bībeli ikdienā nelasa un nelūdz. Es šajā draudzē eju apmēram pusotru mēnesi, agrāk gāju citā. Bībeli esmu izlasījusi vairākas reizes, Jauno derību vairāk kā 10 reizes, lai varētu saprast, kas saskan ar Dieva vārdu un kas nē.

1) Pilnīgi piekrītu Tavai vadītājai, jo lai pieaugtu Dievā, Tev sporta zāles apmeklējums nepalīdzēs. Viņa ir kalpotājs draudzē un loģiski, ka viņa pirmkārt rūpēsies par to, lai Tu sāc lasīt un saprast Bībeli. Neviens Tavu brīvību ierobežot nevar, nejau Tevi kāds ar varu spiež iet Bībeles skolā, vienkārši iesaka, kas Tev nāktu par labu.

2)Kur ir Tava nauda, tur ir Tava sirds. Man personīgi vispār neliekas, ka šajā draudzē tiktu īpaši uzsvērts par to, ka ir jāziedo. Ziedojumus neviens neuzspiež, katrs dod no brīvas gribas.

3)Es kaut kā nēesmu pamanījusi, ka mācītājs ļoti kliegtu. Jā, šajā draudzē slavēšana notiek pie mūsdienīgas mūzikas, varbūt kādam ir par skaļu, man personīgi patīk.
04.06.2015 08:25 |
 
Reitings 195
Reģ: 02.02.2013
Palasīju pārējo meiteņu komentārus, protams, žēl, ka ir cilvēki, kas sauc sevi par kristiešiem, bet nedzīvo pēc Dieva vārda un, kuros nav mīlestības pret cilvēkiem, nav sirdsapziņas par saviem darbiem. Un tomēr, Jēzus mūs ir mācījis mīlēt savu tuvāko, kā sevi pašu, dzīvot visu dzīvi kā Dieva priekšā un netiesāt, lai paši netiktu tiesāti. Varbūt šī vienkārši nav Tava īstā vieta.

Es ticu, ka katram cilvēkam ir sava draudze, kurā atrasties, bet runāt sliktas lietas, ja pašai kaut kas nepatīk, nevajadzētu.
04.06.2015 08:32 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kāpēc nevajadzētu runāt sliktas lietas? Arī tad, ja tā ir taisnība, nevajadzētu?
04.06.2015 08:37 |
 
Reitings 195
Reģ: 02.02.2013
Nevajadzētu tāpēc, ka nav taisnība.
04.06.2015 08:40 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Par jūsu, meitenes, konkrēto draudzi neko nezinu, bet, diemžēl, ir pietiekoši daudz "kristīgo" draudžu, kuras ir sektas. Tāpēc, ja rodas sajūta, ka kaut kas nav labi, vajag ieslēgt savas smadzenes un padomāt, cik šī sajūta ir pamatota, un cik nē. Sākt apmeklēt citu draudzi, tas arī ir variants.
04.06.2015 08:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits