Jauno šoferīšu BEZTĒMA

 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Tātad te ir tievētāju, precību, māmiņu un varbūt vēl kāda beztēma.
Izlēmu izveidot diskusiju visām tiesību licējām jeb tām, kuras vēl mācās, meklē padomus un motivāciju. Redzēju ideju citā portālā, šķiet, ka cālī.
Pastāstiet, kā jums iet ar mācīšanos, kurā posmā šobrīd esat? Kādas ir grūtības vai panākumi?
Rezumē: Kamēr citas tievē un precas, mēs liekam tiesības! :D
19.09.2014 22:25 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Varbūt kāda var pārdot par simbolisku samaksu man autoskolas grāmatas? Vēlams, protams, jaunāko (dzeltena laikam tagad), bet derēs arī iepriekšējais modelis.
10.01.2016 11:00 |
 
Reitings 124
Reģ: 12.06.2013
Man mājās ir zaļās grāmatas, pagājušo gad no viņām mācījos autoskolā. :)
10.01.2016 13:04 |
 
Reitings 760
Reģ: 08.08.2011
Rīt eksāmens, bet šādā laikā neesmu braukusi un nav ne jausmas kā pareizi jābrauc.
, lai mašīna neslīd. :'-( naivi ceru, ka visus ceļus aizputinās pa nakti.:-D
10.01.2016 13:16 |
 
Reitings 124
Reģ: 12.06.2013
Lii* - viss būs kārtībā! Es tieši tāpat kā tu ļoti satraucos, jo bija jābrauc pa šādiem laikapstākļiem, bet viss bija vel labāk, jo tagad ceļi ir ļoti labi tīrīti, kur vairāk sniega, lēnāk brauc un viss. Man viss bija kā parasti, nekur nekas neslīdēja un bija labi.
Galvenais, lai nesasnieg vel sniegs, jo tad ceļi būs nesavākti un, galvenais, lai turas pie kādiem -6 vismaz, tad bus ok.
Veiksmi Tev!
10.01.2016 13:21 |
 
Reitings 760
Reģ: 08.08.2011
Justīne22, ļoti uztraucos, bet cerams tiešām ceļi būs kārtībā. Paldies :-)
Kā šādā laikā ir ar braukšanu ārpus apdzīvotas vietas? Obligāti jābrauc uz 90 km/h vai varu arī lēnāk, vai tad dabūšu aizrādījumu no eksāmena vadītāja?:-/ un kādi ir tie jaunie noteikumi? Lasīju, bet īsti līdz galam nesapratu, attiecas tikai uz mašīnas novietošanu pirms krustojuma un viss? :-D
10.01.2016 13:30 |
 
Reitings 124
Reģ: 12.06.2013
Es tiešām ļoti labi tevi saprotu, es biju nenormāli satraukusies :D neuztraucies viss ir tikai galvā! Ceļi ir tiešām labi notīrīti, es pat uz 90km/h braucu ārpus pilsētas, un viss kā vienmēr, pat uz 60 km/h vietām, kur var tikai ar 50, ir tiešām labi, neslīd. Es vienīgi uz līkumiem lēnāk izgriežos, kā arī nevajag strauji uzņemt ātrumu, kur nav labs ceļš, un ātrāk jāsāk bremzēt, gan, kad mašīna aiz mašīnas stājas, gan pirms pagrieziena.
Domāju, ka ja ceļi ir labi, kā šobrīd, tad mierīgi vari līdz tiem 90 izspiest, neuztraucoties, ka kaut kas, pie tam mašīnas jau ir ar ziemas riepām. Ja ceļi ir ne visai labi, tad droši var un pat vajag braukt lēnāk, un es domāju, ka aizrādījumam nevajadzētu būt - drošība pirmajā vietā.
Par tiem jaunajiem noteikumiem, ir tā, ka tā automašīnu novietošana sākas no iekšējā leņķa, aptuveni skaiti kādus 10m kā bija iepriekš, csdd mājas lapā ir video, kur stāsta par to visu, ir vel dažas zīmes nākušas klāt, bet kopumā, es uzskatu, ka nekas tik traki nav mainījies :)
10.01.2016 13:49 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Tas, vai jābrauc ar maksimālo atļauto ātrumu, vai var arī lēnāk, kā arī tas, kā tas tiks vērtēts, ir ļoti atkarīgs no katra inspektora. Diemžēl pati jau vairākkārt nesekmīgi lieku eksāmenu, un līdz šim ir bijuši inspektori, kas teikuši, ka nekas traks nav, ja brauks nedaudz lēnāk, bet ir arī bijis inspektors, kas vēl tikko izbraucot no stāvlaukuma mudināja uzreiz sasniegt 50 km/. Tiesa, ātrums nav bijis mans izkrišanas iemesls eksāmenos.

Pēdējo reizi eksāmenu liku trešdien un visur braucu ar atļauto ātrumu (ja 50km/h - uz 50, ja 70 km/h - uz 70; ārpus Rīgas nebraucu). Protams, vietās, kur satiksme nebija tik raita, ātrumu izvēlējos atbilstoši satiksmes plūsmai. Ar kādu ātrumu braukt Tev, jāskatās pēc laikapstākļiem un kopējās satiksmes plūsmas. Ja rīt uznāk sniegputenis, tad, protams, jābrauc lēnāk (bet tad arī satiksme kopumā būs lēnāka).

Pati arī nebiju braukusi pa sniegu, bet es personīgi nekādu lielu atšķirību neizjutu, turklāt trešdien ceļi jau bija gana labi patīrīti. Vienīgais, ko ņēmu vērā, ka bremzēšanas ceļš ir garāks, un, līdz ar to, pirms krustojumiem/apstāšanās pie luksoforiem metu nost ātrumu ātrāk, kā citkārt. Tāpat ieturēju lielāku distanci no priekšā braucošajiem auto. Jā, kādas 2 reizes netīrītās ielās mašīnu nedaudz "sanesa", bet nu tas nebija nekas tāds, ar ko netikt galā vai kas radītu ārkārtas situāciju. Tā ka par ceļa stāvokli nav vērts pārāk kreņķēties!

Par izmaiņām CSN apskaties šo saiti (infografika lapas lejā; tur viss uzskatāmi attēlots):
http://csdd.lv/lat/noderiga_informacija/preses_relizes/2015/?doc=3193
10.01.2016 13:57 |
 
Reitings 124
Reģ: 12.06.2013
Potto - kādas Tev bija kļūdas eksāmenos, dēļ kurām izkriti? :-/
10.01.2016 14:03 |
 
Reitings 760
Reģ: 08.08.2011
Rīgā nelikšu, bet citā pilsētā. :) cerams ielas būs vienādii tīras, arī mazās un rīt varēšu ienākt šeit ar pozitīvām ziņām. 8-) Paskatīšos tos csdd lapā noteikumus. :)
10.01.2016 14:14 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Pirmajā reizē izkritu jau figūrās (gabarītvārtos), kaut arī šī figūra braukšanās problēmas nesagādāja. Jāatzīst, ka tas bija diezgan traumējoši. :-/
Otrajā reizē, nogriežoties pa kreisi no Torņakalna ielas uz Vienības gatvi, nebiju īsti pareizi sadalījusi brauktuvi (kreiso malējo stāvokli vajadzēja ieņemt nedaudz vairāk pa kreisi), kā arī gadījās pārpratums pie vienādas nozīmes ceļu krustojuma Torņakalnā. Proti, man no labās puses krustojumā stāvēja mācību auto, kas nerādīja virzienrādītājus, nebrauca arī taisni. Es, protams, apstājos, bet, tā kā nekas neliecināja, ka mācībnieks brauks, pieņēmu, ka auto vienkārši ir apstājies un nolēmu, ka braukšu pati, bet tai brīdī mācībnieks paguva ieslēgt kreiso virzienrādītāju, un, kad to pamanīju, jau atrados krustojumā - ceļa nedošana/priekšrocību neievērošana.
Trešajā reizē gribēju apbraukt sabiedrisko transportu, bet 3.ātruma vietā ātrumkloķi ieliku 1.ajā; auto, kas brauca aiz manis, bija spiests pārkārtoties uz blakus joslu - bīstamas situācijas radīšana/auto (ne)kontrole.
Ceturtaj ā reizē neizpildīju inspektora komandu (nepamanīju apgriešanās vietu) + pie Krasta /Ogres ielas krustojuma, kur man bija jānogriežas pa labi (kad man deg zaļā papildsekcija, bet pamatsignāls luksoforam sarkans, kas nozīmē, ka var veikt manevru, dodot ceļu pa Krasta ielu braucošajiem), inspektors nospieda bremzes, jo viņam šķita, ka es nebūtu izgriezusi.

Mana lielākā problēma gan ir stress, ar ko nekādi netieku galā un kā rezultātā vislaik izgāžos, jo ne braukšanās, ne braucot ar auto ar M burtiem, es nebraucu tik tizli, kā eksāmenos. :-/ Eksāmenos man vislaik galvā maisās doma, ka tik es atkal neizgāžos, ka tas nepielūdzami noved pie kārtējās izgāšanās... Pēc trešās reizes ņēmu vēl braukšanas ar instruktoru, sarunāju pabraukāt ar rada gabalu, izbraukāju Rīgu krustu šķērsu - gan eksāmena maršrutus, gan otru Rīgas galu, likās, ka viss taču sanāk un ir labi, bet nu atkal nekā.

Tagad jau tiešām vairs nav motivācijas, bet prāts saka, ka jāturpina vien ir...
10.01.2016 14:25 |
 
Reitings 124
Reģ: 12.06.2013
Potto - Traki! :-/ Man arī ir bijušas dažas no tavām minētajām kļūdām, piemēram, ja es dzirdu inspektora norādījumus un nevaru paspēt to izdarīt, tad nekas, braucu kur var, tas skaitās vidēji liela kļūda, bet nu eksāmens nav beidzies, arī tavā minētajā krustojumā pa kreisi uz vienības gatvi, nedaudz iegriezos ne tā kā vajag, arī tad instruktors teica, ka tā ir vidēji liela kļūda. Bet nu ja pa drusciņam salasās, tad beigas ir kā ir. :-(
Man arī bail, ka no stresa es nespēšu loģiski domāt...
10.01.2016 14:35 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Justīne22, jā, uztraukums diemžēl veicina kļūdu rašanos. Kā ar to tikt galā - nav ne jausmas. Personīgi es ne braukšanās, ne citādi braucot ar auto ar M burtiem, nestresoju un viss sanāk labi, bet eksāmenā uztraukums klāt un nekādi nevaru pierādīt, ka es protu braukt. Bet, ja Tev gaidāms eksāmens - lai veicas! Atceries, ka lielajam vairumam eksāmenā sokas daudz labāk kā man, tā ka būs labi! :-)
10.01.2016 14:47 |
 
Reitings 124
Reģ: 12.06.2013
Pienāks reize, kad arī Tu noliksi un pierādīsi, ka visu māki! Kad Tev nākamā reize, kad iesi uz eksāmenu? Galvenais nepadodies, ej līdz galam.
Jā, drīz būs jākārto eksāmens. Paldies :)
10.01.2016 14:53 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Justīne22 - es labprāt no tevis nopirktu tās pašas zaļās, jo viņas laikam vēl der, ņemot vērā, ka tās dzeltenās tikai tikko iznākušas.
10.01.2016 14:57 |
 
Reitings 2548
Reģ: 29.01.2009
so.so man arī ir zaļās, bet tikai mazās- noteikumi un ceļa zīmes. Stāv pilnīgi jaunas, jo tajā laikā kad parādījās, domāju,ka vajadzēs, bet tomēr mācīja vēl no zilajām.
10.01.2016 15:04 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Paldies, Justīne22! :-) Iztērētā laika un naudas dēļ nepadošos, lai gan nenoliegšu, ka ar katru reizi saņemties uz vēl vienu mēģinājumu paliek arvien grūtāk. Inspektori CSDD arī droši vien domā, ka esmu pilnīga idiote, ka tik daudz reizes nāku un nevaru nolikt. :-)

It kā pieteicos uz janvāra beigām, bet vēl nevaru izlemt, vai iet tad, vai atlikt uz vēlāku. Savam instruktoram jau kauns zvanīt un stāstīt, ka atkal izkritu, tāpēc bija doma, ka varbūt jāatrod kāds cits instruktors un treniņam jāpabraukā ar svešu cilvēku. Bet vēl nevaru izlemt; tad jau manīs.

Galvenais domā labas domas, centies būt mierīga, un tad jau arī būs pozitīvs rezultāts! Ja instruktors braukšanas karti ir parakstījis, tad jau braukt proti! ;-)
10.01.2016 15:06 |
 
Reitings 124
Reģ: 12.06.2013
Noteikti neesi vienīgā un ne tas sliktākais gadījums, gan jau csdd nemaz tik labi neatceras visus, jo ir daudzi kas nāk un nāk. Tā ir, nauda pamatīga tiek tērēta un tērēta :(

Jāsaņemas un jāmēģina, ar katru reizi jau vien mazāk un mazāk stresa būs, jo aptuveni jau visu zināsi!

Jā, it kā ar galvu saproti, nu kas tad tur tāds, bet kājas trīcēs un pabraukt nevarēs :D nedaudz bailes izraisa nezināšana par to, kas man sēdēs blakus, kāds īgns vai pozitīvs cilvēks, kā arī automašīna pati, jo sākumā jāpierod pie viņas.
10.01.2016 15:16 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Man liekas, ka viņi sistēmā redz, cik reizes eksāmens kārtots. :-)

Ar auto aprašanu, domāju, ka problēmām nevajadzētu būt. Vismaz man bija pietiekami ar 5 izmēģinājuma minūtēm, lai uzķertu, cik jutīgi pedāļi. Tā kā esmu braukusi gan ar VW Golf, gan Audi, varu pateikt, ka abām mašīnām ir salīdzinoši jutīgs sajūgs (auto sāk braukt ar salīdzinoši lielu uzrāvienu, tāpēc lēnāk jālaiž vaļā sajūgs, piemēram, izbraucot no stāvvietas). Tāpat šķita, ka VW Golf gāzes pedālis ir tāds "ciets". Man personīgi labāk patika braukt ar Audi, bet citādi dižas atšķirības starp mašīnām neizjutu.

Kur ir cilvēks, tur, protams, cilvēcīgajam faktoram arī ir nozīme, jo nav noslēpums, ka vienu un to pašu situāciju 2 dažādi inspektori var vērtēt atšķirīgi. Protams, ja pabrauksi zem ķieģeļa, par kļūdu to atzīs jebkurš inspektors, bet distance/intervāls, ātrums u.tml. situāciju vērtēšana var būt gana subjektīva. Pašai katru reizi bija cits inspektors un katrs no tiem bija citādāks. Pirmajā reizē, kad izkritu figūrās, man patrāpījās inspektors, kas vislaik komentēja katru manu darbību, kaut ko bubināja, pūta un elsa, tāpēc man kā nervozam cilvēkam nebija patīkami ar viņu atrasties vienā auto. Divi bija absolūti lietišķi, vienkārši darīja savu darbu (vērtēja manu braukšanu) un neko lieku nerunāja un nekomentēja. Savukārt pašai vislabāk patika braukt ar inspektoru, kas man patrāpījās trešajā eksāmena likšanas reizē - inspektors bija pozitīvi noskaņots, laipni atbildēja uz jautājumiem un visu paskaidroja. Tā bija arī vienīgā reize, kad biju salīdzinoši mierīga, jo inspektors radīja patīkamu braukšanas atmosfēru.
10.01.2016 15:32 |
 
Reitings 124
Reģ: 12.06.2013
Potto - Ar jūtīgu sajūgu man labāk patīk braukt, tad vismaz mašīna ātrāk sāk reaģēt, instruktoram sajūgs jau gandrīz atlaists, un tad mašīna sāk tikai kustēt. Bet nu nezinu kā būs eksāmenā ar to jūtīgumu. Apmācības laikā es arī paspēju pabraukt gan ar audi, gan golfu, jo instruktoram bija problēmas ar auto. Pielāgojos salīdzinoši ātri.

Paldies Tev par informāciju saistībā ar eksāmena mašīnām un inspektoriem, jo vairāk informācija, jo vairāk zinu kam gatavoties :-)

Kad eksāmens sākas, tad es izbraucu no tādiem kā vārtiem, bet atpakaļ braucot tur iekšā nebraucu, jo ir ķieģelis, bet gan blakus, kur zīme caurbraukt aizliegts? :-/

so.so - es Tev nosūtīju vēstuli :)
10.01.2016 15:45 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Justīne22, nav par ko! Tā kā nu jau esmu gana pieredzējusi eksāmena norises jautājumos, nav žēl padalīties ar informāciju! Atceros, ka pirmajā reizē nedaudz stresiņu radīja arī neziņu, kā tad īsti eksāmens noritēs (izmēģinājuma eksāmenu neņēmu) :-)

Tieši tā! Kad atgriezīsies CSDD, brauksi stāvlaukumā nevis tur, kur izbrauci, bet nākamajā iebrauktuvē, kas turpat blakus.
10.01.2016 16:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits