Jautajums tām,kurām ir mašīna - automāts vai mehāniskā ātrumkārba.

 
Reitings 111
Reģ: 18.01.2015
Nu ir pienācis laiks uzsākt braukšanas nodarbības un iegādāties pirmo SAVU auto.
Ko jūs iesakiet pēc savas pieredzes?
Automātu? Manuprāt,tas ir LIELS komforts,kas man ir svarīgi.Tas,ka nevar iestumt neinteresē.Degvielas patēriņš,kas ir nedaudz lielāks -ne tik. Interesē vai tā tiešām ir,ka plīst tās kārbas vairāk kā mehāniskajiem?
Gribas to automātu,tomēr.
16.03.2015 08:01 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Es liku tiesības, kad nevarēja izvēlēties ar kādu kārbu jākārto, un labi, ka tā, jo ir gadījies pēc kādas ballītes, ka šoferis iedzēris un tad kādam jāstūrē, tad nu var izpalīdzēt. Ir gadījies arī, ka pašai nobrūk auto, bet ir no kā aizņemties tik ar manuālo kārbu, tad arī priecājos, ka nebija tolaik iespējas kārtot ar automātu, jo noteikti tā būtu darījusi :D Grūti ar manuālo nebūt nav, tikai jēgu neredzu nekādu.
16.03.2015 12:22 |
 
Reitings 210
Reģ: 10.03.2015
Noliec tiesības ar manuālo un pēctam brīva izvēle - automāts vai manuālā. Manam auto ir manuālā, gribētu automātu ērtību dēļ. Īpaši pilsētās labi. Kad tiesības liku, mans instruktors tā arī pateica - automāts, sliņķu variants :D Lai arī manuālā nav nekas tāds, nekāds baigi darbīgais variants. Mācoties braukt ar katru reizi piešausies arvien vairāk. Noliksi tiesības uz manuālo un pēctam nebūs vajadzības domāt par kārtējo tiesību likšanu, dzivē tomēr visādi gadās.
16.03.2015 12:24 |
 
Reitings 83
Reģ: 28.05.2011
par to automātu sliņķu variantu, bet tas taču nav nekāds pienākums, lai obligāti brauktu ar manuālu?! Apmēram, tā kā māju tīrīt, ja putekļus noslauki, tad neesi sliņķis, bet ja nē, tad esi sliņķis. Es pie sevis domāju kā mašīnas vadīšanu varētu nosaukt par slinku? :-D
16.03.2015 12:29 |
 
Reitings 403
Reģ: 30.08.2014
Nav tik grūti pārslēgt tos ātrumus, lai nevarētu nolikt eksāmenu ar manuālo. Noliec eksāmenu un tad brauc ar ko vēlies. Nekad nevar zināt, vai kādreiz nevajadzēs braukt arī ar manuālo.
16.03.2015 12:31 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Taas, kas te par uzraavienu ar manuaalo, jums visaam sporta autinji? Shaubos, tas, ko jus saviem, piemeeram, golfinjiem, mazdaam vai mazlitraazhas hondaam saucat par uzraavienu ar manuaalo, nav nekaads uzraaviens. Jebkursh lielaakas litraazhas automaats buus ar labaaku uzraavienu. To, ka te kaada brauktu ar, piemeeram, Evoluuciju vai Imprezu, neesmu maniijusi, taa, ka taa kliegshana par uzraavieniem nevietaa.

Latvijaa situaacija ir taada, ka vairums brauc ar veciem auto, respektiivi, manuaalaa kaarba un aamen. Jaunaakos modelju auto lielaakaa dalja paariet uz automaatiem, iznjemot sporta variantus. Tas, kas tagad ir uz ielaam R.eiropaa, peec vairaakiem gadu desmitiem buus arii LV, shii briizha manuaalaas grabazhas Latvijaa pilseetas ielaas nav nekaads krutuma un braukshanas prasmes raadiitaajs. Baigais prieks 1000 reizes, seezhot sastreegumaa, sleegt iekshaa un aaraa pirmo aatrumu, tieshaam ahujennaa braukshanas prasme.

TOMEER, taa kaa Latvija ir atpalikusi un veel ilgi bus atpalikusi attiistiibaa, iesaku taas tiesiibas nolikt ar manuaalo kaarbu, taalaak peerc un brauc ar savu automaatu, bet, ja nu kas, pratiisi ar manuaalo, nekad nevar zinaat, kaada pienaak situaacija dziivee, labaak tachu prast kaut ko lieku, vai ne?

P.S. Es ceru, ka tas automaats nav paredzeets kaads mazlitraazhas daamu auto, tad nu labaak nevajag, mazlitraazhas automaati visi kaa viens ir suudi. Ja automaatu, tad normaalu auto. Un, nee, taas kaarbas nepliist katru nedeelju, bet njem veeraa to, ja taa kaarba sapliisiis, remonts maksaas daudz vairaak nekaa mehaaniskajai kaarbai.
16.03.2015 12:55 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Automats slinkiem :D ok. Kursh pie stures grib stradat un raustit klokji sastregumaa?!
DieK visu smuki izklastija.
16.03.2015 13:06 |
 
Reitings 83
Reģ: 28.05.2011
piekritīšu DieKleineHexe, normālam automātam arī būs uzrāviens. Pašlaik braucu uz 3 litrīgu automāta motoru, protams, to nevar salīdzināt ar 4,4 manuālu ar ko braucu pirms tam. Bet runājot vispārīgi nekādus baigos mīnusus automātam neredzu. Tikai kā jau minēja par kārbām, bet mēdz būt arī modeļi, kam manuāliem ir retas kārbas un līdz ar to dārgas. Pat ja pēc skata mašīna izskatīsies parasta, ne ar ko neatšķiras no citām, "iekšas" var būt pat ļoti īpašas.
16.03.2015 13:07 |
 
Reitings 48
Reģ: 29.01.2009
Manuālajai kārbai ir savas priekšrocības:
>Ziemā ļoti noderīgi, jo var "bremzēt"ar ātrumiem, kas slidenā laikā tiešām noderīgi.
>Garākos ceļa posmos vieglāk veikt apdzīšanu.
>Ja kaut kas notiek ar manuālo kārbu, remonts ir lētāks, nekā automātiskajai.

Pati šobrīd braucu ar manuālo, bet automātiskajai nebūtu ne vainas- vieglāk braukt un mazāk papildus darbību :) ;-)
16.03.2015 13:38 |
 
10 gadi
Reitings 2509
Reģ: 29.01.2009
man visi pazīstamie brauc ar automātu, ar mehānisko brauc tādi kuriem ir vecas mašīnas.
pat mans tēvs kurš bija zvērināts mehāniskās piekritējs jau pāris gadus brauc ar automātu un slavē
un ja paskatās jaunās mašīnas tad ātri vien ir skaidrs ka manuālā kārba piedzīvo savu norietu- jaunās ražo praktiski tikai automātus.
manuprāt paies 10 gadi un manuālā būs ar uguni jāmeklē .
16.03.2015 13:44 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Es arī nesaprotu par to slinkumu. Ja var uzbraukt ar liftu, priekš kam iet ar kājām?

Bet par uzrāvieniem arī muļķības. Šad tad, ja braucu ārpus pilsētas, aizņemos mašīnu no senča. 4 litru motors un automātiskā kārba. Pilnīgi bez problēmām apdzenu visu, kas kustas :D Saucas diskusija "sievietes grib izklausīties tā, it kā kaut ko patiešām saprot no auto" :D
16.03.2015 13:45 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Viss jau ir, pirmkārt, atkarīgs no tā kur tu dzīvo. Ja pārvietojies pārsvarā pa Rīgu, tad automāts būs labāka izvēle tīri sastrēgumu ziņā. Un nobrukšanas ziņā ir tā, ka automātiskajai kārbai tas darba mūžš ir tomēr mazāks kā mehāniskajai, tomēr viss ir atkarīgs cik tūkstoši km ir nogriesti nost atvedot no Vācijas (vai citurienes) ja nu vien nepērc no salona. Kā arī viss jau protams ir daudz atkarīgs no tā, kā ir brakuši iepriekšējie auto saimnieki.
Runājot par sevi, esmu 100% par manuālo, automāts vienkārši nepatīk, nekad nav paticis kā arī gandrīz visiem draugiem, radiem ir manuāls.
16.03.2015 13:50 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Pilnīgi vienalga.
Ar automātu esmu brauksui baigi maz savā dzīvē.
Nesen pirku mašīnu, nopirku mehānisko, jo patiesībā vispār nepievērsu tam uzmanību.
Ja pirktu citu mašīnu, vienalga skatītos uz visu pārējo un tikai tad uz kārbu. Tā kā ļoti ērti jūtos arī ar mehānisko, tad pilnīgi vienalga, tajā pašā laikā nedomāju neliegt un apsmiet automātu.
16.03.2015 13:50 |
 
Reitings 3031
Reģ: 26.02.2010
Man ir pilnīgi vienalga kāda kārba! Esmu braukusi ar automātisko, gan šobrīd ar mehānisko.. manu braukšanu tas nekā neietekmē.. māku vienlīdz labi ar abām.
esmu braukusi ar Evo, un tur to uzrāvienu protams nevar salīdzināt, ar kkādām parastām mazajām mašīnām, tā pat esmu braukusi range rover supercharged, kam 5 litrīgs motors un automāts, nu loģiski ka mašīna iet... tur pat nav ko runāt vai salīdzināt..
katra atrod sev ērtāko un izdevīgāko variantu, un brauc kā patīk. svarīgākais, lai uz ceļa uzvestos atbilstoši, lai domā par drošību savu un apkārtējo, pārējais jau mazsvarīgi, liela, maza mašīna, ar manuālo vai automātisko kārbu!..
Bet, ja vēlreiz būtu jāliek tiesības, nooooteikti izvēlētos manuālo, lai visiem dzīves apstākļiem varētu pielāgoties! :)
16.03.2015 14:07 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Kāda starpība kada ma§ina. Svarīgi, lai izmanto smadzenes braucot ar to. Noliec tiesibas ar mehanisko un tad brauc ar kādu gribi. Augstak kkur komentos rakstiji, ka noliksi ar automatu un tad var ar mehanisko. Kāda jega 2x likt tiesības? To naudu vari izmantot kur citur. Labāk, ka nolikt ar mehānisko un tad var braukt gan ar vienu, gan otru. Nu nevari tak paredzēt kas kur var notikt. Bet nu izvēle jau tava. Cerēsim, ka no tevis sanāks labs šoferis nevis lielceļu bieds.
16.03.2015 14:49 |
 
Reitings 210
Reģ: 10.03.2015
Tomēr ir labi, ja prot arī ar manuālo rīkoties. Man mamma kārtoja ar manuālo, bet visu laiku brauc ar automātu. Šad tad būtu vajadzība, lai izpalīdz un aizdzen vai atdzen manu mašīnu, bet viņa to neprot, tādā gadījumā vajadzētu privātstundas pie instruktora. Viņa varētu braukt arī ar tanku, tikai tam jābūt ar automātisko kārbu :D
16.03.2015 15:13 |
 
Reitings 63
Reģ: 08.01.2015
Esmu braukusi un braukšu ar mehānisko. Patīk "valdīt" pār mašīnu. Tūlīt man būs heiteres, bet es uzskatu, ka automāts ir mīksto vai biznesmeņu mašīna. :D Biznesmeņu, jo braucot ar mašīnu var brīvi runāt pa telefonu, mīksto - pats par sevi saprotams. Katram sava gaume, bet tās, kuras min, ka komforts, nekas nav jādara u.t.t, tad man tieši gribās minēt, ka mašīna ir mašīna, ar mašīnu ir jābrauc, jāgāzē, jāliek ātrumos, tā lai tu tiešām brauktu ar mašīnu, nevis kkādu komfortu meklētu, ar vienu roku stūrētu, ar otru rītu un audzētu aizsargslāni. :D nu es nezinu, tas ir mans viedoklis
16.03.2015 15:59 |
 
10 gadi
Reitings 1696
Reģ: 29.01.2009
Iepriekš man visas mašīnas bija ar manuālo, un arī uzskatīju, ka nekad neņemšu automātu, jo manuālā likās daudz foršāka un ērtāka. Kad pirku pašreizējo auto, izdomāju, ka šoreiz tomēr gribās automātu, turklāt šim modelim tieši ar automātisko kārbu ir daudz lielāka izvēle. Un nu esmu tā pieradusi, ka automātu pret manuālo vairs nemainīšu nekad, vismaz labrātīgi :D
16.03.2015 16:05 |
 
Reitings 186
Reģ: 29.01.2009
Agnessa man patīk, ka Tu saki, ka ir braukts dažādos apstākļos un vienmēr viss ir sanācis un māci citus, ka kupenās nevajag braukt.. Bet kā tad Tu to vari teikt, ja Tev pašai nav tiesības? :D liela runātāja Tu esi, bet gribētu redzēt, kā uzreiz izkļūtu no tādām situācijām, kā tikko tiesības noliksi... :D un arī pieredzējušiem šoferiem sanāk iebraukt grāvjos un tur nav vainojama viņu braukšanas prasme, tie vnk ir slikti braukšanas apstākļi uz ceļiem...

Pati viennozīmīgi izvēlētos manuālo. Un vajag mācēt ar tādu braukt, tad nekas neraustīsies un neslāps :D neesmu braukusi ar nevienu cilvēku, kuram ir manuālā un kurš raustītos.. izņemot, ja mācās braukt, tad tas saprotams..
Esmu braukusi arī ar automātisko kārbu, bet nu nepatīk man viņa... Ņem un brauc ar savu automātu, varēsi krāsoties un taisīt matus kmr brauc, un nevajadzēs ātrumus pārslēgt, tik skaties kādu nenobraukt. ja jau Tev tik ļoti komforts vajadzīgs :D:D
16.03.2015 17:52 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
man automāti galīgi nepatīk, patīk valdīt par mašīnu, ne pakļauties tai
kádá veidá automáts tevi paklauj?

es braucu gan/gan. pashas mashína ir manuálá,iepriekshéjá bija automáts, nákamo iespéjams pirkshu tomér automátu, pilsétá érták. un man nav tik svarígi, lai braucot raustítu klokji. protams, automátu nepirkshu k-kádu aizvésturisku ar mini motoru...

tiesíbas iesaku likt ar manuálo kárbu, iemanjas noderés péc tam, ja nu sanáks kádreiz vajadzíba braukt ar manuálo? ja nu darbs pieskjir mashínu? un iemácíto jau neaizmirst, zinu cilvékus kas 10 gadus brauc ar automáto, bet mierígi var braukt arí ar mehánisko.
16.03.2015 18:06 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Ja dzīvotu Rīgā, tad noteikti gribētu automātu, bet tā visā visumā dievinu ātrumu pārslēgšanu.
Kas, nu, kuram..mans opis, kurš visu dzīvi bija nobraukājis ar manuālo, pirms pāris gadiem nopirka BMW 730 un tik laiž un tik slavē, cik ar automātu forši. :D

Arī gribēju likt tiesības uz automātu, bet draugs ātri atrunāja un teica, lai beidzu muļķoties vai tikpat labi varu vispār tiesības nelikt.
16.03.2015 18:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits