Ārzemes. + un -

 
Reitings 105
Reģ: 12.07.2014
Sveikas visas foršās kosmo meitenes! :)
Izdomāju izveidot diskusiju par dzīvi ārzemēs.
Vai kāda no jums dzīvo ārpus Latvijas robežām? Kāpēc jūs izvēlējāties tieši to valsti, kur dzīvojat? Un kas jums tur patīk labāk, nekā Latvijā?
Pati es dzīvoju jau 3 gadus Beļģijā. No sākuma es aizbraucu tikai pie drauga ciemos,tad ar katru ciemošanās reizi man iepatikās vairak un vairāk, tad jau man piedāvāja darbu un es paliku tur. Godīgi sakot, man šeit patīk labāk. Kāpēc? Jo cilvēki šeit ir draudzīgāki un viesmīlīgāki,nenozākās pie katra sīkuma, nenosodīs tevi. Pie tam, šeit ir ļoti daudz latviešu un es tiešām jūtos kā Latvijā :D Bet nu tas nav tik svarīgi. Arī dzīvošanas ziņā, te ir daudz labāk. Varu atļauties praktiski visu, ko kāroju, bet Latvijā gan visa nauda gandrīz aizgāja rēķinos. Jā, un protams vēl esmu pamanījusi to, ka visi te tevi pieņem, vai tu esi krievs, latvietis vai vācietis, tautībai nav nozīmes,savukārt Latvijā tautieši ir ļoti ļauni šajā ziņā, nedod Dievs Tu būsi citas tautības, tātad būsi savādāks un tevi vienkārši noliks.
Tātad, šī diskusija ir veidota ar mērķi, lai jūs dalītos pieredzē par savu dzivi ārzemēs. Man būtu interesanti palasīt kā tad jūs esat iekārtojušās citā valstī un vai patīk :)
Un visi tiem, kuriem ir kas slikts sakāms - lūdzu vienkārši vācaties no šīs diskusijas prom!! ;) Šeit nav vietas pārmetumiem. :)
17.08.2014 19:57 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Ms, drūmajiem arī viss rādās drūmās krāsās. Tie, kas sūdzas par drūmajām sejām - tie paši nav labāki, jo sūdzas, it kā paši būtu kaut kas ārpus mums pārējiem.
18.08.2014 17:09 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Jāpiekrīt Nerea komentāram. Cilvēks, kuram ir tendece meklēt un izcelt melnos traipus cita dzīvē un kārtībā, reti kad arī mainot vidi spēs mainīt savu būtību. Lai kur arī atrastos, vienmēr jāsāk ar sevi- savu redzējumu, attieksmi.
18.08.2014 17:14 |
 
Reitings 57
Reģ: 07.08.2014
Ms, tikai intereses vadīta jautāšu. Tavuprāt, mazāka izmēra valstīm, kas savulaik tika okupētas no lielvalstu puses, nav izaugsmes iespēju?

Nū, kā to ņem.. Domāju, ka liela nozīme ir ģeogrāfiskajam novietojumam. Jo manuprāt, to fizisko klātbūtni ļoti jūt. Tad nu padomājot loģiski, kam būtu jānotiek lai to lielo negatīvo spēku pārvirzītu prom. Izklausās ka es kā kaut kāda ekstrasense runāju, bet tā nav!!!! Es vnk runāju kā ir realitātē!
kas attiecas uz intelektuālu un tāda veida izaugsmi, nu tur manuprāt ir iespējas, bet es īsti nezinu. No mana skatupunkta cik es tā vērtēju, latvieši liekas gudri un inteliģenti cilvēki. latvieši ir forši.
Bet nu kopumā apvienojot vietu un situāciju valstī - intelektuāļi nekad nav bijuši tie kuri ar elkoņiem izsitīs sev ceļu.
Es pati esmu latviete, bet jūtos slikti šeit. Man barbarisms nav pieņemams. Ja es kļūdos par mums tad sakiet.
Konkrētu atbildi Tev Favel nevaru sniegt, neesmu eksperte. Tikai ikdienišķas pārdomas!
18.08.2014 17:18 |
 
Reitings 57
Reģ: 07.08.2014
Ms, drūmajiem arī viss rādās drūmās krāsās. Tie, kas sūdzas par drūmajām sejām - tie paši nav labāki, jo sūdzas, it kā paši būtu kaut kas ārpus mums pārējiem.

Es piem., nesūdzos. Es uzskatu, ka laime, prieks ir lietas kurām ir Jāvalda! Vieta tomēr ir uz zemes, debesis ir virs visām valstīm :))
18.08.2014 17:20 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Mani vienmēr fascinē, ka fakts, ka esi "aizbraucējs" apkārtējo acīs automātiski izslēdz iespēju, ka tu vari objektīvi spriest par lietām, kas saistītas ar dzimteni. Nu ir lietas, kuras Latvijā nav tajā augstākajā līmenī salīdzinot ar citām valstīm, vai kādam tagad būtu par to jāklusē?

Par to, ka paliek tikai stiprie - varbūt, nemāku spriest. Esmu redzējusi ģimenes, kuras pāris gadu laikā no vidusslāņa pārtop par nabagiem, tādēļ izvēlas par labu aizbraukšanai. Jā, viņi noteikti būtu stiprāki, ja būtu šeit palikuši un cīnījušies par izdzīvošanu, tomēr man rodas jautājums - vai tas maz ir vajadzīgs? Dzīve ir tikai viena, šķiet tikai loģiski meklēt pēc iespējas labākus dzīves apstākļus.
18.08.2014 17:24 |
 
Reitings 57
Reģ: 07.08.2014
Kāds stiprums ir patstāvīgi dzīvot bailēs un depresijā? Labi kādu laiku jā. Bet Cik ilgi????
18.08.2014 17:27 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Ms, gan jau kaut kāda garīgā izaugsme būtu, kā ari apziņa, ka vari daudz ko sasniegt un izturēt. Tikai nezinu vai tas ir tā vērts. Veselība arī nav no gumijas, vienā brīdī cilvēks vienkārši sabrūk no stresa un slodzes. Te atkal jāizsver prioritātes - tiem, kuriem dzimtene ir pirmajā vietā, šie "sīkumi" neuztrauc.
18.08.2014 17:31 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
Ervīn, beidz fantazēt, lūdzu! Nekur arī neteicu, ka viņiem mani šeit vajadzēja. Tieši otrādi - ļoti labi apzinos, tāpēc arī necenšos līst pārspīlētās, no malas smieklīgās "draudzībās".
18.08.2014 17:34 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Ms, darbu var atrast arii nezinot valodu. Vienaa nglju pabaa, uz kuru man patika iet agraak, visu laiku mainiijaas baarmenes, visas aarzemnieces, reti, kura zinaaja valodu. Viena draudzene angliete arii straadaa vienaa internacionaalaa kompaanijaa. No saakuma franchu valodu nezinaaja, bet tagad jau pamazaam maacaas. Protams, izveeles nav tik daudz, kaa ja runaatu franciski, bet VAR atrast, vajag tikai mekleet.
18.08.2014 17:39 |
 
10 gadi
Reitings 1237
Reģ: 15.12.2009
- personiski es esmu ārzemēs, nevis tādēl, ka Latvijā nebija ko darīt. Bet tā sajūta, darbā esi itkā nedaudz izsities- Tevi novērtē pilnīgi nekā!!! Vieni vienīgi pārmetumi. Zinu, ja atgriezīšos Latvijā, tad atradīšu darbu, kurā noteikti izsitīšos pakāpi augstāk. Bet kam man tas? Uzkraušu tikai sev milzu nastu, kaa man tas jau lv bija. Latvija veidotu tikai savu biznesinu, bet līdz lielaa biznesa ideja līdz galvinai atnaks-stradašu ārzemees.. Kaut vai sûdîgi darbu, bet darbu, kurà mani novērtē un pamana vispār,ka eksistėju. Arî tad,ja neesmu pašā augšā (priekšniece, vadītaja etc), apkārtejie ir pamanījusi,ka viniem ir koleegis:D ar to gribeju pateikt, ka ,piemeram, Latvijaa stradajot nuuu kaut Rimi-diez vai ja gadu nebusi nostradajis,priekšniekd Tevi bus pamanijis :D ATTIEKSME, attieksmr ,attieksme. Bet nezinu no kà taa rodas.. Visi itkaa čīkst,ka Lv sudiga attieksme, apstaklji, bet kas to rada? Paši cilveki-neapmierinati.. Un neapmierinatibas celonis ir naudinja.. Atpakalj mūs ved atminas. Uz priekšu mūs ved sapni..
18.08.2014 17:48 |
 
Reitings 200
Reģ: 07.04.2012
Bet es arī nesaku, ka LV viss ir ideāli.. Jā, es piekrītu, ka bišku maitā mūsu sabiedrību dažs labs cits piejaukums (un to es saku tikai no savas pieredzes)... bet tik izmisīgi tādēļ kaut kur pārcelties arī man negribas. Nu un ka pašpašludinātā lielvalsts mums blakus - trenējam pašapziņu un patriotismu.. viss ir attieksmē. Ļoti labi piemēri šajā ziņā ir Igaunija un Lietuva.

Tur jau arī ir tas stiprums - vilk šo visu nastu. No vienas puses var smīnēt par mūsu muļķību. No otras - tas mūs veido tādus, kādi esam. Cik varas pāri gājušas, cik sistēmas likušas rāmjos, cik izvesti (gan Sibīrijā, gan ar tagadējo politiku) neesam, kā tagad visas pārvaldes mūs čakatē, bet mēs vienalga esam šeit un dzīvojam. Lai gan - turpinot tematu - man šķiet, ka LV pilnīgi noteikti par savu neatkarību būs jācīnās trešo reizi. Tikai atšķirībā no citām - tā varētu būt arī pēdējā.

Labi, atvainojos, novirzījos no tēmas.

Jā un atbildot uz to šo nevar gan tā teikt, ka nav māka ielekt citos apstākļos. Tieši tā ir māka - izvēlēties būt laimīgam, priecīgam. Neatkarīgi no vietas kur dzīvo.


Hmm.. nepiekritīšu :) Ir vieglāk mainīties pašam, kad apstākļi ir mainījušies un vide cita. Daudz grūtāk stāvēt uz vietas un rakties sev galvā, lai kaut ko mainītu vispirms tur. Un tās beigas:
Tieši tā ir māka - izvēlēties būt laimīgam, priecīgam. Neatkarīgi no vietas kur dzīvo

patiesībā varētu tikpat labi attiecināt uz palikšanu LV ;)
18.08.2014 17:55 |
 
Reitings 57
Reģ: 07.08.2014
helloandbye Nu jā.
18.08.2014 17:58 |
 
Reitings 57
Reģ: 07.08.2014
demoiselle Skaidrs! Tā jau likās. Bet nu jā, iespējas mazāk...
18.08.2014 18:02 |
 
Reitings 200
Reģ: 07.04.2012
- personiski es esmu ārzemēs, nevis tādēl, ka Latvijā nebija ko darīt. Bet tā sajūta, darbā esi itkā nedaudz izsities- Tevi novērtē pilnīgi nekā!!! Vieni vienīgi pārmetumi. Zinu, ja atgriezīšos Latvijā, tad atradīšu darbu, kurā noteikti izsitīšos pakāpi augstāk. Bet kam man tas? Uzkraušu tikai sev milzu nastu, kaa man tas jau lv bija. Latvija veidotu tikai savu biznesinu, bet līdz lielaa biznesa ideja līdz galvinai atnaks-stradašu ārzemees.. Kaut vai sûdîgi darbu, bet darbu, kurà mani novērtē un pamana vispār,ka eksistėju. Arî tad,ja neesmu pašā augšā (priekšniece, vadītaja etc), apkārtejie ir pamanījusi,ka viniem ir koleegis ar to gribeju pateikt, ka ,piemeram, Latvijaa stradajot nuuu kaut Rimi-diez vai ja gadu nebusi nostradajis,priekšniekd Tevi bus pamanijis ATTIEKSME, attieksmr ,attieksme. Bet nezinu no kà taa rodas.. Visi itkaa čīkst,ka Lv sudiga attieksme, apstaklji, bet kas to rada? Paši cilveki-neapmierinati.. Un neapmierinatibas celonis ir naudinja.. Atpakalj mūs ved atminas. Uz priekšu mūs ved sapni..


Pirms kāda gada jutos tieši tāpat (izaugsmes ziņā). Tagad - palaimējās atrast darbu 100% latviešu uzņēmumā, turklāt ļoti veiksmīgā un visas iepriekšējās problēmas izzuda.
Vispār... Tur jau arī ir tā problēma!!! Mēs jau nesaimniekojam paši savā valstī!! Raujamies kaut kādām zviedru bankām un krievu uzņēmumiem un gaidam, kad kāds no viņiem beidzot pagriezīs seju mūsu virzienā un papliķēs pa plecu. Ne jau latvieši, kad ar nagiem turās pie sava darba, ir vainīgi. Lielajiem ārzemju uzņēmumiem mēs esam parasts pelēkais darba spēks.. gaidīt, kad kāds pēc paša iniciatīvas tevi uzslavēs ir muļķīgi..
Strādāju LV uzņēmumā un priecājos par vadības stilu. Redzu uzņēmīgus cilvēkus, kas ir ieinteresēti savu darbinieku labsajūtā un izaugsmē. Var atrast, ja grib. Muļķīgi izklausīsies, bet jātic, ka tādas vakances arī pastāv.
18.08.2014 18:05 |
 
Reitings 57
Reģ: 07.08.2014
Prioritātes izšķir šeit visu.
18.08.2014 18:09 |
 
Reitings 57
Reģ: 07.08.2014
Cilvēki dažādi, vienam galvā putni, citam kurpes un somas (prāta vētrā, jā :DD)
18.08.2014 18:11 |
 
Reitings 309
Reģ: 02.08.2014
Favel nu ja tu uzskati ka patriotisms nozīmē tikai to ka tu pērc tikai LV preces tad atvaino tad tu tiešām neesi pārāk gudra. Ar to es negribu tevi aizvainot, bet padomā labāk kas ir patriotisms.

Un kā īsti izpaužas tā nenormālā nodevība? Es ceru, ka Tu veikalos pat aci nemet uz Coca Cola, Snickers, Milka, Nike un citām importa precēm. Tādā gadījumā esmu tad pat lielāka patriote kā Tu, jo manās mājās ārzemēs plaukti ir pildīti ar Spilvas mērcēm, Laimas šokolādēm un Selgas cepumiem, kā arī saldētava pilna ar Lāča un Liepkalnu rupjmaizi.

Jā Coca Cola es nedzeru, Snickeru es reti kad ēdu. Bet apģērbu es pērku kvalitatīvu.
Man prieks par tevi ka tu arī lieto uzturā LV produktus, bet pēc manām domām tādēļ tu nevari sevi saukt par pilntiesīgu un patriotisku latvieti. Bet es nemēģinu uzspiest savu viedokli;)
18.08.2014 18:39 |
 
Reitings 309
Reģ: 02.08.2014
personiski es esmu ārzemēs, nevis tādēl, ka Latvijā nebija ko darīt. Bet tā sajūta, darbā esi itkā nedaudz izsities- Tevi novērtē pilnīgi nekā!!! Vieni vienīgi pārmetumi

Nu nezinu gan es strādāju normālā uzņēmumā kur visi mani darba kolēģi un priekšnieks novērtē tavu darbu un arī māk uzslavēt. Un vispār kur es strādāju tur pret tevi priekšnieks izturās pret tevi kā pret cilvēku un ciena mani;)
Viss ir atkarīgs no tavas paša kā tu sevi pierādi un kā tu strādā;)
18.08.2014 18:45 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Favel nu ja tu uzskati ka patriotisms nozīmē tikai to ka tu pērc tikai LV preces tad atvaino tad tu tiešām neesi pārāk gudra.

Un te mūsu komunikācija arī beigsies. :)
18.08.2014 18:46 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Favel nu ja tu uzskati ka patriotisms nozīmē tikai to ka tu pērc tikai LV preces tad atvaino tad tu tiešām neesi pārāk gudra.


Nejauši ievietoju iepriekšējā komentārā bez citāta apzīmējuma.
18.08.2014 18:47 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits