Mazdāriņa beztēma

 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
Par ko mēs šeit varam diskutēt? par visu.. sākot no iesācējiem un miljons fanīgiem jautājumiem (kas ir normāli) un cerot ka ir arī ļoti profesionāļi mūsu starpā, kas var iedot kādu veiksmīgu tipu?
Tātad, lai sākas viss par un ap...


Vai Tu audzē savus produktus? Kādus? Vai Tev ir mazdārziņš, balkona dārziņš, vai pat vēl kāds savādāks dārziņš? Varbūt padalamies ar bildēm?

Nevienam jau nav noslēpums, ka visvieglāk ir audzējams sīpols. Pirmais vieglākais zaļuma augs. Paņem sīpolu, krūzīti vai tasīti vai mazu bļodiņu, ielej nedaudz ūdeni un liec veselu sīpolu iekšā ar dibenu ūdenī. Pēc divām nedēļām būs pirmie laksti jau ēdami.

02.12.2014 12:42 |
 
Reitings 260
Reģ: 14.04.2016
freya ok, paldies, laikam beidzot būs tur jāpiereģistrējās :-D
14.05.2016 11:46 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Meitenes, kā jūsu mazdārziņiem klājas pašā vasaras plaukumā?
Esam no sava dārziņa nobaudījuši jau pirmos gurķīšus, kabačus, garšaugus, kā arī zemenes, kuras man aug karināmajos podos :-)
11.07.2016 10:25 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Šī gada dārziņu sezona nu jau ātri tuvojas.
Izskatās, ka šogad man būs siltumnīca. Esmu sajūsmā. Arī laukā dobītēs visu ko sēšu. :)
Kādi jums šogad plāni dārzā?
14.03.2017 07:01 |
 
Reitings 211
Reģ: 07.03.2017
LaLaLa Iesēju nupat sestdien puķuzirņus, zirņus, tomātus, ķiršu tomātus, rukolu, salātus. Vēl kaut kas bija. Aprīlī vēl sēšu ķirbīti. Redzēs kas sanāks, siltumnīcu pirkšu vēlāk. Šodien skatījos - salāti jau bija izlīduši virs zemes.
14.03.2017 07:39 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Man šogad būs drusku lielāks dārziņš kā pag.gadā un arī jātaisa augstākā vietā, jo pag.gad viss noslīka pēc ilgāk lietusgāzēm. Dārzeņu stādus pamatā pirkšu, kaut ko minimāli varbūt pati iesēšu.
Šobrīd esmu iesējusi dažādas nokarenās puķes, dobes man nebūs, bet būs kastes. Un arī lociņi jau zaļo un drīz varēsim sākt baudīt (l)
14.03.2017 19:22 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Mana mīļākā cosmo pļāpa :-)
Mums plānā dārza platību nošķūrēt, nolīmeņot un savest melnzemi.
Apskatījos savus augļu kociņus/krūmus, viena avene laikam pagalam, lapiņas neplaukst. Jāpagaida, varbut izdzīs atvases.
Vēl ņemos ar apstādījumu spraudeņiem/noliekteņiem. Kā arī taisuir komposta kaudzi no 'mājas bio atkritumiem'- visas mizas, lapas, olu čaumalas, sēnes, kafijas biezumi- beru kastē.
Sasēju tomātus un papriku olu kastītēs, meitiņa jau vienu kastīti paspēja papluinīt :-D
Laistu un gaidu savu nopietno dārzu, lai varētu izstādīt zemenes- pērn no sēkliņam izaudzēju nokarenās zemenes un mēnešzemenītes.
Puķes man galīgi nav sirdij tuvas, nopirku pāris maisījumus ar magonēm un rudzupuķēm. Gan jau ar laiku :-)
15.03.2017 09:01 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Šorīt nopriecājos redzot, ka pirms nedēļas sētās puķes jau sadīgušas (Ceru, ka tās nav nezāles, bet veikala augsne, līdz ar to nevajadzētu būt) (l)
No augļu kokiem un krūmiem mums pašlaik ir tikai ābeles, viens ķirsis un krūmmellenes. Šogad plānoju iestādīt arī avenes un kazenes. Un noteikti kādu saldo ķirsi un plūmi.
Es arī gribētu iesēt magones un rudzupuķes - Madonna, kur Tu pirki sēklas? Magoņu esmu redzējusi, bet rudzupuķu gan ne. Vienīgi es viņas gribētu iesēt blakus esošā pļavā, nevis dobēs - bet nez vai tur kas var sanākt.. :D
15.03.2017 09:13 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
freya, nejoko ar kazenēm(t) tā ir sērga:-O viņas vairojas kā vārpatas:-O un atšķirībā no avenēm ir ar asmeņiem :-D bet es runāju par savvaļas, jo no tām mēs netiekam vaļā, šķūrēsim virskārtu nost. Selekcionātās varbūt ir bez ērkšķiem. Veikalā pamanīju, ka pārējie augļu krūmiņi izpirkti, palikušas tikai kazenes :-D:-D
Es nemācēšu Tev par sēklām LV pateikt, bet varu Tev paciņu paķert :-)
15.03.2017 09:26 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Latvijā var nopirkt rudzupuķu sēklas:) Ir pat speciāli audzētāji, kas nodarbojas ar rudzupuķu lauku audzēšanu, ko pēc tam izmanto, lai tirgotu dekoratīvo zāļu maisījumos. Viens no Latvijā zināmākajiem rudzupuķu audzētājiem ir Staņislavs Gžibovskis. Pie viņa var iegādāties arī magoņu un kumelīšu sēklu maisījumus u.c.:)
15.03.2017 09:52 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Madonna, nooopietni? Mēs tieši nesen ar vīru apspriedām, kas tur ar tām kazenēm varētu būt tik savādāk, ja parasti tik maz cilvēku tās pārdod (es domāju jau gatavas ogas) un par salīdzinoši augstu cenu. Likās, ka tieši sarežģīti labu ražu iegūt...hmm, jāpalasa par šo.:-D
15.03.2017 10:12 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Iestàdītas 3 jànjogas, 3 upenes, avenes! Ieséti tomàti un gurkji, domàju, laiks iesèt kabačus. Siltumnīca cerams drīz taps. Ir zirnju, pètersīlju, dillju, bazilika, biešu sèklas, tàs gaida savu kàrtu sèšanai. Vèl kaut kur jàdabū labi sīpoli stàdīšanai, laikam būs jàatved no mammas.
15.03.2017 14:12 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
ā, atcerējos, ka upenes arī man ir :D un arī vienu kazeņu stādu iestādīju meža malā, jo viens draugs iedeva, bet vēl nebiju izlēmusi, kur stādīt, tāpēc iestādīju nomalē ar domu šogad pārstādīt. Viņam tik milzīgas un gardas kazenes izaug. Vispār, tik forši, ka var iziet ārā un salasīts pats savas ogas vai ēst no krūma/koka. (l)
luīzeluīze, paldies, pameklēšu internetā. Man ļoti patīk tās kurzemes pļavas, kurās aug magones un rudzupuķes un dikti žēl, ka tad, kad jāņos sabrauc draugi, nav gandrīz nekādu normālu pļavas puķu, tāpēc domāju iesēt šīs abas.
15.03.2017 14:33 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Ņamsi, es teiktu, ka šeit kazenes ir kkas līdzīgs latvāņiem :-| bet ražīgas jau ļoti, tikai pat lasot ogas sanāk sadurties ļoti, nerunājot, ja ir jāgriež dzinumi, vai jānīdē ārā. Tāpēc savā zemes gabalā iekšā nelaidīšu! Jo visas pamales ar viņām pilnas.
Kādas jums siltumnīcas? Pirktas? Vēl kāds pats taisa? Nesaprotu, vai šogad gribu. Nākamgad, jā.
15.03.2017 15:32 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Es siltumnīcu labpràt nopirktu, Lv tik daudz ideàlu variantu atrodu pat internetveikalos, bet Īrijā ir mazs piedàvàjums un lielas cenas (1200€ par tàdu, kuru gribu, tikai 2x lielàku gribu) tad nu laikam taisīsim paši, tàpat lèti nesanàks, bet vismaz izmērs būs plànotais
15.03.2017 16:46 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Es ļoti gribu uz balkona audzēt puķes. Bet es reāli tik ļoti neko nesaprotu no tā, ka man pamatā daudz kas šeit rakstītais ir svešvārdi. Piemēram, iesiet puķuzirņus nozīmē iestādīt zemē sēklu? :D
nu bāc :D jūtos kā pensis pie datora ja iet runa par dārza lietām :D
15.03.2017 16:48 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Vietējos diskounteros šitādas būdeles parādās
Nenopietni, ne? :-D neesmu gan baumarktus īsti ķemmējusi, tāpēc par to piedāvājumu nezinu.
Tāpēc kārtīga siltumnīca taps nākamgad. Šogad nav laika, kā arī man te viss labi aug arī bez, protams, salātiem agri pavasarī un kāpostu stādiem noderētu, bet šogad nav primārais.
15.03.2017 17:01 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Man piedāvāja par brīvu siltumnīcu radiniece, bet es neņēmu. Man patīk padarboties dārzā, bet ne tik ļoti. Turklāt netālu dzīvo vecāki un mammai ir 2 lielas siltumnīcas, tad nu agrās gurķu ražas un tomātu raža visas sezonas laikā mums netrūkst. Ar tomātiem pārāk liela noņemšanās, visu pārējo var izaudzēt uz klaja lauka. Pagājušajā gadā man bija tiešām minidārziņš, daži gurķi, kabači, ķirbji, puravi, zaļās pākšu pupiņas, sīpoli, dažādi garšaugi un piparmētras. Šogad taisīšu drusku lielāku. Un puķes arī būs tikai kastēs/podos. Mums top daiļdārziņš ar dažādiem skujeņiem un tad vēl šur tur sastādītas krūmu rozes, rododendri un ceriņi - vārdusakot, ziedoši krūmi, kas neprasa daudz rūpes.
15.03.2017 17:10 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Madonna, šitàs vispàr nestabilas un 2 sezonas maksimums izturès, un pàravarà mazas. Es gribu stabilu, un ilgam laikam... arī varbūt šogad nesanāks, jo ljoti daudz darba apkārtnes sakopšanai jáveltī. Tad tomàtu stàdus gan jau kàdam atdošu, ja vispàr kas izaugs :D man šogad eksperimentu gads! Šis gan taps šogad priekš zaljumiem -
15.03.2017 17:30 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Mis Take, šito konteineri es aplūkoju baumarktā, maksāja 99€. Ja ir savi materiāli, ok, bet dēļi tāpat maksā. Paši naglosiet?
Man traki gribas iestādīt dzidros ābolus un "antonovku", bet mēs uz LV lidojam, nevis braucam ar auto. Jau kādu laiku prātoju, ka jāatrod mazas ābelītes, kas derēs koferim :-D
15.03.2017 17:44 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Vīrs vēl domà, kas būs izdevīgàk! Dēlji arī nav léti, tas gan. Bet nu 1200€ samaksàt par normàla izmèra siltumnīcu arī škiet par daudz! Esam pàrdomu periodá:D
Un mès arī ar mašīnu nebraucam, arī gribu antonovku :D meklèšu vai nu ljoti mazu, vai parunášu ar paku pàrvadátàjiem, varbūt vinji var atvest :D
Màrrutku sakni, piparmètru sakni, sīpolus vedīšu lidmašīnas bagàzà. ( man vnk superīga milzu lapu piparmètru skirne LV, un laba sīpolu škirne, tàpèc vedīšu)
15.03.2017 17:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits