Stāvoklī 17.gados

 
Reitings 29
Reģ: 17.04.2012
Sveikas . Pirms mēneša biju tusiņā ... pārgulēju ar puisi (nebija mans puisis) . Biju tik piedzērusies ,ka pat no sākuma neatcerējos ka pargulējām . Jutu izmaiņas . Nāca vēmiens , ģīboņi .
Uztaisiju testu , un jā, esmu stāvoklī . Man ir 17 gadi . Puisi neesmu satikusi , nezinu kā to pateikt vecākiem un viņam . Ko darīt
13.10.2014 20:13 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
P.S. Atvainojos par kļūdām, ja tādas ir, rakstu ar telefonu.
14.10.2014 12:25 |
 
Reitings 37
Reģ: 14.08.2014
Veikt vai neveikt abortu ir jaizvēlas autorei un viņas ģimenei, no jūsu runāšanas, kas ir slepkavība un kas nav, tapat nekas nemainīsies.

Bet ja godīgi, tad visa šī diskusija, manuprāt, ir liela troļļošanās, jo diskusija ir izveidota 20:13, bet autore pēdējo reiz manīta cosmo 20:21. Visticamāk, ka nekādas grūtniecības nav, viss ir izdomājums, jo ja "problēma" pastāv, tad, es domāju, ka autore sekotu līdz diskusijai un varbūt pat iesaistītos.

Jauku dienu.
14.10.2014 12:31 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
nē studijas nebija pabeigtas, bet pabeidzu pēc dzimšanas. Sevi uzturēju no stipendijām. Un izdzīvoju.
14.10.2014 12:45 |
 
Reitings 114
Reģ: 18.09.2014
ninasskapis
14.10.2014 12:52 |
 
Reitings 889
Reģ: 04.07.2014
Tās aukstmiesīgās, kuras gribēs taisīt abortu, tāpat sataisīs. Iespējams, pat neskaitīs, cik bērnam būtu gadu, ja viņš būtu. Bet nu bļaustīties pa labi un kreisi, ka vēsā mierā abortētos nu gan nevajadzētu. Varbūt kādu izmisušu meiteni tas mudinātu muļķīgai rīcībai (ne šajā gadījumā, jo arī uzskatu, ka izskatās pēc švakas pasakas). Ja esi pietiekami veca, lai palikt stāvoklī, tad arī dzemdēt un audzināt varēsi. Prātīgai meitenei, kura spēj uzņemties atbildību par sadarīto, bērns būs kā stimuls, lai censties iekārtoties dzīvē. Bet muļķītes arī bez bērniem neko nesasniegs. Tās, kuras mūždien ir par jaunu un uzskata, ka mazulis ir šķērslis karjerai, lūdzu ziņojiet, kad kļūsiet par miljonārēm! Ceru, ka aborts Jums būs tā vērts.


Ņemot vērā, ka stāvoklī var palikt līdz ar mēnešreižu sākšanos, tad sanāk, ka 11 -13 gadu vecumā meitenei ir jāspēj dzemdēt un audzināt bernu, ja ir sanācis palikt stāvoklī?


Tiesaam... ?


Turklat interesanti ja Tu butu tas meitenes vieta , 17 gados sadzerusies un no kkada puisisa palikusi stavokli - cik neaukstasiniga butu Tu pret savu dzivi, psiholog.
14.10.2014 12:55 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
+ Lollipop

Tomēr pirmā pazīme ir MR pazušana, ģīboņi un vemšana nāk pēc tam.


Vispār jau ne viss norit katram kā pēc grāmatas. Manā gadījumā bezspēks, reiboņi, ģīboņi, šķebināšana bija iemesls, lai noskaidrotu iemeslsus, kas bija grūtniecība. MR iztrūkšana nebūtu rādītājs, jo uz to regularitāti nevarēju paļauties. Un neesmu vienīgā šāda uz pasaules.

Tālāk turpinot runāt kā sieviete, kas ir izdzīvojusi grūtniecību, kas mainīja manas domas uz terminu "tikai auglis bez emocijām" Jā, medicīnai un zinātnei ir savi uzskati, bet man, kā tā laika grūtniecei, pieredze mainīja domas. Tiklīdz sāku just mazuļa kustības, varēju skaidri just mazās reakciju uz katru manu pastiprināto emociju- prieku, bailes, satraukumu, raudāšanu. Jā, iespējams, tās emocijas nav apzinātas, bet ir.

Runājot kā sieviete un draudzene, kura ir bijusi atbalsta plecs savām draudzenēm, kuras ir gājušas cauri šai procedūrai. Jāsaka, ka dažas to nozēlo un seko līdzi sava iespējamā bērna vecumam arī pēc aizritējušajiem gadiem, bet ir arī tādas, kurām tas patiesi ir izvērties kā pareizais lēmums. Absoluti neesmu pozīcijā, lai nosodītu kāda izvēli, jo uzskatu, ka ne katra sieviete ir domāta mātes lomai un tas ir normāli. Bet noteikti neatbalstu aborta veikšanu kā regulāru kontracepcijas veidu.

Tās, kuras apšauba tēmas patiesumu. Iespējams, ka tieši šīs diskusijas autors/-e nav šajā situācijā, bet tas nenozīmē, ka šajā pasaulē tādu gadījumu ir maz. Mana draudzene strādā uz pusslodzi Vācijas mazpilsētas slimnīcā, kur veic abortus. Tas ir prātam neaptverami, cik daudz jaunu un arī nepilngadīgu meiteņu katru dienu sēž rindā uz aborta veikšanu.

Uzskatu, ka šādās situācijās noteikti ir jārunā ar partneri un tad ar saviem vecākiem, lai risinātu situāciju. Noteikti ir jāizvērtē arī savas vēlmes un ar tām jādalās.
14.10.2014 13:09 |
 
Reitings 96
Reģ: 07.07.2012
Lai cik traki tas neliktos, no sakuma butu japaruna ar mammu. Pat, ja liekas, ka atiecibas nav tas labakas, vina tomer ir sieviete un Tava mate, vinai tevi sada situacija vajadzetu saprast un atbalstit. Protams, nav jau uzreiz jastasta, ka biji pilniga lopaa un palidi zem svesa dzeka un pec tam vispar par to aizmirsi.:D Kopa ar mammu izrunasiet un noskaidrosiet tavas iespejas - ka bus ar studijam, dzives vietu, pabalstiem utt. Ir daudz kas janokarto, lai sagatavotos bernam, vienai tas nebus viegli.

Pati ari biju loti jauna, kad paliku stavokli, ar mammu atiecibas nebija lieliskas. Liku masai pazinot, ka esmu stavokli, jo pati to vienkarsi nespeju. Tomer viss izvertas daudz labak neka biju gaidijusi, mamma bija loti saprotosa un palidzeja it visa. Pec maza piedzimsanas musu atiecibas loti uzlabojas.

Veiksmi Tev!
14.10.2014 13:20 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Par autores "problēmu" nemaz neizteikšos, jo šķiet feiks.

Tas, ka tādā situācijā ir 100iem citu meiteņu... nu, ja mēs te ko rakstām, viņām jau domas nemainīs. Parasti mācās tikai no savām kļūdām. Skaisti būtu, ja tā nebūtu. Bet piekrītu, ka informācija par drošu seksu un abortu-ne kā kontracepcijas veidu būtu jāskan no visām pusēm - skolā, ģimenē, jauniešu centros. Tā, lai tas vienkārši ir tupa galvā ieborēts, pat ja izpratnes par pareizo/nepareizo dzīvē vēl īsti nav.

Ja par pašiem abortiem... Visu izteic tas, ka tie ir likumīgi atļauti. Tātad pārējais ir katra ētikas un morāles izpratne - ar to argumentēt ir diezgan čābīgi.
Un saprotiet, ka aborti bija, ir un būs... oficiāli vai neoficiāli, tie veikti visos laikos. Un tiks veikti, jo vienmēr arī būs tā sabiedrības daļa, kas iekrīt, kam sadzimst 10 bērni un viņiem pofig. Nosodījums vai, trakākais, aizliegums to veikt oficiāli, saprotiet tīri loģiski, novedīs tikai pie tā, ka tādas pat jaunas dievgosniņas skries pie kaktu dakteriem vai meklēs apšaubāmas tautas metodes, kas ilgtermiņā viņu veselību vai pat dzīvību var sabeigt vēl nopietnāk.
14.10.2014 14:11 |
 
Reitings 1195
Reģ: 17.04.2012
Sametiet naudu bērna uzturēšanai, tad katru mēnesi ieskatiet noteiktu summu, ja tagad ar karogu rokās metaties ieteikt, lai dzemdē. Ja neesat uz to gatavas, turiet muti.


Taas, kuras iesaka abortu, luudzu, garanteejiet autorei, ka pec beerna nogalinaashanas, vinja jutisies daudz labaak,nekljuus neaugliiga, un nenozheelos savu riciibu. Ja gadiijumaa kautkas noies greizi, sametieties naudu psihologam vai aarsteesanai, lai vareetu palikt staavoklii.
14.10.2014 14:31 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Dolly, Tu esi gatava finansiāli palīdzēt autorei?
14.10.2014 14:40 |
 
Reitings 1195
Reģ: 17.04.2012
Ctn pajauta sev to pashu?
Labaakais padoms shajaa visas ir runaat ar vecaakiem, izveerteet situaciju. Beerns 17 gados nav krusts visai dziivei. Viens ir domaat, ka beerns visu chakaree, jad tev nemaz vinja nav. Otrs ir, kad tu turi savu beernu rokaas, domas pavisam citas .
14.10.2014 14:50 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Dolly, es viņai neieteicu ne veikt abortu, ne bērnu paturēt. Tu biji tā, kas mētājās ar terminiem, ko pati neizprot, piemēram, "bērna slepkavība". Tieši tāpēc es saku, ka runāt var tikai tad, ja tam seko rīcība. Ja finansiāli palīdzēt netaisies, savu padomu neveikt abortu paturi pie sevis.
14.10.2014 14:57 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Izvērtēšana vai šajā vecumā bērnu vajadzētu paturēt vai veikt abortu tomēr ir paliela. Jāsāk jau ar to vai topošā māmiņa vispār spēs uzturēt bērnu? Vai viņai būs atbalsts no ģimenes kas pieskatīs bērnu kamēr viņai skola vai darbs? Jo ja visas paturēs tos bērnus tad būs vēlāk vel vairāk ziņās redzami gadījumi ka par bērniem slikti rūpējas, sliktos apstākļos dzīvo, vai pat nedod dievs ir kāds miris.

Otrkārt ir jaizvērtē vai topošā māmiņa ir gatava bērnam, vai viņa pati ir gana pieaugusi lai uzņemtos atbildību par vel vienu dzīvību. Ja nebūs gatava tad tik pat labi tas atkal var beigties ar to ka bērns tiek uzkrauts visiem citiem uz kakla kamēr pati ies tusēt un maukoties.

No malas ir vienkārši pateikt ka bērns ir jāpatur, bet tomēr lai izvērtētu reālo situāciju ir tomēr jānoskaidro arī tas kādi apstākļi ir jau pašlaik topošajai māmiņai lai pēc tam nebūtu vel trakāk. Pateikt arī to ka bērnu tak var ielikt baby box utt. Nu velns, cik tādas sievietes ir kuras dzemdē bērnu un pēc tam vispār ko tādu spēj izdarīt? Nu neļauj lielākajai daļai sirds tā vienkārši atstāt bērnu.

Tad kad jūs redzat rakstus ziņu portālos vai vienalga kur, ka māte ir nogalinājusi bērnus, vai bērniem netiek nodrošināts viss vajadzīgais, vai tad jums pašām drusku neienāk prātā tā doma "Kāpēc tāda sieviete vispār dzemdēja?" Jo esmu lasījusi šeit pat cosmo tos komentārus kad raksta "Šādām sievietēm vajadzētu aizliegt dzemdēt ar likumu", bet tai pašā laikā šeit citas vel saka..dzemdē! dzemdē! dzemdē! Jo viss izdosies, viss būs labi, bet JA cilvēks nav gatavs bērnam, nespēj nodrošināt labklājību, garīgi nav gatavs uzņemties atbildību tad NĒ nebūs viss labi.
14.10.2014 15:14 |
 
Reitings 1195
Reģ: 17.04.2012
Es sho diskusiju iekomenteeju peec tava komentara, tu gaisrege :D Aborts manaas aciis ir slepkaviiba, kaadai citai tas nav nekas traks.
14.10.2014 15:15 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Jāsāk jau ar to vai topošā māmiņa vispār spēs uzturēt bērnu?


Man jau šķiet, ka jāsāk ar to vai viņa vispār viņu grib ....
14.10.2014 15:18 |
 
Reitings 1195
Reģ: 17.04.2012
Ne jau visas sievietes, kuras nosita savus bernus,negribeeja dzemdeet. Tur ir tik daudz dazhaadu iemeslu, viirs pameta no ka sievietei nervu sabrukums, finansiaalas probleemas,kuras var notikt ar katru. Katru var atlaist no darba, izmest no dziivoklja, ar kaadu radinieku kautkas notikt.
Nevajag te tagd staastiit, ka tas, kuras ir atrunatas veikt abortu, peec tam noslaktee avus beernus, nemiil tos.
14.10.2014 15:18 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Man jau šķiet, ka jāsāk ar to vai viņa vispār viņu grib ....


Tas bija domāts par to ka ja no malas to izvērtē. Protams pirmais ir vai māmiņa vispār bērnu grib, taisnība, bet man ar liekas ka patiesībā nepilngadīgai personai paliekot stāvoklī vajadzētu vismaz reizi apmeklēt psihologu lai varētu novērtēt to cik ļoti šis cilvēks ir tam gatas, vai vispār saprot kas nāk līdz ar bērna dzemdēšanu, jo ir gadījumi ka cilvēks vispār nav gatavs un ja nav atbalsts tad tas var tiešām bēdīgi beigties.
14.10.2014 15:26 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Man ir kursabiedrene, kura palika stāvoklī, kaut gan viņai gadu nebija mēnešreizes. Tā ka tas nav rādītājs.

Par šo apjautājos ginekoloģei - tā varot notikt, jo sievietes organisms ir neizskaidrojams.
14.10.2014 15:29 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Es sho diskusiju iekomenteeju peec tava komentara, tu gaisrege Aborts manaas aciis ir slepkaviiba, kaadai citai tas nav nekas traks


Tad kāpēc Tu uzspied savu pārliecību autorei? :)
14.10.2014 15:30 |
 
Reitings 1291
Reģ: 16.03.2014
Nee, nu man jau patiik.. Kameer Juus te kasaties, autore jau sen neliekas ne zinis par so visu! Liekas, ka vinai nemaz tik aktuaals nebija sis jautaajums! :D
14.10.2014 15:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits