Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darbs VID

 
Reitings 120
Reģ: 17.04.2015
Vai kāda nav bijusi vai kāds paziņa ir bijis uz darba interviju VID? Ko tur jautā un ko vajadzētu zināt? Interesē muitas jomā, bet paklausīšos pieredzi arī nodokļu jomā. Kā gāja?
03.06.2015 12:35 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es gan biju tikai praksē, bet zinu, ka nodokļiem ir tests no likuma "Par nodokļiem un nodevām", ir arī mutiska intervija ar vadību, vairāk gan nemācēšu pateikt. Bet tas pats process arī esot ilgs, viena meitene kādus 4 mēnešus laikam tur visu darīja, kamēr sagaidīja.
Pašai pēc studiju beigšanas arī ir doma strādāt VIDā, ja tad citas iespējas nebūs uz to laiku, tāpēc arī interesējos, studijas vistiešākajā mērā saistītas ar nodokļiem un muitu.
03.06.2015 12:40 |
 
Reitings 120
Reģ: 17.04.2015
UP
03.06.2015 14:38 |
 
Reitings 120
Reģ: 17.04.2015
Vairs vienam nav pieredzes?
04.06.2015 09:30 |
 
Reitings 158
Reģ: 28.04.2015
Pirmajā atlases kārtā (neņemot vērā jau pašu CV atlasi) būs teorijas un atjautības tests par konkrēto jomu uz kuru kandidē - kā arī iekļauti jautājumi par pašu VID.
Otrajā atlases kārtā būs mutiska intervija, kurā vairāk būs jautājumi no sērijas - kādi ir Tavi mērķi, ko esi sasniegusi iepriekš, kādas inovācijas vēlies veikt VID, kādēļ būtu jāizvēlas tieši Tevi utml.
Un tad jau nedēļas laikā dod ziņu vai ņem vai nē.

Tā birokrātija jeb atlases kārtas aizņem aptuveni 1 - 2 mēnešus.
04.06.2015 09:37 |
 
Reitings 16
Reģ: 09.03.2009
Intervijā varētu jautāt, kāda ir motivācija nākt uz VID, noteikti būs jautājumi, kas saistīti ar muitu, ir jābūt skaidrībai kādi normatīvi akti regulē muitas darbību. Protams, arī parastais jautājums par vēlamo atalgojumu.
Varu tikai pateikt, ka, ja esi bijusi jau testā, arī interviju vērtē ar attiecīgu max punktu skaitu. Katrā intervijā ir noteikts skaits obligāto- vienādo jautājumu, kuri ir saistīti ar darba specifiku, tos arī visiem intervējamiem uzdod un vērtē.
04.06.2015 09:42 |
 
Reitings 120
Reģ: 17.04.2015
Jūnija sākumā sūtīju CV uz VID un šodien viņi piezvanīja un uzaicināja uz pārrunām :D
Varbūt kādam ir svaiga pieredze ar tām pārrunām?
17.08.2015 10:34 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
es biju.daži jautājumi bija smieklīgi :Dkad būs vairāk laika,tad varu uzrakstīt :)
17.08.2015 10:46 |
 
Reitings 120
Reģ: 17.04.2015
Ketrina, ja nebūs apgrūtinoši, tad lūdzu padalies ar pieredzi. Domāju daudziem tas noderēs un man arī)))
17.08.2015 10:51 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
taitera,es gāju caru pazīšanu,bet intervijas veidz man tāpat nepatika.
Man bija daži jautājumi no lietvedības un jautājumi par to,cik ilgā laikā jasagatavo atbilde uz e-pastu un cik ilgā laikā jāizpilda kāds konkrēts uzdevums,piemēram vienas dienas laikā.Es nekad nebiju strādājusi valsts iestādē un man nav nekāda pieredze ap dokumentiem tāpēc likās stulbi tie jautājumi,jo es jau brīdināju,ka man nav pieredze.
Tad man bija jautājums piemēram,ko es darīšu,ja atnākšu uz darbu un mans kabinets būs vaļā?Un tad bija jautājums,vai es tikšu galā ar visiem pienākumiem,jo nevienam nebūs laika man ko palīdzēt.
Es neatceros visus jautājums,bet bija daudz stulbi jautājumi.Man nepatika,ka man vairākas reizes uzsvēra,vai spēšu izbraukāt no Lielvārdes līdz Imantai.Ka man jābūt 8.30 darbā ne vēlāk,ka ne minūti nedrīkst kavēt.Man ar to nav problēmas,jo esmu braukusi no Lielvārdes līdz Jūrmalai strādāt.
VID man uz rokas arī solīja 500 euro,beigās sanāca mazāk nekā teica.
Savukārt tagad jūnijā sāku strādāt Valsts zemes dienestā.Un intervijā man skaidri pateica kāds ir darbs/kādi pienākumi.Kādi mani plāni nākotnes?Ka alga ir maza,lai es labi apdomājos,bet man alga nebija svarīga,bet gan pieredze un normāls darba laiks.Tajā pašā dienā man ļāva jau pamēģināt,bet VIDA vispār neļāva neko pamēģināt.Man nebija jēga iet no darba,lai pamēģinātu,ko citu ja nezinu vai man patiks.
Un abās vietās es gāju uz arhīva nodaļu strādāt. :)
Sakot,ka VIDA intervijas ir cirks,bet jāstrādā nopietni. :)
Man tur pat nejautāja darba pieredzi,kur agrāk esmu strādājusi un kā tas var palīdzēt man jaunajā darbā.
17.08.2015 11:16 |
 
Reitings 120
Reģ: 17.04.2015
tagad ir skaidrs, ka jāsagatavojas glupiem jautājumiem :D
bet vienalga, domāju intervija starp arhīva nodaļu un muitu atšķirsies.
Jebkurā gadījumā paldies par pieredzi.)
17.08.2015 12:04 |
 
Reitings 6
Reģ: 04.08.2015
19. augustā biju aizgājusi uz darba pārrunām uz Vecākā muitas uzrauga amata vietu (Tālejas ielā 1). Konkursam pieteicos jau 2.jūnijā.

Komisijā sēdēja 3 cilvēki + 1 personāla atlases speciālists. Kabinetā sauca pa vienam cilvēkam, katru intervēja vidēji 7-10 minūtes. Uzdeva dažādus jautājumus: piem., Kādas akcīzes preces Jūs zināt?, Kas ir Kopienas preces? Kādas 3 īpašības Jūs vislabāk raksturo? Kāpēc vēlaties strādāt VIDā? u.c.

Pēc intervijas uzreiz vajadzēja iet citā telpā, kur deva pildīt testu (testa nosaukumu neatceros).
15 sekunžu laikā vajadzēja saskaitīt pēc iespējamības vairāk skaitļu.

Sākumā domāju, ka mani nepaņems darbā, jo nevarēju uz visiem jautājumiem atbildēt 100 % pareizi, bet tomēr šodien piezvanīja un aicināja 1. septembrī slēgt līgumu.
26.08.2015 11:46 |
 
Reitings 164
Reģ: 23.04.2017
Varbūt kāda nesen bijusu uz testu muitas jomā ?
23.07.2019 14:18 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits