Mazdāriņa beztēma

 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
Par ko mēs šeit varam diskutēt? par visu.. sākot no iesācējiem un miljons fanīgiem jautājumiem (kas ir normāli) un cerot ka ir arī ļoti profesionāļi mūsu starpā, kas var iedot kādu veiksmīgu tipu?
Tātad, lai sākas viss par un ap...


Vai Tu audzē savus produktus? Kādus? Vai Tev ir mazdārziņš, balkona dārziņš, vai pat vēl kāds savādāks dārziņš? Varbūt padalamies ar bildēm?

Nevienam jau nav noslēpums, ka visvieglāk ir audzējams sīpols. Pirmais vieglākais zaļuma augs. Paņem sīpolu, krūzīti vai tasīti vai mazu bļodiņu, ielej nedaudz ūdeni un liec veselu sīpolu iekšā ar dibenu ūdenī. Pēc divām nedēļām būs pirmie laksti jau ēdami.

02.12.2014 12:42 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
aij, mazdārziņi man sāpīga tēma. Pašai vienu gadu bija, viss bija ļoti forši, viss smuki auga, ļoti priecājos, līdz radiniecei blakus esošajā dārziņā uzbruka un nopietni savainoja. Protams, vairs rādījusies tur neesmu. Žēl, ka visādi salašņas izmanto mazdārziņus savām preteklībām. :(

Bet es tagad priecājos par to, kas notiek mammas lauku dārzā, ik pa laikam tur aizbraucu, vismaz kaut kas...jo tas viss man ļoti patīk, kā arī par to, ko šad tad uz palodzes izaudzēju. :) Šobrīd gan tur nav nekas, man ziemā patīk, ka palodze/logs ir pēc iespējas ziemīgāki. Visu, ko iepriekš sastādīju, vienkārši sasaldēju, tā kā varu izmantot tādā veidā.

Dell, bez Taviem nosauktajiem - man vēl ļoti labi izauga šogad salvija. :) Par to mēslošanu - bez visām ķīmijām var mierīgi iztikt, galīgi nevarētu sūdzēties par mūsu šī gada ražu, bet dabīgie gan tika izmantoti šur tur..kāpēc tos negribi izmantot?

Vispār tgd sāku domāt, ka varbūt tomēr kāds sīpolloks jāpaaudzē..var jau nelikt virtuvē uz palodzes. :D
02.12.2014 14:18 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
Man aug tikai baziliks un piparmētra, pavasarī arī sīpolloki, protams. :D Ļoti patīk :)
02.12.2014 14:20 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Šī ir forša vieta, esmu tur pirkusi davanām garšaugu podiņus. Daudz ir dadz lētu un labu sēklu, podu utt.

http://www.seklas.lv/lv/shop/s_gr/31/Seklas_un_stadi



Šāds podiņš maksāja piemēram tikai starp 2 un 3 LVL. Iekšā ir gan sēklas, gan substrāts. Bija daudz dažādi veidi. Tagad skatos, ka internetā ir ielikts tikai baziliks...
02.12.2014 14:24 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Atradu - ir tomēr daudz tie mazie podiņi. Varbūt kādai noder Z-svētku dāvanai ;)

http://www.seklas.lv/lv/shop/s_gr/23/Podi_ar_seklam
02.12.2014 14:26 |
 
Reitings 122
Reģ: 27.01.2014
oo paldies, Lancaster, tagad beidzot zinu, ko dāvināšu šogad brālim :D
02.12.2014 14:48 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
Ir vēl tādi augi, kuriem saknes atstājot podā, tie turpina augt pa jaunam, piemēram, tie paši sīpolu locņi, citronzāle, fenhelis, selerija, atsevišķi salāti, ingvera laksts un pat ananāss... tikai atsevišķiem augiem, piemēram, ananāsam var neizaugt auglis otreiz, ja tas ir bijis saldēts... esat mēģinājušas?
02.12.2014 15:23 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Gribēju jau dikti uz palodzes izveidot mazdārziņu ar garšaugiem, bet... viena labā, brīvā palodze ir manām orhidejām un otra paliek kaķim :D jā, nevaru savu kaķēnu apdalīt, dikti jau patīk viņai uz loga sēdēt un sagaidīt, pavadīt mūs mājās sēžot uz palodzes. Līdz ar to, ja es arī tur kaut ko veidotu, tad baidos, ka agri vai vēlu, tas atrastos uz zemes, jo nesadalītu vietu ar kaķi.

Es gaidu, kad pienāks tā diena, kad tikšu pie parasta dārziņa :) tikmēr priecēju acis un jūsmoju par citām saimniecēm, kam virtuvē ir palodze-mazdārziņš :)
02.12.2014 15:32 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
aloe, mana kolēģe dīgstu audzēšanai bija ierīkojusi plauktu loga augšpusē, tur kaķim nav pa ceļam. Bet tā iespēja ko tādu ierīkot laikam atkarīga no loga rūšu izvietojuma.
02.12.2014 15:38 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
visādus knišļus un vaboles oma dzina projām, apsmidzinot augus (arī lapas) ar ziepju ūdeni

Es arii esmu "mazais daarznieks"-loti iepaticies tas,ka var panemt daarzaa vienmeer garsvielas.
Tagad speeciigi liist-lietus sezoona,neko daudz neeju tagad rusinaaties,bet galvaa jau plaans,ko gribeetu dariit naakosajaa gadaa!
02.12.2014 15:55 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Vienmeer atceros savas mammas "mazdaarzinu" :D,un tad nebija nemaz tik liela taa miilestiiba iet daarzaa,jo viss bija loti daudz,likaas, tie darbi nekad nebeigsies!
Tagad man ir taa ,ka daudzi daarzeni ir iestaadiiti taa,ka nemaz daudz neizskataas peec daarzeniem,loti labi ieiet komoziicijaa kopaa ar pukeem ,kruumiem.Izraadaas ,ka loti daudzaam garvielaam patiik draudzeeties ar pukeem un kruumiem-pilniigi atdziivojaas!
02.12.2014 16:02 |
 
Reitings 1267
Reģ: 20.09.2010
Man uz lodžijas (nav siltināta) turpina augt tomāti.

Pavasarī parasti visa palodze ir ar dažādiem garšaugiem.
02.12.2014 16:34 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
Emmanuelle,

es tieši gribēju teikt arī mazdārziņiem ir baigā mode... tur nemaz visu tā nestāda rindās... es noteikti uz terases nemaz tā visu nekrausu čupās... paslaik ir divas idejas, jeb plāni uz kuriem metu aci un domāju citus dārzeņus, bet harmoniski... jo man vēl ir ļoti daudz puķes...


Un tad ir mazās idejas, kā pasargāt atsevišķus augus no spēcīgiem negaisa via lietus uzbrukumiem, kas r tā teikt siltumnīcu augi.

02.12.2014 16:37 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Gribu noteikti taadus gurkus,kas vijaas uz augsu-smuki izskataas dizainaa!
02.12.2014 18:07 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Emmanuelle Atliek gurķim piedāvāt vīties un vīsies ar uz augšu. (Vismaz ar maziem gurķiem tā ir, man gan arī ar visiem lielajiem ''kāpa'')
02.12.2014 18:13 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es gribu kaut ko arii taadu ar pupinam-tikai gar seetu-taa lai smuki vijaas-nosedz seetu ,un arii pie taa visa man ir pupinas!:)
02.12.2014 18:49 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Ja man kādreiz kāds būtu teicis, ka es aktīvi un ar tādu interesi nodošos dārzkopībai, nekad neticētu un sacītu, ka runātājs alojas. Taču, kopš mums ir arī māja ārpus Rīgas, kaut paši ikdienā dzīvojam Rīgā, teju katru dienu, sākot no agra pavasara līdz vēlam rudenim un pirmajām salnām braucam uz turieni. Vasarās vispār Rīgā tikpat kā neuzturos - tagad, kad ir mazais jo īpaši.

Manā mazdārziņā ir gandrīz viss, izņemot kartupeļu vagas. Audzēju burkānus,sīpolus, kāpostus, gurķus, kabačus, ziedkāpostus, pupiņas, cūku pupas un cukurzirņus. Ķiploki man man ļoti švaki iznāca, nezinu pat, kas skādēja:( Dārzā ir sava vieta arī dillēm, selerijai, pētersīlim, mangoldam un rukolai.

Man ir divas siltumnīcas, kas vasarā milzumdaudz laika prasa. Viena ir tomātiem, otra - gurķiem un paprikai, tajā arī pavasarī izaudzēju pirmos salātus un redīsus.

Vēl ir arī visai paliels augļu dārzs, visvairāk man ir dažādu gan vēlo, gan agro šķirņu ābeļu, ir daži ķirši, plūmes un divas bumbieres. Augļu dārzu gan veidoju sadarbībā ar cilvēku, kas šīs lietas saprot. Un tagad arī es mazpamazītēm esmu iesvaidījusies augļkopības zinībās:) Gar dārza ārējo malu sastādīju 15 upeņu krūmus un dažas jāņogas un pāris ērkšķogu krūmu. Šopavasar iedēstīju arī smiltsērkšķus.

Dārza paēnā, kur parasti starp kokiem iekaru šūpuļtīklu, esmu izveidojusi vietiņu piparmētrām un citronmelisai.

No puķēm- dārzā parasti vienu stūri parasti atstāju dālijām, gladiolām, rudbekijām, lauvmutītēm. Mazmazītiņā kaktiņā ir arī klinģerītes un kumelītes:)

Uz mauriņa fona man aug augstcelma jeb augststumbra rozes:)

Ā, un vēl man ir arī cidonijas:D
02.12.2014 20:41 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
luizeluize-vienreizeji!Tas ir tiesi tas ,kas ir manas mammas daarzaa.Atceros veel no veciem laikoim,kad vedu labumus uz maaju!Atceros arii kaa straadaaju-jaasaka ,bija daudz darba,bet nu eedaam arii tad loti labi-viss no daarza!
02.12.2014 21:02 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Emmanuelle, jā, ņemot vērā, kāda Rīgas baltrocīte biju un dziļi sirdī joprojām esmu:D Lai gan lielais slinķis manī joprojām sēž, tikai nelaižu viņu laukā:)
02.12.2014 21:07 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
izauga melone- bet siltumnīcā un kā temperatūru pie 4 grādiem uzsita. Arbūzs nosala.
Ir siltumnīca. Mini dārziņš, augļu koki, zemeņu dobes, uz vasaru iznesu āra puķes ārā dzīvot.

Pašlaik uz palodzēm puķes aug, piparmētra.

Pašlaik vienīgai, ko dārzā daru- ienesu siltumnīcā no truša būrīša kakučus, pavasarī ierakšu mēslojumam.
Ikdienā visi salātu, kāpostu, burkānu, gurķu, maizes atlikumi iet trusim. No kopējā katla, gaļas atgriezumi, kauliņi iet sunim.
02.12.2014 21:11 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
augļu kokiem, rozēm pret kaitēkļiem palīdz nosmidzināt ar coca-cola
02.12.2014 21:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits