Auto vs dzīvoklis

 
Reitings 54
Reģ: 29.01.2009
Labs vakars, dāmas!
Pēdējās pāris dienas galva jau kūp no plusu un mīnusu vilkšanas un tā arī vēl neesmu atradusi pareizo atbildi. Varbūt, uzklausot komentārus, spēšu beidzot sev noformulēt, kas ir kas.
Tātad - ir labs piedāvājums iegādāties mašīnu (par tās iegādi domāju jau labu laiku, bet tālāk par domāšanu nebiju tikusi), bet nepieciešamā summa pašai nav un jākārto līzings. Ar šā brīža algu tas būtu līdz ar nagiem, īpaši ziemas mēnešos. Respektīvi, dzīvoklis Rīgā vienai pašai (pilnai "laimei" nesen vēl pajuka attiecības), maksājot īri, komunālos un auto līzingu būtu tā kā būtu.
Līdz ar to viens variants būtu pārvākties atpakaļ pie vecākiem (privātmāja), 50km no Rīgas un tad vienā mierā maksāt līzingu un vēl ietaupīt naudu par īri (pēdējā laikā paliek žēl tās naudas, ko atdodu par visiem maksājumiem). Bet atkal ir viens bet - ar mammu attiecības brīnišķīgas, bet ar tēti ir tā, kā ir. Brīžiem viņam sanāk pavairāk iedzert un to es nevaru izturēt, savā laikā ir gājis visādi. Līdz ar to īsti laimīga arī nebūtu. Var jau būt, ka to tomēr pieciestu un prieks par savu auto to kompensētu.
Variants īrēt ar kādu kopā arī īsti neder, jo vairs nav tas vecums, kad gribas savu privāto dzīves telpu dalīt ar kādu svešu cilvēku.. Tā nu es te prātoju krustu šķērsu, jo savu auto arī gribas (vēl jo vairāk, kad tagad sabiedriskā cenas ir dubultā). Iedrošiniet mani vienam vai otram variantam. Ko jūs izvēlētos - dzīvot atsevišķi un auto atlikt vēl uz kādu laiku, vai pirktu auto un atkal kādu brīdi dzīvotu ar vecākiem?
07.02.2015 21:13 |
 
Reitings 770
Reģ: 29.01.2009
*stiklus izsist un kko nozagt
07.02.2015 23:38 |
 
Reitings 1153
Reģ: 16.08.2012
Pērc auto, kādu vari atļauties, ja tik dikti nepieciešams, nevis dzīvo līdz ar galiem tikai tāpēc, ka auto.

Bet nu jāskatās pašai pēc situācijas, ja liekas, ka varēsi izvilkt,tad jau viss ok.
07.02.2015 23:47 |
 
Reitings 78
Reģ: 22.01.2014
To jau nekad nevar zināt vai uz ilgu laiku nebūs mašīnā nekas jāiegulda.. jo ne visus defektus var pamanīt uzreiz, tā savā ziņā ir laimes spēle, jo nevar zināt vai nopērkot nenotiks kas ārkārtējs.. un jebkurā gadījumā pērkot mašīnu ir lietas kuras vēlams samainīt uzreiz..
07.02.2015 23:51 |
 
Reitings 36
Reģ: 03.01.2015
No tava teksta izklausās, ka dzīvoklis + mašīna ''būtu kā būtu'' bet nav galīgi neiespējami? Varbūt vari no vecākiem naudu aizņemties, ja nav īpaši liela summa vajadzīga? Vai pastrādāt otrā pusslodzes darbā? Vai pameklēt lētāku dzīvokli, turklāt tuvāk darbam, lai nav uz sabiedrisko jātērē?

Man šķiet, te pragmatiskie plusi un mīnusi tabulās nav tik svarīgi. Izdomā, kuru vairāk gribi, to arī ņem. Otro dabūsi kādu laiku vēlāk. Padzīvot kādu laiku ar vecākiem nav nekas tik slikts, gan jau viņi arī priecāsies, ka esi mājās.
08.02.2015 00:16 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Uz drauga viedokli vien paļauties ir naivi, jo ne visu var redzēt ar aci un tikai izbraucot apli. Tad vismaz dzen uz servisu, kur veiks diagnostiku ar komjūteru - tā var uzzināt daudz ko jaunu par auto. Bieži vien izrādās, ka tas labais nav nemaz tik labs, bet tas sliktais - tik slikts.

Mans viedoklis - mašīnu nepirktu.
08.02.2015 07:31 |
 
Reitings 2727
Reģ: 07.05.2011
Seksdzivoklis
08.02.2015 07:51 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Es domāju, ka tavā gadījumā izšķirošais jautājums ir-uz cik ilgu laiku līzings tev jāņem? Ja līdz 4 mēnešiem, tas ņemtu daudz nedomājot, ja vairāk-neņemtu un krātu naudu.
08.02.2015 08:29 |
 
Reitings 346
Reģ: 21.05.2014
No kurienes auto? Ja placis tad uz drauga viedokli paļauties NEDRĪKST! Paziņa ir saistīts ar autobiznesu, bez diagnostikas un servisa mašīnu pirkt ir vnk stulbi. ( atvaino) Lai kādu gudrinieku tēlo tavs draugs, viņš taču neredz elektronikas un ritošās problemas.. tik vien kā to vai braucot kkas klab, grab vai čīkst. Bet ar to jau viss nebeidzas. Rēķinies ka nopērkot auto var sanākt, ka jāatdod remontā ātri vien.
Protams var jau paveikties, bet es tomer ieteiktu izpetit kartigi.
08.02.2015 08:35 |
 
Reitings 537
Reģ: 27.08.2012
Auto var pagaidīt.
Es tavā vietā dzīvotu atsevišķi no vecākiem un viss. Kad būs ar naudām labāk - iegādāsies auto. Visa dzīve vēl priekšā. Un būs vēl daudz citi izdevīgi piedāvājumi kur iegādāties auto.

Turklāt mašīnas uzturēšana - remonti, bendzīns, apdrošināšanas nav no lētajiem ,,priekiem''.
08.02.2015 09:19 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Jā ir iespēja, nemūžam nedzīvotu kopā ar vecākiem!Mana māja-mana pils.Mašīnai gaidītu labāku situāciju vai skatītos, ko lētāku.Mašīna būtu ļoti nepieciešama, ja dzīvotu laukos, kur veikals u.t.t. būtu 10 km attālumā.Ne Rīgā.
08.02.2015 09:44 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Mašīna ir laba lieta, bet es nekad vairs neatteiktos no sava dzīvokļa. Tā neatkarība man pārāk daudz nozīmē.
08.02.2015 10:10 |
 
Reitings 54
Reģ: 29.01.2009
Vienkārši zinu, cik lielu brīvību dod mašīna + tā sajūta, ka tomēr dzīvo (nē, nesaku, ka tiem, kuriem mašīnas nav, nedzīvo), bet tā sajūta, ka esi īstenojusi kaut vienu savu sapnīti.. neaprakstāma. Citādi tā nauda tiek izmesta vējā.. par īrēšanu un sabiedrisko..


Es tieši par šo - vienkārši žēl brīžiem tās naudas, kad maksāju visus rēķinus (lētāku vienistabas dzīvokli par savējo, lai būtu iespējami tuvu darbam un nebūtu jābrauc ar 2 sabiedriskajiem uz otru Rīgas galu) neesmu atradusi. Un jā, gribas arī to brīvības sajūtu, ka neesi mūždien piesaistīts sabiedriskajam transportam, arī starppilsētu. Ka, ja gribi kur aizbraukt, vienkārši sēdies un brauc. Mamma arī iedrošina par labu auto arī tieši tāpēc, ka izmaksas lielas īrējot Rīgā, bet māja stāv tukša. Par līšanu privātajā dzīvē nav ko satraukties, jo nekad tā nav bijis. Vecāki zina, ka muļķības nedaru, nekad nav ierobežojuši un uzticas. Lēmumus ļauj pieņemt man pašai arī tad, ja gadās kļūdīties. Tādā ziņā viss ok. Turklāt dzīvojot ar viņiem, paliktu pāri nauda, arī lai viņus atbalstītu.
08.02.2015 10:35 |
 
Reitings 54
Reģ: 29.01.2009
Tā neatkarība man pārāk daudz nozīmē.


Bet, jā, šis man arī daudz nozīmē. Laikam jāsāk spēlēt Super bingo. :-D
08.02.2015 10:36 |
 
Reitings 164
Reģ: 18.03.2009
Izklausās, ka pa lielam tev vecāki ir ok. Nav uzreiz kaut kas drausmīgs, ja dzīvo ar vecākiem, kā te dažas ir iedomājušās. Liela māja ārpus Rīgas un normāli vecāki, tad kur problēma? Labāk dzīvot maziņā Ķengaraga dzīvoklītī pa lielu naudu tikai tāpēc, ka redz "es patstāvīgs". Neko sliktu tur neredzu. :) Gan jau liela daļa, kas saka, ka nepirktu mašīnu, ir vai nu bez tiesībām vai vnk nevar atļauties. :D
08.02.2015 10:39 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Es parvaktos pie vecakiem, ja galigi nevaretu pavilkt. Bet arij laicigi mekletu letaku dzivokli. Man vajag parak lielu neatkaribu, laj es kaut ilgak par nedelju dzivotu pie vecakiem. Bet katrs jau ir savadaks. Vislielako lomu, manuprat, spele tas, vai nepieciesamibas gadijuma uz/no darba no vecaku majas varesi tikt ar sabiedrisko,'jo ar masinu jebkura gadijuma kaut kas var notikt kada bridi.
Nemtu masina lizinga tikai tad,'ja man paliktu kaut nedaudz brivu lidzeklu masinas remontam u.tml. lietam.
08.02.2015 10:47 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Noteikti izvēlētos dzīvokli, auto variantu pat neapsverot. Savs dzīvoklis man ir ļoti svarīgs, tas man sniedz daudz lielāku brīvību kā auto. Braukt pašai pie stūres 100 km katru dienu arī liktos apgrūtinoši. Bet katram jau savas prioritātes.
08.02.2015 10:53 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
Masinai ir vairakas lietas kas jamaina uzreiz noperkot, jo nevar ticet visam ko saka. Un parekinot kada nauda aiziet masinas uzturesanai, nevar zinat ka kads neizdomas pastities kas atrodas salona sabojas. Ta pat mazums kaut kas notiek un ka uz darbu tad tiksi. Un cik vel degviela noteresi.
Mes atteicamies no majas kas atrodas arpus pilsetas, tik si iemesla del ja kaut kas notiek ar masinu tad ne uz darbu nu nekur vairs tad.
Un masinu lizinga nenemtu
08.02.2015 11:02 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Nepirktu auto, ja ar naudām švaki būtu un manuprāt, 20+ gados jādzīvo atsevišķi no vecākiem.
08.02.2015 11:02 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Es auto nepirktu. Varbūt tāpēc ka man ir arī pilsētas ritenis un pavasarī - rudenim varu ērti pārvietoties ar to, auto šķiet tik rūpes un stress. Un lai dēļ tā pārvāktos pie vecākiem 50km attālumā, nu nē...automašīna nav tā vērta :-|
08.02.2015 11:21 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Turklāt nav tikai līzinga maksājumi, kasko, degviela, apddošināšana, centrā praktiski nav bezmaksas stāvvietas, nedod Dievs kāds uztriecas, jau auto 6 gadi uz augšu, sāk pastiprinātāk viss kas lūzt. Nu pat ja nelūzt, tomēr tie ir lieli izdevumi. Lai es patstāvīgu dzīvesvietu mainītu pret mašīnu. Nesaprotu :-|
Bet izskatās ka vēlies, tad pērc ;-)
08.02.2015 11:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!