Jautajums tām,kurām ir mašīna - automāts vai mehāniskā ātrumkārba.

 
Reitings 111
Reģ: 18.01.2015
Nu ir pienācis laiks uzsākt braukšanas nodarbības un iegādāties pirmo SAVU auto.
Ko jūs iesakiet pēc savas pieredzes?
Automātu? Manuprāt,tas ir LIELS komforts,kas man ir svarīgi.Tas,ka nevar iestumt neinteresē.Degvielas patēriņš,kas ir nedaudz lielāks -ne tik. Interesē vai tā tiešām ir,ka plīst tās kārbas vairāk kā mehāniskajiem?
Gribas to automātu,tomēr.
16.03.2015 08:01 |
 
Reitings 788
Reģ: 11.02.2012
Cukurvāvere, tu nosauci līdzīgas klases auto - man šķiet, ka tas trīsgadīgam bērnam ir skaidrs, ka tādas mašīnas neviens nepērk, lai raustītu kloķi (vsp ir kāds Rangerovers ar manuālo kārbu?!:D) :D
16.03.2015 21:21 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Alaia, tur jau gāja runa, ka automātus pērk tikai muļķi un pensionāri :)
16.03.2015 21:24 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
misrix, vai ne? :D Te tādas pērles bārsta ka taisni vai brīnos kā so tekstu autores vispār uz ceļa ir palaistas. Kloķis uzmanību no ceļa novērš? Pfffffff, tad jūs ar to kloķi rīkoties nemākat. Varbūt jums spidometrs un lietus slaucītāji arī uzmanību novērš?
16.03.2015 21:25 |
 
Reitings 788
Reģ: 11.02.2012
Cukurvāvere, atvaino, tad es ne pa tēmu sacepos par tavu komentāru!
16.03.2015 21:29 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
viss tač kārtībā ;)
16.03.2015 21:31 |
 
Reitings 335
Reģ: 26.01.2014
Quince Ja cilvēks ir iemācījies ar manuālo kārbu braukt, tas kloķis automātiski tiek ''raustīts''. :D Tādām meitenēm uzmanību novērš spogulis! :D
16.03.2015 21:45 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Latvietēm taču vajag visu ali ir grūti, smagi un tā riktīgi kā vīŗiešiem traktoristiem. masīnu ar automatu, putekļu sūcējs irobots nekam neder, kārtīgāk pašas var māju izšrubēt, brīnums, ak veļu negludina ar ogļu gludekli. Bērnus vajag pēc iespējas vairāk izlaist, lai pašas varētu nokarties ar viņu niķiem, vīrus vajag pēc iespējas briesmīgākus, lai var draudzenēm čīkstēt, cik tie slikti un cik pašām grūta dzīve. Vienvārdsakot, nu negrib latvjiesu sieviete sev labu dzīvi, negrib un nemāk to baudīt.
Par temu, tiesības ieguvu manuālajai, jo tajos laikos uz automatu vēl nevarēja likt, bet pēc tam gan, esmu baudījusi braukšānu ar automātu pusgada garumā, tas bija super, viegli, jo īpaši patika apziņa, ka automāts kalniņā neparipos atpakaļ.
16.03.2015 21:59 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Avārijas gadījumā Tev nav jāpārslēdz ātrumi, Tev ir jāspiež bremzes, nevis jādomā, kurā ātrumā ielikt, lai avārija nenotiktu.

Aha, un tu tā brauc un gaidi avāriju, lai tikai bremzes paspētu nospiest... :D Avārija var notikt brīdī, kad kādu apdzen, maini joslu, un jebkurā citā momentā, kad tavas smadzenes reflektori ir aizņemtas ar ātruma pārslēgšanu, skatīšanos spoguļos un galvas pagriešanu. Jo vairāk darbību pie stūres ir jāveic vienlaicīgi, jo lielāka iespējamība, ka nepaspēsi ātri noreaģēt.
16.03.2015 22:19 |
 
Reitings 925
Reģ: 11.06.2012
Latvietēm taču vajag visu ali ir grūti, smagi un tā riktīgi kā vīŗiešiem traktoristiem. masīnu ar automatu, putekļu sūcējs irobots nekam neder, kārtīgāk pašas var māju izšrubēt, brīnums, ak veļu negludina ar ogļu gludekli. Bērnus vajag pēc iespējas vairāk izlaist, lai pašas varētu nokarties ar viņu niķiem, vīrus vajag pēc iespējas briesmīgākus, lai var draudzenēm čīkstēt, cik tie slikti un cik pašām grūta dzīve. Vienvārdsakot, nu negrib latvjiesu sieviete sev labu dzīvi, negrib un nemāk to baudīt.

+1000

Licence ir uz manuālo, bet braucu ar automātu, jo slinkums čakarēties :D
16.03.2015 22:19 |
 
10 gadi
Reitings 3165
Reģ: 29.01.2009
+1000

Licence ir uz manuālo, bet braucu ar automātu, jo slinkums čakarēties


Nu nopietni meitenes? Kas tur ir grūts ar manuālajām kārbām??
Ja n-tās stundas nesēdi korķos (kas LV ir ļoti reta parādība), tad KAS IR TAS GRŪTAIS??
16.03.2015 23:17 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Latvietēm taču vajag visu ali ir grūti, smagi un tā riktīgi kā vīŗiešiem traktoristiem. masīnu ar automatu, putekļu sūcējs irobots nekam neder, kārtīgāk pašas var māju izšrubēt, brīnums, ak veļu negludina ar ogļu gludekli. Bērnus vajag pēc iespējas vairāk izlaist, lai pašas varētu nokarties ar viņu niķiem, vīrus vajag pēc iespējas briesmīgākus, lai var draudzenēm čīkstēt, cik tie slikti un cik pašām grūta dzīve. Vienvārdsakot, nu negrib latvjiesu sieviete sev labu dzīvi, negrib un nemāk to baudīt.

+1. Turklaat cik esmu pamaniijusi, lv ar visaam manuaalajaam ir daudz sliktaaki brauceeji kaa CAN vai ASV, kur tikai varbuut vienam no simta ir manuaalaa. Turklaat arii CAN, ASV ir sniegs, ledus, un nav katrs otrais iestreedzis kaut kur kupenaa. :D Tiiraa statistika - lv ir 30.1 negadiijumi uz katraam 100k mashiinaam ik gadu, Kanaadaa 13.9, ASV 13.6 (arii automaatiskaa kaarba gandriiz visiem).
Autorei - tak brauc ar ko ir eertaak. Kaada starpiiba ko cilveeks X domaa par tavu aatrumkaarbu. Kameer nevienam netraucee uz celja, taa nav vinju dariishana. Pashai ir tikai automaatiskaas bijushas, nekaadu suudziibu.
16.03.2015 23:21 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Sorry tās kuras saka, ka automāts sliņķiem utt. nu tad kāpēc veļasmašīnu lietojat? :D :D :D Protams, ka lietas tiek izdomātas, lai atvieglotu cilvēkiem dzīvi, tas taču ir tikai loģiski un tāpēc škiet muļķīgi trennēt kāju ar sajūga pedāli sastrēgumos. Varbūt tiem kam pa šosejām ikdienā jābraukā nav diži liela starpība, bet neredzu jēgu un prieku "neslinkot"un braukt ar mehānisko pa sastrēgumiem un vispār pilsētu, kur pilsn ar luksaforiem utt. Man ir bijušas 20 mašīnas, pēdējās 2 ir automāti un vairāk mehānisko galīgi negribu :D Un jā esmu pa slinku, man patīk, ka varu mierīgi paēst pie stūres, pļurkstēt pa telefonu un man nav jāmoka kāja sastrēgumos un vislaik jākruķī tas kloķis bezjēgā :D
16.03.2015 23:24 |
 
10 gadi
Reitings 3165
Reģ: 29.01.2009
Šī tēma tikai kārtējo reizi apliecina, ka sievietes un auto ir kaut kas ārkārtējs :D

Ikdienā pārvietojos ar manuālo un vispār nekādas grūtības nesaskatu. Ne vieglāk, ne grūtāk kā ar automātu. Visu daru automātiski. Nevienā brīdī man nav jādomā, kādā ātrumā pārslēgties lai nebūtu avārija (vispār WTF? kas tas par teikumu tur bija?).
Ja nepatīk manuālās kārbas, lūdzu, brauciet ar automātiskajām. Nav problēmu, bet nu izdomāt kaut kādas stulbas atrunas, ka tādā veidā cilvēks sev sarežģī dzīvi (salīdzināt ar drēbju gludināšanu ar oglēm)?? Nopietni??

Un jā, autore, ja visi tavi draugi ir aizmirsuši kā braukt ar manuālo pēc pāris gadiem, tad tiešām viņi īpaši apdāvināti nav. Man ir ļoti daudz draugu, ģimenes locekļu, kas ikdienā brauc ar automātu, bet neko aizmirsuši viņi nav (pat piesēžoties pie manuālās pārnesumu kārbas pēc gadiem 5iem, neko nav aizmirsuši un var braukt). Tas nav uzbrauciens, bet nu tiem apgalvojumiem tiešām neticu. Tas, ka nāktos mazliet "pierast" ir fakts, bet nu aizmirst, manuprāt, nevar.
16.03.2015 23:25 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Nu nopietni meitenes? Kas tur ir grūts ar manuālajām kārbām??
Ja n-tās stundas nesēdi korķos (kas LV ir ļoti reta parādība), tad KAS IR TAS GRŪTAIS??


Nekas jau grūts nav ntos gadus esmu brauksi ar manuālajām, bet nu kāpēc veikt liekas darbības, ja var nedarīt. Tieši tāpat, kā veļasmašīna, trauku mašīna, iroboti uc ierīces kuras atvieglo dzīvi un ļauj mums nedarīt lietas.
16.03.2015 23:26 |
 
10 gadi
Reitings 3165
Reģ: 29.01.2009
Tiiraa statistika - lv ir 30.1 negadiijumi uz katraam 100k mashiinaam ik gadu, Kanaadaa 13.9, ASV 13.6 (arii automaatiskaa kaarba gandriiz visiem).

Nu un kāri viņiem ir ceļi? Un kādi sodi??
16.03.2015 23:27 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Nu un kāri viņiem ir ceļi? Un kādi sodi?? Ja jau automaati padariitu visus par tik sliktiem brauceejiem, tur ne sodi, ne celji neko neizmainiitu. Lielaakaa dalja avaariju notiek deelj taa, ka cilveeki nav uzmaniigi un nav fokuseejushies 100% uz celju. Sodi lielaakoties attur no braukshanas krietni paari limitam, liidz ar to avaarijaas mazaak cilveeku nomirst, bet tam iipashi nav sakara ar to, ka kaads neskataas mainot joslas, ignoree stop ziimes, ignoree kam ir prieksroka, brauc paaraak tuvu citaam mashiinaam utt.
16.03.2015 23:42 |
 
Reitings 2532
Reģ: 29.01.2009
Interesanti kaa cilveki citiem piedeve prasmes, ipasibas un vel statusu/nodarbosanos balstoties ar kadu kaarbu brauc. Manuala, esi baigi laba brauceja, viriesi uzreiz viriskigi. Ar automatu neko no brauksanas nesajedz un virietis ar tadu braucot klust par miksto. Juus nopietni??

Man nav tiesibu, bet kaut kad jau liksu. Visticamak izvelesos uz automaatu. Argumenti par to, ka 1x 5os gados kads man prasis but par soferi manualajai galigi neinterese. |-)
17.03.2015 00:12 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
haha, es iejaukshos veel ar citu teemu :D Riebjas shitais uzskats, ka "aarzemees visi braukaa ar manuaalajaam, Latvija jau atkal atpalikusi. Manuaalaas sheit peerk tie, kam mazaak nauda bla bla bla". Nee. Un jau atkal kaarteejo reizi man jaanjem Francijas piemeers un jaasaka, ka sheit visi (ar visi, es domaaju lielaakaa dalja) brauc ar saviem suuda clio, citroeniem, twingo un manuaalajaam kaarbam. Arii cilveeki, kam ir nauda (jo sheit nav tik ljoti, tas "apskaties, cik man kruta mashiina un telefons" sindroms), arii cilveeki, kas maak un nemaak braukt. Beidziet nolikt Latviju :D

Par teemu. Autorei iesaku tiesiibas tomeer likt ar manuaalo, jo ieprieksh diskusijaa jau mineets, ka mazums kas - varbuut noderees
17.03.2015 00:37 |
 
10 gadi
Reitings 3165
Reģ: 29.01.2009
veikt liekas darbības, ja var nedarīt.

Nu redzi, tev tās ir liekas darbības. Es tās pat neizjūtu, tāpēc par liekām grūti nosaukt. Dievinu braukt ar auto, varbūt tāpēc.

Ja jau automaati padariitu visus par tik sliktiem brauceejiem, tur ne sodi, ne celji neko neizmainiitu. Lielaakaa dalja avaariju notiek deelj taa, ka cilveeki nav uzmaniigi un nav fokuseejushies 100% uz celju.

Tieši tā, avārījas notiek dēļ neuzmanīgiem šoferiem. Ne jau dēļ automātiskās vai manuālās kārbas. Nepiekritīšu gan tam, ka sodi no tā neattur. Ja tev nāktos kaut vai 100 eur atstāt par distances neievērošanu, visi pēkšņi tomēr sāktu ieturēt to distanci. Automātiskām vai/un manuālām kārbām tur ietekme ir minimāla, manuprāt.

Kopumā, dažam automātiskās kārbas atvieglo dzīvi, dažiem ir pilnīgi vienalga. Esmu no tiem, kam ir vienalga. Acīmrezot, esmu pietiekoši multifunkcionāls cilvēks šajā nozarē, kas var darīt n-tās lietas vienlaicīgi un pat neaizdomāties, ka, redz automātiskā kārba tā atvieglo ikdienas dzīvi.


Vispār diskusija par neko un tipiska sievietem- lai var izkašķēties. Pati meklēju mašīnu un man tiešām ir vienalga, kāda kārba tai būs, skatos uz citiem parametriem.

Man nav tiesibu, bet kaut kad jau liksu.

Vispirms noliec tās tiesības!
17.03.2015 00:43 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Beidziet nolikt Latviju

Te driizaak noliek visus, kuri brauc ar automaatu. Taapeec es kaa piemeeru ieliku divas valstis, kuraas manuaalaas kaarbas ir retums, lai pieraadiitu ka automaats nebuut nenoziimee to, ka tikai nejeegas ar taadaam brauc, jo ja taa buutu tad avaarija uz avaarijas buutu.
17.03.2015 00:47 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits