Jauno šoferīšu BEZTĒMA

 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Tātad te ir tievētāju, precību, māmiņu un varbūt vēl kāda beztēma.
Izlēmu izveidot diskusiju visām tiesību licējām jeb tām, kuras vēl mācās, meklē padomus un motivāciju. Redzēju ideju citā portālā, šķiet, ka cālī.
Pastāstiet, kā jums iet ar mācīšanos, kurā posmā šobrīd esat? Kādas ir grūtības vai panākumi?
Rezumē: Kamēr citas tievē un precas, mēs liekam tiesības! :D
19.09.2014 22:25 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Kery
Man ar ilgu laiku likās, nu kur tik stulba varu būt, neko nemāku. Pēc kautkadam padsmit braukšanas stundām pēkšņi aizgāja. Tāds kā klikškis un sāc saprast. Vienu dien šovasar vīrietis piespieda :) aizbraukt uz veici vienai. Sākuma protestēju ar asarām acīs, ka nevaru, bail. Bet aizbraucu, atbraucu un no tās reizes aizgāja. protams prakse vajadzīga un daudz, bet vairs netricu pie stūres :)
22.09.2014 20:10 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Polina, sorry man nav krievu klaviatūra :)
Jā, jā tu ripini neitralaja, kloķis nav ātrumā, tu vnk bremzē. Ja pēkšņi vajag bremzet, spied sajūgu plus bremzes. Ja jaturpina likuma, krustojumā, pagriezienā braukt bez apstāšanās, piespied sajūgu, ieliec otrajā un spied gāzi. Ja esi apstājusies, sajūgs, pirmajā ātrumā un gāze
22.09.2014 20:16 |
 
Reitings 84
Reģ: 20.09.2014
Beibe.Mart

Nobloķējas, ja lielā ātrumā, piem., pa kalnu lejā ieliec neitrālajā un vienlaicīgi bremzē. Bremzes sakarst un nobloķējas. Lūk. Tāds ekstremālais piemērs. Tad vēl tāda lieta - izbraucot ārā auto mazgātavas, bremzes ir jānožāvē, pie neliela ātruma mazliet pabremzējot, savādāk - strauji bremzējot, bremzes atkal nobloķējas. Nu, kaut kā tā.

Bet par to bremzēšanu ar sajūgu - kaut kādās pirmajās nodarbībās vaicāju instruktoram, vai vispār pareizi bremzēju, izspiežot sajūgu, jo domāju - mazums, es kaut ko ne tā daru, bet man nesaka, bet nē - viss pareizi.
22.09.2014 20:17 |
 
Reitings 939
Reģ: 14.09.2012
Iesākumā jau katra reize pie stūres liekas jau pārliecinošāka un pārliecinošāka, pēctam par to vairs vnk.nedomāsi.
22.09.2014 20:17 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
Sajūgu svilina, ja to slidina. PIlnībā izspiests sajūgs neko nesvilina. Bet līkumā gan nav labi iet neitrālajā, tas gan :D
Miss Take - Man īsti nav skaidrs līdz galam, kā var samazināt ātrumu no 5. uzreiz uz 2., ja neliec neitrālajā? Sanāk, ka turpini ar 30km/h braukt 5. robā? Un pārslēdzies tikai pie tiem 20 (nu tā aptuveni)? Tas nenāk par sliktu mašīnai?
22.09.2014 20:22 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Patrish
man saka, ka muļķības. :)lai sakarstu bremzes tev būtu jābrauc uz 200 km / h, jāieliek neitralaja un tad lēnām.,mokoši jāspiež bremze. Tad vaaarbut. Vai vnk jānomaina bremžu diski (?)
22.09.2014 20:25 |
 
Reitings 939
Reģ: 14.09.2012
Alondra
Tu vislaik ar sajūgu bremzē?
22.09.2014 20:31 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
Jā, tikko puisim arī pajautāju. Viņš lika pirms 8 gadiem un arī bremzē ar sajūgu. Nu ja nu vienīgi no 100 uz 90 jāpiebremzē uz taisna ceļa, tad gan sajūgu neizspiežu. Vismaz tā šķiet, grūti tā atcerētis, jo braucot automātiski sanāk. Mūsu vecajam vāģītim ar sajūgu viss OK, tāpēc pieņemu, ka neko mēs nesvilinam. Tiesības liku pirms 2,5 gadiem, bet kā jau minēju - braucu ļoti reti (aptuveni reizi mēnesī), tāpēc joprojām nezinu, vai daru visu pareizi :D
Bet ietiekums no visas sirds jaunajām braucējām - ja ir aizdomas, ka ar instruktoru nav pa ceļam - mainiet! Vismaz pamēģiniet ar kādu citu. Pēc personīgās pieredzes, es nožēloju, ka nepierakstījos pie tiem, kuriem bija garas rindas, bet labas atsauksmes.
22.09.2014 20:44 |
 
Reitings 294
Reģ: 19.09.2014
es šitā gribētu mācēt :D ehh...

https://www.youtube.com/watch?v=REpXf0cmJ64
22.09.2014 21:07 |
 
Reitings 84
Reģ: 20.09.2014
Beibe.Marta

Nu, tā saka teorija un arī teorijas pasniedzēja to pašu stāstīja, stāstot arī reālu piemēru no dzīves ar paziņu, kurš strauji bremzēja, bet kā parasti, kaut gan zinādams, bremžu klučus nenožāvēja... Nu, rezultātā viss fantastiski nobloķējās un iebrauca grāvī.

Nu, skaties, ko saka satiksmes drošība:

28 Uz mitra bruģa seguma riepu saķeres spēks ir ierobežots. Sānslīdi var radīt bremzējot tā, ka riepas bloķējas. Vairākkārtīgi laideni bremzējot neizslēdzot sajūgu, rodas iespēja samazināt riepu bloķēšanos un nodrošina vienādu bremzēšanas spēku aizmugurējās labās un kreisās puses riepās.

36 Automobiļa mazgāšanas laikā tā bremzēšanas sistēmas darba elementi (bremžu uzlikas, diski, bremžu trumuļi (barabani)) tiek samitrināti un tos vajag izžāvēt braukšanas sākumā lēni, blīvi nospiežot bremžu pedāli, tas ātri atjaunos darba bremzēšanas sistēmas efektivitāti.

38 Braucot straujos un ilgstošos kritumos ir nepieciešams izmantot bremzēšanu ar dzinēju, tādēļ šajos posmos pārnesumam jābūt ieslēgtam. Ilgstoša automobiļa piebremzēšana ar darba bremzēšanas sistēmu var novest pie bremžu mehānisma pārkaršanas un tā var atteikties darboties.

39 Nobloķētu riteņu riepas slīd pa ceļa virsmu, līdz ar to saķere starp tām samazinās, sekojoši, bremzēšanas ceļa garums palielinās."

Nu, aptuveni tā... :)
22.09.2014 21:25 |
 
Reitings 939
Reģ: 14.09.2012
Nu tātad pareizi mācija, ir jābremzē ar sajūgu līdz galam un bremzes ;)
Ja sajūgs būs līdz galam tad arī nenokūpinās.

Citas te pašas izdomā, jo sadzīve slinkums spiest to sajūgu!
22.09.2014 22:38 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Miss Take - Man īsti nav skaidrs līdz galam, kā var samazināt ātrumu no 5. uzreiz uz 2., ja neliec neitrālajā? Sanāk, ka turpini ar 30km/h braukt 5. robā? Un pārslēdzies tikai pie tiem 20 (nu tā aptuveni)? Tas nenāk par sliktu mašīnai?


nu pie 100 sác bremzét, lídz apgriezieni ir mazi, tad atkaríbá no situácijas - spied sajúgu un liec 3 vai 2. vai, ja apstájies - liec pirmajá. viss protams, atkarígs no mashínas - mana mashína arí 50 km/h mierígi brauc 5tajá átrumá ar maziem apgriezieniem, iepriekshéjá - 5 átrumu slédzu tikai no 70+ km/h

visi mani pazinjas mehánikji ir mácíjushi, ka nav labi braukt un bremzét ar izspiestu sajúgu, ir arí skaidrojushi kápéc. arí instruktors tá mácíja, plus vienmér lamája, ja pagrieziená gáju ar vél neatlaistu sajúgu - sajúgs ir jáatlaizh braucot krustojumá. to jús pamanísiet ziemá uz apledojushiem celjiem.
22.09.2014 23:22 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Patrish

Tur rakstīts ilgstoša, diez vai tu brauksi desmit minūtes neitralaja un spiedisi pamazām bremzes. Neticu, ka kāds braucot uz 100 metīs neitralaja un tad pāris km līdz pagriezienam lēni bremzēs. Nu ja tā dara, tādām nav ko darīt pie auto. bet tapat mans saka, ka bremžu noblokesanas nav tik viegli panakama.
Un pārējais ir par riepu blokesanos, par to mēs te nemaz nerunājām. Mēs runājam par bremžu noblokesanos.
23.09.2014 09:18 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Polina

Taču paklausies ko tev saka. Bremzet ar izspiestu sajūgu vari ja jāapstājas, viss. Kas tev tas par instruktoru kurš māca vienmēr un visur bremzet ar sajūgu +bremzes. bet nu turpini , kašķēties netaisos, lai tev jautra brauksana ziemā
23.09.2014 09:21 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Mis take
To noteikti iemācās ar laiku, izjust auto. Es varu teikt droši, es vēl īsti neizjūtu. Es nezinu kura brīdī varu likt tajā otrajā \ trešajā kad ir bremzets no piektā.
23.09.2014 09:23 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.01.2009
Nu tātad pareizi mācija, ir jābremzē ar sajūgu līdz galam un bremzes
Ja sajūgs būs līdz galam tad arī nenokūpinās.

Citas te pašas izdomā, jo sadzīve slinkums spiest to sajūgu!


Pajautā savam instruktoram, kas notiks, ja Tu uz slidena, mitra vai apledojuša ceļa iebrauksi līkumā, reizē spiežot bremzes un sajūgu!

Situācijās, kurās ir jāsamazina ātrums, lai veiksmīgi izņemtu līkumu/ veiktu nogriešanos, ja nav pilnībā jāapstājas - tām "citām" ir nevis slinkums izspiest sajūgu, bet gan saprāts ielikt zemākā robā pirms līkuma, lai drošā, pārdomātā ārtumā varētu to izbraukt un samazinātu risku saslīdēt un aizbraukt neceļos.

Protams, ir gadījumi, kad var bremzēt ar nospiestu sajūgu, bet neieņem galvā, ka tas ir vienīgais un pareizais veids, jo tad tiešām var bēdīgi sanākt. Gribētos teikt, ka viss nāk ar pieredzi, taču es negribētu būt pretī braucošā mašīnā, kad šāda ''pieredze'' kādam notiek...
23.09.2014 10:21 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Es piekrītu, ka nav tāda noteikuma, ka obligāti jābremzē ar sajūgu. Instruktors teica, ka sajūga izspiešana patiesībā paātrina tempu un tāpēc arī šeit meitenes saka, ka ziemā tas var bēdīgi beigties.
23.09.2014 18:07 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Kā jums šķiet, kad var iet likt teoriju? :D Nu, kā jūs novērtējat, ka esat gatavas?
CSDD mājaslapā lieku testus un tagad visus pēc kārtas sanāk nolikt..
25.09.2014 16:29 |
 
Reitings 294
Reģ: 19.09.2014
RainyDay Nu tad uz priekšu! Lai izdodas nolikt!
Es pati liku, kad CSDD testos, pildot mājās, nebija vairāk par vienu kļūdu.
25.09.2014 18:14 |
 
Reitings 102
Reģ: 03.02.2009
Kādus apavus jūs velkat uz braukšanām?Es nopirku rudenim zābaciņus uz papēža,un tagad domāju,vai viņi man netraucēs.Pirms tam vilku laiviņas,vai botes.
26.09.2014 13:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!