jautajums mammam, kuram berni iet darzina.

 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Tatad, pastastiet kaa jusu mazie iejutas darzina ( vecumu ari noradiet )?!
Cik ilgs laiks pagaaja , kamer pierada ?
Vai pirmas nedelas bijat visu laiku ar mazo vai ari atstajat ar kadu citu ( aukli,rada gabalu )?
Visu man stastiet.
04.05.2015 13:25 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Mans sāka iet ap 3 gadiem, un bija gan asaras, gan kaprīzes. Pieņemu, ka ir sabiedriskie-komunikablie bērni, kam nekāda trauma nebūs arī sākot iet bērnudārzā mazākā vecumā. Ir pietiekami daudz dzirdēts par pavisam mazajiem, kas pat mājās no bērnudārza negrib nākt, cik ļoti kompānijā tusēt patīk.
04.05.2015 16:16 |
 
Reitings 2080
Reģ: 05.11.2012
mums gaja loooti traki, saku laist 3 gados, spelu laukumos, pasakumos un ar cieminu berniem super atri sadraudzejas, tapec domajam ka nebus problemu!
tatad pirmaja diena aizgaja itka normali, iznemu pusdienslaika loti bedigu un teica ka vairs neies uz darzinu! nakamaja diena ar mocibam sagerbu un vedu visu celu nenormali raudaja un blava ka neies, nesu rokas spradijas lauzas ara, ka palaidu vala ta skreja kur acis rada neatskatoties, tas bija briesmigi, garderobe ari kliedza spiedza ka neies un audzinatajas vinu nesa ieksa! tad protams visas slimosanas sakas auss iekusums, deguna strutas utt! mes sadi nomocijamies 4-5menesi un iznemam vinu ara, ir pagajis laiks kops ziemasvetkiem, bet vel cinamies ar deguna tusku! tagat bernudarziem iet ar lielu likumu, tada nu ir musu pieredze ar darzinu
04.05.2015 16:20 |
 
Reitings 811
Reģ: 09.06.2011
Es savu dēlu sāku vest kad viņam bija mazliet pāri 2 gadiem. Es arī sākumā domāju kā tas tagad būs, ka es viņu aizvedīšu un atstāšu. Mēs vasarā bijām aizbraukuši vienkārši apskatīt bērnudārzu un iepazīties ar gaisotni tur un viņš bija starā jau tajā dienā. :D
Es kā viņu aizvedu tur, tā uz visu dienu. Nu jau dārziņā viņš iet 2 gadus un pa visu šo laiku viņš ir raudājis tikai kādas 3 reizes un arī tikai tāpēc, ka no rīta bijis neomā. Tā es citreiz knapi pagūstu buču iedot, ka viņš jau prom pie saviem draudziņiem aizskrējis.
Es arī cenšos baigi neuncināties no rītiem, tikai tāpēc, ka jo ilgāk es tur mīlinātos, jo vairāk viņam paliktu skumīgi. Tā es aizvedu, pārģērbjas, buča un atvadamies. :)
Man laikam paveicies, jo nekādas problēmas nav bijušas.
Un ar to slimošanu grūtāk gāja pirmajā gadā, kamēr bērns adaptējās tajā vidē un pierada, tagad jau ir pavisam savādāk.
Katrs bērns jau ir savādāks un tas, kā viņš uzvedās vasarā ar kaimiņu vai radu bērniem vel nav rādītājs, ka visur būs vienādi.
04.05.2015 19:18 |
 
Reitings 1337
Reģ: 19.05.2009
Puika uz dārziņu sāka iet divu gadu vecumā, aprada diezgan agri, vienīgais gribēja, lai no rītiem paliek nedaudz ilgāk, savādāk nekādu diži lielo pārdzīvojumu nav bijis. Pirmo nedēļu visi mazie gāja tikai pa četrām stundām, tālāk jau pa pilnai dienai, reizēm, protams, uznāk kādi niķi, bet tā iejutās diezgan ātri. Nevienu citu klāt, lai iejustos neatstājām.
04.05.2015 19:22 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Katrs bērns jau ir savādāks un tas, kā viņš uzvedās vasarā ar kaimiņu vai radu bērniem vel nav rādītājs, ka visur būs vienādi.

Jā!
04.05.2015 20:22 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
sāka iet 2g9m (tad mums rinda privātajā pienāca), ļoti patika, pirmajā dienā pirms pusdienlaika izņēmu, tad saslima, tad jau vedu uz gulēšanu.
BET, daudz slimoja man, martā 1 dienu bija tikai. Katru rītu/vakaru prasa vai iesim uz dārziņu.
Patīk dārziņš viņai.
Katram tas ir individuāli.
04.05.2015 21:28 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Kiki, cik mazajam tgd gadi ir ? Neiesiet vairs darzina ?
Meitenes, paldies. :)
04.05.2015 21:39 |
 
Reitings 2840
Reģ: 29.01.2009
Es gan neesmu mamma, bet skolotāja :)

Varu teikt, ka tas ir no katra bērna atkarīgs, ir bijis praksē, ka cits jau pirmajā dienā iejūtas dārziņā, cits man pusgadu bija jātur klēpī, jo visu laiku raudāja.

No sākuma iesaku vest līdz pusdienlaikam, un tad jau nākamajā nedēļā var atstāt uz gulēšanu. Citi bērni jau neprotestē pirmajā dienā palikt gulēt, jo viņi nesaprot kā tas ir, bet kad jāiet gulēt, tad sākas raudāšana.
Neiesaku arī sākuma periodā bērnu bērnudārzā turēt līdz 17 vai 18, es saprotu,ka ir darbs, bet bērnam tas ir liels pārbaudījums, it īpaši, ja paliek pēdējais.
Arī par rīta atvadām, ātri pārģērbj, buča, audzinātājai vai auklītei pie rokas, pamāt pa logu un prom. Bērns kādu laiku paraudās, ja ir iespējams ies pagulēt gultiņā (mēs tā ļāvām).
Mantiņas, mīļlietiņas obligāti līdzi, jo tās rada drošības sajūtu.

Par slimošanu arī piekrītu, pirmais gads ir traks, citiem, pat arī otrais un trešais :-/ bet galvenais ir izveseļoties līdz galam, mēs gan pedagogi cīnamies ar to, lai pusslimus bērnus neved uz dārziņu, bet vecākiem jau ir dažādas atrunas.

Galvenais nebaidies pati, neizrādi stresu un tad viss būs kārtībā :)
04.05.2015 21:55 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Oo, cau. Paldies maz maz, tu runa tapat kaa mana brala sieva - ari bernudarza audzinataja. :)
Es nevareju iedomaties, ka tas bus tik gruti (t)
04.05.2015 22:05 |
 
Reitings 2080
Reģ: 05.11.2012
besame
tagat ir 4, meginasim no jauna macibu gada tikt cita darzina pie berna krustmates grupina un tad jau redzes ka ies!
04.05.2015 22:13 |
 
Reitings 2840
Reģ: 29.01.2009
Besame
Nebaidies pati :) Varbūt nebūs nemaz tik grūti :) Tu domā tagad laist, vai no septembra?
04.05.2015 22:35 |
 
Reitings 346
Reģ: 27.10.2009
maz...maz

Atļaušos pajautāt Tavu viedokli situācijā, kura ir radusies..
Dēlam tūlīt būs 1.4g. Biju plānojusi laist dārziņā ar jūliju vai augustu, jo pašai septembrī jāsāk strādāt. Gribējās, lai mazais pierod, aklimatizējas jau pirms sāku strādāt. Bet manis izvēlētais dārziņš gan jūlijā gan augustā ir ciet. Tad nu man bija jāizlemj vai laižu jau jūnijā uz to mēnesi vai tikai tajā septembrī.. izvēlējos laist jau jūnijā, lai redzētu kas un kā būs, lai iepazīst auklītes, ritmu.. bet pēc tam pa tiem 2 brīvajiem mēnešiem viņš neaizmirsīs visu? Ir man jēga tā darīt? Izlasot šo diskusiju sāku šaubīties, lai gan pirms tam biju pārliecināta par savu lēmumu..:-/
05.05.2015 10:06 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Bērns tiek vests tikai uz dārziņu ne katorgu , tver to visu mazliet vieglāk ;)
05.05.2015 10:20 |
 
10 gadi
Reitings 2709
Reģ: 29.01.2009
Protams, ka aizmirsīs. Mans jau pēc pirmā vīkenda bija aizmirsis, pēc tam pierada, tad mēnesi noslimoja, visa aklimatizācija bija jāsāk no jauna.
05.05.2015 11:24 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Maz maz, bij planots septembri , bet darzins paplasinajas un panema jau no Maija.
Sodien pirma diena bij :)
05.05.2015 11:55 |
 
Reitings 197
Reģ: 15.07.2010
Pdaalisos ar savu pieredzi - saku vest uz darzinju 1,7 gadu vecuma.
1. nedelu vedu uz 1 stundinu paspeleties ar berniem
2. nedelu vedu lidz pusdienam
3. nedelu vedu lidz plkst 16. lai pagul un tad babina siko iznjem
Varu teikt, ka 1.nedela gaja vislabak, sika gaja speleties ra berniem, bedu nezinadama. bet , kad atstaju uz pus dienu un ari gulesanu, tad gan no rita jau tuvojoties darzinam sak krenket. Grupina iet labprat, bet manu roku vala laist negrib. Mums tada laba audzinataja - uzreiz nem opa un mani suta prom. nekadus punkus un asaras nepielauj atvadoties. Ata un viss. bet es pec tam skrienu uz darbu un acu prieksa raudosa berna sejina :'-( Bet ta jau mana problema, bebis pec darzina ir priecigs un jautrs (l)
16.08.2016 11:27 |
 
Reitings 197
Reģ: 15.07.2010
Kadai meitenei mazais iet B/D Spargelitis? Kadas ir atsauksmes?
16.08.2016 13:06 |
 
Patīk
Reitings 2994
Reģ: 09.08.2016
Cik zinu, tad pirmajās dienās nemaz neļauj palikt kādam no vecākiem, tieši tā iemesla dēļ, ka pārējie bērni, kuriem nav mamma vai tētis pie pakaļas, arī gribēs un skums pēc saviem vecākiem.
Pirmo dienu vedu uz 2h, pēc tam uz 4.5h, līdz pusdienām. Paēda pusdienas un nāca mājās, vēlāk, kad bija gatavs palika uz visu dienu.
16.08.2016 13:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)