Mazdāriņa beztēma

 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
Par ko mēs šeit varam diskutēt? par visu.. sākot no iesācējiem un miljons fanīgiem jautājumiem (kas ir normāli) un cerot ka ir arī ļoti profesionāļi mūsu starpā, kas var iedot kādu veiksmīgu tipu?
Tātad, lai sākas viss par un ap...


Vai Tu audzē savus produktus? Kādus? Vai Tev ir mazdārziņš, balkona dārziņš, vai pat vēl kāds savādāks dārziņš? Varbūt padalamies ar bildēm?

Nevienam jau nav noslēpums, ka visvieglāk ir audzējams sīpols. Pirmais vieglākais zaļuma augs. Paņem sīpolu, krūzīti vai tasīti vai mazu bļodiņu, ielej nedaudz ūdeni un liec veselu sīpolu iekšā ar dibenu ūdenī. Pēc divām nedēļām būs pirmie laksti jau ēdami.

02.12.2014 12:42 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Kā Tavi cherry laurel? Tev Etna vai kas cits? :-)
Man arī tie būs dzīvžogā. Vispirms gan jānolīmeņo, tad sēta/žogs un tikai tad krūmi.
Cīnos ar spraudeņiem (t) :-D
15.03.2017 18:03 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Es jau kkur agràk minèju par laurel? Man ir vienà malà , bet tas no vecajiem saimniekiem palicis, stàdīsim visai teritorijai gar celja malu, bet arī vispirms viss jàsakopj un jàuztaisa jauns žogs vecà vietà. Ljoti patīk kà izskatàs, būs šitie
15.03.2017 18:18 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Tu vinjus pati no spraudenjiem pavairo? Es noskatīju mazus krūminjus podinjos, ja pavisam nelieli un daudz pèrc var diezgan lèti atrast
15.03.2017 18:20 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Jā, sarunā par tūju dzīvžogiem :-)
15.03.2017 18:26 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Ņamsi, es teiktu, ka šeit kazenes ir kkas līdzīgs latvāņiem bet ražīgas jau ļoti, tikai pat lasot ogas sanāk sadurties ļoti, nerunājot, ja ir jāgriež dzinumi, vai jānīdē ārā. Tāpēc savā zemes gabalā iekšā nelaidīšu! Jo visas pamales ar viņām pilnas

Man tik un tā izklausās baigi labi, tā gribētos, lai mums te arī tā aug. :-D Bet gan jau, ja būtu tik dauz, tad jau pabaudītu, apniktu..un sāktu domāt, kā Tu.:-D Palasīju, ka LV viņām nepatīk, ziemā baigi izsalst (jau pie -12), pārlieku liels mitrums arī nepatīk...tā kā man pieejamā dārza teritorija atrodas vienā no aukstākajām LV vietām, kā arī tajā parasti ir diezgan mitrs, man galīgi, galīgi nespīd savas kazenes, pffff. :-/
Es šogad sasēju tikai tomātus, tik dīvaini..patukšs tāds liekas, jāpameklē, vai nav vēl kādas sēklas kaut kur aizķērušās. :-D
16.03.2017 11:44 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Mis Take, man ir liels gabals, visletakais, ko esmu stadinam atradusi, ir 3,99. Parekinot, dzivzogs man izmaksas -/+ 3000 :-) tad esmu parunajusi ar audzetajiem un youtube pashiverejusi, meginu pati, nopirkti ir kadi 10 stadi, parejos ceru vegetativa cela pavairot (noliekteni, spraudeni). Galvenais ir drats zogs, augi pec tam. Bet nu drusku tujas man ari ir :-)
Njamsi, man pazinam ir sastaditas kazenes mazberniem LV. Razo jau gadus 10, izsalusas nav. Un katru ziemu ir -20. Vins par tam neliekas ne zinis, proti, neieziemo. :-DTa nu kaimina kazenes ganas gan savi, gan svesi berni :-D. Intereses pec bus japaskatas, kas tur daras!
16.03.2017 12:13 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Es šogad plānoju savu lielo dārzniecības gadu. :-P
Pagājušajā vasarā biju baigi slinka grūtniece un varētu teikt, ka aizlaidu dārzu. Bet ar visu to tāpat bija gan zemenes, gan bietes, gan sīpoli, gan burkāni, gan kartupeļi un viss cits.
Šogad esmu enerģijas pilna, dārzs būs nopietnākā platībā.
Paliels zemeņu lauks, ierastais sakņu dārzs, augļu koki un krūmi, puķes, divas siltumnīcas. Štrunts ar to visu, bet maijā gribu pamēģināt iestādīt spargeļus. Tas būs šī gada lielais eksperiments, kas ražu gan nenesīs uzreiz. Redzu, ka LV ir pāris spargeļu audzētavas, gribētos aizbraukt pakonsultēties.
Kas attiecas uz siltumnīcām -
Man divus gadus bija kādreizējā K-rautā pirkta

Nevarētu teikt, ka iesaku. Ja gribas ātri uzstādīt, ok. Bet ilgdzīvotāja viņa noteikti nav.
Pirmajā gadā nokalpoja visu vasaru, rudenī, kad uznāca pirmie sali, vējš saplēsa. Sākumā vainojām paši sevi, jo domājām, ka vajadzēja uz ziemu novākt to plēvi. Varbūt aukstumā viņa trauslāka.
Nākošajā gadā nopirkām jaunu, saplīsa pa vīlēm jau vasarā pie lielāka vēja. Rāvējslēdži ieejas durvīm arī nekalpo kā nākas.
Labāk noteikti uztaisīt normālu siltumnīcu pašam.
16.03.2017 13:04 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Es ļoti gribu uz balkona audzēt puķes. Bet es reāli tik ļoti neko nesaprotu no tā, ka man pamatā daudz kas šeit rakstītais ir svešvārdi.

Katru gadu lasu šo diskusiju, bet jūtos identiski. :D
man pazinam ir sastaditas kazenes mazberniem LV. Razo jau gadus 10, izsalusas nav. Un katru ziemu ir -20. Vins par tam neliekas ne zinis, proti, neieziemo.

Maniem vecvecākiem tāda pati pieredze. Vienīgi lasīt tās kazenes gan nav patīkami, ļoti ērkšķainas.
16.03.2017 13:17 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Pirmajā gadā nokalpoja visu vasaru, rudenī, kad uznāca pirmie sali, vējš saplēsa. Sākumā vainojām paši sevi, jo domājām, ka vajadzēja uz ziemu novākt to plēvi. Varbūt aukstumā viņa trauslāka.

Cik esmu dzirdeejusi, tagad materials siltumnicam ir kkas starp stiklu un plastmasu. Kalpo ilgi, ka ari siltumizolacijas limenis augstaks. Bet, es par siltumnicam neko daudz nezinu, jo nav aktuali :-)
Un man likas, ka Salomei noteikti ir darzs:-) Tev piestavetu!!!
16.03.2017 14:51 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Nu, dārznieces, kādi panākumi? :-)
Briesmīgs pavasaris, auksts, salnas katru rītu, bet nu jau nedēļu ir par karstu :-D
Nenormāls prieks redzēt, kā viss šķeļas, plaukst un kuplo. (l)
Šodien plānoju izstādīt ārā tomātus, varbūt kādu papriku, jo naktis paliek arvien siltākas. Varbūt jasasedz zemenes ar agroplevi, jo ogas sārtojas, bail, ka putni noknābās.
Mans "spraudeņu" izaicinājums rit samērā veiksmīgi, ceru, ka būšu tikusi pie jauniem krūmiem :-) bet uz rudens pusi jādarbojas atkal.
25.05.2017 08:58 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Vienīgais, kas dārzā ir izaudzis - redīsi, pētersīļi, lociņi. Siltumnīca nav, jo dārgi izmaksā, visu audzējam uz lauka, arī tomātus, papriku, gurķus. Šogad izsalušas gandrīz visas plūmes, kazenes arī daļa izsalušas, tas laikam no biežajiem atkušņiem, jo stiprs sals jau nebija šogad.
25.05.2017 11:41 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Aij, man nu jau ir skumji šo tēmu lasīt, jo mani vienīgie šī gada zaļie draudziņi nosala pirms kāda laika. :'-( Bija tik smuki, lieli, braši saauguši..bet, kā jau iepriekš minēju - tas ir vienā no aukstājām LV vietām, līdz ar to baigais pārsteigums jau tas arī nav, visiem viss tur izsala šogad,
jo naktis bija ļoti aukstas un aukstums ilgi negāja prom. :-(
25.05.2017 12:01 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
ņam ņam, sasedzi un izsala?
25.05.2017 12:21 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Madonna, es lētākais redzēju pa 1.99€ mini krūminju, tad jau laikam arī mēgināšu ar spraudenjiem, jo to žogu man steidzami nevajag!
Bet tā mazdārzinjā un siltumnīcā viss plaukst un zelj! Tomāti zied, gurki gan vēl mazinji,
Laukā aug viskautkas :D cūku pupas, sviesta pupinjas, bietes, sīpoli, salāti, kiploki, pētersīlji, zirnji. Redīsus esam jau pārēdušies, domāju vai ir vērts sēt uz otro ražu.
Mini ābelīte vienos ziedos, rododendri arī.
25.05.2017 12:43 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Duujaa, es nē, jo es tur uz vietas nedzīvoju, bet, jā, bija sasegti un viss nepieciešamais izdarīts, bija kaut kāda trakā nakts, kad nekas neizsala tikai tiem, kam bija 10kārtās sasegti. (t) aij, man tik žēl bija, jo parasti nočammājos, tad man tādi maziņi un nekādi viņi, bet šogad tieši tik laicīgi iesēju, tik smukiņi saauga, ehh,...nu, labi, gan jau nākošgad..:-D
25.05.2017 13:05 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Mis Take, tad kādu siltumnīcu iegādājies?
Man kolēģis arī izstādīja tomātus, papriku un baklažānus maija sākumā ārā, nosala...:-| reti riebīgs pavasaris.
Man škrobe, ka kaimiņu runcis nāk mizt manās zemenēs (t) saprast jau to dzīvnieku var, visu laiku viņa teritorija un medību lauki bijuši:-D
25.05.2017 14:04 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Galu galà siltumnīcu sataisījàm paši, izmaksas sanàca kaut kur ap 100€ laikam, jàpaprasa vīram. Bet nu dalju materiàlu praktiski bezmaksas dabūjàm.
Man arī kaiminju kakji uz manàm dobèm nàca, tad nu liku tàdus plastmasas lokus un pa virsu sietu, vismaz kakji un putni nelien.
25.05.2017 14:29 |
 
Reitings 284
Reģ: 18.04.2017
Lai labi aug visiem sastādītais siltumnīcās un dārziņos!!!:-)
Es patīkami nobrīnījos, kur visi tik strādīgi un par temtatu arī.
Atvainojos, ka ne pa tēmu, bet manā mazpilsētā neviens neko nedara dārzos, ne siltumnīcās. Arī siltumnīcas nekur nav.
Mans secinājums ir tāds, ka neviens neko nedara tāpēc, ka pašvaldība dod milzu trūkumcietēju pabalstus un visus rēķinus apmaksā, tāpēc nekas nav jādara.
25.05.2017 15:17 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Siltumnīca ir laba lieta, bet tur vajag ūdens apgādi. Tāpēc šogad man būs "atklātā lauka sezona" :-) Jums bija kkads plāns, pēc kura celat, Mis Take?
Man jādomā ar kko apkarot augļu koku kaitēkļi, mazām ābelītem apskadetas lapas un ziedi.
25.05.2017 15:29 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Man šogad divas siltumnīcas, bet tikai vienā pagaidām esmu sastādījusi tomātus. Vēl nesaprotu, ko stādīt otrā. Ka beigās neiznāk, ka paliek tukša. :-D
Dārzā jau zied agrās zemenes, bet par tām baigi nejūsmoju, jo mazas un ātri izražo. Gaidīšu pārējās 3 šķirnes.
Pagaidām ir sadīgušas skābenes, sīpoli, redīsi, salāti un spināti. Lēnām lien laukā arī burkāni un bietes. Nezāles arī. Šogad esmu apņēmusies ravēt tiklīdz nedaudz redzamas nezāles, nevis sagaidīt kritisko momentu. Viegli nebūs, jo dārziņš nav galīgi miniatūrs un dārza darbi jāsavieno ar zīdaini.
Par augļu kokiem - to tagad būs daudz. Iestādījām dažus saldos ķiršus, lazdu, bumbieri un 23 ābeles. Top reāls augļu dārzs. Pagājušajā gadā bija ogu krūmu stādīšanas gads. Šogad āboli. (l)
25.05.2017 16:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits