Nedzimuša bērna veselība.

 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Tikko lasīju par mazo meitenīti,kurai lūdz ziedot naudu,jo ir slima un vajag ļoti lielu naudu,lai ārstētu. Šai meitenei diagnozi jau noteica 3 grūtniecības mēnesī, bet tomēr māte izlēma par labu tam,lai bērniņš nāktu pasaulē.
Man ir starp paziņām gadījumi,kad ir taisīti aborti,jo bērnam jau vēderā esot ir smaga diagnoze, kokrēti viena sieviete taisīja jau visr 3ā mēneša,jo bērnam bija kaut kāda slimība,kas garantēja jau smagu invaliditāti,ja vispār piedzims. Tagad tai sievietei ir 2 veseli bērni un, protams, atceras par nedzimušo, bet ir samierinājusies,ka varbūt tā tam vajadzēja būt.
Vēl vienai paziņai pirmajā skrīningā ar kaut ko ne tā atklāja,viņai vajadzēja braukt pārbaudīties, ņemt augļūdeņus utml. Mums abām bija viena vecmāte, viņa tik dusmīgi man par viņu stāstīja,jo, redz, viņai taču piedzima vesels bērns, bet vajadzēja pārciest tādas šausmas, kaut gan vecmāte tik darīja savu darbu.

Ko jūs domājiet par abortu dēļ bērna smagās veselības diagnozes?
18.09.2014 15:35 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
dažām meitenēm te nav saprašana par Daunu sindromu... Viņi nav dārzeņi. Visslielākaās problēmas viņiem ir ar sirdi ,vai redzi,kas agrā vecumā tiek operētas. Viņi runā,staigā,mācās skolās,dārziņos. Ir ļoti mīļi un sirsnīgi cilvēki. Viņi piedzimst gandrīz ar vienādām sejām. Ir bijusi ļoti liela saskarsme ar šādiem bērniem.
Trakāk jau ir ar tādiem ,kam ir smagā formā bērnu trieka. Tie diemžēl tiešām ir dārzeņi.
18.09.2014 16:26 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Un ir starpība,vai dieagnoze ir garīgā atpalicība,vai Dauna sindroms.
18.09.2014 16:27 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Kas attiecas uz mani, buutu aborts bez jebkaadaam emocijaam, neesmu nekaada maate Tereeze, kas njemtos ar "daarzeni". Vesels beerns jau prasa laiku, nervus un naudu.

Ja mammiite, kas tagad ubago naudu, tieshaam izveeleejaas dzemdeet beernu, kuram jau 3. meenesii noteica diagnozi, taa vietaa, lai taisiitu abortu, tad nu vareetu neubagot tagad, vajadzeeja buut droshai, ka pashai pietiks liidzeklju sava daarzenja aarsteeshanai.

Sadzemdee daarzenjus un tad diedelee. Kaut kaadaa 3. pasaules valstii divsejains tika laists pasaulee (aatri vien pats nomira), jo nogalinaat tachu esot greeks, kropljus vairot gan nav greeks. Marasmaatikjes. Ja buus lemts, tad buus vesels beerns, ja nav lemts, tad vajag mazliet atiet no "caaljumaates" idiotisma un sevi dziivee veltiit kaut kam citam.

Preciizi manas domas. Nezinu, kaapeec dazhas ir tik stulbas, ka izveelas dzemdeet par spiiti uzstaadiitajai diagnozei, un tad uzskata sevi par nez kaadu varoni un prasa naudu citiem.
18.09.2014 16:29 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Dauna sindroms vēl nav tas sliktākais, bet ja bērns būs kā gulošs dārzenis visu mūžu, tad vajag padomāt par sekām. Vai vecāki būs gatavi visu mūžu aprūpēt savu bērnu ? Tā dēļ upurēt lielāko daļu no sava brīvā laika un visu ierasto dzīvo tam pielāgot. Un kas notiks kad paliks veci un nespēs par viņu parūpēties ? Viņš nonāks pansionātā kur nonīks nevienam nevajadzīgs.

Ja to skatās no reliģiskā viedokļa, tad dabiskos apstākļos bērns nebūtu dzīvotājs. Ja cilvēks var dzīvot tikai ar mūsdienu medicīnas mākslīgu dzīvības uzturēšanu, nezinu vai to var saukt par dzīvi.
18.09.2014 16:31 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Viņi nav dārzeņi
Varbūt dārzeņi gluži nē, bet ir ar ļoti nopietnām atpalicībām.
ļoti mīļi un sirsnīgi cilvēki
Ne visi. Pieņemu, ka tas atkarīgs no audzināšanas.
ir starpība,vai dieagnoze ir garīgā atpalicība,vai Dauna sindroms
Dauna sindromam ir raksturīga garīga atpalicība. Līdzīgi, kā lauztai kājai ir raksturīgas sāpes.
18.09.2014 16:32 |
 
10 gadi
Reitings 383
Reģ: 27.03.2014
Es nezinu, ko daritu, bet iespejams es taisitu abortu. Es biju grutniecibas 11. nedela. uztaisija usg, un tad man ginekologe sak stastit, ka nav kartiba ar berna attistibu, par lielu galvina, ka bus jataisa aborts, jo nav prognozejams, kadas bus problemas, jataisa visadas parbaudes, lai paspetu, ja kas abortu, lai nebutu jaierosina dzemdibas utt. vina visu tik negativi man pasniedza, ka es biju soka. Ka ta, kapec ar mani tas notiek? Ko es ne ta izdariju? Tas domas un sajutas nav izskaidrojamas, jo mes tacu visas velamies veseligu un skastu berninu. Vina vnk nosutija pie citas ginekologes, lielaka pieredze ar problemgrutniecibam. Bet ta iepriekseja visu to man izstastija, ka viss ir izlemts, jataisa aborts. Pec nedelas jau biju pie tas otras ginekologes, sieviete gados, bet lieliska daktere, patikams cilveks. Anslizes bij labas. Un usg skatoties vina pateica, ka neko tadu neredz, ka sada attistibas sakuma varetu but, ka galvina lielaka, jo it ka galvina attistoties atrak un kermenis pec tam. bet vina bij pozitivi noskanota. 16. nedela pateica, ka viss ir labi, ka nav jauztraucas. un berns piedzima vesels. bet tapat visu atlikuso grutniecibas laiku bija nelielas bailes, ja nu tomer kkas nebus kartiba ar bernu..
18.09.2014 16:35 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
hm, kur tad lielās abortu noliedzējas? :/ dievs arī nav pieminēts, kas notiek?
18.09.2014 16:38 |
 
Reitings 177
Reģ: 18.11.2013
Pataloģijas parasti apstiprina vairāki ārsti, tā kā iespējamība, ka tikai "aizdomu dēļ" taisa abortu ir visai maza (varbūt tā gadās kaut kur laukos, kur dārgi aizbraukt uz ģenētikas centru rīgā un vecāki nav ieinteresēti to darīt). Pirmkārt tas ir pirmais skrīnings, kur riskus nosaka gan pēc asinsanalīzēm, gan vecuma, gan usg. Pēc tam ap 20 gr. nedēļu taisa vēl vienu skrīningu ar daudz nopietnāku usg pētīšanu, jo var redzēt vai mazulis ir attīstījies atbilstoši. Piem., ja nav attīstījies deguna kauls vai izveidojusies šķelta lūpa, tās var būt pazīmes uz kādām ģenētiskām slimībām. Ja skrīningu rezultāti ir slikti, tad iet uz ģenētikas centru un tur veic papildus analīzes, daudz detalizētāku usg, ja nepieciešams veic augļūdeņu pārbaudi.
18.09.2014 16:38 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
sola1 - izklausās diezgan briesmīgi. Varbūt uzreiz ieraksti tās pirmās ginekoloģes vārdu, lai citas zin, pie kā neiet? Diezgan neprofesionāla attieksme šķiet (ne tikai tas, ka nepareizi izskaidroja usg redzēto, bet arī tas, ka to tā pastāstīja.)
18.09.2014 16:39 |
 
Reitings 177
Reģ: 18.11.2013
Parasti ja vaina ir tikai proporcijās, piem., "galva pa lielu", tad uztaisa usg vēlreiz pēc kāda laika, jo ne vienmēr viss attīstās perfekti vienmērīgi. ja joprojām nav nekādu pozitīvu izmaiņu, tad gan nav labi...
18.09.2014 16:41 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Piekrītu DieKleineHexe!
18.09.2014 16:42 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Dauna sindroms ir ar nelielu atpalicību. Viņi nav guloši. Dauna sindromam kādreiz var būt klāt autisms(kas ir atsevišķa diagnoze),tad var izmainīties uzvedība.
Es gluži neatdzīstu ,ka ir jādzemdē bērni,ja ir zināms,ka visu mūžu bērni cietīs sāpēs,vai entajās operācijās.
18.09.2014 16:48 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
esmu pret abortiem.
Īpaši par Dauna slimību, jo esmu ļoti daudz lasījusi ārzemju pētījumus utt., arī bērni ar Dauna sindromu var izaugt normāli, protams, viņi atšķirsies, bet arī tādi paši kā citi.
Nevar uzreiz pateikt- viss aborts, arī šāds bērniņš ir dāvana.

Biju ārzemēs un runāju ar cilvēku, kas savā universitāte bija rīkojuši akcijas un saziedotās lietas bija ziedojuši bērnu namiem. Par viņu emocijām. Ko es sapratu? Mums pietrūkst labas, kvalitatīvas informācijas. Mēs neesam izglītoti tik daudzās jomās, bet spriežam par visu ka profesori.

Šeit komentētājām būtu jāpieraksta vai arī pašas ir mammas.

Jā, es esmu mamma un es esmu pret abortiem, lai arī kādas diagnozes būtu. Es nespētu savu bērnu nogalināt.
18.09.2014 16:48 |
 
10 gadi
Reitings 383
Reģ: 27.03.2014
Dreamgirl, es to pec tam sapratu, tikai kapec tai ginekologei bija japasniedz it ka viss jau ir izlemts. Es to visu rakstiju, jo taja laika man bija jadoma, ka man var piedzimt slims bernins, ka ir jataisa aborts. Tas bija biedejosi.
18.09.2014 16:50 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Dauna sindroms ir ar nelielu atpalicību. Viņi nav guloši
Nu.. teikšu tā, citi var ar nelielu palīdzību funkcionēt sabiedrībā, strādāt vienkāršākus darbus utt. Un ir tādi, kas paši sev dibenu nemāk noslaucīt.
Variācijas ir dažādas.

komentētājām būtu jāpieraksta vai arī pašas ir mammas
Neesmu un arī nekad nebūšu. Ko tas maina?

savu bērnu nogalināt
Pfff. Sākās bullshits. Aborts nav slepkavība. Ja būtu, tad tas nebūtu legāls.
18.09.2014 16:53 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
zaptesburka- piedod,bet tev īsti nav saprašana par konkrēto slimību! Dauna sindroms -viens pats- nav nekas tik traks kā tu apraksti. Jā ir savādāk,ja ir klāt vēl kāda siagnoze tam visam,tad ir savādāk.
18.09.2014 16:55 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
sola1, bet tiešām, sauksim varoņus vārdā. Kas tā par ginekoloģi, kas tā inroemāciju grūtniecēm pasniedz?
Normāli būtu, ja pateiktu, ka vēl par agru spriest, tomēr vajadzētu veikt papildus pārbaudes, lai būtu droši, ka viss būs kārtībā. Nevis - kā Tu rakstīji -
ka nav kartiba ar berna attistibu, par lielu galvina, ka bus jataisa aborts, jo nav prognozejams, kadas bus problemas, jataisa visadas parbaudes, lai paspetu, ja kas abortu
18.09.2014 16:57 |
 
Reitings 400
Reģ: 29.01.2009
Grāfiene, man liekas tev pašai nav īsti izpratnes par Dauna sindromu! Pirms saki kaut ko par to, gan palasi vairāk informācijas, gan aizej uz bērnu slimnīcu un īpašajām skolām, paskaties reali kādi ir šie bērni.
18.09.2014 16:58 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
zaptesburka- piedod,bet tev īsti nav saprašana par konkrēto slimību
un Tev nav pat saprašanas par to, ka tā nav slimība, bet gan sindroms. Atradusies gudriniece.
Es jau rakstīju, ka ļoti labi zinu, kas ir Dauna sindroms.
18.09.2014 16:59 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Grāfiene, man liekas tev pašai nav īsti izpratnes par Dauna sindromu! Pirms saki kaut ko par to, gan palasi vairāk informācijas, gan aizej uz bērnu slimnīcu un īpašajām skolām, paskaties reali kādi ir šie bērni.
- tieši visa ši tava nosauktās lietas man ir ļoti labi zināmas un es labi saprotu par ko runāju
18.09.2014 17:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits