Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

apgaismība - kur tu esi?

 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
Sveikas! :-)

Sākšu ar īsu un konkrētu - ir jau 25 gadi, dzīvē neko neesmu sasniegusi un nav nekādas augstākās izglītības, dzīvoju vecāku mājā!
Kāpēc tā? Jo es nezinu ko gribu, lai cik tas būtu muļķīgi šādā vecumā, bet tā tas ir. Es nezinu, kas es dzīvē gribu būt, ko īsti strādāt visu savu atlikušo dzīvi. Dzīvoju mazpilsētā, kad pabeidzu vidusskolu, tad vecāki nevarēja atļauties mācības. Neiet runa par budžetiem, ne budžetiem, bet par dzīvošanu. Tas bija traks laiks un nebija pat naudas , lai izbraukātu uz Rīgu. Radu , kas palīdzētu tur nebija, kā arī kredītu nedeva,jo vecākiem jau viens bija - māsas. Atradu darbu pastrādāju vienā vietā, otrā, trešajā. Pārcēlos uz Rīgu, tad atpakaļ, jo sapratu, ka šī pilsēta nav priekš manis. Par drudžainu. Visu šo laiku esmu strādājusi, pati pelnījusi, bet tādi kā sacīt jāsaka zemie darbiņi, kur atalgojums ir smieklīgi mazs. Arī pašlaik strādāju, tagad būtu iespēja pašai nokārtot, ka varu ko mācīties, bet tagad jau ir tāds par ko? Tiešām nav ne mazākās nojausmas. Vienu gadu bija doma, ko es gribētu aizgāju izmācījos ieguvu arodizglītību, bet strādājot praksē sapratu, ka tas nav man. Esmu strādājusi, ēdināšanas uzņēmumos, par pārdevēju, viesmīli, administratori, aukli , par apkopēju. Esmu cilvēks, kam ja būs mērķis ies uz to, sasniegs to. Bet ko darīt ja mērķa nav? konkrēti karjerā?
Varbūt meitenes varētu uzrakstīt kādā profesijā strādā un , ja mani tas ieinteresētu, varētu man nedaudz aprakstīt privāti kādi darba pienākumi utt. Varbūt mani kaut nedaudz ieinteresētu. :-/
17.03.2015 11:11 |
 
Reitings 850
Reģ: 24.10.2014
Kas tev labāk padodas- valodas un bla, bla vai esi matemātiski analītiskais prāts?

Tev sākumā ir jāsaprot savas spējas, lai varētu izvirzīt mērķus atbilstoši tam. Nu, piemēram, galīga nulle matemātikā būvniecības nozarei i tuvu nevar rādīties, kā arī interaverts cilvēks labāk lai nelien PR veida izglītībā.
17.03.2015 11:14 |
 
Reitings 850
Reģ: 24.10.2014
*intraverts. ops!
17.03.2015 11:15 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
Teikšu tā matemātika, ķīmija, fizika nav mans lauciņš. Grāmatvedība , kalkulācija nav mans. Laikam vairāk valodas, kas arī uz doto brīdi ir noliktas malā tik vien cik filmas skatos citās valodās. Jau redzu, ka daudz kas ir piemirsies un jūtos kā galīga nulle, ja valodu nepielietoju ikdienā. Laikam nebūtu biroja cilvēks, nepatīk būt piesietais pie vienas vietas. Labprāt gribētu būt šoferis, bet kurš tad ņems sievieti šoferi, un nejau takšos. Tiesības uz fūrēm man nav :-D patīk skaistumkopšana, bet šis lauciņš jau arī ir tik pilns, ka es tur neiespraukšos ņemot vērā, ka lielākajā daļā prasa ar savu klientu loku.
17.03.2015 11:18 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
vienu brīdi domāju varbūt uz psihologiem. patīk cilvēkiem dot padomus, uzklausīt, bet ar to jau tas neaprobežojas. Nezinu vai spētu būt labs psihologs, jo ar pacietību švaki. Tas ir ja man būs klients, kas neklausīsies manī, tik mals to, ka debesis ir zaļas, es nemācēšu iestāstīt pretējo.
17.03.2015 11:20 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Paņem lapu, saraksti visas profesijas vai jomas un svītro ārā, ko tiešām negribētu darīt. Tas, kas būs palicis - par to paanalizē tepat googlē vai jautā šeit pat konkrētāk par profesiju/jomu ;)
17.03.2015 11:22 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Esmu strādājusi, ēdināšanas uzņēmumos, par pārdevēju, viesmīli, administratori, aukli , par apkopēju.


Neizskatās, ka ar darbu ar cilvēkiem tu būtu uz Jūs. Varbūt vari pamēģināt pastrādāt klientu apkalpošanas sfērā, piemēram, pa telefonu. Kādā transcom vai bankā. Tur nebūt nevajag augstāko izglītību, varbūt tev padodas un patiks. Citu tiešām nemācēšu ieteikt, jo mans lauciņš ir grāmatvedība :D
17.03.2015 11:22 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
Jā par to lapu man arī bija ienācis prātā, bet tad es tā sāku domāt, ka es tiešām daudz profesiju nezinu. Nu teiksim tā, es googlē varu apskatīties profesiju apkopojumu, bet reāli nezinu ar ko dien dienā jāsaskaras šiem profesiju pārstāvjiem, es negribu par velti iet atkal mācīties un beigās saprast, ka tas nav man. Jā pārsvarā ir bijuši darbi saistībā ar klientu apkalpošanu, kas laikam man arī ir parādījis, ko negribu. Nemāku smaidīt un būt laipna, ja tas cilvēks man ne pa ķeksi brauc virsū, mēģina uzmākties vai stulbi joko. To laikam esmu sapratusi, ka arī tieši telefonoperatori, veikali, kafejnīcas nav man. Varbūt vēl viesnīcas? Vēl esmu domājusi varbūt par gidu? bet kam vajadzīgs gids, kas savā mūžā nav bijis nekur īsti ārpus LV robežām? Vienmēr esmu gribēju ko savu, un zinu apmēram ko, bet lai tur tiktu vajadzīgi līdzekļi un nebūt tik viegli tas nav.
17.03.2015 11:29 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Labprāt gribētu būt šoferis, bet kurš tad ņems sievieti šoferi, un nejau takšos.


Nu, nu - nesāc uzreiz problēmu skatīt no stereotipiem! ;) Iespējas ir un daudz - Lady Taxi bieži meklē darbinieces, tas gan Rīgā, tas tev pagaidām neder, bet galīgi neizslēdz arī šo variantu. Esmu redzējusi sievietes šoferes diezgan bieži, tāpat braukā un kāds taču viņas darbā ir pieņēmis!
Vēl viens variants ir kurjera darbs. Šur tur ik pa laikam parādās piedāvājumi.
Ja visi striķi lūzt, tad mēģini tikt Tālbraucēju akadēmijā. Mana tēta māsīca ir tālbraucēja. Tiesa gan - ja gribi darīt tādu darbu, tad tev jārēķinās, ka tas ir dzīvesveids, gluži tāpat kā moto večiem. Darbs smags un laika ģimenei - nemaz. Toties alga laba.
Domā, mīļā, iespējas ir un gan jau tu atradīsi kādu darbu, kuru spēsi iemīlēt. :)
17.03.2015 11:32 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Pati pazīstu sievietes taksistes, nav nemaz tā ka viņas negrib ;) vienīgais es ieteiktu tiešām iet uz tādu kā lady taxy, tur tas liekas drošāk abām pusēm.
17.03.2015 11:35 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
redziet, par tādu tālbraucēju akadēmiju nemaz nezināju. jau viena jauna lieta, būs jāizpēta. jā lady taxi biju pieteikusies, pieņēma, bet nu es tā kā sapratu, ka man tas nebūs + tā ir Rīga. Kurjeru vakances regulāri skatos un sūtu CV, pagaidām nav paveicies manā apkārtnē.
17.03.2015 11:37 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
Tiešām ceru, ka kādreiz atradīšu darbu uz kuru es iešu ar prieku un varēšu kādu artavu dot.
17.03.2015 11:39 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Tālbraucēju akadēmiju organizē loģistikas kompānija "Kreiss", kas pamatā arī nodarbojas ar loģistikas pārvadājumiem. Izpēti, varbūt ieinteresē.
Lai gan, ja vispār ir runa par tālbraucēju darbu, es gribu uzsvērt - tam jābūt aicinājumam. Tas ir ļoti izsmeļošs darbs, ļoti smags, čakarē veselību visādos veidos. Protams, ja interesē, tad ir vērts, bet ir jāapzinās mīnusi. Ja tu būtu puisis, es runātu citu valodu, bet sievietei tas ir teju zirga darbs. Tās, kas brauc ar fūrēm, ir vecenes ar pautiem - teju vai burtiskā nozīmē.
17.03.2015 11:42 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
vismaz kaut kas ko papētīt un paanalizēt. varbūt vēl kāda vēlas padalīties ar kādām profesijām? kā tur ir ar tiem gidiem, vai kādam ir kāds pazīstams?
17.03.2015 11:45 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Varbūt ja ne gluži par tālbraucēju, tad var mēģināt arī strādāt par tirdzniecības pārstāvi - braukāt pa veikaliem ar preču katalogiem, kādās izplatītāju kompānijās (eugesta utt)
17.03.2015 11:48 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
skatos sludinājumus par tirdzniecības pārstāvjiem, manā pusē gan tie sludinājumi tā pamazāk. Varbū kāda zina kādas konkrētas kompānijas, kurās es varētu interesēties?
17.03.2015 11:51 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
he, he, man līdzīga situācija :(
Apzinos, kur točna negribētu strādāt, ar to, kas patīk, nespētu nodarboties diendienā un te nu es sēžu :D
Kā ir ar VNA? Ja piesakos bezdarbniekos, tur palīdz atrast atbilstošāko profesiju un dzīves aicinājumu, vai galvenais ir iesmērēt darbu, kas atbilst izglītībai?
17.03.2015 11:53 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Dž.Holanda tests noder, ja nu galīgi pats nevar saprast savas spējas un vēlmes ;)
17.03.2015 11:54 |
 
Reitings 281
Reģ: 29.01.2009
Tev ir pieredze apkalpošanā, varbūt pamēģini tikt strādāt kādā lielā viesnīcā, tur ir arī iespējas sākt no zemāka amata, bet kāpt pa karjeras kāpnēm. Un profesijas ir dažnedažādas.
17.03.2015 11:56 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
šis viss atduras pret vienu būtisku aspektu - dzīvoju mazpilsētā un Rīga negribētu dzīvot ni un ni. Ok , ja man nebūs nekādu izvēles iespēju, visticamāk, ka būs jāpārvācas. Manā pilsētā ir visnīcas, bet diemžēl ne tik lielas kā Rīgā.
Kaut kad pirms pāris gadiem biju bezdarbniekos, darbu caur turieni nevarēju atrast, tik vien cik devos uz lekcijām. Kā arī mani mēģināja iestūķēt arī citās lekcijās, kas man galīgi neinteresēja. Tad man piedāvāja vienā firmā pastrādāt (kaut kāda jauniešu atbalsta sistēma) kur par 40ls mēnesī bija jāiet uz to biroju. Doma tam visam bija, ka vairāk ne naudas ziņā, bet zināšanu ziņā apgūstu ko jaunu, piedalos pasākumu izveidē utt. bet tas viss aprobežojās ar dokumentu kopēšanu, mapju kārtošanu, nepārtraukto uzbāzšanos ko es varu vēl padarīt.
17.03.2015 12:02 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
Agī, pēc tava ieteikuma tagad pildu, tad jau redzēs kas man tur sanāks :-)
17.03.2015 12:07 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!