Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Gruutnieciiba un kaitiigie ieradumi

 
Reitings 1291
Reģ: 16.03.2014
Sodien lasiiju vienu interviju ar sievieti, kura, nezinot, ka vina ir staavoklii, dziivoja savu dziivi ierastajaa ritmaa (arii kaitiigie ieradumi neizpalika-alko, smeekeesana). Par laimi, beernins piedzima vesels un viss kaartiibaa.
Tacu, es aizdomaajos par to.. Varbuut varat padaliities pieredzee.. Iespeejams, kaadai bijis liidziigi vai ir dzirdeetas reaalas situaacijas?! Mees visi zinaam, ka no visiem sliktajiem ieradumiem jaatsakaas tikliidz uzzinat, ka ir iestaajusies gruutnieciiba. Bet, ja nu taa iestaajusies negaidiiti/nezinot.. Tiesaam ir taa, ka liidz pat mazaa piedzimsanai neuzzinat kadu ietekmi, iespeejams, atstaajusi sie kaitiigie ieradumi?!
27.09.2014 21:27 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Labak jau atmest alko un cigaretesjau laicinu pirmsamza planosanas. tas tik pasas un berna veselibas labad
27.09.2014 21:30 |
 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
Draudzene nošokēja, sakot, ka smēķēja un dzēra kā ierasts pat zinot, ka ir stāvoklī, jo bija nolēmusi veikt abortu, kuru beigās neveica. Bērns ir vesels, bet tā attieksme man tāpat nav saprotama. Nesen dažas reizes nācās aizbraukt pie radinieces uz dzemdību namu, tur tādas ''māmiņas'' patiesībā var diezgan daudz redzēt, kuras skrien uzpīpēt.. Pretīgs skats, bet nu man vispār nepatīk, ka sievietes pīpē.
Runājot par to ietekmi, man šķiet, ka uzreiz jau to noteikt nevar. Jā, sākumā šķiet, ka bērns ir vesels, attīstās normāli, bet kaut kādā vecumā tāpat var parādīties grūtības tikt līdzi citiem skolā, kaut kādas koncentrēšanās problēmas (bet tādas ir daudziem) utml.
Esmu dzirdējusi, ka, piemēram, lietot alkoholu mazās devās un atšķaidītu ir pat veselīgi, lai veicinātu asinsriti. Protams, ne jau katru dienu tas ir jādara.
27.09.2014 21:33 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Labak jau atmest alko un cigaretesjau laicinu pirmsamza planosanas. tas tik pasas un berna veselibas labad

Nu bet biezhi gruutnieciiba iestaajas neplaanojot un to nevar nemaz tik aatri pamaniit, ja ir neregulaars cikls.
27.09.2014 21:33 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Protams, ka pareizāk būtu atmest, jau sākot plānot, bet... vismaz manā draugu / paziņu lokā lielākā daļa par bēbi ir uzzinājušas jau pāris nedēļu termiņā kā minimums un līdz tam arī turpinājušas ierasto dzīves ritmu - gan ar ballītēm, gan ar alko, gan ar cigaretēm..
27.09.2014 21:34 |
 
Reitings 1732
Reģ: 21.06.2012
Sākas.
27.09.2014 21:35 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Zinu divas sievietes, kuras turpināja smēķēt grūtniecības laikā. Ko es par to domāju? Nu nevajadzētu gan tādas lietas darīt,kamēr ir stāvoklī,tāpat kamēr baro ar krūti nevajag. Tas tāds pretīgs egoisms ir tomēr. Kad redzu sievieti ar punci smēķējam uz ielas,tad iekšā vienmēr noskurinos.
27.09.2014 21:37 |
 
Reitings 900
Reģ: 02.03.2014
tūlīt mani protams nories šeit... bet mani uzskati ir - ka nu nevar teikt ka tas un tas , vai tas un tas (pīpēšana, alko utt) kaitē bērnam un ka tagad piedzims slims... arī sievietēm bez kaitīgiem ieradumiem dzimst diemžēl slimi bērniņi :( un tām kuras lietojušas alko un / vai smēķējušas ir veseli...

Lai vai kā - protams es nekādā ziņā, neatbalstu ja grūtniece apzināti lieto alko vai smēķē grūtniecības laikā, tas ir galīgi garām un uzdzen pamatīgas dusmas... (pieļauju ka var kādreiz iemalkot pavisam nedaudz sarkanvīnu ja ļoti gribās). Un godīgi sakot, šķiet, ja sieviete ir piemēram pīpējusi daudzus gadus un tagad pēķšņi atmetīs, arī nebūs īsti pareizi....

bet ja sievietei tā ir sanācis , nezinot ka ir stāvoklī ko kaitīgu darīt, nu nenozīmē ka būs uzreiz slims bērns vai ar veselības problēmām...

Protams ideālajā gadījumā būtu jāsāk piedomāt par dzīves stilu un ieradumiem pirms bērniņa ieņemšanas.. bet diemžēl nekam šajā dzīvē nav garantijas...
27.09.2014 21:39 |
 
Reitings 590
Reģ: 25.10.2013
Esmu dzirdejusi, ka UK pat gimenes arsti iesaka smekjetajam grutniecibas laika neatmest. Bet protams jebkura gadijuma labak nelietot un nesmekjet.
27.09.2014 21:43 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
žipčiks Protams,ka nesmēķējošai sievietei var piedzimt slims bērniņš,bet sašutums jau ir par to,ka tiek apzināti kaitēts savam bērnam. Nu vismaz manī tas izraisa negatīvas emocijas.
27.09.2014 21:45 |
 
Reitings 1291
Reģ: 16.03.2014
Nazīc, tiesi par to arii aizdomaajos.. Ja laicinu veelaak uzzini, ka esi staavoklii, kaa peec tam sadziivot ar to, ka esi gruutnieciibas laikaa (to veel nezinot) lietojusi alko utt.?!
27.09.2014 21:47 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Nu nevajag riskēt ar domu, ka nekas jau nenotiks. Kaitīgās lietas ir jāatmet, tiklīdz ir testā divas svītriņas(ja tas nav izdarīts jau agrāk) - nav ko jokot ar likteni.
To, ka grūtnieces apzināti turpina smēķēt vai iedzert, zinot, ka ir stāvoklī, man nav saprotams.
Slimi bērni dzimst arī sievietēm, kurām nav neviena kaitīga ieraduma, taču tamdēļ nevajag aizmirst, ka visas vielas, ko uzņemam, tiek arī bērnam.
27.09.2014 22:33 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
Nepīpēju, nekad arī neesmu pīpējusi. Bet...šodien nespēju atturēties no aliņa ( ne jau pudeles :D, vnk tādu lielāku mutīti padzēru).
27.09.2014 23:26 |
 
Reitings 269
Reģ: 28.10.2010
Tiklīdz uzzinātu, ka esmu stāvoklī, noteikti atmestu alkoholu pavisam (nesmēķēju), jo ja varu pasargāt sava bērna veselību, nav saprotams kamdēļ gan to nedarīt...manuprāt, bērns ir pietiekama motivācija to darīt.
27.09.2014 23:37 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.08.2013
Piekrītu žipčiks
27.09.2014 23:57 |
 
Reitings 202
Reģ: 24.03.2013
Kad redzu sievieti ar punci smēķējam uz ielas,tad iekšā vienmēr noskurinos.


Man ta pat!

Arī zinu meiteni,kas zinot ,ka ir stāvoklī turpina smēķēt,saka ,ka vajadzētu jau nu gan atmest,bet nevarot. Ko lai saka,nepietiek gribas spēka un līdz galam apziņas ,ka bērnam tas ir ļoti kaitīgi.
Sievietes ,kas to dara vienārši laikam paļaujas uz to ,ka pārējām taču piedzima veseli,man gan jau būs tāpat,bet garantijas taču nav!
Nu bēdīgi ir tas ,ka sievietes atļaujas nedomāt līdz galam.
28.09.2014 01:00 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Draudzene nošokēja, sakot, ka smēķēja un dzēra kā ierasts pat zinot, ka ir stāvoklī, jo bija nolēmusi veikt abortu, kuru beigās neveica. Bērns ir vesels.


Man ir zināms līdzīgs gadījums. Bērnam šobrīd ir padsmit gadi, ptfu, ptfu, ptfu nekādas veselības problēmas nav atklātas. Bet jebkurā gadījumā mamma, ļoti sevi vaino pie tā, kā rīkojusies grūtniecības laikā. Un šī vainas apziņa (lai gan īsti jau nav par ko sevi vainot, jo nekas jau nav noticis) atspēlējas bērna lutināšanā.
28.09.2014 07:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits