VĪRIEŠI

 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Sanaca interesanta saruna ar draudzeni par viirieshiem. Iespaidojoties no dazam diskusijam par dazadu tautibu virieshiem, dzives modeliem, izlemu izveidot jaunu teemu.

Ka Jums skiet, kaa nopietnaas attiecibaas, kad cilveki dziivo kopaa butu jadala izdevumi. Vai tiesham tas ir normali, ka pilnigi visi izdevumi tiek daliti uz pusem, pat ja virietis pelna vairak?

Piemeram, mana draudzene, kurai draugs pelna vairak par vinu, liek vinai maksat pusi no iires, komunalajiem, pusi no ediena izmaksam, pusi no transporta izdevumiem, biezi aicina vinu uz dazadiem izklaides pasakumiem, bet pec pasakumiem vienmer atprsa vinai pusi - gan par restoraniem, teatriem, koncertiem, kino, pat pat, kad filmu ir velejies redzet tieshi vinhs.

Kada ir jusu pieredze, attieksme, kaa vertejat sho situaciju?
16.05.2015 21:56 |
 
Reitings 524
Reģ: 09.04.2015
un es varu brīvi sev nopirkt to, ko sirds kāro.


Sito gan es nesaprotu. Tu peksni sagribesi nopirkt kaut ko dargu un ekskluzivu par lielu naudu, taja konta paliks daudz naudas, bet virs neko neteiks, kipa tu sagribeji, nopirki un viss ok??? Manuprat tomer pimrs sieva velas ko pirkt, vinai to vajadzetu apspriest ar viru un vins tad izlemtu vai tas nebus kaut kas parak dargs, tiesam vajadzigs utt. Vismaz normalas attiecibas ta ir.
17.05.2015 16:15 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Tie Latvijas vīrieši sāk pamatīgi izlaisties..nepietiek, ka sievietēm tāpat ir jāstrādā, tak vēl jāpamanās 50% atdot čalim (neatkarīgi no algas lieluma), sevi kopt un uzturēt kā lelli, un vēl mājās ēst gatavot, putekļus slaucīt, gultā visādus trikus taisīt :D Kas paliek vīrietim? Izskatīties drusku labāk par mērkaķi un drusku nopelnīt? Kur līdztiesība?

Mans vīrs ir audzināts citādāk, viņš uzskata, ka vīrietis ir galvenais pelnītājs un sievietei ir vairāk izdevumu, vairāk vajadzību, kā arī sieviete ir jālutina. Lai arī pelnām līdzīgi, viņš pārsvarā maksā par komunālajiem un citām lielākām lietām, manu naudu visbiežāk nemaz nepieņem. Es tad rūpējos par ko citu - kopīgām izklaidēm, dāvanām, mājas iekārtošanu, sīkiem rēķiniem utt. Un tāpat viņš mani lutina, dāvina ziedus un uzsauc restorānu vai kino. Arī mājas darbos palīdz bez kurnēšanas, mēdz man pagatavot vakariņas.
Ar kaut kādu žmogu vai moderno "līdztiesības" sludinātāju es nespētu kopā dzīvot. Realitātē tā līdztiesība ir sievietēm par sliktu - naudu daudzi protas paprasīt 50% uz 50%, bet pacelt pakaļu un grīdu izmazgāt var tikai retais. Neesmu satikusi nevienu 50/50 prasītāju, kurš dotu 50/50 arī citās jomās.
17.05.2015 16:48 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
..viņš pārsvarā maksā par komunālajiem un citām lielākām lietām, manu naudu visbiežāk nemaz nepieņem. Es tad rūpējos par ko citu - kopīgām izklaidēm, dāvanām, mājas iekārtošanu, sīkiem rēķiniem utt. Un tāpat viņš mani lutina, dāvina ziedus un uzsauc restorānu vai kino. Arī mājas darbos palīdz bez kurnēšanas, mēdz man pagatavot vakariņas.

Šis arī ir tā kā pie mums pieņemts. Es to mēdzu saukt par kopējo maku... Un, manuprāt, šāds modelis ir visveselīgākais attiecībās. Taču, ka jau teicu - galvenais, ka abiem ir ērti.
17.05.2015 16:54 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Rays, protams, ka es informēju vīru :D bet tas nenozīmē, ka mani ierobežo, un es arī nekad neko TIK eksluzīvu un dārgu neesmu pirkusi, lai vīram mati nosirmoti,paskatoties konta izrakstā :D
17.05.2015 17:22 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Manās attiecībās ekskluzīvi dārgie, matus sirminošie pirkumi drīzāk izskatas pēc mana puiša, nekā manis :)
17.05.2015 17:25 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
lidzvertigi izdevumi butu normali ja abiem algas ir stipri lidzigas, bet nu edienu to taks abiem jadomaa un jaavienojas ko gatavot ikdienaa un tml.

man sis tips liekas egostisks skopulis.
17.05.2015 18:55 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Piekritishu 57days, ne vienmer meitenes ir taas, kuram tie dargie pirkumi 8-)
17.05.2015 21:18 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Varbut vel kaas viedoklis par sho?
Planoju vinai nosutit sho linku, lai palasa viedoklus no malas?
17.05.2015 22:29 |
 
Reitings 111
Reģ: 29.01.2009
vīram 45;-)
17.05.2015 22:37 |
 
Reitings 111
Reģ: 29.01.2009
nu viņam tādapsiholoģīja, arī viņa brālim, un tēvam un no paadzes paaudzē, ka vīrietis rūpējas par savu sievieti un neko tu ar to nekad neizdarīsi. no sākuma jau man tas bija dikti svešs, ņemot vērā ka priekš sevis es pelnu no 14 gadiem. bet jeb kādi argumenti, ka es gribu palīdzēt un arī maksāk ne pie kā nepieved. pasmaida un sāk runāt citu tēmu.
17.05.2015 22:39 |
 
Reitings 324
Reģ: 11.12.2014
Es neesmu no tām, kuras vīrieti redz kā bankomātu. Mani pat zināmā mērā aizvaino, ja nemitīgi par visu maksā puisis, jūtos kaut ko parādā.. ;)
Ja dzīvoju ar puisi kopā nevar būt tā kas mēs visu dalām uz pusēm 50/50, nav tāda tikai mana vai tikai viņa nauda un maksājumi. Pirkumi un rēķini nav centu centā jāpārrēķina, lai tik kāds nesamaksātu vairāk kā otrs. Pēc manām domām, ir jāizveido tāds kā kopējais fonds, kur glabājas nauda pārtikai, īrei, izklaidei utt
17.05.2015 22:40 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Ja vīrietim patiešām sieviete patīk,daudz nozīmē, tad tā nedala. Es kaut vai saku pēc savu randiņu pieredzes-vienai žēl tēju pirkt, bet citu aizvedīs uz kino, uzdāvinās puķes un pēc tam vēl uzaicinās uz vakariņām. Vnk tā viņiem ir. Ir jau pēc būtības skopuļi, bet visbiežāk ,tomēr ir varianti- viņas dēļ negribas tērēties. Lai draudzene padomā kā būs,kad viņa zaudēs darbu , vai arī samazināsies ienākumi , būs bērns.Vai viņu vnk neizmetīs ārā no dzīvokļa ,jo nevarēs samaksāt pusi no dzīvokļa, pārtikas. Nebūs žēl vīrietim bērnam pirkt pamperus un nodrošināt ar visu nepieciešamo? Kā gan izdalīs izdevumus par bērnu? Nebūs žēl bērnam dod naudu ekskursijām, apģērbam?
Jāskatās kādi ir ienākumi puisim. Ja mazi,tad ir vīrieši ,kuri izvēlas pirmo sakarīgo ar ko dzīvot kopā,lai lētāk iznāktu īrēt, jo varbūt vieni paši nepavelk dzīvokli, vai arī grib ,lai nauda arī paliktu ,kam vairāk kā dzīvoklim ,pārtikai , transportam.
17.05.2015 22:46 |
 
Reitings 65
Reģ: 16.06.2014
Un interesanti kā jutīsies sieviete blakus tādam kadram,kad dzemdēs viņam bērnus un gribot negribot nāksies pievērsties ģimenei nevis karjerai.
Manā ģimenē vīrs pilnīgi uztur ģimeni un tas pat netiek apspriests, viss ko nopelnīšu es ir tikai un vienīgi manai lietošanai.
17.05.2015 22:48 |
 
Reitings 111
Reģ: 29.01.2009
sniegpulksteniite, patricija6 +++++
___________________

pirms vīra man bija nopietnas attiecības 5 gadu garumā. 50/50 skurpulozi gan nedalijām, bet pelnijām un maksājām par visu abi. ziniet, to vīriešu domāšanu es tagad labi pazīstu. pārsvarā tie ir vīrieši kuriem ir bails uzņemties atbildību par ģimeni un tās ir sievietes kuras grib būt uz viena "līmeņa" ar vīrieti. tas ir - man ir vienalga, ka tu esi vīrietis, nekāds ģimenes galva tu neesi, es te redz pati visu varu! punks pienāca tad, kad sanāca man labi pelnīt un bijušais pateica - nu re, ja tā turpināsies varēs arī bērnu! vārdu man vairāk nebija :)

pēc pieredzes, kāda man ir bijusi esmu mainijusi savus uzskatus, ka es pati tāda vien neatkarīga un visu varu. mans vīrietis to ļooooti labi zin, ka es pati varu. bet runa jau neiet par pierādīšanu kaut kā savai otrai pusei.

daudz domāju un agrāk teicu ka NEKAD es neļaušu, lai vīrietis visu apmaksā un tā. bet tās bija manas bailes, ka mani tādu neatkarīgu personu ņems un iznīcinās, ieliks būrī un es nevarēšu pat muti atvert vaļā. nu nekā līdzīga nav. vīrs ļoti ciena par to, ko es daru un maniem darbiem, ciena par to, jo es padaru mājās, kaut gan viņam nekad nav problēmu pagatavot ēst, vēl aizbraukt ar mani kaut kur izklaidē. es arī nemaz netērēju to naudu pa kreisi un pa labi, jo cienu viņa darbu un spēkus, cenšos viņam sagādāt ko patīkamu. bet es zinu, kurš ir ģimenes GALVA. :-)
17.05.2015 23:00 |
 
Reitings 111
Reģ: 29.01.2009
piedošanu par kļūdām
17.05.2015 23:02 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Man aprakstītā situācija neizskatās laba..pārāk daudz dalīšanas. Mums ir kopējs konts ikdienas izdevumiem, kur katrs ieskaitām vienādu summu katru mēnesi. No tā maksājam par īri, komunālajiem un pārtiku. Ik pa laikam viņš mani aizved kaut kur, es viņu. Neiespringstam. Bet pelnām apmērm līdzīgi. Viņš nedaudz vairāk.

Uz kāzām mums bija kopīgi sakrāta nauda un viņa iekrājumi. Sanāca, ka viņš vairāk iztērēja, bet nekād naudas atprasīšana nenotika..
17.05.2015 23:13 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
s-vienai žēl tēju pirkt, bet citu aizvedīs uz kino, uzdāvinās puķes un pēc tam vēl uzaicinās uz vakariņām.
Man nešķiet normāli tas, ka vīrietim ir žēl uzsaukt tēju sievietei.. pat, ja nav nopietni nolūki.. skopi izklausās.. iespējams arī liktenīgajās attiecībās kaut kad tas skopums izlīdīs ārā :)
17.05.2015 23:15 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Risinajums shaja gadijuma? Domajiet to var kaut kaa mainit? Vai ari virietis tads ir un tur neko vinai isti nevar ieteikt? Tikai meklet citu?
17.05.2015 23:24 |
 
Reitings 111
Reģ: 29.01.2009
man viedoklis - mainīt civēkus nesanāk, ja viņi to paši negrib. jāskatās ko pati sieviete grib
17.05.2015 23:28 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Es domāju, ka nekas tur nemainīsies.
Var jau, protams, par to runāt, bet tā varbūtība, ka kaut kas mainīsies, ir minimāla. Ja viņš ir tāds, kad santīmu uz pusēm zāģēs, lai tikai viss būtu precīzi uz pusēm sadalīts, nez vai viņš pēkšņi kļūs savādāks. Viņam tas ir svarīgi.
Ja cilvēkam nav dabīgas vēlmes ar otru dalīties tajā, kas viņam ir, ar mietu to neiedzīsi.
17.05.2015 23:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits