Nedaavina neko svetkos..neuzskata ka vajadziigs. Iesakiet kaut ko meitenes.

 
Reitings 147
Reģ: 21.09.2014
Sveikas,

gribetu uzzinaat juusu domas par manu probleemu.
Esmu ar draugu kopa 3 gadus, dzivojam kopaa vina valstii (eiropa) un esmu pamaniijusi ka vins man nekad neko neuzdavina, ari varda diena neko nauzdavina kaut vai zina ka pie mums to svin atnes kaadu sikuminu. 8 marta vispar ir saapiigi, vins pagasgad zinaja ka ir 8 marts un ka pie mums sievietes sveic, man jau nevajag neko daudz, bet vins neuzskatija ka tas ir vajadzigs un ne mani apsveica, ne atnesa ziedus, konfektes. Negribu izskatiities taa ka man obligati tur ziedus vajag, bet tomer...kad palukojos ka manam draudzenem visi draugu kaut ko atnes uz 8 martu un man pilnigi neka nav, jo redz tas uzskata ka nevajag.
Taa jau draugs ir pret mani labs, sataisa eest, atnes kafiju gulta, pavadam burvigi laiku kopaa..bet, nezinu vai tas vinam nav iemacits,...tadas mazas skaistas lietas ko var izdarit savai sievietei nezina. Varbut cita kultura vinam, bet nezinu. Ko juus domajat par so?
Es zinu tagad visi teiks pamet, pamet...bet nejau es ta tagad savaaksu mantas un aiziesu. Mums ikdiena iet ljoti labi, bet sii lieta....liek dazkart justies kaa nekam. :'-(
Kaut esmu vinam ikdiena devusi maajienus, ko vajadzeetu, kas man patiktu, nu taa neuzkritosi..bet laikam liidz sim cilvekam tas neaiziet.
31.01.2015 11:50 |
 
Reitings 533
Reģ: 02.08.2011
+ par 5 mīlestības valodas.
31.01.2015 12:48 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Jā, man arī ļoti acīs spiežas tas "Bet visām citām meitenēm ir un MAN NĒ!!" Tas man šķiet skumji, manuprāt, nav labi tā...
31.01.2015 12:51 |
 
Reitings 86
Reģ: 18.01.2015
Es arī dzīvoju valstī, kur nav vārda dienu, un 8.marts nav svētki, bet gan diena, kad feministes iet ielās protestēt par sieviešu tiesībām, vienlīdzību utt. Tāpēc arī mans nelatviešu vīrs mani nesveic Sieviešu dienā, kas mani īpaši neuztrauc, jo viņš pietiekami pārsteidz mani ar ziediem vai dāvaniņām ikdienā. Es arī neiespringstu par vārda dienu, jo viņam nav tādas tradīcijas, lai gan viņš un viņa vecāki parasti mani atceras. Bet, ja arī mani neapsveic vārda dienā, Valentīndienā, Sieviešu dienā vai pat kāzu gadadienā, tad es par to īpaši nepārdzīvoju. Jā, es noteikti būtu sarūgtināta, ja mani aizmirstu dzimšanas dienā vai Ziemassvētkos, bet pārējie "svētki" man neliekas tik nozīmīgi, lai no tā taisītu ģimenes skandālu. Vai tiešām ir tik svarīgi, ka viņš tev kaut ko atnes tieši tajā datumā? Pat ja, piemēram, ir bez iemesla pārsteidzis ar kaut ko nedēļu pirms?
31.01.2015 12:57 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
malns_kačs
Es tiešām ne ar ļaunu rakstu, bet Tev vajag, lai kāds iesper pa pakaļu
. A vaitad sieviete nevar sanemt kaadu patikamu parsteigumu no sava drauga? Vai tad tas uzreiz noraada ka vina paarak daudz grib, nejau man vajag tur davanas utt. bet kaut ko jauku tai dienaa.


Redzi, tu nekur neesi to rakstījusi, bet no Tava teksta vien var just to Tavu neapmierinātību ar sevi, to, ka neesi pašpietiekama vienkārši esot, priecājoties par dzīvi. Un tādiem cilvēkiem vienkārši ir tāda enerģētika, kas nepievelk nēsāt uz rokām, pārsteigt, dāvināt dāvanas un rūpēties. Tāpēc vēl jo vairāk es tavā vietā priecātos un būtu pateicīga par visu pārējo, ko draugs dara, nevis koncentrētos uz dažiem sīkumiem, ko nedara.

Jo mazāk tu gribēsi un gaidīsi, jo vairāk saņemsi. Tici man :-)
31.01.2015 12:58 |
 
Reitings 147
Reģ: 21.09.2014
Motivation

Jo mazāk tu gribēsi un gaidīsi, jo vairāk saņemsi. Tici man


Tam gan es nepiekristu. Es savam draugam nekad neesmu luugusi kaut ko.
un vispar si diskusija man tapat vien ienaca prata, jo es par to aizdomajos, es ljoti apmierinata ar visu, tikai protams veletos lai cilveks vismaz kaut ko jauku pasaka. Bet ja speciali turas pretii zinot ko es veletos, tad to es nesaprotu. Man liekas ka cilveki sagada viens otram prieku ja zina ka otram tas patiku, vismaz ar vaardiem kada ipasa dienaa.
Un tas kuras saka ka neko nesanem jo ikdiena sanem vis kaut ko, tad es ari ikdiena neka nesanemu, jo vins uzskata ka tas nekam nav vajadziigs.
31.01.2015 13:08 |
 
Reitings 673
Reģ: 25.12.2012
malns_kačs, varbūt vienkārši šķieries un meklē kādu, kurš Tevi apdāvinās vienmēr, kad Tev iegribas?
Es vēl saprastu, ja viņš Tev nekad neko nedāvinātu, bet, ja izņēmums ir tikai 8. marts un vārda diena, tad Tu taisi problēmu no nekā. Ir sievietes, kuras neko nesaņem pat dzimšanas dienā, tā kā Tev vēl ir paveicies! :-)
31.01.2015 13:10 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Es saviem darba kolegiem, kuri ir angli, stastiju par sieviesu dienu un varda dirnam LV, vini tikai smejas, jo viniem tas liekas pilnigi jocigi. Ari manai draudzEnei, kura 10 gadus bija precejusies ar arzemnieku, bija tapat. Vinas viira vienkarsi nesaprot shos svetkus, un doma, ka mes latviesi esam kukuuu :D es gan vinam pirms varda dirnas atgadinaju, ka vina sievai ir varda diena, tad jau vins pukes nopirka, bet pats to nekad neatcerejas, turpretim dzimshanas dienas un Z-svetkos vienmer tika apdavinata. Mans virs kadreiz ipasi pukes nekad tapat vien nepirka. Es vinam vienkarsi pateicu, ka varetu ari kadreiz tapat tos ziedus nopirkt, jo man tie loti patiik. Tagad vairakas reizes gadaa no riita piecelos ar puku puskji gultaa :D
Es tev ieteiktu vinam pasai pateikt, ko tu gribi. Dazhreiz vini vienkarsi nesaprot.
31.01.2015 13:12 |
 
Reitings 147
Reģ: 21.09.2014
Motivation

Es tiešām ne ar ļaunu rakstu, bet Tev vajag, lai kāds iesper pa pakaļu.


Vai tad vajag iespert pa paklaju, ja es tikai veelos ka kaut reiziti mans virietis man kaut ko jauku pasaka sai dienaa bet vins to zinot, to nedara? es taa nedomaju.

Vismaz es ja zinaatu ka vinam ir iipasa diena kur mums nav iipasa, es vinam noteikti sagadatu prieku, jo man patiik ka vins justos labi sai diena, kaut man tas nav nekas.
31.01.2015 13:13 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Vai tu viņu sveic viņa kultūras svētkos?
Es pilnīgi varu iedomāties, cik dīvaini tas ir - jo viņam tā noteikti ir parasta diena. Ja nav šādas tradīcijas, tad ir ļoti grūti par to atcerēties, iedomāties kaut ko nopirkt, uzdāvināt.
Savukārt, ja par to tajā konkrētajā dienā iezāģē, ka "mammu aizveda tur un tur, uzdāvini man arī kaut ko"... nez, es arī justos stulbi un būtu neērti tiem svētkiem pieslēgties jau PĒC tā fakta, cipa, "ja reiz man lika (nu ok, whatever, lūdza caur miglainiem mājieniem), tad še, lūdzu puķe??.."

Manā skatījumā vienīgais risinājums - pasāc pati tās dienas izcelt kā īpaši. Jau iepriekš saplāno kaut vai iziešanu ārpus mājas, kādu romantiskāku pasākumu, lai arī viņam šie datumi kļūtu par svētkiem un tad to puķīti uzdāvināt viņam šķitīs dabiskāk. Un ar laiku tā būs jūsu kopīgā tradīcija. Tomēr neesi vairs LV, tad jau jāiziet uz kompromisu svētku sakarā. Ja arī tad neko nedāvina, nu tad gan zābaks :D
31.01.2015 13:15 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Kā var vispār gribēt piespiest cilvēku tev kaut ko dāvināt un īpaši kaut kā uzvesties un izturēties, ja viņam tā diena neko nenozīmē? Nu ko tu muldi, ka tevi nenormāl aizskar tas, ka tev uz sieviešu dienu puķes neuzdāvina. Kurš vispār vēl nenormāli SVIN sieviešu dienu? Un vārda diena? Liela muiža. Nomierinies. Daudzām meitenēm ne puķes dāvina, ne kafiju gultā nes, nemaz nerunājot par puķēm utt. Un dzīvo laimīgi. Lielākais absurds, ko es esmu lasījusi pēdējā laikā.
31.01.2015 13:20 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
malns_kačs tā doma ''jo mazāk gaidīsi, jo vairāk saņemsi'' ir tāda, ka ja atslābsi un nolaidīsi savas prasības, tad iemācīsies saskatīt un priecāties par ikdienas sīkumiem. Par kopā būšanu kā tādu- bez dāvanām, pienākumiem un prasībām pret otru. Lai otrs dotu, ir jāmāk saņemt un vispār jāsaprot, ka Tev dod nevis tikai prasīt un gaidīt.

Vismaz es ja zinaatu ka vinam ir iipasa diena kur mums nav iipasa, es vinam noteikti sagadatu prieku, jo man patiik ka vins justos labi sai diena, kaut man tas nav nekas.


Tad dari tā! Bet nesavtīgi. Nedari to ar domu ''vot, es tevi tavos svētkos apsveicu, a tu nelieti?? Ko tu tagad darīsi?''
Redzu, ka diemžēl neuztver to domu, nu neko darīt, es domāju, ka vēl izaugsi līdz tam! Bet vispār es lasu un priecājos, ka man tādi tarakāniņi nav galvā :-P
31.01.2015 13:37 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Ja autorei ir jāpieņem vīrieša uzskati,ka tie svētki ir bezjēdzīgi,tad rodas uzreiz jautājums,kāpēc vīrietis nevar pieņemt autores uzskatus par to,ka viņai šie svētki ir svarīgi?
Manuprāt,šie mazie dzīves nieciņi,kas iepriecina otru,neskatoties uz to,ko pats svini vai nesvini,tomēr veido savstarpēji laimīgākas attiecības nevis tāds "es nesvinu un man vienalga,ka tev kaut ko gribas tajā dienā" moto. Ja mans vīrietis būtu cittauties,es ar lielāko prieku viņa svētkos sagādātu kaut ko,kas ir šo svētku noskaņā nevis liktu viņam klusībā pārdzīvot. Jāmācās vairāk dot nevis prasīt,tad arī tiks dots pretī. Es nebrīnīšos,ja pēc laika autore jau sāks puisi arī nesveikt kādos viņam nozīmīgos svētkos. Mans ieteikums autore,ir mēģināt tomēr ar viņu parunāt,pateikt,cik ļoti tev ir svarīgi šie svētki.
31.01.2015 13:38 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
ja vinjs nesaprot skaidru valodu vai tiesham tu vel sapnjo, ka vinjs sapratis majienus?!
31.01.2015 13:41 |
 
Reitings 84
Reģ: 31.07.2013
Zini, tas ir koks ar diviem galiem. Tu saki " manā kultūrā svin, dāvina, viņam jāpieņem"
A varbūt viņš domā "manā kultūrā nesvin, nedāvina, viņai jāpieņem"

Mēs ar draugu arī neesam no vienas valsts, esmu sapratusi, ka šādās attiecībās vienmēr kādam jāpieņem (" jāpiekāpjas") kultūras jautājumos. Viņi nesvin vārda dienas. Viņš paratsi tik apsveic un buču man iedod. Nu i labi :) Bet par sieviešu dienu gan piekrītu - tas man šķita ir internacionāli, ne? Varbūt viņu valstī sieviešu diena ir citā datumā?

šis atgādināja Miranud no Sex & the City, kur viņa pārtapa par ebreju un nevarēja svinēt Ziemassvētkus. :-D
31.01.2015 13:42 |
 
Reitings 84
Reģ: 31.07.2013
*fuj, ne Mirandu, bet "Sarloti :)
31.01.2015 13:43 |
 
Reitings 391
Reģ: 29.01.2009
Padalīšos ar savu pieredzi.
Mans vīrs arī nāk no citas kultūras, kur nesvin vārda dienas un sieviešu dienu. Izstāstīju viņam par abām, bet viņam, kā jau te minēja citas meitenes, tas liekas jocīgi. Tad nu izskaidroju, ka vārda diena man ir ļoti nozīmīga, un nu parasti mums ir šajā dienā vienkārši svētku vakariņas, reizēm puķi atnes. Bet, ja godīgi, tad, kopš nedzīvoju Latvijā, vārda dienas svinēšanai pievēršu arvien mazāku nozīmi un arvien grūtāk man ir arī atcerēties latviešu draugu un draudzeņu vārda dienu datumus.
Sieviešu dienas svinēšanu tādā izpratnē, ka vīrietim sievietei jādāvina ziedi un konfektes, nekad neesmu izpratusi (šeit nerunāju par dienas atzīmēšanu sieviešu vienlīdzības kontekstā), tādēļ fakts, ka 8. martā nesaņemu ziedus mani galīgi nesatrauc. Es savu vīrieti vīriešu dienā arī ar kotletēm un minetu neveicu :-D Saņemu pietiekami daudz mazus uzmanības apliecinājumus ikdienā.
Pasaki viņam skaidrā tekstā, ka Tev ir ļoti būtiski šajā dienā saņemt ziedus/šokolādi/tikt aizvestai uz restorānu vai kas nu Tev ir svarīgi. Atgādini to dienu vai divas pirms īpašā notikuma. Protams, ja puisis šos svētkus nekad nav svinējis, viņš var nesaprast, cik Tev tie ir nozīmīgi, un viegli piemirst par tiem, tieši tāpēc Tev jāizskaidro, ko tieši Tu no viņa sagaidi un kāpēc.
31.01.2015 13:51 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Tu laikam esi ļoti jauniņa. Tad problēma bija, ka nepalīdz telefonu nopirkt, tad sieviešu dienā nesveic (bet mammu tētis apsveic). Kaut kas kārtībā arī ir?
31.01.2015 14:03 |
 
Reitings 219
Reģ: 21.05.2013
Bet dzimšanas dienā tak sveic?
Un 8. marts vispār tādi postpadomju svētki. Man pat ir nepatīkami, ja mani sveic tajā datumā.
31.01.2015 14:04 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Mans vīrietis arī ir tāds,kurš neiespringst uz dāvanām. Citreiz uzdāvina,kaut ko un citreiz nē. Man nepatīk,ka dāvanas maz vai ir jāizprasa. Šos Z-svētkus, pēdējo dzimšanas dienu neko neieminējos un neko arī arī neuzdāvināja. Viņš ir latvietis
31.01.2015 14:10 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Nepaspeju sākt visu lasīt skatos autore izdzēsās. Ko izdarijāt bērnam ?
31.01.2015 14:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!