Jauno šoferīšu BEZTĒMA

 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Tātad te ir tievētāju, precību, māmiņu un varbūt vēl kāda beztēma.
Izlēmu izveidot diskusiju visām tiesību licējām jeb tām, kuras vēl mācās, meklē padomus un motivāciju. Redzēju ideju citā portālā, šķiet, ka cālī.
Pastāstiet, kā jums iet ar mācīšanos, kurā posmā šobrīd esat? Kādas ir grūtības vai panākumi?
Rezumē: Kamēr citas tievē un precas, mēs liekam tiesības! :D
19.09.2014 22:25 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Justīne22- baigi labi, man patika un galīgi nav bail no ziemas :D
07.01.2016 10:14 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Patiki noliku braukšanu pavisam nesen ar 2x Rīgā. Un nejutu, ka speciāli gāž iekšā. Abi inspektori teica tikai komandas un vairāk neko. Pirmajā reizē ar visām figurām eksāmens bija 1 stundu nu dzenāja pamatīgi - visu laiku kreisie pagriezieni un vairākas reizes tramvaja sliedes. Pati uztaisīju rupju kļūdu un sapratu, ka neesmu nolikusi. Kad gāju otro reizi uz eksāmenu, tad domāju, ka arī dzenās ilgi. Bet nē maksimums bija 30min. Un turpat Pārdaugava-mazais ziepniekkalna aplis 2x, vienības gatve, dzīvojamā zona un vēl kaut kādas ielas. Pirmajā eksamenā bija audi, otrajā Golfs. Golfs patika labāk. Kaut gan ar abām problēmas nebija ar uzsākšanu. Abām mašīnām gāzes pedāļi likās cietāki, un bremzes diezgan jūtīgas.

Pati vēl neesmu daudz braukusi pa ziemas slidenajiem ceļiem. Bet nu kā man vīrs mācīja, tad ja slidens, tad pirms luksaforiem bremzēt ar ātrumiem. Un ja saslīd, tad jādod gāze, bet daudzi to neizmanto, jo bail. Man pašai arī būtu bail. Bet domāju, ka sarunāšu tagad savu instruktoru un izbraukšu, lai pamāca, ko darīt uz slidena ceļa.
07.01.2016 10:52 |
 
Reitings 124
Reģ: 12.06.2013
Es arī biju dzirdējusi, ka tagad taisās likt tā, ka tiesības ir kaut kur aptuveni gadu, tas tāpēc, lai māk braukt gan ziemā, gan vasarā.
Bija braukšana un tiešām, satraukumam nebija tik liela pamata :D ceļi ir diez gan labi tīrīti un var braukt pat diez gan ātri, dažās vietās.
07092013 - kādas tev kļūdas bija eksāmenu kārtojot un kur tu braukāji, kad kārtoji pirmajā reizē?
07.01.2016 16:11 |
 
Reitings 704
Reģ: 29.01.2009
Meitenes, varbūt kāda, kas nesen likusi CSDD eksāmenu un beigusi nesen kursus, atceras. Kaut arī kursus pabeidzu decembra, noliku autoskolas teorijas eksāmenu, viss it kā bija kārtībā, bet novilku, novilku.. un neatceros. Protams, rit zvanīšu uz autoskolu un jautāšu, taču vai tā var būt, ka apmācību karte nav pie manis, t.i., vēl nav man atdota? Bet cik es saprotu, ja es gribu iet uz CSDD eksāmenu, man viņa jāņem līdzi? Nesaprotu, vai man jāgāž māja riņķī, lai atrastu vai arī uz teorijas eksāmenu es varu doties tikai ar ID un pirmās palīdzības lapiņu? Zinu, ka man no autoskolas zvanīja un teica, ka sistēmā viss ir savadīts, varu doties, bet par visu pārējo.. neatceros.
07.01.2016 21:43 |
 
Reitings 1249
Reģ: 10.08.2015
Liana, ja sistēmā viss ir savadīts, tad Tev uz CSDD jādodas tikai ar apliecinošu dokumentu. Un apmācības karte tiešām var nebūt atdota, bet to nevajag, arī palīdzības lapiņu nevajag ;)
07.01.2016 21:49 |
 
Reitings 963
Reģ: 03.07.2013
Meitenes!!! Es vakar noliku braukšanas eksāmenu!(l) Man jau likās, ka no 1.janvāra ievestajiem noteikumiem vispār vairs nav ko cerēt, bet man tas izdevās.(l) Visas reizes mašīna bija Audi, un es ļoti priecājos, ka tā, jo ar Golfu CSDD nebiju braukusi.
Ceļi pa lielam bija normālā stāvoklī, vienīgi aiz T/C Mols, kur griežas pa labi vispār nebija iztīrīts. Pa sniegu nebiju braukusi vispār. Pats eksāmens bija apmēram 50 minūtes. Inspektors man bija tas pats, kas otrajā reizē kad liku.
Ja kādai interesē maršruts, varu uzrakstīt :)
08.01.2016 07:51 |
 
Reitings 963
Reģ: 03.07.2013
Liana, ja sistēmā ir savadīts, tev nevajag līdz nekādus dokumentus, jo viss viņiem automātiski uzradās. Vienīgais ko vajag līdz ir baltās tiesības. :)
08.01.2016 07:53 |
 
Reitings 124
Reģ: 12.06.2013
Mjauu - malacis, ar kuru reizi tev sanāca? :) Kādas tev kļūdas bija pirms tam, kad izkriti no eksāmena?
Un man interesētu maršruts :D droši padalies.
08.01.2016 10:44 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Mjauu - apsveicu! (l) re, ka pat uz Gulbeni nebija jābrauc :D
08.01.2016 10:47 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Justīne22
Mēģināšu tev aprakstīt, kāds man pirmajā eksāmenā bija maršruts, jo ielas nezinu. No CSDD braucām uz Dienvidu tiltu, tad pateica, ka jābrauc centra virzienā, tad luksoforā pa labi (tas bija pirms tās ielas, kas aiziet uz Lido pusi, kur ir tās vairākās dodiet ceļu zīmes). Un tad bija STOP zīme, tad bija kreisais pagrieziens, tad atkal kreisais pāri sliedēm. Tad kau kur pa labi, tad jāgriežās no tramvaja sliedēm pa kreisi un man noslāpa auto un sanāca tā, ka man ceļu deva auto, kas gribēja griezties pa labi. Tad kaut kur labi, tad laikam pa Elijas ielu, ir ar bruģi un vienvirziena ceļš, un jābrauc augšā "kalnā", un bija jāgriež pa kreisi (tā vieta hhhmm..mēģināšu aprakstīt, laikam Elijas un Maskavas ielas krustojums. Sanāk tā es braucu pa bruģi augšā kalnā un man pretī ir tramvaja sliedes, kas aiziet uz Molu un man jāgriež pa kreisi, pēc tam jāapbrauc šķērsli un tad uz salu tilta, nu cerams, ka kaut cik saprotami aprakstīju.). Te arī bija mana lielākā kļūda, ka aizbraucu par pretējo pusi. Pēc tam šo vietu ar instruktoru un viņš teica, ka šī ir grūta vieta, ka kādreiz inspektori nedzina, bet tagad to mēdzot darīt. Un šo krustojumu reti kurš šoferis māk pareizi izbraukt, jo braucu ar instruktoru un pretī brauc šoferītis par pretējo pusi un izskatījās apjucis. Tālāk par eksāmenu a pims tā krustojuma man bija jābrauc pa krasta ielu, sākumā, kas iet gar Lido un pēc tam uz ieskrējiena joslas ārā uz Krasta ielu, te par laimi man kļūdas nebija. Tad vēl Salu tilts, Mūkusalas aplis un Bauskas virzienā ārā un jā šeit ar bija interesanta situācija, es ja laicīgi parādīju pagriezienu, ka braukšu Bauskas virzienā, bet nu viens šoferītis nu laikam neredzēja un taisījās nelaist, es uzdevu gāzi un aizbraucu viņam garām. Par šo situāciju inspektors teica, ka principā esmu pareizi rīkojusies, bet nu dzīvē viņš teica, ka labāk, lai izvērtē otras mašīnas gabarītus, ja tas ir džips, vai bmw, tad labāk ir atlaist gāzi un palaist, jo viņiem tomēr uzrāviens ir lielāks. Viņam patika, ka pārkārtojos uz otro joslu Mūkusalas aplī.
Nepatika, ka pirms dodiet ceļā dažreiz čamājos-par šo pirmajā reizē saņēmu neapmierinoši. Otrajā eksāmenā labi.
Otrajā eksāmenā izmēģinājuma laikā es strauji nobremzēju, un inspektors uzreiz pateica, ka pievērsīs uzmanību bremzēšanai.
08.01.2016 12:00 |
 
Reitings 963
Reģ: 03.07.2013
Justīne22, ar piekto reizi, bet nu pēc tā kā man gāja, man bija sajūta, ka nenolikšu nekad :D 95.lpp esmu jau padalījusies ar savām kļūdām, kuras pieļāvu braukšanas eksāmenos.
Braucu no Bauskas ielas virzienā uz Mūkusalas apli, aplī nogriezos uz Bauskas ielu, braucu pāri Dienvidu tiltam virzienā uz centru pa Krasta ielu, nogriezos pirms T/C Mola pa labi, braucu pie STOP zīmes taisni, pēc tam pa kreisi un atkal pa kreisi gar T/C Mols uz Krasta ielu pāri Dienvidu tiltam virzienā uz Valdlaučiem, Katlakalnu, izbraucu ārpus apdzīvotas teritorijas, kur bija jābrauc uz 90km/h. Izbraucu ārā uz Katlakalna pagrieziena, braucu gar Maximas noliktavām, līdz Mūkusalas aplim, virzienā uz Bauskas ielu un atpakaļ uz CSDD. Manuprāt, man ļooooti paveicās ar inspektoru un maršrutu.
Mans ieteikums: ja redzat, ka sniegs nav notīrīts vispār, samazināt braukšanas ātrumu, jo mašīna krietni var saslīdēt. Braucot ārpus apdzīvotām teritorijām, skatīties no sniega vaļņiem, jo nejauši uzbraucot, mašīnu var stipri sanest. Izbraucot no līkumiem, pēc iespējas ātrāk sasniegt iespējamo atļauto ātrumu, to arī man noteica. Visām meitenēm novēlu veiksmi!!(l):-)
Agī, paldies! (l)(l)(l)
08.01.2016 14:30 |
 
Reitings 65
Reģ: 08.01.2016
VivaDiva es speciāli reģistrējos, jo
Pastāv vairākas metodes, kā pārtraukt sānslīdi. Viena no izplatītākajām metodēm ir sānslīdes pārtraukšana ar akseleratora pedāļa palīdzību – priekšpiedziņas automašīnām nedaudz “piedodot gāzi”, aizmugures piedziņas automašīnām atlaižot akseleratora pedāli. Kardināli atšķirīga metode ir sajūga pedāļa izspiešana, kas neatkarīgi no piedziņas veida, līdzsvaro visu riteņu griešanās ātrumu. Neatkarīgi no izmantotās metodes, šādā situācijā vadītājam ir jācenšas izvairīties no bremžu lietošanas, pārlieku lielas “uzgāzēšanas”, kā arī jācenšas automašīnas priekšējie riteņi noturēt sagriezti braukšanas virzienā (paralēli ceļa viduslīnijai).
08.01.2016 15:44 |
 
Reitings 124
Reģ: 12.06.2013
Paldies meitenes par saviem stāstiem, un paldies par ieteikumiem! ;-)
Man šī eksāmenu diena strauji tuvojas! (l)
08.01.2016 17:20 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Savulaik komentēju, ka grūt gāja ar teorijas eksāmenu, bet nekā - viss ok! (l)

Skatos, ka daudzām izbraukšana satiksmē ir tikai pēc kādām2.-3. reizēm, mani gan jau pirmajā dienā izdzina satiksmē!:-O :-D
Es viņam saku - bet tur mašīnas! Bet tur priekšā luksofors! (s):-D
- viņš tikai - bauc taču! Nepīksti tik ļoti! :-D

Bet nu man problēma, braucu jau 12 reizes, tomēr progresa nav.. Instruktors aizrāda, ka braucu mazliet par agresīvu.. Bet man šķiet, ka velkos dikti lēni.. :-/OK, es sev visu laiku atgādinu - lēnāk! Lānāk!
Bet pat instruktors saka - nav progresa... :(
Instruktors foršs! Tādā ziņā viss ok!
08.01.2016 19:43 |
 
Reitings 963
Reģ: 03.07.2013
Aniii, man teica tieši to pašu par agresīvo braukšanu :D
Pašai arī nelikās, ka braucu ātri vai kā savādāk, mēģināju arī sev teikt, lai braucu lēnāk un uzmanīgāk, jo dēļ tā palaidu garām dažas zīmes.
Vienīgais, ka instruktors teica, ka viņam patīk, ka iz uzrāvieni un nevelkos kā bremze ja izbraucu no līkuma u.t.t.
08.01.2016 19:53 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Es nez kāpēc tieši līkumos uzdodu gāzi!
Jo šķiet, ka tik lēni taču nav jāizgriež... Pēdējās reizes tiešām jau skaļā balsī saku - lēēēēēēnām!
Instruktors tik smej! :D
08.01.2016 20:04 |
 
Reitings 258
Reģ: 18.08.2013
Man problēmas ar teoriju, vispār, tā sevi esmu iegāzusi, tagad pilnīgi kauns zvanīt pieteikt eksāmenu, teorija beigusies, jau mēnesis cauri un neesmu nolikusi skolas eksāmenu, kauns zvanīt pieteikt... Vai vispār tam ir termiņš? Ļoti baidos, ka pateiks ka nedrīkstu vairs kārtot eksāmenu .. Tā var būt?
Paralēli teorijai ņemū braukšanu, kādas 6x bija , gāja tehniski tīri normāli, līdz ko nenoliku skolas eksāmenu , pārtraucu braukt, un nolēmu atsākt kad nokārtošu teoriju, taču, nu es nevaru saņemties un :'-( doma par to ka man termiņš iztecejs vispār biedē, kā ir ? :-(
08.01.2016 20:08 |
 
Reitings 421
Reģ: 18.11.2015
Aniii mani gan mācija ka līkomos jāudod gāze..

a man pašai bija briesmīgākā kļūda eksāmenā. centos visu nobraukt nu perfekti perfekti,sekoju katram solim savam. inspektors man pasaka,labi brauc tagad uz CSDD.es tā nopriecājos,domāju forši,viss tūlīt būs beidzies!! tik domāju vēl pa kuru ceļu labāk braukt,izdomāju braukšu taisni.a tur ķieģelis:D tā man arī eksāmens beidzās. instruktors pateica ka ginesa rekordu vērts izgāziens,viņa mūžā :D:-)
08.01.2016 20:10 |
 
10 gadi
Reitings 3058
Reģ: 13.11.2011
tiešām neviena nevar padalīties ar autoskolas teorijas maksu? :D
08.01.2016 20:52 |
 
Reitings 963
Reģ: 03.07.2013
justasmile, par kuru ķieģeli tu domā? :D Par to no kura izbrauci no CSDD? :D
Fifa, man bija 5Eur :)
ekskimos, skolas eksāmenam termiņš ir līdz autoskolas līguma beigām, ja līgums beidzies - pagarini. Un pēc skolas teorijas eksāmena ir jāaiziet uz CSDD mēneša laikā.
08.01.2016 20:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits