Nedzimuša bērna veselība.

 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Tikko lasīju par mazo meitenīti,kurai lūdz ziedot naudu,jo ir slima un vajag ļoti lielu naudu,lai ārstētu. Šai meitenei diagnozi jau noteica 3 grūtniecības mēnesī, bet tomēr māte izlēma par labu tam,lai bērniņš nāktu pasaulē.
Man ir starp paziņām gadījumi,kad ir taisīti aborti,jo bērnam jau vēderā esot ir smaga diagnoze, kokrēti viena sieviete taisīja jau visr 3ā mēneša,jo bērnam bija kaut kāda slimība,kas garantēja jau smagu invaliditāti,ja vispār piedzims. Tagad tai sievietei ir 2 veseli bērni un, protams, atceras par nedzimušo, bet ir samierinājusies,ka varbūt tā tam vajadzēja būt.
Vēl vienai paziņai pirmajā skrīningā ar kaut ko ne tā atklāja,viņai vajadzēja braukt pārbaudīties, ņemt augļūdeņus utml. Mums abām bija viena vecmāte, viņa tik dusmīgi man par viņu stāstīja,jo, redz, viņai taču piedzima vesels bērns, bet vajadzēja pārciest tādas šausmas, kaut gan vecmāte tik darīja savu darbu.

Ko jūs domājiet par abortu dēļ bērna smagās veselības diagnozes?
18.09.2014 15:35 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Gadījumi, kad ārsti uzstāda nepareizu diagnozi, bet sieviete izvēlas dzemdēt, kā rezultātā piedzimst vesels bērns, ir diezgan nereti.
Taču, par to gadījumu, iepriekšējā tēmā, par ziedojumu. Mātes pirmajam bērnam bija šī slimība, otra bērna gaidīšanas laikā vajadzēja saprast, ka tur sakritība,kļūda nevar būt.

Otrkārt, nedomāju vis, ka par Dauna sindroma slimajiem cilvēkiem varētu teikt, ka viņi eksistē, nevis dzīvo. Cik zinu, arī vienkāršus darbiņus viņi darīt var un paši ir diezgan priecīgi, mīļi, utt. Manuprāt, tā nav no tām "eksistēšanas" slimībām.

Piekrītu, tās kuras atsakās no tādiem bērniem ir vājas, jo tas nozīmē dzīvot, tikai savam bērnam. Esmu redzējusi jaunieti, ar dauna sindromu, kurš uzvedās kā normāls pusaudzis, tikai pēc vizuālā izskata varēja nojaust viņa sindromu, tāds progress pateicoties mammai, kura ļoti daudz nodarbojās ar viņu.

Ja ir runa, par vēl smagām iedzimtām slimībām, sindromiem, kā piemēram - ūdensgalvas, ķermeņa anomālijām, tad jā, slimu bērnu nedzemdētu.

Vai tiešām to dara arī sestajā mēnesī?!

Medicīnas indikāciju dēļ, ir iespējams veikt medicīnisko abortu līdz grūtniecības 24.nedēļai.
18.09.2014 17:32 |
 
Reitings 202
Reģ: 21.07.2014
Ja ģenētiskās analīzes un vairāki ārsti apstiprinātu, ka slims, tad nepaturētu. Zinu, ka nevarētu ar slimu bērnu. Nu nevarētu ne finansiāli, ne emocionāli, ne kā.
18.09.2014 17:38 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Esmu par, ja tiešām atklājas anomālijas.

Bet man ir draugs, kuru dzemdēja ar visu to, ka ārsti teica, ka liela iespējamība, ka viņš b´ūs "ūdensgalva". Jā, viņam ir nebūtiski trūkumi, kā svara problēmas, matu krišana utt, bet superīgs cilvēks un nemaz nejūtas, ka dzīvē ko zaudējis un nav arī. Jāņem gan vērā, ka viņam šobrīd ~25 un tehnoloģijas tagad ir attīstījušās.
18.09.2014 17:45 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
Ir tik viegli pateikt taisītu abortu, vai arī nekādā gadījumā dotu iespēju...
Šodienā es noteikti pirms lēmuma pieņemšanas izskatītu visus iespējamos scenārijus kopā ar bērna tēvu un mediķu viedokļiem balstoties uz analīzēm. Šāds lēmums nedrīkst būt vienpersonisks, vai uzspiešana otram.
Tomēr mani nepamet sajūtas, ka vienā gadījumā (aborts), filosofiski mēs saņemsim ko sliktāku vēlāk vai nu bērna veidolā, vai nu savā nākotnē. Savukārt otrajā gadījumā paturot, vai būtu tas iekšējais spēks tik liels, mīlestība kas ļautu nesavtīgi ziedoties bērna labā noliekot savas intereses malā.
18.09.2014 17:48 |
 
Reitings 400
Reģ: 29.01.2009
Savukārt otrajā gadījumā paturot, vai būtu tas iekšējais spēks tik liels, mīlestība kas ļautu nesavtīgi ziedoties bērna labā noliekot savas intereses malā.

Jā tā saka sākumā daudzas māmiņas, diemžēl pēc tam ir jānoskatā suz pamestiem slimiem bērniem vai nelaimīgām mātēm. Saku to no pieredzes, tik bieži šādi scenāriji redzēti, ka dusma rauj uz tām, kas neaptver kāda nasta ir slims bērns.
18.09.2014 17:57 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Nepaturētu un neviens mani nepiespiestu paturēt.Visticamāk,ja piedzimtu un atklātos,ka ir slims,nemaz mājās nevestu.Šādiem bērniem būtu jāpiemēro eitanāzija.
P.S. Bērnu nav un nebūs.
18.09.2014 18:18 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Stradiņos saskāros vēl ar tādu gadijumu,ka mātei(narkomāne,mīl iedzert ,utt) grūtniecibas laikā paziņoja par to,ka bērns nebūs vesels. Māte kopš tās dienas negāja uz pārbaudēm. Dzemdību diena, mātei piedzimst bērniņš ar ūdensgalvu.. Viņi diemžēl arī nedzīvo ilgi. Māte pa visu nodaļu lēja gaužas asaras. Tas viss bija reāli teātris. Nākamajā dienā,kad nodaļā uzskrēju viņai virsū,viņa priecīga pa gaiteni ,dziedādama nāca man pretī. Jautāju,kas tad nu noticis? Viņu rakstot ārā.. Es neizpratnē jautāju kā?! Meita esot no rīta nomirusi...

Par šo gadijumu es atceros ļoti bieži,nezinu kapēc,bet man ļoti tajā brīdī bija nepatīkami..
18.09.2014 18:22 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
vispār šī ir drausmīga tēma..
18.09.2014 18:23 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Jeezinj, "sanjemsim (filosofiski) kaut ko sliktaaku", ja veiksim abortu, es labaak izveeleetos noshauties vai noindeeties, nekaa savu dziivi pakaartot daarzenim, ja man buutu tikai shiis 2 izveeles iespeejas.

Es noteikti neatveertu shampanieti aiz laimes, ja man vajadzeetu aborteet potenciaalo daarzeni vai atteikties no dzemdiibaas neaarsteejamu traumu guvusha jaundzimushaa, tachu es pat neapsveertu iespeeju kaut ko taadu patureet, aizmirstu kaa ljaunu, nekad nebijushu murgu.

Atteikshanaas no daarzenja nav vaajuma paziime, bet gan logjisks leemums, kursh ljauj dziivot pilnveertiigu dziivi. Ja kaadai ir nosliece uz mazohismu - briiva izveele. Tikai tad nevajag diedeleet liidzekljus no sabiedriibas.
18.09.2014 19:15 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
DieKleineHexe,

Tavs viedoklis ir protams ļoti skarbs, bet arī patiess. Un pirms kāda laika es būtu teikusi piekrītu katram vārdam. Taču laiks iet un daudz kas mainās un kategorismu esmu atlikusi malā, jo no kā tik ļoti bēgam, tieši tam iekrītam rokās atkal no jauna.. un tas vienkārši ir jāiemācās pieņemt savā dzīvē (tas nav par šo tēmu, bet kategorismu kā tādu).
Turklāt ziniet ir reāli novērots dzīvē, ka ir pāri vai viena puse, kurā pamostas Māte Terēze, ir iespēja nodrošināt tam bērnam visu nepieciešamo un beigu beigās ir vienkārši mātišķā vēlme rūpēties par kādu, ziedot sevi. Tamdēļ ir jābūt uzmanīgiem ar to darītu notiekti tā.. nekad nevar zināt kā būtu.
18.09.2014 19:27 |
 
Reitings 460
Reģ: 18.09.2014
Njā izskatās, ka vairākums šeit lidinās pa mākoņiem...

Smagi slims bērns šeit Latvijā ir zīmogs gan pašam bērnam, gan vecākiem. (ne tikai garīgi slims)

Jārēķinās ar to, ka visa dzīve jāpakārto bērnam (vienam no vecākiem, tas nozīmē sēdēt mājās ar bērnu visu laiku, nestrādājot un faktiski neesošu sabiedrisko dzīvi).
Protams kā jau Latvijā uz slimiem cilvēkiem skatās šķībi... un pat izvairās...

Bērna nākotne ir pansionāts, jo viņš nevar ne atrast darbu, ne sevi uzturēt (lai nu lielās cosmo uzņemējas piesakās, kuras ir pieņēmušas darbā cilvēkus ar garīgās attīstības traucējumiem vai citām smagām slimībām) gan jau ka neviena un pat nedomā ņemt...

Mazāk jāskatās romantiskās drāmas kurās ir kāds labais piemērs ar garīgi slimu cilvēku, Latvijā tā nenotiek...

Protams lielākais lāsts ir pašam cilvēkam, jo šeit Latvijā atrodas gan tādi cilvēki, kas par pamuļķišiem pasmejas, apsaukā, pat fiziski nodara pāri. Kā arī patstāvīga darba iespējas nulle, tikai caur kaut kādiem projektiem, kur valsts maksā algu viņam.
18.09.2014 19:32 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
abols100, ļoti bēdīgi lasot, bet taisnība jau ir.
18.09.2014 19:36 |
 
10 gadi
Reitings 2216
Reģ: 11.03.2010
Netaisītu. Nepaskaidrošu , kapēc.
Man ir kauns lasīt, kā var bērnu, tādu mazu mīļu radībiņu , nosaukt par dārzeni.
Tā nav lieta, bet dzīvs,mazs neaizsargāts cilvēciņš.
18.09.2014 19:43 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Tomēr mani nepamet sajūtas, ka vienā gadījumā (aborts), filosofiski mēs saņemsim ko sliktāku vēlāk vai nu bērna veidolā, vai nu savā nākotnē. Savukārt otrajā gadījumā paturot, vai būtu tas iekšējais spēks tik liels, mīlestība kas ļautu nesavtīgi ziedoties bērna labā noliekot savas intereses malā

Pat ja eksistee taada karma, tad ja labaak lai ev viena pati sanjemu ko sliktaaku naakotnee, nekaa izpeerku greekus shaadaa veidaa, radot nelaimiigu buutni.
Dauna sindroms nav tas trakaakais. Gruutaak ir, ja ir visu muuzju gulosh pie elposhanas aparaata, vai arii fiziski pilniigi vesels, bet ar smagu gariigo atpaliciibu un agresiju. Atceros gadiijumu, kaa viens pacients (liela auguma viirietis ap gadiem 25) pleesa valjaa ar abaam rokaam aadu no celja un viss tobriid esoshais persnoaals knapi speeja vinju nogaazt uz griidas un noblokjeet rokas ar kaajaam, lai paarstaaj pleest (bijaam seshi cilveeki). Izzinjai - vinjsh nespeeja izjust saapes kaa taadas. Vecaaki naaca ciemos, raudaaja gauzjas asaras. Pashi pat gribeedami, kopt nevareeja vinju, jo bija liels, speeciigs un agresiivs.
18.09.2014 19:53 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Man vienai pazīstamai arī pēc visām analīzēm ārsti solīja garīgi atpalikušu bērniņu ar vēl 5 kaitēm, bet piedzima pilnīgi vesels bērniņš, kā viņi tā varēja nolažot...

arī zinu vienu šādu gadījumu.
18.09.2014 19:55 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Marbell, protams, maziņš jau tas bērniņš ir mīļs un nekaitīgs, bet bērni izaug un ar viņiem kādam ir jātiek galā. Gan jau Kristas pieminētais vīrietis arī bija maz, mīļš kunkulītis.
18.09.2014 19:58 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Dārzenis ir pilnīgi normāls apzīmējums šādiem cilvēkiem(neatkarīgi kurā vecuma grupā viņš ir)nevis kaut kāds apvainojums.
18.09.2014 20:03 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
es pret abortiem, bet šādos gadījumos esmu par...jo tas bērniņs pats būs nelaimīgs, neviens bērniņs negrib būt savādaks ka citi...
ka arī es nespētu būt blakus ar slimu bērniņu morāli...es sajuktu prātā
18.09.2014 20:08 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Apvainojums driizaak buutu Gomer, kas noziimee get out of my emergency room. Peec definiicijas daarzenis ir tas, kursh nespeej pats funkcioneet un ir zaudeejis/nekad nav bijusi apzinja vai sajeega par notiekosho. Daarzenis ir zaudeejis visu cilveciigo un buutiibaa neatskjiraas ne ar ko no augiem, kuri nedomaa, nerunaa, nepaarvietojaas.
18.09.2014 20:08 |
 
Reitings 25
Reģ: 25.08.2014
http://www.youtube.com/watch?v=vNZVV4Ciccg
interesanti, nesen uzgāju netīšām
18.09.2014 21:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits