Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nezinu, kur mācīties.

 
Reitings 108
Reģ: 23.04.2015
Nezinu, kur pēc vidējās izglītības mācīties, lai zinātu droši, ka dabūšu darbu. Nav jēgas mācīties profesiju, kura tikai interesē, bet darba iespējas minimālas, vai arī atalgojums minimāls. Gribētu, lai darba alga uz rokas būtu vismaz 600.
Kādi speciālisti vienmēr var dabūt darbu? IT nav jēgas, jo tur jāpierāda pamatīgi sevi un ir pārprodukcija.
14.05.2015 15:23 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Jā, uzskatu, ka programmētāju pārprodukcija ir jau sen.
Vispirms bija datortehniķu pārprodukcija: sākumā jēdzīgu meklēja ar uguni, piecieta visu ko spēja. Tagad jau virs 10 gadus ir tā: dažos lielajos Rīgas serviscentros tie var saņemt virs 1000 netto pat oficiāli, bet darbavietu, kur labi ja minimālo oficiāli samaksā, tikai vairojas. Turklāt jau ir tādi kantori, kas minimālo parastā nodokļu režīmā pat gribot nespēj izmaksāt.
Sisadminiem ne labāk, kad nekliedza, ka trūkst IT, katrs, kas spēja un gribēja, varēja labi nopelnit un ātri atrast darbu. Tagad pat budžetnieki cenšas meklēt ar pieredzi + obligātu diplomu.
Programmētāju trūkst?
2007 ajā tā nekliedza, bet tolaik, atsūtot CV, ja sauca uz interviju, tad 1 - 2 dienu laikā zvanīja un nedēļas laikā pieņēma lēmumu. Jo tad smagi trūka cilvēku.
Tagad daudziem zvana 2 ned pēc pieteikšanās. Tehniskās intervijas ir smagākas, nereti ar visu portfolio un testu uz vietas uzliek mājasdarbu un nākamā dienā testē atkal. Pat mid level speciem. Mēnesi meklēt tagad skaitās ātri.
Mācieties un izbaudiet, kāds reāli ir tas deficīts, nevis medijos un sludinājumos. :-P
27.09.2018 19:19 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Sen jau ir pārprodukcija.
Ļoti patiesi un jo mazāk vajag, jo skaļāk kliedz, ka nav speciālistu.
Dažas firmas vispār meklē par kapeikām. Tēlo, ka vajag darbaspēku.
Liek pusgadu sludinājumus, viena par junior algu grib mid level dev ar vismaz bakalauru, otra liek pašnodarbināties. Kam daudzi jēdzīgie nepiekrīt.
Trūkst pieredzējušu cilvēku ar 5 + gadu pieredzi konkrētās tehnoloğijās. Iesācējgribētāju pārprodukcija ir nenormālos apjomos.
Trūkstot arī darbinieku vismaz 3 pārtikas ražotājiem, visi tie jau vasaru un septembri meklējot it kā darba spēku. Prasības visādas, algas zem 800 brutto.
Ne jau darbinieku dēļ tos sludekļus liek, bet lai pieprasītu valstij atļaut ievest migrantus no ne EU valstīm. Mēs ielikām sludinājumu, visu vasaru par 800 meklējām ar obligātu pieredzi un izglītību. Atļaujiet ievest džasmutus, kuri dzīvos kojās pa 2-8 istabiņā un ļaujiet maksāt oficiālo minimālo.
27.09.2018 18:49 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
BumbleBee

Fascinē - IT un pārprodukcija. Ja tā būtu, tad uzņēmums, kur es strādāju jau otro mēnesi nemeklētu jaunus darbiniekus.


Maxima, Rimi, bērnudārzi, u.c. arī meklē visu laiku darbiniekus. Laikam maz cilvēku ar pārdevēja specializāciju vai pirmsskolas izglītību :D
IT ir hierarhija, tāpat kā visur. Lielie saņem labu naudu, bet mazie programmētāji, kas zem viņiem- kapeikas. Tā ir veca informācija, ka IT daudz maksā, speciālistu trūkst, utt. Sen jau pārprodukcija, tāpēc mazajiem programmētājiem var atļauties maksāt maz, jo cilvēkiem darbu šā vai tā vajag.
15.05.2015 22:50 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Vēl viena ideja:

Studenti parasti steidzas pieteikties studijām pašā pirmajā dienā, un tad nedēļu grauz nagus, un jautā forumā, kā var nomainīt prioritātes.

No tā, cik tu drīz iesniedz pieteikumu, tava vieta tabulās nemainās. Ir daudz labak iesniegt pieteikumu pēdēja diena (vai priekšpēdējās dienas vakarā).

Uz to brīdi vairums pieteikumu ir iesniegti, un ir jau diezgan skaidrs, cik pieteikumu ar pirmo priorotāti ir uz vienu budžeta vietu katra programmā. Attiecīgi, no tam programmām, kur uz budžeta vietu mazāks pieteikumu skaits, var izvelēties foršākās un pieteikties uz tām.

Tadējādi palielinas iespēja studēt budžetā.

Ta izglītība, kuru dod mūsu universitātes, bieži vien nav īsti tās naudas vērta, ko mammām un tētiem sanāk par to maksāt.
15.05.2015 19:18 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Uzreiz varu pateikt, ka matemātika man ir uz 6 ballēm, tas nozīmē, nav tie labākie rezultāti, lai studētu ekonomiku, IT.


Par šo arī piekritīšu. Vidusskolā man matemātika bija uz 4/5/6. Augstskolā 8
Neredzēju jēgu vidusskolā piepūlēties, neaizravā.Līdz brīdim,kad aizgāju uz augstskolu un sapratu,ka ar matemātiku esmu uz tu.
15.05.2015 16:27 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Nemaz nerunāšu par tiem stereotipiem, ka IT ir vīriešu profesija. Ja uzskatat, ka klabināt taustiņus un loģiski domāt spēj tikai vīrieši, tad man ir jūsu ļoti žēl.


oj, piekrītu ļoti!!!
15.05.2015 14:43 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ja negribi mācīties to, kas interesē, tad mācies to, kas nepatīk un ej katru dienu uz darbu skābu ģīmi.. toties saņemsi algu labu, jo nauda jau ir primārā.


Nu, ja šādi dramatizēt, tad otra galējība ir - mācies kas patīk, kaifo darbā, atnāc mājās un iztiec no roltoniem skalu gaismā. Ziemā apkuri nomaksāt palīdzēs SMS kredīts.
15.05.2015 14:03 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.07.2014
Nū, nevajag jau tā pārspīlēt. Ļoti daudziem cilvēkiem īsti nepatīk viņu darbs, bet tādēļ viņu dzīvēm nav gals, viņi nav pilnīgā depresijā, katru dienu ar skābu ģīmi utt. Šobrīd man arī nepatīk mans darbs, pilnīgi nekādu piepildījumu nejūtu, taču man patīk kolēģi, patīk nauda, un kopsummā esmu ar situāciju apmierināta. Kā šeit jau rakstīja - sirdslietas var darīt arī hobiju ietvaros. Tas nav visvisideālākais variants dzīvē, bet tas ir normāls variants, ne pats sliktākais.
15.05.2015 13:16 |
 
Reitings 17
Reģ: 28.01.2015
Ja negribi mācīties to, kas interesē, tad mācies to, kas nepatīk un ej katru dienu uz darbu skābu ģīmi.. toties saņemsi algu labu, jo nauda jau ir primārā.
15.05.2015 13:06 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.07.2014
Ir dažādas studiju programmas un dažādi iemesli tās uzsākt. Un ir dažādi iznākumi studijām. Piemēram, ir profesijas, kur tev jābūt labākajam no labākajiem, un tad varbūt tu pelnīsi diezgan labi. Tādas ir lielākā daļa humanitāro programmu. Un ir profesijas, kur tu vari būt diezgan viduvējs speciālists un tāpat ir lielas izredzes pelnīt diezgan labi, piemēram IT ir šāda joma.

Uzreiz varu pateikt, ka matemātika man ir uz 6 ballēm, tas nozīmē, nav tie labākie rezultāti, lai studētu ekonomiku, IT.

Bet tu stundās vienmēr uzmanīgi klausījies, pildīji visus uzdevumus? Mājās mājasdarbus arī, risināji pat vairākas h ja nesanāca? Privātskolotāju ņēmi? Ja vismaz uz pirmajiem diviem jautājumiem atbilde ir 'jā', tad ok, saprotu, matene nav tev. Bet ja neesi pat centusies, tad 6 ir normāli. Protams, ja esi gatava turpmāk pielikt daudz pūļu.
15.05.2015 12:08 |
 
Reitings 331
Reģ: 12.06.2012
Fascinē - IT un pārprodukcija.:-D Ja tā būtu, tad uzņēmums, kur es strādāju jau otro mēnesi nemeklētu jaunus darbiniekus.
Nemaz nerunāšu par tiem stereotipiem, ka IT ir vīriešu profesija. Ja uzskatat, ka klabināt taustiņus un loģiski domāt spēj tikai vīrieši, tad man ir jūsu ļoti žēl.;-)
15.05.2015 09:43 |
 
Reitings 976
Reģ: 30.04.2011
LLU Lauksaimniecības vai meža fakultāte. Pazīstamie pelna tādu summu pat nestrādājot Rīgā.
Bet nu nav jēgas iet mācīties to,ko Tev iesaka kāds cits. Nju izmācīsies kkā to 4 gadus un vēl pēc tam strādāt to,kas īsti nesaista,lai tikai sasņemtu tos 600? Nju nez.
Es ietiektu gadu neko nemācīties un,kad pati sapratsīsi,kas interesē,tad iet mācīties.
15.05.2015 08:43 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Es daļēji uz būvniecību aizgāju studēt, dēļ tā kā pēc skolas beigšanas ir plaša profila iespējas strādāt. Bet man fizika un skolā gāja švaki. Nu un vienalga aizgāju studēt būvniecību, kaut gan visi teica, ka man tur nav ko darīt utt. Tagad iet 2.kurss uz beigām un priecājos, ka studēju šeit. Man tā patīk. Tagad uz 3.kursu pa vasaru jāuzprojektē sabiedriskā ēka. Nu un tagad saprotu, ka tas ir tas kas man patīk un vēlos saistīt ar šo profesiju savu nākotni. :)
15.05.2015 08:25 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Uz lekcijām man patīk iet, bet nu piespiesties uz kaut ko,kas nav man, Gan studiju ziņā, gan darba ziņā, es nevaru. Lai kāda alga vai kas tik vēl, nebūtu. :)
Par programmām,jā. Nevaru sagaidīt,kad laidīšu uz Banku Augstskolu. :D
15.05.2015 07:42 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Man gan tīri labi patīk ta doma par iešanu uz lekcijām :) Katru vasaru ap pieteikšanās laiku pētu programmas un skumstu, ka man īsti nesanāk samenedžet laiku studijām dienas nodaļā :D
15.05.2015 07:38 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Atkarīgs no rakstura.
Es drīzāk nošautos,nekā mocītu sevi tos gadus. Tad labāk vispār neko.
Un,lai pelnītu 600-700 eur, vismaz Rīgā, nav nepieciešama augstskola.
15.05.2015 07:18 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Vidzemes augstskola ir laba kola, un tieši Tūrisma jomā viņi labi kotējas.
15.05.2015 07:17 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ņemot vērā autores spējas, vēlmes un intereses, kā piemērotākā joma šķiet gida profesija. 4 gadi Vidzemes augstskolā (ir arī budžets) un iespējamā alga 600-700Eur.
Varēs izlikt savas vēstures, ģeogrāfijas zināšanas, studiju laikā un pēc tam darbā attīstīt savas komunikācijas spējas (pat visbiklākais atraisās, ja ir ko teikt un gidam tiešām vienmēr ir ko teikt un stāstīt). Protams, valodas arī būs jāmācās.
Ja matemātika ir uz 6, tad inženierzinātnēs tiešām nav ko darīt.
15.05.2015 07:11 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
+++++57days
Jāmācās un jāpieliek pūles jebkurā gadījumā-tad kāpēc izvēlēties to, kur pēc tam saņems simbolisku samaksu?!
15.05.2015 06:58 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
ēŗzelis, nu bet kura ir tā interesantā programma, kurā bez īpašas intereses nosēdēsi? Bioloģija? Ķīmija? Šaubos. Ekonomika? Tur gan matemātika jāmācās, gan ekonomijas teorijas jākaļ. Angļu filoloģija? Visas semantikas un fonētikas arī ir gana liels sviests.

Nav nemaz tik viegli izvelēties mazāko ļaunumu :)

Bet zini, nosēž 4 gadus cilvēki! Sevišķi, ja pa taisno pēc vidusskolas. 12. gadus nosēdēja bez baigās motivācijas un intreseses visos priekšmetos, var nosēdēt vēl 4.
15.05.2015 06:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits