Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

darbs studiju laikā un pēc tam

 
Reitings 139
Reģ: 04.05.2011
Labrīt!
Šodien aizdomājos par vienu lietu un gribētos uzklausīt viedokļus no malas un nedaudz padiskutēt!
Tātad, esmu pēdējā gada studente. Jau divus gadus strādāju kādā uzņēmumā par administratori. Uzņēmums ir nelielā mērā saistīts ar manu apgūstamo profesiju un tā nu ir sanācis, ka bieži uz šo uzņēmumu nāk cilvēki, kas ir mani potenciālie topošie darba devēji vai vismaz kolēģi noteikti! Kā jūs domājiet, vai tas kaut kādā mērā samazina vai, varbūt, uzlabo manas izredzes dabūt darbu uzreiz pēc universitātes, piemēram, pie šiem pašiem cilvēkiem? Protams, tas viss nav viennozīmīgi un ir vēl daudz un dažādi citi faktori no kā tas ir atkarīgs, tāpēc gribētos dzirdēt viedokļus no malas! Zinu, ka liela daļa no viņiem (ja ne visi) zin, kas es esmu (apmeklēju dažādus kursus utt un vaigā mani noteikti ir redzējuši). Man par to visu ir savs, dalīts, viedoklis: no vienas puses tā tomēr ir apkalpojošā sfēra un nu nekas spīdošs tas nav, taču no otras puses,
es vēl esmu studente (savā jomā darbu dabūt ir ļoti grūti, praktiski neiespējami) un darbs tomēr neko sliktu par cilvēku nesaka, uzskatu, ka varbūt tas pat ir labāk: es esmu viena no retajām savā kursā, kas strādā un darbs, tomēr, cilvēki norūda.
Un jā, uz vienu no uzņēmumiem, kur strādā X (manas darba vietas patstāvīgs klients), esmu arī sūtījusi CV , mani nepaņēma (protams, ka labāk izvēlas tos, kam diploms jau kabatā). Un es domāju, vai man par to ir jājūtas tagad neērti ? (nezinu, es nedaudz tā jūtos, lai gan pieļauju domu, ka x nemaz nezin, ka sūtīju CV, jo ne jau viņam rakstīju). kādas jūsu domas? pieredze? :-)
29.12.2014 07:45 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
darbs tomēr neko sliktu par cilvēku nesaka


Tieši tā. Pie tam, administratore uzņēmumā, kas darbojas tavā jomā - tas priekš studentes nu nemaz nav slikti. Tur nav pat ko galvu lauzīt, tas ir tavs pluss, nevis mīnuss.
29.12.2014 08:47 |
 
Reitings 748
Reģ: 25.06.2009
Neko sliktu nesaskatu. Ja Tavs darbs ir saistīts ar sfēru, kur strādāsi, arī klausoties un skatoties no malas var daudz ko iemācīties. Piekrītu, ka tas ir pluss!
29.12.2014 08:52 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Noteikti nav jājūtas neērti. Varu iedomāties, ka tomēr tā sajūta nav patīkama, ka nepieņēma.
Man paziņa strādāja vienā uzņēmumā zemākā amatā, regulāri gadījās satikt cita uzņēmuma filiāles vadītāju, kad viņa gāja prom no darba, piedāvāja paziņai iet strādāt viņas vietā.
Tā kā nekas nav neiespējams. :)
29.12.2014 08:54 |
 
Reitings 139
Reģ: 04.05.2011
paldies! Kādam, tomēr, nebija slinkums izlasīt garo tekstu :-)
Nu es ceru, ka tā. Jo tie cilvēki tādi distancēti. Reizēm šķiet, ka pret mani konkrētie cilvēki ir nedaudz vairāk distancēti nekā pret citām administratorēm (lai gan visas esam atsaucīgas, smaidīgas). Katrā ziņā, es ceru, ka kļūstot kādam no viņiem par kolēģi,
es nebūšu "tā meitene no apkalpojošās sfēras" (jo citi studenti par sevi nebūs radījuši nekādu priekšstatu, es gan :-)
29.12.2014 08:55 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Tilly, ir jācenšas, tas lielākoties vainagojas ar panākumiem. Protams, vienā amatā, Tavā gadījumā, par administratori, jau nestrādāsi daudzus gadus, ja sapratīsi, ka izaugsme nespīd. Kamēr esi studente, vari apvienot ar studijām, ir ļoti labi, ka var tā vēl strādāt. Tas noteikti nāk Tev par labu, jo jau skaitās kā darba pieredze.
29.12.2014 08:58 |
 
Reitings 139
Reģ: 04.05.2011
uzņēmums, kurā pašreiz strādāju ir nosacīti saistīts ar mani sfēru un pēc universitātes pabeigšanas šeit strādāt vairs nevēlēšos! Bet ļoti vēlētos tikt kādā no tiem, no kuriem pie manis pašreiz nāk manas jomas speciālisti!
29.12.2014 08:58 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Ja tagadējā darbā esi atsaucīga, laipna un zinoša, tad noteikti tas, ka Tevi zin, ir priekšrocība attiecībā pret citiem pretendentiem konkursā.
29.12.2014 09:09 |
 
Reitings 139
Reģ: 04.05.2011
Nu, ziniet, jā- esmu atsaucīga, laipna. Bet katram gadās sliktās dienas, ir bijušas reizes, kad esmu nedaudz aizgulējusies un tad pa galvu, pa kaklu nesos uz darbu, lai nenokavētu- un visu dienu esmu "nesejā" :D
vai arī ir jau vismaz desmitā darbadiena pēc kārtas, neesmu spējīga nepārtraukti būt maija saulīte. Vai arī pirmseksāmenu naktis ir pavadītas mācoties un tad pa dienu vēl darbs (darbā visu dienu esmu uz kājām, neapsēžos): ir kā ir citreiz. Izteikti nelaipna neesmu arī tajos gadījumos. Un darbs ar cilvēkiem nav viegls: nāk daudzi ar agresiju, pretenzijām, aizrādījumiem- arī tad, kad viņiem nav taisnība vai arî ir, bet pie tā neesmu vainīga es, bet uzņēmuma vadība (bet skaļu kritiku un pārmetumus jau saņemam mēs)!
Ceru, ka nav gadîjusies kāda tāda reize, kas radītu par mani nepareizu priekšstatu!:)
29.12.2014 09:22 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Tava pašreizējā darba pieredze noteikti nav mīnuss, lai meklētu jaunu darbu savā studiju jomā, tomēr arī milzu pluss tas nav. Teikšu tā - neliels pluss ir tas, ka Tev vispār ir bijusi darba pieredze (esi disciplinēta, organizēta, zini, kas ir strādāt pilnu dinu, jo dažiem pēc skolas sākumā tas ir šoks, ka katru dienu kaut vai tās 8h jābūt darbā), tomēr šī nav konkrēta pieredze "Tavā jomā" (kā saprotu), tāpēc nekādas praktiskas derīgas priekšzināšanas Tev nav. Ja atnāks kāds, kas ir bijis praktikants konkrētajā jomā, un Tu, kas ir bijusi biroja administratore, iespējams, ka pat praktikants kotēsies augstāk. Tas, ka Tu pazīsti to citu uzņēmumu vadību - teikšu tā, es patiešām nezinu, kādas jums ir attiecības, cik bieži tiekaties, bet es arī ikdienā eju uz daudziem uzņēmumiem, biroja administratores man palīdz un taisa kafiju. Visur jaukas meitenes, bet uz ielas es pat viņas neatpazītu. Nekas personisks, bet ikdienā tiekos ar ļoti daudziem cilvēkiem un fiziski nav iespējams visus atcerēties, tāpēc koncentrējos, ka atceros vadošos darbiniekus, jo tur gan var sanākt šmuce, ja aizmirstu, kā šie izskatās un kur strādā.

Tomēr nenokar degunu. Ļoti daudzi studiju laikā nestrādā vispār, tāpēc pēc pusgada visi būsiet līdzīgā starta pozīcijā, meklējot darbu. :)
29.12.2014 09:40 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Mums vienās apmācībās nesen teica tā - "mēs apvainotos, ja zinātu, cik maz citi cilvēki par mums patiesībā domā". Tas tieši attiecināms uz Tava uzņēmuma konkurentu personālu. Viņi par Tevi nedomā, tici man :) Viņi nedomā, ka Tu kādā dienā biji ar nepareizo kāju no gultas izkāpusi un nebiji super laipna (ja vien neizdarīji kaut ko tiešām šausmīgu, bet tad tādu WOW), viņi nedomā, ka Tu biji cv atsūtījusi (pat, ja zina to) utt. Viņiem tiešām ir vienalga.
29.12.2014 09:44 |
 
Reitings 139
Reģ: 04.05.2011
Cerise es ļoti, ļoti labi zinu, ka vismaz 2 no viņiem zin, kas esmu,
ko studēju, bet nu aprobežojamies ar "labdien" un atbildu uz jautājumiem, ja ir kas atgadījies saistībā ar to, ko pašreiz strādāju. Nu tā pavisam distancēti.
īstenībā tu mani iekšēji kaut kādā ziņā nomierināji- zinu jau, ka tas tā ir, bet vajag jau, lai arī kāds no malas pasaka.
Jā, priekšroka jau vienmēr būs kādam, kurš praksē bijis konkrētajā sfērā,
taču kā jau teicu: tas nav tik vienkārši manā jomā. Pati jau sen kko oficiāli savā sfērā darītos, ja būtu iespēja :-)
29.12.2014 09:53 |
 
10 gadi
Reitings 3158
Reģ: 29.01.2009
lai gan pieļauju domu, ka x nemaz nezin, ka sūtīju CV


Ja tie nav super mazi uzņēmumi, vai pie tevis neiet tieši tie cilvēki, kas izlemj par darbiniekiem, tad visticamāk, nemaz nezina, ka esi sūtījusi CV.

Nu un par to apkalpošanu- būs iemesls vairāk arī "ne-dienās" padomāt pie tā, kā atbildi cilvēkiem utt.
29.12.2014 09:57 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Nu bieži vien tā prakse konkrētajā sfērā aprobežojās ar dokumentu kopēšanu, padošanu un citiem melnajiem darbiem, ko esošais darbinieks uzdod, neviens praktizējošam studentam neliks darīt atbildīgus pienākumus.
Tomēr Cerisei, manuprāt ir taisnība. Jebkurā gadījumā darba atrašana, tā ir zināmā mērā veiksme, būt pareizā laikā, pareizā vietā un satikt pareizos cilvēkus.
29.12.2014 10:00 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Mūsu darbā piemēram praktikantiem prakse bija kā tāda izklaide, ekskursija, smejies vai raudu, bet to ko viņi darīja, tā nudien nebija prakse, iepazīstināja ar darbu ko cilvēki dara, izklaidējoši es teiktu...
29.12.2014 10:01 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Tas, kāda ir reakcija konflikta situācijās, uz klientu neapmierinātību, manuprāt, ļoti daudz var mainīt priekšstatos par cilvēku- uz pozitīvo vai negatīvo pusi.
Es diezgan daudz ikdienā satiekos ar kašķīgiem un neapmierinātiem cilvēkiem, esmu iemanījusies nepalikt nelaipna un atrast pareizo pieeju katram.
29.12.2014 10:02 |
 
Reitings 139
Reģ: 04.05.2011
Nu prakse manā sfērā tiešām ir saistīta ar konkrēto lietu darīšanu, tieši tàpēc
ir grūti atrast: manā sfērā nevienam praksē neliek kopēt papīrus vai pienest kafiju.
Nu kā pateikt, praksē mēs ejam visi, pusgadu to vien obligāti daram kā praktizējam. Bet àrpus tā visa oficiālu prakses vietu dabūt šķiet praktiski neiespējami!
Bet tomēr: man ir labas attiecības ar darbavietas vadītāju un pāris reizes esam runājušas par to, kā viņa un viņas paziņas līdzīgos amatos no citiem uzņēmumiem izvēlas darbiniekus: pēc CV saņemšanas visus kandinātus apskata fb- galerijas, visu pārējo un kopīgos draugus: un reizēm zvana kopīgajiem draugiem un izzondē situàciju.
29.12.2014 10:13 |
 
Reitings 139
Reģ: 04.05.2011
varbūt vēl kāds jauns viedoklis vai pieredze? :-)
29.12.2014 11:45 |
 
Reitings 340
Reģ: 22.05.2011
Man liekas, ka, ja esi labi sevi darbā parādījusi, ar šiem cilvēkiem satiekoties, tas ir pluss, ka tu strādā. Jebkāds darbs, ja tiek veiksmīgi savienots ar mācībām, norāda uz cilvēka sakarīgumu, bet ja kaut cik pietuvināts jomai, tad pavisam labi. Protams, nevar salīdzināt ar pieredzi konkrētajā amatā, bet, ja salīdzina ar studentiem bez pieredzes, noteikti esi priekšā.

Un par to nekādā ziņā nav jākaunas, ka sūtīji CV, bet bija kāds cits spēcīgāks kandidāts :) Tas taču nav nekas slikts, sevišķi, ja kandidēji uz kādu no sākuma amatiem, sev apmēram atbilstošu. Droši vari pat pieteikties uz to uzņēmumu atkal pēc laiciņa, piemēram, kad pabeigsi Uni. Man liekas, visi taču saprot, ka ir normāli tiekties uz augšu un tuvoties savai jomai. Šaubos, ka to firmu pārstāvji domā ko sliktu par nepieņemtajiem kandidātiem.
30.12.2014 00:19 |
 
10 gadi
Reitings 3158
Reģ: 29.01.2009
Mūsu darbā piemēram praktikantiem prakse bija kā tāda izklaide, ekskursija, smejies vai raudu, bet to ko viņi darīja, tā nudien nebija prakse, iepazīstināja ar darbu ko cilvēki dara, izklaidējoši es teiktu...

Nu tavā darbā varbūt tā ir izklaide. Mums praktikanti nāk un viņus iesaista darbos kā pilntiesīgus komandas locekļus. Bet te atkal nākošā problēma, liela daļa studentu praksi diemžēl uztver kā pilnīgu izklaidi un kaut kādu atbildību (un es te nerunāju par neizdevušos projektu vai tml, salīdzinoši vienkāršām lietām, kuras ir vienkārši labi jāizdara) var sagaidīt tikai no dažiem!
30.12.2014 00:32 |
 
Reitings 434
Reģ: 19.06.2014
pēc CV saņemšanas visus kandinātus apskata fb- galerijas, visu pārējo un kopīgos draugus: un reizēm zvana kopīgajiem draugiem un izzondē situàciju.


šī ir izplatīta prakse - pati arī esmu tā darījusi, nu ne gluži zindējusi, bet fb skatījusies gan esmu.
šis gan būs mazliet off-topic bet manā jomā ir svarīgi, lai cilvēks būtu reģistrējies fb vai twitter, tas rada par cilvēku labu iespaidu, proti, ka viņš ir sociāli aktīvs, es nevaru izskaidrot rakstiski to, bet man arī citu jomu pārstāvji, meklējot sev menedžerus, ir atteikuši tīri tādēļ, ka nav fb un nevar izčekot to cilvēku, kaut kā tā neskaidri uzrakstīju
30.12.2014 00:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!