bērnudārza audzinātāja,vai var?

 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
Sveikas.Man jautājums tāds,nesen sāku vest meitu(1,5gadi) uz bērnudārzu.bet painteresējos ka tur viana audzinātāja (jau gados 40)tagad tikai sāka mācīties un auklītei tikai vidusskola pabeigta.kad aizejam no rīta tad meita sāk raudāt jo nav pieradusi iet uz dārziņu un baidās vel,bet audzinātāja pat neiznāk parunāties ar mazo.es noģērbju viņu un pašai arī jāieved spēļu telpā,kur tikai tad audzinātāja paņem aiz rokas.nav nekādas pretīm nākšanas lai kaut kā bērnam iepatiktos.pirmās dienas vedu meitu uz 3 stundām (pēc aukles ieteikuma),bet kad atnāku pakaļ man pasak ka mazā divas stundas to vien darija kā raudāja.mazā sarkana un ar temperatūru :( kad ģērbu tad varēja redzēt ka ļoti sastresojusies.tā pat arī jocīgi tas,ka meita lika puzlīti un kad atnācu pakaļ tad audzinātāja saka nu tad ej mājās pabeigsi citu dienu,bet es ļāvu palikt un pabeigt...un kad meitiņa salika tad skatijās uz skolotāju nu ar tādu prieku un var redzēt ka gaida uzslavu (mājās paslavējam kad viņa pabeiz darbiņu līdz galam),bet skolotāja uz viņu pat nepaskatijās un tad meita pagriezās un gājām prom.mazā vel teica skaļi atā,bet audzinātāja vsp pagrizusies kārtoja puķes uz palodzes un neko nepateica.
man ir sajūta ka viņām vsp tie bērni nerūp,tikai tik daudz cik tas ir viņu darbs lai nopelnītu algu.vnk liekas nu ko tad viņas dara ka bērns divas stundas no trim raud....vai tiešām nav veidu kā nomierināt.kad aizgāju man pateica tā-visu laiku bļāva,bet BEIDZOT ir miers,atrada sev kādu nodarni.VARBŪT ES NEPAMATOTI UZTRAUCOS,PAR DAUDZ GRIBU NO AUDZINĀTĀJAS.bet kā isti ir,vai var sākt strādāt par audzinātāju,ja vel tikai mācās šo profesiju?
piedodiet par kļūdām,es no telefona rakstu.
27.03.2015 20:03 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Jo tālāk, jo trakāk (t)
Citās grupās arī viss ir tieši tik slikti, kā Tu to visu šeit apraksti?!
Te sāk izklausīties, ka jāiesaista nopietnas bērnu aizsardzības instances.
27.03.2015 21:17 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
atļaušos uz taviem komentāriem PAVĒLNIEK neatbildēt,jo tur vnk nav teikt,šķiet ka tu pat nesaproti par ko ir runa

Saprotu gan meklē kašķi kur tā nav :-D neatbildi :-D

vai man ir tiesības pajautāt lai uzrāda kādu diplomu vai kādu papīru ka viņa mācās?

un ko tev tas papīrs dos :-D tev varbūt ir cilvēks, kam ir papīrs un būs ar mieru iet pa kapeikām strādāt :-D
27.03.2015 21:19 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
it kā jau neko nemaina,bet labprāt zināt vai viņa tiešām ko saprot par bērniem.pirms tam viņa strādāja čipsu fabrikā par fasētāju un ja nu tomēr šī ir tikai melošana par to ka viņa mācās,tad tas būtu labs iemesls lai rakstītu sūdzību.varbūt viņai vsp nav nekādas izglītības un paņemta tikai tādēļ ka viņas radiniece strādā pagasta vadībā.
27.03.2015 21:20 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
it kā jau neko nemaina,bet labprāt zināt vai viņa tiešām ko saprot par bērniem.pirms tam viņa strādāja čipsu fabrikā par fasētāju un ja nu tomēr šī ir tikai melošana par to ka viņa mācās,tad tas būtu labs iemesls lai rakstītu sūdzību.varbūt viņai vsp nav nekādas izglītības un paņemta tikai tādēļ ka viņas radiniece strādā pagasta vadībā.


LOL un kur tavi radinieki strādā :-D nav jau tie pagasti lieli :-D radiniekus atrast viegli :-D

Nez ar ko tad cilvēkam būtu jānodarbojas pirms audzinātājas amata :-D čipšu fabrika neder :-D
27.03.2015 21:25 |
 
Reitings 2080
Reģ: 05.11.2012
man ari negativa pieredze ar darzinu, diemzel! berns visu laiku loti slimoja darzina, un ar looti lielu nepatiku gaja uz darzinu ipasi pie vienas no abam audzinatajam! domajam ka nu sakuma normala reakcija uz jaunajiem apstakliem, gajam 5 menesi no kuriem reali darzina bija labi ja 16dienas, jo vnm bija kads iekaisums auss, deguns utt, nenocietamies iznemam bernu ara, vins vnm tur bija slaps, nosvidis un audzinatajas pat nepacentas nomainit drebites, kad nacu pakal bernam kurpes bija otradi, ok saprotu jagerbjas pasam, bet nu tik daudz ka pateikt kura ista kaja jau var! par sagaidisu protams nevareja but ne runas. iznemam ap ziemassvetkiem, bet deguna tusku arstejam vel tagat! pazinu berns ari iet pie tam audzinatajam un scenarijs tas pats, sie atklajusi ka audzinatajas visu laiku blakus telpa logus tur vala un mazie sasvidusi tapec ari ta slimoja!
27.03.2015 21:48 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Kā iepriekš minēju, es strādāju privātajā dārziņā. Mana darba vieta skaitās bērnu piesaistīšanas centrs. Esmu tikai ar auklīšu kursu papīru. Un ja nav tā mīlestība pret bērniem tad augstskolas papīrs to nemainīs. Es studejut būvniecību pašlaik un strādāju ar bērniem un es autores vietā darītu visu lai kaut vadība nomainītos. Jo tas ko raksti nav un nebūs normālie. Es zinu , ka arī pašvaldības dārziņos ir normālas audzinātājas un auklītes.
27.03.2015 21:58 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Man ir bijuši 2-3 bērni pa 5ciem gadiem, kuriem, nu dari, ko gribi - raudāja visu dienu. Mīļo, turi klēpī, spēlējies ar viņu, dod visu ko, liec mierā - raud. Tā ar noraud, bet sirds plīst pušu :-/

kikii691, mazie bērniņi ļoti bieži slimo daudz un bieži, bet tur vnk emocionālais stāvoklis visvairāk ietekmējošais faktors...
27.03.2015 22:00 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Nu un ko panāks sūdzēšanās???
Vadītāja pateiks, lai mīļo un bučo bērnu? :-D
nekas nemainīsies, jo neko jau sliktu viņas nedara....
27.03.2015 22:01 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Jā, var strādāt jau tad, kad mācās. Un neuzskatu, ka izglītība padara cilvēku vairāk bērnu mīlošu vai labāku, ja ir tā patika un mīlestība pret bērniem , tad ir jau no paša sākuma, bet ja ne, tad tas neko nedos ja viņai būs maģistra grāds pedagoģijā....Tādēļ neuzskatu, ka izglītība šajā situācijā ir galvenais faktors.
Viņas kā pedagoģes attieksme galīgi nav pareiza, protams, var gadīties, ka ir bērniņi, kuri tiešām vairāk pie sirsniņas ņem to, ka blakus nav mamma, bet raudāt trīs stundas bez apstājas arī nav normāli. Ja reāli pedagogs ir ieinteresēts bērnam palīdzēt iejusties, tad mēģinās viņa laiku kaut kā aizpildīt, ieinteresēt par kaut ko, lai vismaz kaut uz pāris minūtēm aizmirstas sāpītes un kreņki. Kaut vai vienkārši paņemot klēpī un paskatoties kādu spēlīti vai grāmatiņu. Labi visu laiku nevar veltīt tikai tavam bērnam, jo ir vēl vismaz padsmit citi bērni, taču nav arī tā, ka nav neviena brīva minūte, lai padarbotos ar bērnu, kurš vēl nav īsti iejuties grupiņā.
Un jā, tas ka viņa pat neatvadās no bērna arī nav īsti ētiski, jo tas jau nav grūti, pateikt katram bērnam , piemēram, Atā Martiņ, tiksimies rīt! Lai bērns vismaz izjūt to pozitīvo attieksmi no pedagog puses.
Pēc viņas teiktā izklausās, ka mazi bērni nav tas, ar ko viņai būtu jāstrādā, vienkārši viņa noteikti nav no tām , kurām patīk ucināties.
Es šeit vienkārši gudri nespriežu, saku pēc personīgās pieredzes. ;-)
27.03.2015 22:02 |
 
Reitings 39
Reģ: 22.03.2015
es biku kļūdijos atvainojiet,sākām vest uz dārziņu kad bija 1,5,bijām vien pāris dienas, bet tad saslimām un jutām ka nav gatava.tagad kad ir 2 atsākām vest.
lieta tāda,ka tā kā šis ir mazs pagasts,tad visi visus zin un nedod dievs aizrādīsi vai ko pajautāsi auklītei....tevi zemē noraks.tur ir savs kontingents nolasīts,tā teikt darbu caur paziņām dabujušas.
bija divas māmiņas kurām bija iebildumi un tiklīdz tos pateica tā viņas tika pazemotas līdz pēdējam.tika sasaukta ārkārtes sanāksme un mātes noliktas priekšā un parādītas kā ļaunās kuras nomelno dārziņu.dārziņā iet daudz bērnu kuri ir šo audzinātāju paziņu bērni un tad nu šīs dāmas metas aizstāvēt vadību.kas vel mani dara bažīgu....ēdamzālē kāda pavāre pastāstija ka pabaroti tiek tikai pašu bērni (audzinātāju) un tuvāko paziņu, pārējie ko paēd to paēd,bet nevienam neko nepalīdz.


Ja viss bērnudārzā ir slikti, visi ir sliktie, kuri tur tikuši strādāt caur radiem, bet visi citi vecaki viņus aizstāv, jo ir šo cilvēku paziņas, tad.. vaina ir jāmeklē tevī pašā un tavā bērnā, nevis citos. Kā sena paruna vēsta, ja visapkārt ir lohi, varbūt vienīgais lohs esi tu pats.
27.03.2015 22:03 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
Vai kads ko saka par lohiem.izlasi visu un tad runa.manuprat tava atbilde ir tik pat stulba ka tu pati.tad jau redz ne tikai es bet vel vismaz divas mammas ar saviem berniem ir lohi???doma ar galvu ko raksti.
27.03.2015 22:39 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Nav iespeejas atrast privaato aukliiti, organizeeties ar citaam maaminjaam lai algotu vienu un izdaliitu samaksas? Protams, nevar visiem dot nedaliitu uzmaniibu, bet bailes beernu sejaas nav normaala paraadiiba.
27.03.2015 22:45 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es pēc šādiem novērojumiem tomēr laikam mēģinātu nomainīt dārziņu... Ar manu bērnu un bērnudāzu šādu problēmu nebija un visas audzinātājas spēja atrast laiku gan paslavēt, gan sagaidīt, gan individuāli pienākt un nedaudz pavadīt laiku ar bērnu, gan palīdzēt saģērbties vai kā savādāk palīdzēt, nemaz nerunājot par regulāriem pedagogu un audzinātāju pienākumiem. Tas, ka grupā ir arī citi bērni ir gaužām nožēlojams attaisnojums... Sakārtot puķes, padzert kafiju, padarīt vēl kaut ko paralēli uz kāda bērna psiholoģiskā diskomforta rēķina nav īsti profesionāla uzvedība.
28.03.2015 01:08 |
 
10 gadi
Reitings 2671
Reģ: 25.05.2012
centāmies to dienas kārtību iesākt jau laiciņu pirms bērnudārza,it kā nav problēmu ar celšnos un tādām lietām.arī citi bērni ļoti patīk un nešķiet ka būtu pārāk bailīga.


Mēs arī bijām pārliecināti, ka mūsējai nebūs problēmas dārziņā, jo mazā visu laiku teica, ka grib iet uz dārziņu (palaidām četros gados, jo ātrāk nebija vajadzība). Viss bija atrunāts līdz pēdējam - par klausīšanu, diendusu un patstāvīgu ēšanu.

Kad aizgājām uz dārziņu pēc nedēļas pateica, ka negrib vairāk - jo jāguļ dienduss. Tur tādas histērijas taisīja, ka 2. dienā pat audzinātāja piezvanīja, jo pārbījās - nezināja ko darīt. Nākošajā dienā jau drošākas bija, vnk pasēdēja blakam un tā tā lieta aizgājā - bet jau otrā bd diskusijā minēju, ka mums ir lieliskas audzinātājas.
Ļoti, ļoti motivētas uz bērniem. Vienmēr iznāk un sagaida. Dažreiz, kad manējai rīta kašķīts, tad vienmēr iznāk un izdomā veidu kā ievilināt grupiņā.

Ja aizietu uz dārziņu un uzzinātu, ka mans bērns divas stundas nobļāvies un ar temperatūru - pamatīgi izskaidrotos, jo tas nav normāli (e)(e)(e)
28.03.2015 01:42 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Kārtējā klukste! (e) Nu kur tādas rodas?! Apskaties taču apkārt-tu neesi viena! Un arī tavs bērns nav viens! Pasaulē ir arī citi cilvēki ar savām lietām un pienākumiem.
Kāpēc lai audzinātāja nāktu uz ģērbtuvi mierināt tavu bērnu, ja tur esi tu? Viņa negrib traucēt atvadīties, jo ir citas klukstes, kas te celtu traci, ko audzinātāja jaucas iekšā mātes - bērna attiecībās.
Par puzli neuzslavēja tāpēc, ka tur atkal blakus biji tu, kas var uzslavēt! Un to, ka tavam bērnam no acīm nenolasīja vēlmes-pamēģini pati vienlaicīgi padsmit bērniem nolasīt no acīm vēlmes!
Ja nepatika, ka bērns raudāja, vajadzēja ar audzinātāju vienoties-ja bērns raud vairāk par 15 min., lai zvana tev un sauc pakaļ. Citādi ko audzinātāja var ar radošu iesākt - pažēlot, pamierināt, bet ja bērns mājās pieradis visu ar histērijām panākt, tad audzinātāja neko nevar palīdzēt.
Un ir pilnīgi normāli, ka audzinātāja pret bērniem izturas savādāk nekā mājās. Jo katram bērnam mājās ir atšķirīgas attiecības ar vecākiem un ir labi, ka bērns apgūst arī citus attiecību formas, redz, ka cilvēki ir dažādi, ar atšķirīgiem uzskatiem.
Bērnudārzi ir domāti mammām, bet klukstēm jāizvēlas aukles, kurām var norādīt, ko un kā ar bērnu darīt.
28.03.2015 07:51 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Lai nesāktos cepšanās par apzīmējumu klukste.
Klukste ir tāda māte, kas uzskata, ka viņa un viņas bērns ir pasaules centrs un visam jāgriežas tikai ap viņu un viņas bērnu. Citiem cilvēkiem ir jānolasa no acīm viņas un bērna vēlas un nekavējoties jaizpilda. Citiem nav tiesības uz savu dzīvi, savu pienākumu pildīšanu un savu vajadzību pildīšanu, jo klukste ar bērnu ir prioritāte :D Un klukstes galvenais likums-NEKAD neizteikt vārdos savas vēlmes - uzreiz apvainoties un/vai taisīt skandālu. Un ja arī izteikt prasību citiem-tad noteikti rupjā pavēlošā formā kaut ko nesaprātīgu :D

Parasta bērna mamma-morāli nobriedusi sieviete, kas rēķinās ar citiem cilvēkiem, viņu vajadzībām un pienakumiem, un ja kaut kas nepatīk, draudzīgā formā citiem palūdz savas saprātīgās vēlmes.

Sabiedrībā klukstes ir ievērojamā mazākumā.
28.03.2015 08:00 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
Visur kur ir tēma par grūtniecēm, mammām vai bērnien teika_spoliite jau ir priekšā ar saviem negatīvajiem komentāriem.
Varbūt aizej pie psihologa ja tev kādas problēmas ir?
28.03.2015 08:21 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
K
Jā, nekad neesmu slēpusi, ka man krīt uz nerviem klukstes. Kādam taču viņas jānoliek pie vietas :-D
28.03.2015 08:30 |
 
Reitings 979
Reģ: 03.01.2015
Teika_spolite, Tu neslēp arī to, ka Tev nepatīk bērni un visa pārējā pasaule? Nav pirmā reize, kad lasu šāda veida komentārus no Tevis.
28.03.2015 08:32 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Kataya
Tu laikam esi viena no klukstēm, jo uzskati, ka klukste ir visa pasaule un viņas sīcis - visi bērni :D
28.03.2015 08:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!