Jauno šoferīšu BEZTĒMA

 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Tātad te ir tievētāju, precību, māmiņu un varbūt vēl kāda beztēma.
Izlēmu izveidot diskusiju visām tiesību licējām jeb tām, kuras vēl mācās, meklē padomus un motivāciju. Redzēju ideju citā portālā, šķiet, ka cālī.
Pastāstiet, kā jums iet ar mācīšanos, kurā posmā šobrīd esat? Kādas ir grūtības vai panākumi?
Rezumē: Kamēr citas tievē un precas, mēs liekam tiesības! :D
19.09.2014 22:25 |
 
Reitings 84
Reģ: 20.09.2014
Pēdējā laikā gan instruktori neatbalsta šo braukšanas mācīšanos pirms pašas braukšanas uzsākšanas, t.i., braukšanas ar instruktoru, jo pēc tam ir grūti izlabot tās kļūdas, kas ir iemācītas nepareizi pirms tam, jo katram šoferim ir kaut kādi savi niķi, ko tad arī var negribot iemācīt. Es pirms autoskolas arī mazliet pabraucu ar vīru, bet tās bija tik pāris reizes - iemācīja atšķirt pedāļus. :) Bet instruktors jau pirmajā reizē izdzina pa Pārdaugavu braukt, nemaz līdz figūrām nedzina uz laukumu. :)
21.09.2014 16:56 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Pēdējā laikā gan instruktori neatbalsta šo braukšanas mācīšanos pirms pašas braukšanas uzsākšanas, t.i., braukšanas ar instruktoru, jo pēc tam ir grūti izlabot tās kļūdas, kas ir iemācītas nepareizi pirms tam, jo katram šoferim ir kaut kādi savi niķi, ko tad arī var negribot iemācīt.

Man šito vīrs teica, kad ieminējos, ka varētu nokārtot baltās tiesības, lai viņš mani varētu mācīt.
21.09.2014 16:57 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Nu, man māca cilvēks, kas pats ir bijis instruktors.
21.09.2014 16:59 |
 
Reitings 84
Reģ: 20.09.2014
Karma, vienīgais, ko varu ieteikt - pačeko, kurām autoskolām teorijas eksāmens ir ar vairāk kļūdām pieļaujams. Es skaitos Grosā, bet nekādi nevaru nolikt teorijas eksāmenu, jo tur pieļaujama tikai viena kļūda 30 jautājumos, CSDD - 30 jautājumi un 3 pieļaujamās kļūdas. Pārējais viss būs ok. :)
21.09.2014 17:00 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Patrish

Godigi sakot pirmo reizi dzirdu, ka kads ta dara. Man instruktors vienmer teicis, ka masinu nevar mocit un nedrikst parslegt no 5.aa un 3. peksnji. Man ir gadijies netisam ieraut vienu robu zemak vai augstak ka vajag, mashina noriistaas.

Alonda
Nabaga mashina, pirmo reizi dzirdu tadu brauksanas stilu. Pati izdomaji?! :D Es te ar ironiju un smaidu seja to rakstu:)
21.09.2014 17:22 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Man atkal nav saprotama Lv sistema vispar. Atlaut braukt ar instruktoru pirms tu vispar esi nokartojis teoriju. Kad es liku tiesibas, vispirms ir teroijas exis, dabu L burtu un pagaidu tiesiba. Maacijos majas, noliku ar pirmo. Tad jagaida pusgads lidz vareju likt examenu. Pa to laiku njemu brauksanas, toreiz laikam kautkadas 16 biju panjemusi kopuma.
21.09.2014 17:28 |
 
Reitings 84
Reģ: 20.09.2014
Beibe.Marta

Nu, mans instruktors pie tās pašas bremzēšanas pāris reizes tā arī teica - ko Tu 100x pārslēdz ātrumus, ja tu nezini, kad apstāsies un uz kādu beigās Tev vajadzēs pārslēgt? Labāk bremzē tik daudz, cik vajag, un pēc tam pārliec tajā ātrumā, kas būs vajadzīgs. Protams, ka toreiz jau centos uzminēt, uz kuru vajadzēs pārslēgt un no piektā likt uz ceturto utt. Bet tas galīgi nav vajadzīgs. Saproti situāciju - tu brauc ar tiem pašiem 50km/h, bet kādu gabalu uz priekšu redzi, ka mašīnas apstājušās pie luksofora un tikko uzsākušas braukt. Loģiski, ka tu ātrumu samazināsi, bet ātrums taču arī ir jāpārslēdz. Tu man gribi iestāstīt, ka tajā brīdī, kad sabremzēsi līdz, teiksim, 15 km/h, Tu vispirms ieslēgsi 3.o (jo ir 4.ais ātrums pie 50km/h) un pēc tam uz 2.o? Nevis pie situācijas, ka sabremzējies tik ļoti, uzreiz pārslēdz uz otro no 5.ā (apgriezieni taču ir samazināti un patiesībā mašīna neraustās kā saki), lai normāli sāktu braukt un uzņemtu ātrumu. :) Anyway, stāsts par to, ka jebkurā gadījumā instruktors pats tā mācīja un arī vīrs, kuram ir daudzu gadu stāžs, par šādu bremzēšanu un ātrumu pārslēgšanu nekad neko nav teicis. :)
21.09.2014 17:33 |
 
Reitings 939
Reģ: 14.09.2012
Meitenes csdd testi mājas lapā netiek atjaunoti.
Novelkat telefonā vai planšetniekā GooglePlay veikalā aplikāciju https://play.google.com/store/apps/details?id=js.csn
Visu nokārtoju ar pirmo reizi
Autoskolu nokārtoju 2kļūdām (no 60jautājumiem varēja būt 2 kļūdas)
CSDD ar 0 kļūdām
Kārtoju Jelgavā
Autoskola Dobele
21.09.2014 17:49 |
 
Reitings 939
Reģ: 14.09.2012
Kopā mācību stundas pie instruktora bija 28
21.09.2014 17:52 |
 
Reitings 84
Reģ: 20.09.2014


Man šī ir, bet arī mācību grāmatā (zaļajā) ir kļūdas un bija pat tā, ka katru reizi atradām ko jaunu un tas bija tāds mazliet challenge - nu, atradīsim šoreiz kādu kļūdu vai nē. :d

Nu, tā ņemot - būtība tā pati - 30 jautājumi, viena kļūda. :)
21.09.2014 17:56 |
 
Reitings 939
Reģ: 14.09.2012
Lība
Istruktors speciāli māca bremzēt ar sajūgu piespiestu un tad bremzes, jo tad var stūri kustināt, savādāk Tu viņu nevarēsi grozīt_kustināt.
Man vīram pirms 8gadiem kad viņš kārtoja tā nemācija, bet tagad tā jābremzē tieši.
21.09.2014 17:58 |
 
Reitings 84
Reģ: 20.09.2014
Полина

Jā, es arī bremzēju ar sajūgu. Jau no paša sākuma (un liekas, ka vīrs arī) un par to instruktors arī neko neteica un nevienu brīdi pa visām 28 braukšanas reizēm par to nebija nekādas piezīmes. Sajūgu var labo nodedzināt, pie sarkanās gaismas stāvot un ieliekot ātrumā, nevis izņemot no ātruma un atkal ieliekot pirms iedegšanās zaļās gaismas. Tas gan dedzina sajūgu. Vai kā es pirmajā laikā darīju, kad vajadzēja uzbraukt, piem., uz Tallinas šosejas no Berģu ceļa, uz līkuma izspiest sajūgu. :D A man bija bail, ka kaut kas varētu notikt un man obligāti ir jābūt sajūgam izspiestam. :D Un vīrs tāds: "Nu, sajūgu tu vari atlaist." :D :D :D
21.09.2014 18:05 |
 
Reitings 134
Reģ: 11.09.2014
Muļķības, ka no piektā nevar likt, piemēram, otrajā.
21.09.2014 18:09 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Es arī bremzēju neitrālajā, bet nekādā gadījumā (vairs) neizspiežu sajūgu
Pastasti kura situacijas tu bremze neitralaja? Vienmer ?
Es te atkal spriezu pec sava instruktora. Piemeram tuvojoties aplim, lenam samazini atrumu, spiezot tikai bremzes, sajugs nav piespiests un nav iznemts no atruma. Un atkal, pakapeniski jasamazina atrums ar klokji. Pilniba apstajies nospiezot sajugu un bremzes reizee. Tad ieliec pirmaja un uzsac atkal braukt.
Bet man skaidroja, ka tev vnk ta maca jo examena te skatas tiesi to tehniku un ari ne visi examinatori. Ir citi instruktori kuri maca tuvojotes aplim, iznem no atruma un lenam bremzee. Tad ja pilniba jaapstajas, sajugs +bremzes reizee. td uzsaot atkal pirmajaa un brauc.
Bet man instruktors teica, ka ir lietas kuras tev ideali pec pareizaa jadara tikai examenaa,pecak tomer katram izveidojas savi paradumi. Piemeram mans instruktors vienmer uzsvera, ka rokas nos tures atlaist nekad nevar(nerunaju par bridi kad japarsledz atrumi), rokas visu laiku pa sturi jaslidina. Nu jei bogu, man ta besi un ta nedaru :)
Tapat nereti piekeru sevi, ak nelieku kreso kaju uz foot rest, bet gandriz zem sajuga pedala. To gan zinu, ka tas ir nepareizi, bet ja speciali nepiedomaju, ta daru.
Vispar jaizmegina bus ta bremzesana neitralaja, nav nacies ta darit ikdienaa.
21.09.2014 18:10 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
man sak skist, ka man kaukas crazy piekasigs un sikumains instruktors.
p.s. to, ka vinjs ir nedaudz kukuu jau sapratu tad kad man uzsava pa pirkstiem kad netisam parsledzu uz neparezo atrumu viena no pirmajam brauksanam. tapat citu soferu lamasana no vinja puses bija normala. :)
21.09.2014 18:13 |
 
Reitings 939
Reģ: 14.09.2012
Zilās grāmatas ir viss pareizākās, viss
mazāk kļūdu. Auto skola teica un pierādija.

No piektā var likt otrajā, bet varēsi tik ielikt kad ātrums būs nokrities atbilstoši.
Jo kameēr ātrums nav nokrities atbilstoši ātrumam kurā izdomāji likt, ātrum kārba tajā robā neļauj ielikt kloči.
21.09.2014 18:19 |
 
Reitings 939
Reģ: 14.09.2012
Sajūgu bremzējot pat izmantoju kad stāv ātrumā ;) Kad zinu ka pilnībā apstāšos.
Bet pirms pagriezieniem piebremzēju ar sajūgu bremzēm un tad lieku zemākā pārnesumā.
21.09.2014 18:35 |
 
Reitings 84
Reģ: 20.09.2014
Nē, nu tas skaidrs, ka varēs ielikt tajā brīdī, kad ātrums atbilstošs. Savādāk toč sāk rīstīties mašīna. :)

Bremzēt ar neitrālo... piebraucot pie sarkanā, to var darīt, bet ne uz gariem gabaliem, jo tad var nobloķēties bremzes un tad ir pizdec kroļiku. :) Sistēma tāda - samazini ātrumu, izņem no ātruma un spied tik bremzes. Citreiz tā daru, pieripinoties pie luksofora. Bet nu... ziemā, domāju, ka labāk ar sajūgu tomēr bremzēt, savādāk varētu būt tā, ka sāc slidināties pa ledu... To galīgi nevajag. Ar motoru arī var bremzēt, t.i., pārliekot arvien zemākā pārnesumā, bet to var darīt tad, kad zini toč, ka neviens priekšā nepielīdīs, bet LV jau to nekad nevar paredzēt, kad kāds psihs, sevišķi Rīgā, neiesprauksies kaut kur pa starpu, kad būs jādod pa bremzēm vienkārši. :)
21.09.2014 18:38 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
beidzot kāda beztēma, kurā varu piedalīties :D

iesāku vasarā mācīties, bija plānots, ka septembra sākumā beidzas darba līgums un varēšu ātri visu nokārtot, kamēr meklēšu darbu, bet kurš tev deva... darbu dabūju uzreiz un tagad nezinu, kad, lai ieplāno tās braukšanas... pašlaik zubros teoriju un nevaru saprast, kad pienāks tas brīdis, kad sapratīšu - IR, visu zinu un varu likt eksāmenu :D
21.09.2014 18:43 |
 
Reitings 84
Reģ: 20.09.2014
Laimiņa,

Jap, same here. Liekās, ka visu zinu, bet beigās, aizejot uz skolas eksāmenu, saprotu, ka neko nezinu... Vai pieļauju kaut kādas absolūti stulbas kļūdas, bet galvenais - ka zināmi jautājumi... Un tad ir tāds - BĀC...
21.09.2014 18:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits