Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Intraverts cilvēks- mazākas iespējas dzīvē?

 
Reitings 121
Reģ: 29.12.2014
Man jau pāri 30... Savas dzīves laikā man ir savi novērojumi kā extravertie cilvēki uztver intravertos. Un pieredze nav traģiska, bet tomēr- drīzāk negatīva... Extravertie intravertos uztver kā zemāk stāvošus. Tas, ka visi publiski runā- "cilvēku vērtē pēc darbiem, nevis pēc vārdiem"- muļķības!
Tas, ka klusie ūdeņi tie dziļākie- nu kas to novērtē? Tie, kas tevi pazīst jau gadiem!
Līdz ar to lielākas iespējas dzīvē būs tiem seklajiem ūdeņiem, jo viņi pirmajās tikšanās reizēs mācēs skaisti izrunāties utt.
Prātā nāk tehnikuma audzinātāja, kur man izlaidumā roku spiežot, teica, ka neticēja, ka es tāda klusiņa vispār skolu beigšu.... Nav komentāru- man nevienu brīdi mācību laikā kaut kas tāds prātā neienāca...
16.05.2015 02:59 |
 
Reitings 42
Reģ: 02.05.2015
*Introverts

Nezinu par introvertu, bet nejēgt rakstīt gan var sagādāt smagas problēmas dzīvē.
16.05.2015 09:09 |
 
Reitings 42
Reģ: 02.05.2015
It īpaši pāri 30 gados, tas tiešām ir traģiski.
16.05.2015 09:13 |
 
Reitings 239
Reģ: 16.03.2015
skaudejs - Tu kļūdies, latviešu valodā pareizi ir intraverts!
16.05.2015 09:22 |
 
Reitings 42
Reģ: 02.05.2015
Latviešu valodas āgentūra raksta ka introverts.

http://valoda.lv/Biezak_uzdotie_jautajumi/Pareizrakstiba/726/mid_585
16.05.2015 09:30 |
 
Reitings 239
Reģ: 16.03.2015
Bet visos manos augstskolas mācību materiālos visur ir intraverts. Tāpēc arī pieturēšos pie tā, kas tas ir pareizi..
16.05.2015 09:35 |
 
Reitings 47
Reģ: 08.03.2015
Ui, kā es Tev piekrītu. Man tā pati problēma.
16.05.2015 09:36 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Manuprāt, nav īsti pareizi apgalvot, ka tikai klusie, intra(o)vertie cilvēki ir tie "dziļie" un ka tie, kas ir komunikablāki un ekstravertāki automatiski ir "sekli" kā ūdens peļķē.

Arī intraverto vidū mēdz būt sekli ļautiņi un ekstraverto vidū dziļi ūdeņi (kas aiz muldēšanas slēpj pamatīgu iekšējo pasauli).

Bet par jautājumu kā tādu, jāpiekrīt - ekstravertajiem IR mazliet vieglāk dzīvē - veidot kontaktus, izsisties.

Audzinātāja gan tev dumja bija :)

Es nedomāju, ka ekstravertie uztver intravertos kā zemāk stāvošus. Bet nu, tādos virspusējos kontaktos (ar kolēģi, ar kaimiņu, ar pārdevēju veikalā) ar tiem ekstravertajiem komunikācija risinās vieglāk, nepiespiestāk.

Pareizi tu saki - tie, kas tevi gadiem pazīst, zin, kas tu par putnu. Pārējiem garām skrienot nav laika iedziļināties.

Es kādreiz biju stipri vien "klusa", tagad esmu sākusi tarkšķēt ievērojami vairāk, un jā, man šķiet, tas tomēr šo to atvieglo. Vai tad mani padara par augstāk/zemāku, dziļāku/seklāku radījumu - nezinu. Šaubos.
16.05.2015 09:41 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Pareiza forma ir introverts, bet praksē bieži lieto intraverts kā vārda ekstraverts antonīmu.
Bet nepamatotā piezīme par pareizrakstību parādīja pavisam ko citu- sabiedrības attieksmi pret introvertajiem. Es arī esmu ievērojusi, ka introvertos tā kā izstumj, tā kā vērtē zemāk, dažreiz pat uzskata par jocīgiem. Kapitālisms ir pasaule ekstravertajiem nevis intravertajiem.
Ko darīt?
Izmanto introverto priekšrocības. Maz, bet ļoti labi, tuvi un uzticami draugi! Ekstravertiem bieži ir lielas kompānijas, plaši sakari, bet neviena paša īsta drauga. Izvēlies profesiju, kur svarīga ir rūpība, precizitāte, pacietība, uzmanība, koncentrēšanās. Tādu profesiju ir ļoti daudz. Tās ir profesijas, kur introvertie ir kā zivis ūdenī, bet ekstrovertie-mokās. Lai tirdzniecība, komunikācija un darbs ar cilvēkiem paliek ekstravertajiem! Ja katrs ir savā vietā, tad neviens nevienu nevērtē augstāk/zemāk. Jo abi cilvēku veidi ir vienlīdz vajadzīgi sabiedrībai.
16.05.2015 09:55 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ekstravertiem bieži ir lielas kompānijas, plaši sakari, bet neviena paša īsta drauga.


Šis variants tiešām ir redzēts!
16.05.2015 09:58 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Extravertie intravertos uztver kā zemāk stāvošus. Tas, ka visi publiski runā- "cilvēku vērtē pēc darbiem, nevis pēc vārdiem"- muļķības!
Tas, ka klusie ūdeņi tie dziļākie- nu kas to novērtē? Tie, kas tevi pazīst jau gadiem!
Līdz ar to lielākas iespējas dzīvē būs tiem seklajiem ūdeņiem, jo viņi pirmajās tikšanās reizēs mācēs skaisti izrunāties utt.

Tie, kas intravertu cilvēku nostāda zemāk, ir muļķi, ne ekstraverti :D
Ne visi intraverti ir zinoši cilvēki.. gluži kā ekstraverti.
Varbūt tās ''tukšās mucas, kas tālu skan'' sabiedrībā sākotnēji piesaista pozitīvāku uzmanību, bet cilvēki bieži vien ar laiku saprot kas ir kas :)
16.05.2015 11:14 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.12.2014
Tie, kas man TĀ piesējās par gramatiku- par to a vai o... Ko tad jūs neko neteicāt, ka es ekstravertu rakstīju ar X?)
16.05.2015 11:45 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Personiigi man, viena saveejaa veerteejums ir miljons reizhu svariigaaks par desmit ekstraverto domaam;-) Esmu ieveerojusi, ka vai nu loti patiiku cilveekiem, vai nu loti-nee:-D. Par peedeejiem tad-dievs ar viniem!
Par iespeejaam gruuti pateikt, nekas nav tik viennoziimiigi! Iespeejams, kaadaa situaacijaa ekstravertais guus priekshroku, tomeer arii intravertajiem ir priekshrociibas, piemeeram, izteiktaaka intuiicija, noveeroshanas speejas, dazhaadu nianshu uztvershana, lielaaka pacietiiba utt.
Un,jaa, esmu tipiski intraverta.:-)
16.05.2015 12:23 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Ooo, mille pardons, intOverts!:-D
Kauns, kauns!
16.05.2015 12:25 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Aa, tomeer ar "a"...oopsy daisy!:-D
Un, ko es veel esmu piefikseejusi, klusie, taa savaa nodabaa ejot pa dziivi citu pietiekami nenoveerteeti un neredzami, biezhi vien beigaas speej nonaakt liidz shahs un mats gaajienam! Tad paareejiem ir lielais paarsteigums:-O:-D
16.05.2015 12:33 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Kopumā intravertos noteikti vērtē zemāk kā ekstravertos, esmu intraverta un to izjūtu. Nav tā, ka būtu klusa vai kautrīga, bet ir tā, ka es pat diezgan tuviem cilvēkiem par sevi stāstu ļoti maz, kur nu vēl pussvešiem. Man nav vajadzības kādam regulāri un detalizēti stāstīt ko darīju brīvdienās vai ko ēdu vakariņās. Un tas regulāri tiek pārmests. Kāpēc, lai man, piemēram, darba vietā būtu jāstāsta par sevi kādas personīgas lietas? Bet citi jūtas kaut kā apdalīti, ja es par sevi nestāstu, līdz ar to par mani grūti klačoties. :-D
Īsti līdz galam nepiekrītu, ka ar ekstravertajiem vieglāk komunicēt. Kā ar kuru. Ar citiem ir tā, ka ļoti grūti, viņu runas plūdi, kuri bieži vien šķiet nesakarīgi vai bezjēdzīgi, nogurdina.
16.05.2015 12:46 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.12.2014
Jā, jā man arī ir bijušas situācijas, kad esmu izdarījusi kaut ko diezgan parastu, bet pārējiem baigais pārsteigums- tu taču tāda klusiņa, utt..
16.05.2015 12:49 |
 
Reitings 205
Reģ: 20.02.2015
Pati esmu atvērta savu tuvāko cilvēku lokā, taču visā visumā esmu noslēgta sevī, man patīk laiku pavadīt vienai, nelabprāt iepazīstos ar jauniem cilvēkiem, ja arī jāiepazīstās, tad nekad pirmā nespēju uzsākt sarunu. Reizēm tas bijis ļoti traucējoši, taču visā visumā esmu novērojusi to, ka tieši apkārtējiem sadzīvot ar manu intraverto personību šķitis grūtāk kā man pašai. Piemēram, bija viens vīrietis, kurš ne tikai aizrādīja, bet reizēm pat kliedza man virsū, pārmetot to, ka nepārtraukti ar viņu nečivinu, nepļāpāju visu laiku, nevelku mājās cilvēku barus. Par laimi izšķīrāmies, jo tolaik (patiesību sakot, mazliet arī tagad) sāpēja tas, ka it kā pieaudzis cilvēks nespēj saprast to, ka cilvēki ir dažādi un ka viena sieviete var runāt vienā laidā, kamēr cita vairāk noslēgsies sevī un labāk paklausīsies, nevis runās pati.
16.05.2015 12:59 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Starp paziņām ir viena ļoti introverta, bet izskata ziņā pamanāma meitene (lieli līdzekļi ieguldīti izskatā, apģērbā). Nu neteikšu, ka viņai dzīvē ir grūti izsisties, tieši otrādi- darbā, konkursos viņu ņem visur,kur piesakās, gan meitenes gan vīrieši ap viņu līp klāt. Man liekas, ka tas kautrīgums, sarkšana viņai pat spēlē par labu, jo izskatās piemīlīgi... :D
16.05.2015 13:08 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
man arī ir bijušas situācijas, kad esmu izdarījusi kaut ko diezgan parastu, bet pārējiem baigais pārsteigums- tu taču tāda klusiņa, utt..

Man tas pats. Un galvenais, ka tās lietas nav kaut kas nenormāli wow, bet katram cilvēkam izdarāmas. Dažreiz liekas, ka citu domās, klusie cilvēki spēj tikai klusēt un sēdēt malā. Ne sava viedokļa nav, ne domu(t)

Es pati arī esmu samērā klusa un noslēgta, neesmu tā, kas ar visiem klačojas un sevi izliek kā uz paplātes. Bet es nepiekrītu, ka man tas ir atņēmis kaut kādas iespējas dzīvē. Drīzāk piekrītu tam, ka citiem tas traucē vairāk kā man:-P
16.05.2015 13:18 |
 
Reitings 239
Reģ: 27.03.2015
taadam trollim kaa tev,kursh veido debiilas teemas un apsmej nenormali resnus cilvekus, vienmer bus mazakas iespejas dziivee neatkariigi no rakstura iipatniibaam.
Idins kaut kaads,kaarteejais cosmo trollis,kursh nepaartraukti erro visus ar to kaads luuzeris vins ir,jo binu netaisniigi noveertee.
16.05.2015 13:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits