Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Sveikas! Man arī pirmā grūtniecības un iesācies 2.trimestris, šobrīd jūtos ļoti labi, jo pirms tam no 7.nedēļas man bija ļoti smaga toksikoze un sliktumi no visām iespējamām smakām. Bēdājos, ka šobrīd baseini nestrādā, jo vēlējos iet uz grūtnieču aerobiku vai tāpat peldēties. Uznāk arī satraukumi un gaidu 2.trimestra skrīningu.
19.03.2021 19:24 |
 
Reitings 57
Reģ: 29.03.2015
Cik forši, kad rakstīju domāju, ka varbūt neviena neatsauksies! :) Man 6. nedēļā sākās tokiskoze, bija slikti pilnīgi visu dienu, no rītiem vistrakāk. Pārsvarā vēmu no rītiem, bet ne katru dienu. Slikti gan non-stop. Tagad vēl jo projām slikta dūša uznāk un liekas, ka smird viss. Pat vīrs. 😀
Visu laiku nāk miegs un būtu gatava iet dziļajā ziemas miegā.
Tā kā pirmā grūtniecība bija nepārāk veiksmīga, tad ārstu apmeklēju biežāk nekā klasiski. Reizi 2 nedēļas, dažas nedēļas bija 1reizi nedēļā.
Šobrīd vēderā tāda vilkšana un tā pūšanās, bet šķiet, ka tā jābūt.
Kādus vitamīnus jūs lietojat? Es šonedēļ beidzu lietot folijskābi un lietoju magniju, askorutīnu (C vitamīns), D vitamīnu.
19.03.2021 21:57 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Man bija vemšana līdz 30x dienā, diemžēl bez sistēmām un zalēm neiztiku. :/
Lietoju magnija disparolu(pulverīti) un D vitamīnu, citus kompleksos vitamīnus ārste neieteica lietot. Vai Jūs lietojat magne B6?
19.03.2021 22:26 |
 
Reitings 4
Reģ: 19.03.2021
Esmu tikusi sveikā cauri bez toksikozes. Nekādu īpašu simptomu nav bijis, vienīgi nepatika pret smakām, ja virtuvē piemēram ir kaut kas piededzis utt. Bet nav tik traki, lai vemtu. Tāpat ar pārtikas produktiem, nav tā, ka tagad kaut ko gribētos mazāk vai vairāk. Pārsvarā ēdu veselīgi, bet ne atsaku sev arī kādu našķi. Domāju, ja sev strikti visu aizliegtu, tad emocionāli tā dēļ tikai justos sliktāk. Biju ļoti uztraukusies tieši līdz tām 12.nedēļām... Visādi emociju uzplūdi bijuši, varēju apraudāties pilnīgi ne par ko. Un protams visa tā situācija šobrīd tikai rada lieku stresu, jo esi iesprostots mājās, nevar socializēties, satikties.. Kas man šobrīd būtu ļoti svarīgi, ar kādu padalīties, izrunāties. Pie savas ģimenes arī vēl neesmu bijusi, jo dzīvo citā pilsētā. Atliek vienīgi pastaigas. Vēl joprojām neticu līdz galam, ka tas notiek ar mani un neticēšu, kamēr ne turēšu rokās mazuli. 😊
Lietoju vēl joprojām folskābi, b vit kompleksu, pulverveida (ca, mg, zn, k +vilkabele), zivju eļļu un d vīt. Ārste teica izlietot iepakojumus un tad skatīsies tālāk.
20.03.2021 09:04 |
 
Reitings 1272
Reģ: 13.04.2020
Esmu jau 3 trimestrī bet nu padalīšos arī, dzeru magniju un kalciju 😊
20.03.2021 09:32 |
 
Reitings 38
Reģ: 15.04.2017
PRADACANDY @ 19.03.2021 22:26
Man bija vemšana līdz 30x dienā, diemžēl bez sistēmām un zalēm neiztiku. :/
Lietoju magnija disparolu(pulverīti) un D vitamīnu, citus kompleksos vitamīnus ārste neieteica lietot. Vai Jūs lietojat magne B6?

Lietoju magne b6, jo aizpagājušajā nedēļā sāka stipri vilkt vēderu. rīt 22. nedēļa.
dzeru arī kompleksos grūtnieču vitamīnus, d vitamīnu, kalciju un dzelzi, jo analīzēs viss tuvu robežai.
21.03.2021 11:59 |
 
Reitings 144
Reģ: 27.05.2014
Meitenes, stulbs jautājums :D
Kā tagad ar to covidu, ja sākas dzemdības, dodos stacionārā uzreiz iekšā ar visām somām, autokrēsliñu? Jo skaidrs, ka ārā iet vairs nevarēs pèc covid testa veikšanas.
Bet ja nu ir tā, ka piem. atvērums tikai 1 cm ? Mājās tagad nesūta vēl pakavēties ierobežojumu dēļ? Vienkārši domāju, kā ar visàm tām mantām.. lai lieku reizi nav jāstiepj.
14.04.2021 16:20 |
 
Reitings 1932
Reģ: 28.04.2019
aleksasov @ 14.04.2021 16:20
Meitenes, stulbs jautājums :D
Kā tagad ar to covidu, ja sākas dzemdības, dodos stacionārā uzreiz iekšā ar visām somām, autokrēsliñu? Jo skaidrs, ka ārā iet vairs nevarēs pèc covid testa veikšanas.
Bet ja nu ir tā, ka piem. atvērums tikai 1 cm ? Mājās tagad nesūta vēl pakavēties ierobežojumu dēļ? Vienkārši domāju, kā ar visàm tām mantām.. lai lieku reizi nav jāstiepj.

Nezinu, nebūtu stulbi ierobežojumu dēļ likt pakavēties?
Ko tad darīt, ja pēkšņi sākas dzemdības neierastajā laikā, piemēram, dienas vai nedēļas ātrāk... tur jau steidzami jāskrien uz slimnīcu.
A ja tests uzrāda pozitīvu? Kas, tad nelaiž dzemdēt? Kaut kā nekam saistītam ar šo pandēmiju nav nekāda loģika.
Par jautājumu. Jā, ar visām lietām dodies. Ja nesanāk paņemt nevarētu būt, ka kāda persona atved mantas un tev tās nodod?
14.04.2021 17:21 |
 
Reitings 2
Reģ: 26.04.2021
Sveikas,
Piedodiet, ja šāds jautājums jau bijis, bet cik ātri plānojāt ginekologa apmeklējumu, uzzinot par grūtniecību?
Pāris dienas atpakaļ bija pozitīvs tests, pie ginekologa, kuru vēlos, šobrīd ātrākais varu tikt 19.maijā.
Citi ātrāk pieejamie ginekologi medicīnas centrā, kur ir darba apdrošināšana, nesaista (esmu bijusi agrāk un nepatika).
Vai gaidīt līdz 19. maijam būtu ok, ja visticamāk grūtniecība iestājusies starp 7. un 13. aprīli vai tomēr meklēt citu ātrāku pierakstu?
26.04.2021 10:33 |
 
Reitings 438
Reģ: 21.01.2021
BEC @ 26.04.2021 10:33
Sveikas,
Piedodiet, ja šāds jautājums jau bijis, bet cik ātri plānojāt ginekologa apmeklējumu, uzzinot par grūtniecību?
Pāris dienas atpakaļ bija pozitīvs tests, pie ginekologa, kuru vēlos, šobrīd ātrākais varu tikt 19.maijā.
Citi ātrāk pieejamie ginekologi medicīnas centrā, kur ir darba apdrošināšana, nesaista (esmu bijusi agrāk un nepatika).
Vai gaidīt līdz 19. maijam būtu ok, ja visticamāk grūtniecība iestājusies starp 7. un 13. aprīli vai tomēr meklēt citu ātrāku pierakstu?

Ja nav sūdzību, tad nav jēgas iet ātrāk par 6 nedēļām rēķinot no pēdējo mēnešreižu pirmās dienas. Zinu sievietes, kas iet kādā 11-12 nedēļā. Tā ka 19. maijs, manuprāt, ir ok
26.04.2021 10:50 |
 
Reitings 2
Reģ: 04.05.2021
Sveikas, mīļās māmiņas un topošās māmiņas, un, tās, kuras vēl plāno uzsākt šo burvīgo ceļojumu!
Ir radusies ideja esošo Mātes pases formātu nomainīt pret daudz ērtāku un pielāgotāku mūsdienām - elektronisku - aproces veidā.
Tad nu, šajā sakārā veicu pētījumu un vēlētos dzirdēt Jūsu domas caur interviju.
Tā kā klātienē tikties nevar, tad nu labprāt izmantotu Zoom zvanu vai telefoninterviju.
Pieteikties var šeit: [email protected]
Laika posms intervijām no 04.05.- 17.05.2021
Lai ir iedvesma labiem darbiem!
05.05.2021 17:26 |
 
Reitings 2
Reģ: 24.05.2021
Sveikas.
Varbūt kādai ir bijusi tada situacija...
Man pec 3ned jataisa 3pote pret ērču encafalītu, man tad būs 12grūtniecibas nedēļa.
Vai kāda ir taisījusi? Un var pastāstīt, kā jutās, kā mazais vēderā jutās?
24.05.2021 12:37 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Kā Jums gāja ar cukura noslodzes testu?
Mani ginekoloģe sabiedēja, ka būs jāmēra cukuru un visu jāpiefiksē un jāskatās līdzi ēšanas paradumiem, jo rādītājs tukšā dušā bija par 0.04 vienībām paaugstināts, aizgāju pie endokrinologa uz vizīti un pateica, ka viss ir labi, jo pārējie 2 rādījumi ir ideāli un nekas nav jādara, kādai vēl tā ir bijis?
02.06.2021 18:04 |
 
Reitings 300
Reģ: 26.04.2021
PRADACANDY @ 02.06.2021 18:04
Kā Jums gāja ar cukura noslodzes testu?
Mani ginekoloģe sabiedēja, ka būs jāmēra cukuru un visu jāpiefiksē un jāskatās līdzi ēšanas paradumiem, jo rādītājs tukšā dušā bija par 0.04 vienībām paaugstināts, aizgāju pie endokrinologa uz vizīti un pateica, ka viss ir labi, jo pārējie 2 rādījumi ir ideāli un nekas nav jādara, kādai vēl tā ir bijis?
Man gāja labi,viss bija normās,dzēriens nebija tik traks kā bija stāstīts pēc citu meiteņu pieredzēm. Man nav bijis tā kā tev bet, ja tev ārsts pasaka ka viss labi, tad nesatraucies. 😉
04.10.2021 13:51 |
 
Reitings 300
Reģ: 26.04.2021
Gribēju jautāt kā topošās māmiņas tiek galā ar pirmsdzemdību emocijām? Drīz jādzemdē un visu laiku maisās domas, vai es to varēšu,kādas ir sajūtas,vai spēšu to izturēt.. Nezinu kā lai sevi nomierina, jo bail no neziņas..
04.10.2021 13:54 |
 
Reitings 8
Reģ: 15.06.2019
Jā man arī nedod mieru domas par dzemdībām... tuvojas straujiem soļiem.Baidos naktī uznāk panika un neguļu.Baidos kā var izturēt tās sāpes un nenomirt, baidos no personāla,ka brauks augumā.
04.10.2021 14:54 |
 
Reitings 29
Reģ: 25.05.2020
Nevajag ļoti iespringt un domāt ko teiks personāls, galvenais jau pašam būt mierīgām,turklāt Jūs esat vairāk spēcīgas nekā Jums liekas un ķermenis ar ir gudrs :)
dzemdības ir process ,kuru vajag izbaudīt ,turklāt labi kad ir kāds dzemdības blakus un atbalsta. Dzemdību sākšanos procesu noteikti jau nepalaidīsies garām :)
Lai Jums skaista satikšanās !
04.10.2021 15:49 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Ja bail par personālu, maksājiet par dzemdībām. Maksājiet visur kur un neatkarīgi cik. Es nevēlētos dzemdībās domāt par neko citu kā dzemdībām. Neviena māte nav pelnijusi braucienus augumā no personāla vai priekšlaicīgi stresot par apkalpojošo personālu. Nenožēlojiet to naudiņu, esmu dzirdējusi tikai labas atsauksmes no māmiņām, kurām bijušas maksas dzemdības ( nezinu kā tās pareizāk nosaukt, nav man bijusi ar to saskarsme).
04.10.2021 16:25 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10491
Reģ: 29.01.2009
esmu dzirdējusi tikai labas atsauksmes no māmiņām, kurām bijušas maksas dzemdības ( nezinu kā tās pareizāk nosaukt, nav man bijusi ar to saskarsme).

Laikam domāji, ka ir līgums ar vecmāti!?
04.10.2021 16:50 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Pēdējo reizi šajā tēmā laikam ierakstījos pirms 6 gadiem :D.
Man bija līguma vecmāte, silti iesaku. Nenožēloju ne centa.
Pēc mēneša otrais nāks pasaulē, bet ar plānotu ķeizaru. Bet ja būtu jādzemdē, tad tikai ar līgumu.
04.10.2021 17:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits