Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Svaigēdāji

 
Reitings 64
Reģ: 08.03.2015
Sveiki!

Izlasīju rakstu un paliku domājot:
http://www.tvnet.lv/zala_zeme/zala_dzive/550553-raw_food_jeb_svaigesana_brinumdieta_kas_aizdzen_slimibas_un_vecumu

Vai tā var nodzīvot visu dzīvi? Tas ir, lietojot uzturā termiski neapstradātus produktus visu mūžu, bez pārtraukuma? Varbūt jūs kāds pazīstat kādu svaigēdāju jeb pats esat? Kādu iespaidu atstāj pazīstamais jums cilvēks, ja tāds ir?

Mana interese ir virspusēja. Nedomāju, ka varētu visu laiku tā. Bet apsveru domu, ka derētu laiku pa laikam. Pedējo aptuveni 4 gadu laikā svars pieaudzis un vairs neizdodas nomest, kaut gan ik pa laikam ir mēģināts, bez rezultatiem pat pašu mēģinājumu laikā, varbūt ar gadiem tā ir, kas zin, bet apmērs turpina pieaugt. Hronisks nogurums. Vienmēr bijuši biezi mati, tagad arvien plānāki, ne tā, ka pavisam, bet jūtami, salīdzinot ar to, kā agrāk. Nav līdzekļu dārgu dietologu apmeklējumiem, izmeklējumu veikšanai, kas katrs pats par sevi nebūtu tik lielā cenu kategorijā, bet kompleksi izmaksā ievērojamu summu. Arī laika trūkums.

Lūgums, ja iespējams, uzreiz neteikt, ka svaigēšana ir nekam nederīga, it īpaši, ja neesat mēģinājuši. Arī es neesmu mēginājusi un varbūt nemaz nevarēšu. Šī ir tikai painteresēšanās.
08.03.2015 17:22 |
 
Reitings 942
Reģ: 04.11.2014
Man personīgi tas šķiet drusku muļķīgi, jo gatavots ēdiens tomēr ir daudz garšīgāks, bet
Vai tā var nodzīvot visu dzīvi?
- ja cilvēks spēj uzņemt visas organismam vajadzīgas uzturvielas, kāpēc gan ne.
08.03.2015 17:26 |
 
Reitings 423
Reģ: 04.05.2011
Mana filozofija visos šajos dzīves veida jautājumos ir: dari tā, kā jūties vislabāk. Te var sarakstīt desmitiem izcilu komentāru par svaigēšanu, bet ja pati izmēģinot nejutīsies labi, tad kāda starpība. Cilvēki ir ļoti atšķirīgi - vienam kaut kas tāds der, citam - nē. To, vai derēs Tev, tāpat neuzzināsi te cosmo, bet reāli mēģinot. Cilvēki vispār ēd stipri par daudz, un pārtika arī ir pilna ar ķīmiju. Bet tas nenozīmē, ka uzreiz obligāti uzreiz jāielec svaigēšanā, tā, ka..
08.03.2015 17:40 |
 
Reitings 190
Reģ: 29.01.2009
Esmu nolēmusi nedēļu pamēģināt .. tikai nevaru sadūšoties kad sākt :D Nevaru savu dzīvi iedomāties bez siltas zupiņas :D Jāpagaida, kad būs siltāki laikapstākļi :)
08.03.2015 17:44 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Zinu vienu jaunu sievieti,kura meeginaaja so eesanu ,dziivojot viena pati .Jutaas loti labi,vinas draudzene japaaniete arii piekopa to pasu eesanu.Abas toreiz veel dziivoja Nujorkaa,maacijaas maakslas akadeemijaa.Tagad ir preceejusies un taa svaigeesana nestraadaa vairs,jo viirs ir citas eesanas piekriteejs!
08.03.2015 17:44 |
 
Reitings 1431
Reģ: 09.10.2012
Man ir recepšu grāmata svaigēdājiem, ļoti interesantas receptes. Es personīgi visu laiku nevarētu tā ēst, bet laiku pa laikam - der. :-)
08.03.2015 17:46 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es godīgi teikšu, ka laikā, kad pārtieku tikai no svaigiem produktiem - salātiem, dārzeņiem, augļiem - es jūtos daaudz labāk. Tīrāk, ja tā var izteikties. Bet ilgtermiņā šādu ēdienu ir liela vēlme nomainīt pret tvaicētiem produktiem. Siltu pārtiku nekas neaizstāj. :D
Pirms kļūt par svaigēdāju es notiekti ieteiktu veikt visas nepieciešamās analīzes, lai saprastu kāds ir ķermeņa kopējais veselības stāvoklis - holisterīna līmenis, vai ar hormoniem viss ir kārtība, kādi ir vitamīnu rādītāji... Bez tam, es domāju, ka vienā dienā pēkšņi sākt ēst tikai svaigus produktus būs ķermenim traumējoši un Tu pati to neizturēsi. Ķermeni vajag pakāpeniski pieradināt pie izmaiņām ēdienkartē un pilnīgi iespējams, ka domas par svaigēšanu atmetīsi tiklīdz būsi vienkārši pareizi sakārtojusi savu ēdienkarti.
Katrā ziņā, visu var pamēģināt, bet vai vajag? Un, ja arī vajag, tad tikai ar prātu.
08.03.2015 17:47 |
 
Reitings 43
Reģ: 20.08.2014
Esmu daudz ko uzzinājusi par šo dzīvesveidzu no svaigēdājiem, kas veido YouTube video. Ja ir interese, es sekoju dažiem - fullyrawkristina, Megan Elizabeth, Freelee, Annie Jaffrey, Happy Healthy Vegan un ir vēl daudzi daudzi citi.

Pati cenšos ēst pēc iespējas vairāk augļus, dārzeņus un zaļumus, bet netiecos pēc 100% visa svaiga, jo man garšo ēst tā kā ēdu pašlaik un arī jūtos lieliski! Esmu ievērojusi, ka ja lielākā daļas dienas uztura nāk no ogļhidrātiem un šķiedrvielām bagātiem ēdieniem, t.i. augļiem ( banāni, dateles, āboli utml.) un dārzeņiem (kartupeļi, batātes, burkāni, spināti, salāti utt.) man ir daudz vairāk enerģijas, nav grūti piecelties no rīta, dienas laikā nerodas noguruma sajūta un arī gremošana strādā perfekti :-)
08.03.2015 17:49 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Atceros ,ka taa sieviete loti lielu uzmaniibu pieveersa tiesi tam ,kur tos produktus pirka,arii galu.Tas nemaz nav tik viegli,jo galai noteikti ir jaabuut loti labai kvalitaatei,ziviim arii.
08.03.2015 17:51 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Nevaru iedomāties kā mūsu platuma grādos to realizēt. Vasarā dabiski rodas vēlme pec svaigēšanas, bet ziemā pie mums taču nekā tikpat kā nav. Ēst saķīmiķotos veikala plastmasas dārzeņus? Tiem zema vērtība, jo tiek novākti zaļi, bet nogatavināti mākslīgi. Un nevaru iedomāties to sajūtu atnākot mājās no pastaigas ziemas laikā un karstas tējas vai zupas vietā ēst aukstus dārzeņus.
08.03.2015 18:05 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Domāju, ka līdz tam jānonāk pamazām. Es esmu pārliecināta, ka līz svaigešanai pareizas ceļš ir ievērojot šo ķēdi: parasts uzturs -> uzturs bez saldumiem un kaitīgām evielām -> veģetārs uzturs -> vegāns uzturs -> bezglutēna uzturs -> svaigēšana. Esmu mēģīnājusi svaigešanu kā organisma attīrīšanas kūri, rezultāti superīgi, sajūtas labas. Bet ikdienā, sobrīd esmu veganu posmā. Vegānu uzturs šķiet vispiemērotākais lv klimatam, jo tomēr pieļauj arī siltu putru bez piena, vai vārītus zirņus, lēcas, pupas, vai dārzeņu sautējumu bez džīvnieku taukiem, vai graudu maizi, bez piena pulvera. Svaigēdāju uzturu lv var ievērot no maija līdz oktobrim, pēc tam jau sanāk ēst lielveikala zaļumus, kas ta pat ir ar ķīmiju.
08.03.2015 18:09 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
Vienu vasaru ietureju svaigedaju dietu(japiemin,ka esmu vegane). Man ljoti patika,nebija gan viegli. Es nometu svaru,sejas aada kljuva labaaka un jutos daudz energjiskaaka. Tur gan,manuprat,vajag baigo discipliinu. Shobrid ir ta ka dienaa meginu vismaz vienu svaigedienu ietvert,parasti tas ir smoothie brokastiis. Man gan garsho silti eedieni,tadel pilniba par svaigedaju negribetu but,bet tam noteikti ir daudz plusu. Kas ir svariigi-sabalansets uzturs.
Var iedvesmoties no Fully Raw Kristina,vinju var atrast youtube,vinjai ir gan receptes gan vienkarshi stasta par svaigeshanu un ko ta dod.
Es personigi ieteiktu pameginat :)
08.03.2015 18:21 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Lasot so diskusiju ,es nojausu ,ka svaigeedaaji ir vairaak vegetaariesi un vegaani,bet man paziistamaa sieviete eeda arii jeelu galu un zivis!
08.03.2015 18:26 |
 
Reitings 64
Reģ: 08.03.2015
Paldies par atbildēm!

Domāju pamēgināt. Protams, nav teikts, ka man tas būs piemērots variants un, ka ilgi noturēšos. Varbūt sakārtošu mazliet savus ēšanas paradumus un tad dalīšu uzturu.

Diemžēl, jāteic, ir divas lietas, vismaz līdz šim, bez kurām sāku just lielu nogurumu un galvassāpes - saldumi un vismaz pāris reizes nedēļā kaut kas no zivju vai gaļas ēdieniem. Tā, ka noteikti neplānoju uzreiz vienā momentā veikt krasas pārmaiņas. Negribētos arī ieslīgt galējībās.

Tas drīzākais tiešām ir stāsts par pašsajūtu.
08.03.2015 18:32 |
 
10 gadi
Reitings 1237
Reģ: 15.12.2009
Ja ti darisi ar domu-o, meginasu un centīšos notureties, lai notievetu, tad tas taa neforsi. Svaigedajiem cita loģika un pamats, kpc to dara!
08.03.2015 18:42 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Dodekanesa-noteikti kas cits,jo mana pazina bija loti tieva pirms siis eesanas!Man noteikti svaigeesana neizdotos,jo ir veelme peec silta eediena.
08.03.2015 19:11 |
 
Reitings 64
Reģ: 08.03.2015
Dodekanesa, bet kādi tad varianti?

Jā, manā gadījumā tā ir doma par notievēšanu. Ne tāpēc, lai kļūtu superslaida, bet, lai mazliet notievētu un apstādinātu katru gadu pieaugošo svaru. Tam taču klāt nāk muguras jutība, smaguma sajūta. Tas jau nav tikai izskats. Un, kā jau sacīju, izmēginātas diētas, bet nelīdz. Jādomā, ka organismu nomāc pašreizējais dzīvesveids.

Sēdošs darbs pie datora. Protams, tas dara savu. Bet ir suns mājās un katru dienu sanāk izstaigāties, pat paskraidīt. Drīzākais sajūta, ka tiešām ar gadiem vielmaiņa paliek lēnāka. Ka tas, kas derēja ap 20 vairs tik ļoti neder ap 30.

Kā jau uzsvēru - svarīga pašsajūta.
Pašsajūtas vārdā pamēgināt kaut ko, uzskatu, nenāk par sliktu.
08.03.2015 19:30 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ja mērķis ir tikai notievēt vai uzlabot ēšanas paradumus, vai nav vienkāršāk svaigēšanu piekopt kā vienu ēdienreizi dienā, pārējā laikā ēdot kā parasti?
08.03.2015 19:40 |
 
Reitings 947
Reģ: 17.12.2009
Mani nekad lāga nav uzrunājusi gaļa, piedzima mazā,bērniņam bija piena olbaltumu nepanesība, nācās atteikties no piena produktiem, tā rezultātā kļuvu par vegāni!
Atradu mājās sen pirkto grāmatu par svaigēšanu (pirku svaigo recepšu dēļ, galīgi nezinot kas ir svaigēšana)
nu tā, jau no janvāra cenšos šo visu piekopt, sākumā pirmos 2 mēnešus turējos ļoti labi, bet pašlaik esmu drīzāk vegāne ar milzīgu !! svaigēšanas ievirzi!
Iegādājos dehidratoru, plānā jaudīgais blenderis.
Ko varu teikt - nekas nenotiek uzreiz un tam NOTEIKTI ir jābūt pakāpeniskam procesam, kā jau iepriekš minēja!
Uzskatu, ka, ja pareizi to visu dara, tad neko sliktu tas veselībai nenodara. Bet ir nepieciešams nopietni izanalizēt informāciju, lasīt dažādus materiālus un mācīties! kā arī klausīties savā organismā, lai nekas nenotiek piespiedu kārtā!
Man ļoti noderēja un noder šis http://youtu.be/y_2MY7xWgf4

Ieguvumu daudz, pašsajuta super, BET kamēr organisms attīras, jāiziet cauri "lomkām" un untumainam garstāvoklim.
Lielu prieku sagādā restorāni, kuros ir iespējams iegādāties svaigus salātus, tad sajūta ir super. Daudzās vietās tādas iespejas nav :D

Hmm, un galvenais ko esmu sapratusi, svaigēdājam jārūpējas par sevi nepārtraukti, reāli nevar ieiet veikalā un nopirkt gatavu... *tos pašus cepumus utttt
08.03.2015 19:51 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Teika_spoliite-tas "kaa parasti",ja buus trekns,cukurots,pilns ar kiimiju-nekaadi nedos veelamo.
Ja grib notieveet,noteikti ir jaabuut tam kaa dziives veidam ,un daudz jaakustaas!
Laikam nevar abus nekaadi-eest visu ,ko gribaas un labi justies ,izskatiities!Te ir jaaizveelaas,kas ir tas primaarais,ko sirds veelaas.
08.03.2015 19:53 |
 
Reitings 947
Reģ: 17.12.2009
Nu jā, es neteiktu, ka esmu baigi notievējusi :D
Bet man darbojas mazliet citi aspekti vēl!!

Plus, vēl Zālanda grāmatā "dzīvais transērfings" ir daudz laba info par so temu
08.03.2015 20:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits