apgaismība - kur tu esi?

 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
Sveikas! :-)

Sākšu ar īsu un konkrētu - ir jau 25 gadi, dzīvē neko neesmu sasniegusi un nav nekādas augstākās izglītības, dzīvoju vecāku mājā!
Kāpēc tā? Jo es nezinu ko gribu, lai cik tas būtu muļķīgi šādā vecumā, bet tā tas ir. Es nezinu, kas es dzīvē gribu būt, ko īsti strādāt visu savu atlikušo dzīvi. Dzīvoju mazpilsētā, kad pabeidzu vidusskolu, tad vecāki nevarēja atļauties mācības. Neiet runa par budžetiem, ne budžetiem, bet par dzīvošanu. Tas bija traks laiks un nebija pat naudas , lai izbraukātu uz Rīgu. Radu , kas palīdzētu tur nebija, kā arī kredītu nedeva,jo vecākiem jau viens bija - māsas. Atradu darbu pastrādāju vienā vietā, otrā, trešajā. Pārcēlos uz Rīgu, tad atpakaļ, jo sapratu, ka šī pilsēta nav priekš manis. Par drudžainu. Visu šo laiku esmu strādājusi, pati pelnījusi, bet tādi kā sacīt jāsaka zemie darbiņi, kur atalgojums ir smieklīgi mazs. Arī pašlaik strādāju, tagad būtu iespēja pašai nokārtot, ka varu ko mācīties, bet tagad jau ir tāds par ko? Tiešām nav ne mazākās nojausmas. Vienu gadu bija doma, ko es gribētu aizgāju izmācījos ieguvu arodizglītību, bet strādājot praksē sapratu, ka tas nav man. Esmu strādājusi, ēdināšanas uzņēmumos, par pārdevēju, viesmīli, administratori, aukli , par apkopēju. Esmu cilvēks, kam ja būs mērķis ies uz to, sasniegs to. Bet ko darīt ja mērķa nav? konkrēti karjerā?
Varbūt meitenes varētu uzrakstīt kādā profesijā strādā un , ja mani tas ieinteresētu, varētu man nedaudz aprakstīt privāti kādi darba pienākumi utt. Varbūt mani kaut nedaudz ieinteresētu. :-/
17.03.2015 11:11 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
Jackie, izklausās pēc mana sapņu darba (l) tā kā neesmu nekur ceļojusi, būtu sajūsmā kā mazs bērns + dievienu ēdienu, tad vēl jo vairāk varētu garšot ēdienus :-D
17.03.2015 13:36 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
Kerby - es vnk iekopēju googlē un atradu.

ctn - šajā ziņā esmu nepraša, kur sākt meklēt? ar googli? vnk tā arī rakstīt brīvprātīgo darbs Eiropā?
17.03.2015 13:38 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Un kā tev, piemēram, patiktu tūrisma vadība?
Varbūt vari studēt to, tikai nemācēšu pateikt, vai šī profesija ir pieprasīta, bet manuprāt, gana interesants darbs.
17.03.2015 13:40 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
ctn - paldies, izpētīšu :-)
17.03.2015 14:10 |
 
Reitings 20
Reģ: 02.11.2014
Es strādāju IT jomā, risinājumu meklēšana korporatīvajiem klientiem, tas, ko daru ikdienā ir klients savas vēlmes, un es atrodu datoru/serveri/monitoru/printeri, kas atbilst viņa vajadzībām, sūtu piedāvājumu, eju cauri izsludinātajiem konkursiem utt. (Nav augstākā izglītība šajā jomā.)
Plusi - labs attalgojums, salīdzinoši maza saskarsme ar cilvēkiem.
Mīnusi - ļoti labi jāparzin tehnika, jāseko līdzi jaunumiem, ja nav pieredzes, ļoti daudz informācijas jāuzņem.
Papildus mācos programmēšanu, ko es varu darīt mājās (tavā gadijumā, nav jādzīvo Rīgā).
Ja kaut kas no tā interesē, dod ziņu.
17.03.2015 14:43 |
 
Reitings 4655
Reģ: 23.11.2014
Lai gan šovasar man ir izlaidums un iegūšu bakalauru IT jomā, arī man nav konkrēta mērķa ko tad vēlētos darīt - IT joma ir plaša (nav jau jāprogrammē tikai), bet nezinu, kas tieši būtu priekš manis. Ir grūti, kad īsti nezini, kas pašai interesē, savādāk varētu apdomāt sava uzņēmuma izveidi, iesaistīties kādā biznesa inkubatorā, taisīt projektus, lai piesaistītu ES naudas vai investorus un tml, vajag tikai ideju, kas būtu perspektīva arī Tavā pilsētā. Pašai šobrīd ir vēlme veidot savu uzņēmumu nekā staigāt pa intervijām meklējot darbu.
17.03.2015 14:48 |
 
Reitings 229
Reģ: 10.02.2014
Iesaku veidot kaut ko savu. Galvenais nepieļaut visbiežāko kļūdu un mēģināt taisīt kaut ko lielu, - sāc pavisam maziņu kaut ko! Veikaliņu vai kaut ko tādu. Man draudzenes mamma tā 40 gados atrada savu aicininājumu. Visu dzīvi strādāja par pārdevēju kaut kādos benzīntankos utt, nebija izglītība, jaunai sadzima bērni, vīrs dzēra... tā nu beidzot 40 gados viņa saņēmās un savā mazpilsētā (!) atvēra pavisam mazu humpalu veikalu. Atrada no kurienes preces jāsūta, izīrēja mazu telpu blakus pilsētas lielveikalam. Tagad trīs gadi pagājuši, nav nekāds „kā tikt pie milijona” stāsts, bet dzīvo labi. Visu var nomaksāt, plus paliek nauda pāri izklaidei un ceļojumam 1x gadā. Tas viss no mazu humpalu veikaliņa un drosmes.Tu arī varētu ko līdzīgu. Sāc pavisam mazu, uzdrīksties.

Ja tomēr esi tam par bailīgu, minēji kaut ko par skaistumkopšanu un ka tur viss pilns. Tev patīk dzīvnieki? Esmu dzirdējusi, ka Latvijā labi suņu frizieri (izstādēm un ikdienai) ir ļoti pieprasīti un labi pelna. Man pie mājām viena ir pie kuras jāpierakstās vismaz mēnesi uz priekšu. Kur to mācās nezinu, bet gan jau, ka internetā var atrast, pieņemu, ka kursos nevis īstā iestādē. Galvenais praktizēties uz draudzeņu mīluļiem un izveidot klientu loku. Arī mazpilsētās ir dzīvnieki un daudz audzētavas ir laukos.
17.03.2015 15:25 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Tu raksti, ka Rīgā dzīvot negribi. Latvijā ir arī citas pilsètas. Padomā pla§àk. Kā ar iespējām arpus LV?
17.03.2015 15:42 |
 
10 gadi
Reitings 3960
Reģ: 02.01.2011
atmešanas metode- izdomā, ko tu tiešām, tiešām negribētu darīt. un tad jau no atlikušā izvēlies..
17.03.2015 15:49 |
 
Reitings 37
Reģ: 16.02.2015
Neiesaku iet uz LadyTaxi, tām pašām meitenēm, kas tur jau strādā, tā jau nav darba. Ziemas periodā pat nācās dažkārt palikt mīnusos, kad par mašīnu firmai jāmaksā no savas kabatas, jo nesanāca pietiekami nopelnīt. (t)
17.03.2015 16:12 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
par savu ir doma jā, bet pagaidām tas atkrīt, jo nepietiek līdzekļu. Mana pilsēta ir viena no lielākajām LV pilsētām, tāpēc pagaidām par citu nedomāju. Jo kas gan tur var būt cits? kaut gan iespējams, jāapdomā.
17.03.2015 16:58 |
 
Reitings 126
Reģ: 16.02.2015
Ck tava pilsēta atrodas tālu no Rīgas? Varbūt ir iespējams strādāt Rīgā, bet dzīvot savā pilsētā?
17.03.2015 17:28 |
 
Reitings 229
Reģ: 10.02.2014
Kāds te ieminējās par Eiropas Savienības brīvpratigo darbu. Super ideja! Noteikti to dari! Ja man nebutu stabils, labi apmaksats darbs sava joma, tad es ari brauktu. Man viena koleges bija. Pusgadu nodzivoja Portugale, apmaksaja dzivosanu un ir nauda ar kuru pietiel gan edienam, gan sev. Plus, vari atrast forsu jomu. Ir bernunami, abdaribas organizacijas utt. Mana kolege rakstija kaut kadus epastus, rikoja pasakumus utt un to visu tikai uz kadu pilnu slodzi. Ja nezini ko darit, tad ta var but laba iespeja dzivot skaista pilseta, skaista vieta, baudit dzivi, iepazit citas kulturas un "atrast sevi". Apsver to iespeju!
17.03.2015 17:38 |
 
Reitings 229
Reģ: 10.02.2014
Atvainojos- to visu uz NEPLINU slodzi. Pareja laika baudija silto valsti un ieguva draugus uz muzh
17.03.2015 17:39 |
 
Reitings 33
Reģ: 15.01.2015
Nu .. varbūt kaut ko medicīnas nozarē? ir ļoti labi un pat noderīgi uzzināt, kā strādā tavs organisms un tādējādi :-) grūti, bet ļoti interesanti. ne gluži ārsts, ja nav motivācijas 6 gadus mācīties, bet piemēram māsiņa/ vecmāte. varbūt interesē dzīvnieki, tad kaut ko ar viņiem saistītu. skaistumkopšana nebūt nav slikts ieteikums. pati šajā sfērā darbojos.
vēl tulka darbs varētu būt interesants. interjera dizains/ datordizains.
un par to braukāšanu kādēļ ne, liec tiesības fūrei un brauc :D haha. vai kaut kur par auto instruktoru, csdd par inspektori :D
varbūt kaut kas ar ēdināšanu, uztura speciālists, varbūt interesē sports, sporta pedagogs/ trenere.
ir jau tomēr tik daudz variantu, tikai mēs par to neiedomājamies.
varbūt padodas fotografēt..
Iespējams tev ir kāds hobijs, ar ko nodarbojies un kas tev interesē un tad šajā lauciņā var vadīties uz priekšu un tādējādi.
17.03.2015 17:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits