Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mazdāriņa beztēma

 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
Par ko mēs šeit varam diskutēt? par visu.. sākot no iesācējiem un miljons fanīgiem jautājumiem (kas ir normāli) un cerot ka ir arī ļoti profesionāļi mūsu starpā, kas var iedot kādu veiksmīgu tipu?
Tātad, lai sākas viss par un ap...


Vai Tu audzē savus produktus? Kādus? Vai Tev ir mazdārziņš, balkona dārziņš, vai pat vēl kāds savādāks dārziņš? Varbūt padalamies ar bildēm?

Nevienam jau nav noslēpums, ka visvieglāk ir audzējams sīpols. Pirmais vieglākais zaļuma augs. Paņem sīpolu, krūzīti vai tasīti vai mazu bļodiņu, ielej nedaudz ūdeni un liec veselu sīpolu iekšā ar dibenu ūdenī. Pēc divām nedēļām būs pirmie laksti jau ēdami.

02.12.2014 12:42 |
 
Reitings 996
Reģ: 07.05.2011
Šādu tēmu vajadzētu pavasarī. :) Pagaidām manā dārziņā viss sagatavots ziemas miegam. :)
02.12.2014 12:44 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
aiiii... cik neveiksmīgi jau sākumā :D Mazdārziņa nevis mazdāriņa :)
02.12.2014 12:45 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
Cukurbante, ir jau noteikti darbi, kuri ir jādara tagad,ja grib pavasarī baudīt pirmo ražu :) Kā arī ziemas garšaugu dārziņš uz palodzes, kas ir audzējams vienalga kādā laikā :)
02.12.2014 12:47 |
 
Reitings 996
Reģ: 07.05.2011
Vit, piemēram, kādi darbiņi pie - 10? Zeme jau ir sasalusi :D Visa vecā raža jau sen novākta, dārzs uzrakts.
02.12.2014 12:48 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Šī beztēma varētu būt man labs rādītājs, vai es tiešām esmu absolūti bezcerīgs gadījums. :D Rakstiet cītīgi, palasīšos, varbūt radīsies iedvesma kaut vai uz pavasari. Kaut gan pagaidām šķiet, ka es & dārzs (kaut vai tā miniversija dzīvoklī) ir divi absolūti nesavienojami jēdzieni..
02.12.2014 12:49 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Jā, zeme tagad riktīgi sakaltusi, tur vairs neko :)
02.12.2014 12:49 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
Cukurvate, ok siltumnīcas, ja tādas ir.. jeb ziemas dārzi, ja tādi ir... cita valsts, ja tādā dzīvo... utt :)
02.12.2014 12:51 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
atvaino, Cukurbante.
02.12.2014 12:53 |
 
Reitings 1534
Reģ: 29.01.2009
piemēram, kādi darbiņi pie - 10?


Kā jau Vit@ teica, brīnumu audzēšana uz palodzēm. Un dārziņa plānošana, savstarpēja iedvesmošanās, ieteikumi, padomi... Tieši tagad ir īstākais laiks, kad par to runāt. Pavasarī un vasarā jāstrādā. :D

Kas uz palodzēm attiecas, es tagad audzēju timiānu, rozmarīnu, kressalātus un ļoti gribu iestādīt vēl ko, bet nezinu, ko. Te es labprāt paklausītos, ko citas audzē uz palodzēm.
Protams, puķes man arī ir visur, bet ir divas tādas palodzes, kuras gribētu apgūt ar ēdamiem augiem.

Vispārīgi - kā jau rakstīju citā diskusijā, par vienu no maniem lielajiem, mediatīvajiem priekiem ir kļuvis dārziņš, kurā audzēju zemenes, redīsus, visāda veida salātus, rukolu, sīpolus, dilles, saldos zirņus, burkānus, bietes, skābenes, gurķus, tomātus, ķirbjus, kabačus, utt...
Nākošgad gribu visu to pašu lielākā daudzumā, + šo to klāt, ko neaudzēju.
Varbūt neaudzēšu rutkus, jo šogad viņus apēda gliemeži. :D
Tur, kur man dārzs, ir ļoti daudz gliemežu.

Man jautājums...

Kā ir ar mēslošanu vai apstrādāšanu pret slimībām? Cik laba un nepieciešama ir tāda prakse?
Piemēram, zemenēm. Tās manu prātu nodarbina visvairāk...
Skaidrs, ka raža ir divtik liela, ja mēslo augsni vai smidzina virsū kaitēkļu "aizbiedētājus", bet man, tomēr, gribas iespējami dabīgu ražu. Var izmantot "bioloģisko" mēslojumu - vircu, kas mani biedē, kompostu, līdz kuram man vienkārši nesanāk aizdzīvoties...
Vai bez tā visa var iztikt?
Šogad es iztiku, bet vai zemenes, audzējot vienā un tajā pašā vietā vairākus gadus, var atstāt bez mēslošanas?

Es saprotu, ka pārdošanas apmēriem, kam vajag iespējami daudz ražas, mēslošanas un slimību preperāti ir nepieciešami, bet mājas vajadzībām?
Padalieties ar mammu un vecmammu gudrībām.
02.12.2014 13:31 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Man šobrīd ir palodzes dārzs :D sīpoli zemē sasēdināti un sēkliņas diedzējas.
02.12.2014 13:38 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Es esmu iedvesmota - noteikti ķeršos pie lietas :)

Pagaidām trauciņā man jau nedēļu tiek mērcētas 6 tamarinda sēklas, šaubos, ka izaugs man augļu koks, bet varbūt vismaz kaut kas skaists :)

02.12.2014 13:39 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Pēc darba ieiešu blakus esošanā vīna veikalā, varbūt viņiem ir nevajadzīgas koka kastes (tagad gan pārsvarā laikam visi kartonu izmanto :( ), tad taps arī man kaut kas skaists!

02.12.2014 13:40 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Omas gudrība:

visādus knišļus un vaboles oma dzina projām, apsmidzinot augus (arī lapas) ar ziepju ūdeni :)
02.12.2014 13:42 |
 
Reitings 1534
Reģ: 29.01.2009
Lancaster, tas ir audzēšanai uz palodzes? Nu, tamarinds.

Starp citu, jā...
Ja kādai ir, padalieties ar eksotisko augļu audzēšanas pieredzēm...
Ir izdevies izaudzēt ko ēdamu +garšīgu?

Es mēģināju meloni šogad siltumnīcā, bet izsala. Esmu fb manījusi, ka kāds uzaudzē arbūzus, bet neesmu īsti jautājusi neko.
02.12.2014 14:05 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Lai dabūtu augļus, tad traki jānoņemās ar dažādām procedūrām tiem eksotiskajiem augiem. Pašai bija citronkoks, apelsīnu koka, avokado. Nekas labs nesanāca. Bērnībā mums mājās bija citronkoks, kam bija augļi, jo mamma ar tēti to koku potēja (laikam potēja, varbūt ko citu darīja).

Tamarinds ir milzīgs koks, bet man likās, ka podiņā var kaut kas smuks izaugt. Ne uz kādiem augļiem neceru.
02.12.2014 14:13 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
Man uz palodzes ir mini paprikas krūms un mūžīgais rozmarīns, kuru es vēlētos kādā brīdī skaisti apgriezt un izveidot par apaļu bumbu, tādejādi ne tikai praktiska un vienmēr svaiga garšviela, bet arī vizuāli pievilcīgs skats. Interesanti, ka vēlajā rudenī ļoti smuki izskatās rozmarīna krūms, jo viņš zied ziliem ziediņiem.
Paralēli man dīgst Dženovas baziliks, piparmētra, lavanda un selerija. Savukārt bez īpašas piepūles pie plīts glāzītēs skaisti stāv gan ķiploka kā arī sīpola dīgsti jeb lociņi.
Plānā ir daudz kas, taču sēšanas darbi sāksies tikai decembra beigās vai pat janvārī. Un plānā ir mazie ķiršu tomāti visās krāsās, zelta baklažāns, ēdamais fizālis, zemenes man ir vairākas sortes (skatīšos kura man labāk patiks), saulespuķes, sarkanie burkāni, dažādi itāļu lapu salāti, sparģeļi un arī gribas izmēģināt artišokus. Bet vēl ir citas milzum daudz lietas kuras gribas ...

Dellicious,
mēslošana jau ir nākamais kults...esmu lasījusi daudz par tējas kompostiem, kas arī patiesību sakot viegli pagatavojami, jo nav nepieciešamas nenormāla platība vai daudz kas cits.. vārdu sakot spainī liek ūdeni, kam pievieno kafijas un dabīgās tējas biezumus pēc to izlietošanas un olu čaumalas.. šo kompozīciju tur apmēram divas nedēļās aizvākotu, pēc tam ir jānokās un tējas kompostu lej virsū kā mēslojumu augiem.
Kaitēkļiem labi palīdzot pelni, īpaši ja ir problēmas ar miltrasu kas ir sēnīte.. un populāra ir ne tikai rozēm, bet arī vīnogām un citiem augiem... bet par cik nav īsti bijusi tāda reāla saskarsme tad vēl grūti teikt, katrā ziņā no tādiem dabīgiem līdzekļiem ir ķiplokūdens (nāvīgi smirdīgs), bet atbaida visus, ne tikai kukaiņus.
Zemenes, atminos vecmmamas darbus dārzā, viņa zemenes nemēdza pārstādīt... tikai apmēslot lai bagātāka raža un apgrieza bērniņus regulāri... pati es domāju darīt ko līdzīgu, tikai mans plāns ir nevis dobe, bet kas šāds... un jā skaidas vai kaut ko ir jāizmanto zemenēm, lai viņas nesaskaras ar zemi, citādi puse ražas parasti sapūst... pie mums dārzos par zemenēm neviens nerūpējas.. aug kā nezāle, bet arī teikšu godīgi, nav garšīgas. Rūpes ir vajadzīgas...
02.12.2014 14:14 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Esmu fb manījusi, ka kāds uzaudzē arbūzus, bet neesmu īsti jautājusi neko.

Maniem, gan drauga vecākiem ir izdevušies arbūzi siltumnīcā. Labajā gadā sanāk samērā lieli un ārkārtīgi garšīgi. Veikalā vai tirgū pērkamie garšas ziņā nestāv klāt pat sezonas laikā.

Meloni arī ēdu šogad līdz galam nenobriedušu, garšoja kā arbūza miza :D
Audzēšanas ziņā - nekā sarežģīta. Galvenais ir siltuma rēžīms, aug pats, kā ķirbis vai kabacis.

Par pašas audžēšanu - es jau labprāt, bet man diemžēl virtuves logi pavisam īstu brīdi ir rīta saules agaismojumā. Tas nekam neder. Ok - lokiem jā, bet tas arī viss.
02.12.2014 14:15 |
 
Reitings 90
Reģ: 29.10.2014
cik iedvesmojoši :)
noteikti dažādus zaļumus un garšaugus audzēšu :)
02.12.2014 14:16 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Man uz palodzes aug avokado, bet nav liels, apmēram šāds:
02.12.2014 14:16 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
Lancaster tā forma jau nu ļoti interesanta :D Tamarindam....
02.12.2014 14:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits