Ārzemes. + un -

 
Reitings 105
Reģ: 12.07.2014
Sveikas visas foršās kosmo meitenes! :)
Izdomāju izveidot diskusiju par dzīvi ārzemēs.
Vai kāda no jums dzīvo ārpus Latvijas robežām? Kāpēc jūs izvēlējāties tieši to valsti, kur dzīvojat? Un kas jums tur patīk labāk, nekā Latvijā?
Pati es dzīvoju jau 3 gadus Beļģijā. No sākuma es aizbraucu tikai pie drauga ciemos,tad ar katru ciemošanās reizi man iepatikās vairak un vairāk, tad jau man piedāvāja darbu un es paliku tur. Godīgi sakot, man šeit patīk labāk. Kāpēc? Jo cilvēki šeit ir draudzīgāki un viesmīlīgāki,nenozākās pie katra sīkuma, nenosodīs tevi. Pie tam, šeit ir ļoti daudz latviešu un es tiešām jūtos kā Latvijā :D Bet nu tas nav tik svarīgi. Arī dzīvošanas ziņā, te ir daudz labāk. Varu atļauties praktiski visu, ko kāroju, bet Latvijā gan visa nauda gandrīz aizgāja rēķinos. Jā, un protams vēl esmu pamanījusi to, ka visi te tevi pieņem, vai tu esi krievs, latvietis vai vācietis, tautībai nav nozīmes,savukārt Latvijā tautieši ir ļoti ļauni šajā ziņā, nedod Dievs Tu būsi citas tautības, tātad būsi savādāks un tevi vienkārši noliks.
Tātad, šī diskusija ir veidota ar mērķi, lai jūs dalītos pieredzē par savu dzivi ārzemēs. Man būtu interesanti palasīt kā tad jūs esat iekārtojušās citā valstī un vai patīk :)
Un visi tiem, kuriem ir kas slikts sakāms - lūdzu vienkārši vācaties no šīs diskusijas prom!! ;) Šeit nav vietas pārmetumiem. :)
17.08.2014 19:57 |
 
Reitings 309
Reģ: 02.08.2014
Un te mūsu komunikācija arī beigsies.

Man prieks par to ka tu saprati ka patriotisms nav tikai preces kad tu pērc;)
18.08.2014 18:52 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es tomeer piekriitu Favel-atbalstiit "saveejos",ciiniities par "saveejiem",tas buutu arii , dzert to letinu alinu,eest letinu sieru,maizi utt!
18.08.2014 18:58 |
 
Reitings 918
Reģ: 06.09.2011
Hmm.. nepiekritīšu Ir vieglāk mainīties pašam, kad apstākļi ir mainījušies un vide cita. Daudz grūtāk stāvēt uz vietas un rakties sev galvā, lai kaut ko mainītu vispirms tur. Un tās beigas:




Šim es tiešām piekrītu, kaut arī lasot Vaniļas komentus, īsti radniecīgās domās nejutos.
ES domāju, ka katram pašam ir jāsaprot un jānoformulē sev patiesi,ko viņš vēlas un kāpēc.
Un tāpat - kur vēlas būt un ko dzīvē panākt.
Bet kopumā - es novērtēju cilvēkus,kas spēj iziet no savas komforta zonas un cīnīties par savu laimi un mērķu īstenošanu, nav svarīgi, kurā valstī.
Krustus gan nav vajadzīgs nest.
18.08.2014 18:59 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Kā jau īsta sieviete, nenoturējos! Bet nu apsolu, pēdējais komentārs no manas puses.
Lika pasmaidīt, bet, manuprāt, īstens patriots (nesaku, ka tāda esmu es), vismaz pratīsies izmantot savu dzimto valodu pienācīgi ne tikai runasveidā, bet arī rakstiski ;)
Ieteikums no manas puses. Pirms rādi ar pirkstu kāda virzienā un nopel, pārbaudi, vai paša rokas ir tīras!

Viss! Čau!
18.08.2014 19:00 |
 
Reitings 918
Reģ: 06.09.2011
Jocīgi, es tieši par to pašu iedomājos, kaut arī esmu tālu no gramatikas medniecēm :D
18.08.2014 19:06 |
 
Reitings 309
Reģ: 02.08.2014
Lika pasmaidīt, bet, manuprāt, īstens patriots (nesaku, ka tāda esmu es), vismaz pratīsies izmantot savu dzimto valodu pienācīgi ne tikai runasveidā, bet arī rakstiski
Ieteikums no manas puses. Pirms rādi ar pirkstu kāda virzienā un nopel, pārbaudi, vai paša rokas ir tīras!

Tu vispār nevarētu saukt sevi par patriotu;) Tas tavai zināšanai;)
Jā varbūt es neesmu perfekts, bet es vismaz nebēgu uz citām valstīm labākas dzīves meklējumos un pēc tam nesaucu sevi par latvieti. Ne jau naudā ir laime;) Es palieku Latvijā un vismaz varu lepni sevi nosaukt par latvieti:) atšķirībā no tevis;)
Labi neņem ļaunā to ko es teicu;) bet tādi ir mani uzskati;) Lai tev veicas tavā dzīvē;)
18.08.2014 19:08 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
nav māka ielekt citos apstākļos un sākt labāku dzīvi. Palikt un tepat izcīnīties, manuprāt, gan ir jāprot.

Apstulbu izlasot sho te fraazi. Tu tieshaam uzskati, ka nav maaka aizbraukt uz pavisam citu vidi, pavisam citu dziivi, nezinot, nepaziistot nevienu un uzsaakt visu no nulles? Nopietni? Varbuut pameegjini to izdariit, attieksme mainiisies. Bet videe, kuru tu ljoti labi paziisti, kuraa esi uzaudzis, nav ne probleemas ar valodu kaa arii ir daudz paziistamo - taa gan ir maaka, wow!

Protams, ka izsisties Latvijaa nav viegli, bet to izmisiigo aarzemju nolikshanu nesaprotu.
18.08.2014 19:10 |
 
Reitings 200
Reģ: 07.04.2012
Bet es taču nevienu nenolieku. Ja iekopē citātu, tad, lūdzu, visu un no sākuma un tad pārlasi vēlreiz.
Tā ciniski paskatoties - ne jau uz ārzemēm brauc Everestā kāpt.. ļoti daudzi strādā visai ''melnus'' darbus, tā kā pielīdzinot sasniegumus.. tas arī būtu jāņem vērā.
Es neapšaubu, ka ir ar daudzko jāaprod iejūtoties jaunā vidē, arī man ir pieredze šajā jautajumā. Tomēr jaunu vidi var dabūt arī neizbraucot no LV robežas. Jā, mentalitāte un valoda tā pati, bet... vispār interesanti.. braukt uz ārvalstīm valodu nezinot.
Tās ir manas domas un mans viedokli. Atvainojos, ja kādu aizvainoju, tas nebija mans mērķis.
18.08.2014 19:24 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Spīdola Tas ka aizbrauc prom vēl nenozīmē, ka noliek Latviju. nav jau tā, ka ja esi piedzimis šeit tad te arī jākvern kā iestādītam kokam.


1) Protams, visi nav tādi, kas noliek.
2) Tu uzskati tā, es uzskatu citādi. Man šķiet, es savā tekstā jau minēju, ka man nav labs viedoklis par aizbraucējiem, tātad - mans personīgais viedoklis.
18.08.2014 19:31 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Niks pateica manu viedokli, tikai es to centos izteikt pieklājīgāk. :D
18.08.2014 19:32 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Man liekas ir savādi teikt, ka šeit viss ir labi, nav nospiedošas sajūtas ņemot vērā to, ka mums blakām ir Krievzeme ar savu PSRS vēsturi. Kura ir arī mūsu vēsture. Tieši tā - nevis, ka mums pašiem kaut kas savs, bet attiecīgi no kāda cita kaut kas. Un būtu vismaz kas pozitīvs, bet nē - tā ir negatīva vēsture. Un ja gribās patiešām gaišu, saulainu, cerīgu un brīvu no bailēm atmosfēru tad šeit es atvainojos tas neliekas pat 10% reāli! Ja es būtu visi latvieši - es sakrāmētu koferus un meklētu jaunu placi uz zemes lai cik utopiski tas neizklausītos. Jo šeit es Neredzu, fiziski ar aci neredzu ka blakus varenajai Krievijai pastāv kāds cerīgs saules stariņš. Tas ir kā dzīvot zem ozola. Nu neiespīd tur saule - tā ir fizika.
Tāpēc strīdēties pret to ir jokaini un atstāj iespaidu par šiem cilvēkiem kā par drūmiem.


Ak dievs. No kā tad vēl cita ir atkarīga mūsu valsts nākotne un tautas pastāvēšana, ja ne no mums pašiem - latviešiem? Šī ir mūsu zeme un MUMS par to jācīnās. Tā, lai nekāda Krievija blakus nespētu sabojāt atmosfēru.

Nezinu, kā citiem, bet ir cilvēki, kam šie vārdi
Latviets esmu, latviets būšu,
Latviets mūžam palikšu.
Un par savu Tēvuzemi
Savu galvu nolikšu.
nav tikai vārdi, bet pilnīgi reāli - gan pārnestā, gan tiešā nozīmē. Un, jo vairāk tādu cilvēku Latvijā būs, jo spēcīgāka mēs būsim kā tauta. Diemžēl, ja vairāk būs to, kam "kur labi, tur mājas", tas gan ir apdraudējums, kas pie tam nāk no pašiem latviešiem.
18.08.2014 19:40 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
Esmu Ukrainā, neesmu vēl pārvākusies, bet otro reizi sanāk 2mēn laikā, pirmajā reizē biju uz 3dienām un ar mēneša atstatums esmu atkal klāt,bet uz ilgāku laiku. Kāpēc?
ļoti patīk valsts, cilvēki, viss lēts, viesmīlība, upe centrā tīrāka kā mums jūra. Domāju pēc 1-2mēn es šeit atgriezīšos šeit uz vēl ilgāku laiku un ceru pēc gada man jau arī šeit būs dzīvoklis un viss pārējais.
18.08.2014 19:42 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Kāds stiprums ir patstāvīgi dzīvot bailēs un depresijā? Labi kādu laiku jā. Bet Cik ilgi????


Kādas bailes un depresija? Iespējas arī Latvijā ir visiem, un ir jāgrib un jāprot tās izmantot. Nevis pamest studijas, nemeklēt darbu un doties pelnīt tūkstošus UK fabrikā (reāls piemērs).
18.08.2014 19:43 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
vaboleens Drosmiigs solis. :)
18.08.2014 19:54 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Vaniļa, izraavu to tekstu no konteksta, bet taada attieksme mani vienkaarshi sadusmo, shajaa diskusijaa to var noveerot diezgan, taapeec mans teksts pat iisti nebija veltiits konkreeti tev, bet gan kopumaa.

Par to valodu - lai vai cik labi tu Latvijaa dziivojot buusi izmaaciijies to sveshvalodu, iekalis galvaa gramatikas likumus, aizbraucot uz vidi, kur apkaart ir cilveeki kuriem shii valoda ir dzimtaa, tu vinjiem pat blakus nestaaveesi - valodas barjera, speeciigs akcents, utt, taapeec valoda biezhi ir probleema, pat ja it kaa esi to labi iemaaciijies.
18.08.2014 20:05 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Apstulbu izlasot sho te fraazi. Tu tieshaam uzskati, ka nav maaka aizbraukt uz pavisam citu vidi, pavisam citu dziivi, nezinot, nepaziistot nevienu un uzsaakt visu no nulles? Nopietni? Varbuut pameegjini to izdariit, attieksme mainiisies. Bet videe, kuru tu ljoti labi paziisti, kuraa esi uzaudzis, nav ne probleemas ar valodu kaa arii ir daudz paziistamo - taa gan ir maaka, wow!

Hehe, viesstrādnieki dzīvo rajonos, kur ir latvieši, poļi utt. un kāda gan tur "cita vide, cita valoda" utt.? Tāda aizbraukšana ir tiešām vieglākais ceļš. Cita lieta, protams, ir ar cilvēkiem, kuri brauc studēt vai strādāt savā jomā, kas nav fermas/noliktavas/utt., tur vajag spēku, bet šie cilvēki pārsvarā arī nenoliek LV. Savu dzimteni pārsvarā noliek arī ārzemēs nerealizējušies cilvēki, tāds vismaz ir mans novērojums.

Man vienalga - aizbraucējs vai palicējs, galvenais, lai cilvēks sakarīgs un spriež par to, ko zina (nevis sēžot aiz trejdeviņiem kalniem jau ntos gadus spriež par LV ikdienu - cilvēku nepieklājību utt.) un lieki nenoliek nevienu.
18.08.2014 20:20 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Cita lieta, protams, ir ar cilvēkiem, kuri brauc studēt vai strādāt savā jomā, kas nav fermas/noliktavas/utt., tur vajag spēku, bet šie cilvēki pārsvarā arī nenoliek LV. Savu dzimteni pārsvarā noliek arī ārzemēs nerealizējušies cilvēki, tāds vismaz ir mans novērojums.


Tieši tā.
18.08.2014 20:23 |
 
Reitings 309
Reģ: 02.08.2014
Spīdola- pilnīgi tev piekrītu;)
18.08.2014 20:27 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
Nazīc

Bet, protams, es vēlos dzīvot vietā, kur esmu laimīga.
18.08.2014 20:29 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Cita lieta, protams, ir ar cilvēkiem, kuri brauc studēt vai strādāt savā jomā, kas nav fermas/noliktavas/utt., tur vajag spēku, bet šie cilvēki pārsvarā arī nenoliek LV. Savu dzimteni pārsvarā noliek arī ārzemēs nerealizējušies cilvēki, tāds vismaz ir mans novērojums.

Šim gan es varu piekrist.

Pēdējā laikā sliecos domāt, ka vismaz uz laiku varētu atgriezties UK. Tuvākajā laikā. Saprotu, ka man ir vajadzīgas pārmaiņas dzīvē, bet te uz vietas es esmu ierauta pārāk daudzos procesos, kas man neliek mieru. Vēlos sakārtot galvu un tas varētu man palīdzēt.
18.08.2014 20:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits