Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

pārdevēja? kases aparāts?

 
10 gadi
Reitings 430
Reģ: 24.02.2011
Sveikas, meitenes!
Man ir jautājums visām, kurām jebkad ir bijis kāds darbs saistībā ar kases aparātu.
Šobrīd man ir nepieciešams atrast darbu un pie tam diezgan steidzami. Koncentrējos uz amatiem savā izglītības jomā, un tomēr apsveru iespēju pieteikties arī kādam pārdevējas amatam (jo esmu vēl studente).
Man ir jautājums - kā tas ir strādāt ar kases aparātu? Cik sarežģīti ir iemācīties? Kādas funkcijas man būtu jāzina? Kas notiek, ja ko sajauc vai ja pircējs maina pirkumu? Kādi citi ieteikumi vai pieredze?
Agrāk man bija vēlme pastrādāt par pārdevēju, lai iemācītos rīkoties ar kases aparātu tīri intereses pēc. Bet vienmēr baidīja tas sākumposms, jo pati esmu redzējusi pārstresojušās kasieres, kuras pieļauj kļūdas un nezina, ko darīt.
Tagad pat iedomājoties, ka stāvu pie kases aparāta, jau redzu sevi pieļaujam simtpadsmit kļūdas :'-( Bail pat sūtīt CV. Neesmu neapķērīga, un tomēr stress var darīt savu..
07.05.2015 23:44 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Ar kasi viss ir easy peasy, kad uzsāksi darbu, tad apmāca , relax :)
07.05.2015 23:45 |
 
Reitings 465
Reģ: 27.04.2015
Kases aparāti ir dažādi, taču ja neesi neapķērīga tad problēmām noteikti nevajadzētu būt. Ja izsit nepareizi kko svarīgu tad gan var nākties kases aparātā anulēt, bet pat ja nezini to tad būtībā vari piezvanīt kolēģei un pajautāt ;)
Ar kases aparātu rīkoties var iemācīties 1 dienas laikā pat ne tas izglītotākais un apķērīgākais cilvēks :D
07.05.2015 23:46 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Nu nav tā raķešu zinātne.
07.05.2015 23:47 |
 
10 gadi
Reitings 430
Reģ: 24.02.2011
Archibald, kas ir tas svarīgais, ko varētu izsist nepareizi un rezultātā būtu jāanulē pirkums?
Fionna, paldies :) koncentrēšos uz savu jomu. Bet ja nu nesanāk, tad doma par easy-peasy kases aparātiem mani tiešām iepriecina. (l)
Pat vecas tantuļas prot ar kases aparātu rīkoties, lai gan ar datoriem taču viņām parasti ir problēmas... Tad jau tiešām nevajadzētu būt pārlieku traki.
07.05.2015 23:55 |
 
Reitings 165
Reģ: 22.09.2012
Ar kases aparātu iemācīties strādāt nu nevajadzētu būt nekādām problēmām, pati iemācījos pāris stundu laikā. :)
07.05.2015 23:56 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Esmu strādājusi ar kases aparātu. Ja seko līdzi tam, ko dari, pieļaut nelabojamas kļūdas ir teju neiespējami. To, kā konkrētais aparāts darbojas, Tev parādīs uz vietas. Gandrīz katram veikalu tīklam tie ir savādāki, bet pamatā visi vienādi. Atšķiras tikai sīkumos.
07.05.2015 23:58 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
pardeveejam bez pieredzes vienmer ir apmaacibas un ari ja kas nogluko tad vienemer var atssaukt citu paardeveeju un precu kodi ,piemeram, sveramiem cepumiem un augliem vienmer staves tev prieksaa..esmu redzejusi paardeveejas reizem mekleejot konkreeto kodu ilgi....:)
08.05.2015 00:22 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Nu teikšu tā - nav sarežģīti, bet ja sanāk pieļaut kļūdu, tad ir vāks :D :D :D
Kad es strādāju veikalā, mani tā līdz galam īsti neapmācīja, bet gan threw me in the deep end, līdz ar to es pieļācu vienu, salīdzinoši mazu, kļūmi. Pēc tam kolēģe teica 'eh, viss easy peasy, tam nav nozīmes', taču beigās dabūju rakstīt n-tos paskaidrojumus :D

Tā kā silti iesaku pasekot līdzi visam, ko dari + pārliecinies, ka apmācība bijusi 110%
08.05.2015 00:28 |
 
10 gadi
Reitings 430
Reģ: 24.02.2011
Nu, sasodīts.. :D manhattanite, vari padalīties, kas tā bija par kļūdu? :-O
08.05.2015 00:31 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Kases aparaati ir dazhaadi, laikaa, kad es stradaju par vaditaaju uznjeemumaa, visus darbiniekus sutijaam uz Kases aparaata kursiem, cik atceros, bez shiem kursiem stradat ar kases aparaatu nemaz nevareeja. Bet arii shie kursi bija konkreetam kases aparata modelim. Ar kasi tieshaam viss ir viegli. Ja ciparus pazisti :D nav par ko uztraukties.


Un ja uztaisa kljuudu - mierigi bez steigas to var izlabot :)
08.05.2015 00:58 |
 
Reitings 82
Reģ: 07.05.2012
Piesakies un nebaidies_
Visu var iemācīties, tas nemaz nav tik sarežģīti kā sākumā varētu šķist!

Tev noteikti izdosies;-)

Man jau nu pavisam noteikti ir vislabākās atmiņas par laiku,kad strādāju par pārdevēju_
pircēji bija forši un atsaucīgi!

Ja arī, kas noiet greizi, visu var labot, anulēt, dzēst_
atkarībā no situācijas.

Tā kā uz priekšu!
08.05.2015 07:28 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
boots, nebaidies no tās paskaidrojumu kaudzes. Tā ir tikai formalitāte. Viss atkarīgs no darbavietas - kādam pietiks vienkārši, ka aizpildi attiecīgu veidlapu, cits vēl gribēs klāt paskaidrojumu. Bet, kamēr kasē nav iztrūkuma, nav dzirdēts, ka pret kādu būtu sankcijas. Galvenais, ja kaut ko atgriez vai tamlīdzīgi, čekus ārā nemet - tie būs nepieciešami.

MADasaHATTER, citu pārdevēju var pasaukt, ja strādā kādā pārtikas lielveikalā. Apģērbu veikalos pārdevējas nereti ir pa vienai. Tad tādos gadījumos var piezvanīt kolēģiem vai veikala vadītājam. Trakākajā gadījumā uz kases aparāta ir uzlīme ar apkalpojošo servisu, var zvanīt tiem un prasīt, ko tagad darīt. Viņi gan nepateiks, kādas veidlapas un paskaidrojumi jāraksta, taču izskaidros, ko darīt ar pašu kases aparātu.

Kas attiecas uz kodiem, visus no galvas nekad neiemācīsies. Pirmkārt, preču klāsts mainās. Otrkārt, ir lietas, ko cilvēki pērk reti. Piemēram, es pēdējā laikā mulsinu dažādu iestāžu (Narvesen/Statoil/Citi benzīntanki) darbiniekus ar to, ka mēdzu pirkt vienkārši tukšu krūzi vai krūzi ar karstu ūdeni. Daru tā jau gadu un, ja neskaita vienu vietu, kur to daru salīdzinoši regulāri, nav vēl trāpījies neviens pārdevējs, kas zinātu tos kodus no galvas - vienmēr meklē. Bet tas nepadara viņus par sliktākiem pārdevējiem.
08.05.2015 07:49 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Par darbā pieņēmējiem bieži strādā idioti, kuri par darbā pieņemamajiem spriež pēc sevis. Tāpēc nebrinies, ja tevi nepieņems darbā tikai šīs neprasmes dēļ, jo viņi taču nespēj saprast, ka ar kases aparātu var iemācīties strādāt dažu minūšu laikā, ja vien apmācītājs nav darbā pieņēmējs vai viņam pielīdzināma persona.
08.05.2015 08:06 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Pff..ar kases aparatu stradat ir tirais sikums. Saja darba svarigakais ir kas cita-vienveidigs darbs, psihologiska noturiba, naudas skaitishana. Es nezinu, kaa, bet man vienmer savulaik kase bija kads cents par daudz vai par maz...un tas nav labi..ar kases apartu iemacijos stradat loti atri. Galvenais ir tikt gala ar kaskigiem pircejiem un veikli stradat...man besija tas darbs, jo apnicigs...knapi 3 menesus iztureju. Ir, kas strda gadiem veikala
08.05.2015 08:43 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Svarīgi arī ir, lai neiesmērē viltotu naudu. Ar to parasti nodarbojas čigāni. Viņi, vispār, mazos veikaliņos uztaisa lielu šurumburumu, lai pārdevējam sajauktu galvu un beigās apkrāptu. Bet to viņi parasti dara tikai tirgos. Tas ir objektīvs fakts un pats to esmu redzējis.
08.05.2015 09:06 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Es VIENMĒR pārbaudu banknotes tajā speciālajā aparātiņā, pat 5 eiro.
Nu nav nekas traks ar kases aparātu, ja atpazīst ciparus, tad nav problēmu.
Piedod, bet nu Tava uztraukšanās ir smieklīga. :D Visu var iemācīties.
Apmācības ir jāiziet, lai strādātu ar bankas termināli. Es gan šīs apmācības izgāju tikai pēc kādiem 7 mēnešiem.
08.05.2015 11:37 |
 
Reitings 366
Reģ: 15.04.2015
Offtopic, bet šonakt sapņoju par to, ka atradu viltotu naudu, un pērkot veikalā kaut ko, man bija bail, ka sapratīs, ka viltota nauda. :D
08.05.2015 11:42 |
 
10 gadi
Reitings 4670
Reģ: 29.01.2009
wow, nezināju, ka cilvēkam tik bail no kases aparāta! :D
Reāli tas ir sīkums un iemacīties var, ja ne pa 5 minūtēm, tad max stundu aizņem, pierakstīsi visas funkcijas un strādāsi. Tur nav nekā sarežģīta! Varbūt pirmajā dienā būs nedrošības sajūta, bet otrajā noteikti visu darīsi jau ātri un pareizi... Un ja strādā vairākas pārdevējas kopā, tad vispār nav problēmu!
08.05.2015 11:58 |
 
Reitings 478
Reģ: 24.01.2014
Ja ir tik liela nedrošība, var iziet EKA pāris stundu kursus un iegūt diplomu (man vispār liekas, ka tam kursu diplomam obligāti jābūt visiem, kas strādā ar kasi)

Pa lielam kases visur vienādas, tikai minimāli atšķiras - galvenokārt tas kā nomainīt čeku lentu, sekcijas.. to pārādīs uz vietas. Man darbā ir jaunie kases aparāti, un tur X un Z noņemt nav tik viegli kā vecajiem, kur vienkārši pagriez atslēdziņu :-D
08.05.2015 12:01 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Ja, jaunajos ir jānospiež "izņemt naudu" un jāievada summa :D sarežģītāk, jā :/
tiešām nekas traks nav, ātri visu apgūsi!
08.05.2015 12:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits