Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Neskaidra dikcija

 
Reitings 45
Reģ: 18.10.2014
Sveikas!
Varbūt kāda ir saskārusies ar līdzīgu problēmu un varēs kaut ko ieteikt. Pēdējā laikā esmu ievērojusi, ka daudzi pārjautā, ko tikko esmu teikusi. Pie vainas ir mana dikcija, kas brīžiem ir visai neskaidra, tā pat ir arī pāris vārdi, kurus, brīžiem šķiet, vispār nemāku izrunāt, lai gan iepriekš tāda problēma nav bijusi. Saprotu, ka palīdzēt var logopēds, bet pagaidām šis variants "atkrīt", tāpēc varbūt kādai ir zināmi kādi vingrinājumi vai kaut kas tāds, kas varētu palīdzēt?
03.03.2015 20:59 |
 
Reitings 900
Reģ: 02.03.2014
Mums dramaturgu pulcinjaacija visadus vingrinajumus, kas bija japilda pirms izradem.. palidz skaidrak runat un melei nemezhgjities... paskaties interneta varbut vari atrast kadus tadus vingrinajumus :)
03.03.2015 21:06 |
 
Reitings 179
Reģ: 16.10.2014
Man nesen ar tā bija, jo pastāvīgi pārjautāja, sāku domāt par to, ka par klusu runāju , bet beigās es sapratu, ka cilvēkam problēmas ar dzirdi :D
Un jā, šad tad gadās cilvēki, kuriem ir kaut kāds akcents vai interesanta izruna, pie kuras vienkārši ir jāpierod..

Jautājums, kas pēdējā laikā ir mainījies - dzīvesvieta? Runā citā valodā? :D
03.03.2015 21:07 |
 
Reitings 45
Reģ: 18.10.2014
Šo to izdevās atrast, bet neko daudz.
Nu, tiem, kam ar dzirdi problēmas, mani laikam vispār nav lemts saprast, jo gadās, ka pati kādu, sevis izteikto frāzi nesaprotu. :-D
Jā, pārmaiņas šobrīd ir tas galvenais faktors manām nebūšanām, bet arī tad, kad nekas daudz nemainās, ik pa laikam dikcijas problēmas liek par sevi manīt. Ne tik bieži, bet tomēr.
Un arī tajā laikā, kad tiešām nācās ikdienā "pārslēgties" uz citu valodu, pēkšņi iepriekš bez problēmām izrunājami vārdi kļuva neizrunājami.
03.03.2015 21:53 |
 
Reitings 700
Reģ: 19.11.2014
Šad tad mokos ar šo pašu problēmu.
Pabeidzot vidusskolu, devos uz augstskolu un tad sākas problēmas - neprotu izteikties, šad tad vispār aizmirstu kkādus vārdus, tas varbūt no stresa, nezinu, bet sajūta tiešām dikti tizla.
03.03.2015 21:56 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Un arī tajā laikā, kad tiešām nācās ikdienā "pārslēgties" uz citu valodu, pēkšņi iepriekš bez problēmām izrunājami vārdi kļuva neizrunājami.

Oi, man tas pats! :D :-/
Man ieteica, lai lasu vairāk gramatas! Bet pieķēru sevi, ka arī grāmatā vārdus pārskatos un izlasu tā kā būtu teikusi mutiski - nesaprotami :D
03.03.2015 21:56 |
 
Reitings 45
Reģ: 18.10.2014
Jā, nu tas bubulis "stress", nenoliedzami ir pie vainas, bet nu ja to, kā galveno problēmu nevar apiet, tad tomēr ar sekām gribētos cīnīties.
Man jau šķiet, ka bez citu klātbūtnes un nelasot skaļi, manā gadījumā rezultāta nebūtu, jo domās jau viss skan pareizi. :-D
03.03.2015 23:20 |
 
Reitings 4
Reģ: 12.03.2020
Dikciju var uzlabot, to trenējot.
Kopā ar bērniem mājās tagad skatāmies Zanes Daudziņas online lekciju kursu tieši par dikcijas trenēšanu. Patiešām iesaku, tur loti daudz vingrinajumi. https://www.runasskola.lv/products/zane-daudzina
16.03.2020 00:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits