Ārzemes. + un -

 
Reitings 105
Reģ: 12.07.2014
Sveikas visas foršās kosmo meitenes! :)
Izdomāju izveidot diskusiju par dzīvi ārzemēs.
Vai kāda no jums dzīvo ārpus Latvijas robežām? Kāpēc jūs izvēlējāties tieši to valsti, kur dzīvojat? Un kas jums tur patīk labāk, nekā Latvijā?
Pati es dzīvoju jau 3 gadus Beļģijā. No sākuma es aizbraucu tikai pie drauga ciemos,tad ar katru ciemošanās reizi man iepatikās vairak un vairāk, tad jau man piedāvāja darbu un es paliku tur. Godīgi sakot, man šeit patīk labāk. Kāpēc? Jo cilvēki šeit ir draudzīgāki un viesmīlīgāki,nenozākās pie katra sīkuma, nenosodīs tevi. Pie tam, šeit ir ļoti daudz latviešu un es tiešām jūtos kā Latvijā :D Bet nu tas nav tik svarīgi. Arī dzīvošanas ziņā, te ir daudz labāk. Varu atļauties praktiski visu, ko kāroju, bet Latvijā gan visa nauda gandrīz aizgāja rēķinos. Jā, un protams vēl esmu pamanījusi to, ka visi te tevi pieņem, vai tu esi krievs, latvietis vai vācietis, tautībai nav nozīmes,savukārt Latvijā tautieši ir ļoti ļauni šajā ziņā, nedod Dievs Tu būsi citas tautības, tātad būsi savādāks un tevi vienkārši noliks.
Tātad, šī diskusija ir veidota ar mērķi, lai jūs dalītos pieredzē par savu dzivi ārzemēs. Man būtu interesanti palasīt kā tad jūs esat iekārtojušās citā valstī un vai patīk :)
Un visi tiem, kuriem ir kas slikts sakāms - lūdzu vienkārši vācaties no šīs diskusijas prom!! ;) Šeit nav vietas pārmetumiem. :)
17.08.2014 19:57 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
ervins(,

Vēlreiz īpaši apdāvinātam lasītājam - mana draudzene nestrādā, nemācās, viņas ikdienā (māja,veikals, skrējiens pa parku) valoda nav vajadzīga, viņa mierīgi var dzīvot ar nevienu nesarunājoties. Cits jautājums ir darbs, studijas, instances, utt.(kas viņu neskar), kur valoda jāzina, jo franči prot tikai primitīvas frāzes angļu valodā, ar to cauri neizbrauksi, jo Tevi nesapratīs.
18.08.2014 15:47 |
 
Reitings 10
Reģ: 18.08.2014
jo franči prot tikai primitīvas frāzes angļu valodā, ar to cauri neizbrauksi, jo Tevi nesapratīs.

A ko vairāk jāzin :D Šeit Latvijā tik notiek kautkāds ārprāts :D Nu jau lai dabūtu normālu darbu jāzin 3 valodas :D Tas nav normāli, lai nu ko te gvelž tie valodu zināšanu aizstāvji (par bagātību) Franči nezinot ntās svešvalodas nav ne par matu stulbāki un kur nu nabagi :D
18.08.2014 15:52 |
 
Reitings 57
Reģ: 07.08.2014
Spīdola Tas ka aizbrauc prom vēl nenozīmē, ka noliek Latviju. nav jau tā, ka ja esi piedzimis šeit tad te arī jākvern kā iestādītam kokam.
18.08.2014 15:54 |
 
Reitings 57
Reģ: 07.08.2014
Queen, tad sanāk, lai brauktu uz Franciju ir Jau jāzina franču valoda?? Nu ja nav kas uztur, protams.
18.08.2014 15:57 |
 
Reitings 10
Reģ: 18.08.2014
Tas ka aizbrauc prom vēl nenozīmē, ka noliek Latviju. nav jau tā, ka ja esi piedzimis šeit tad te arī jākvern kā iestādītam kokam.

Nozīmē gan :D Lielākā daļa tik to zin kā kladzināt cik šeit sūdīgi un cik viņiem labi uk fabrikā strādājās :D
Tāpat arī atrod kaut kādu pakistāni un kviec cik slikti latviešu vīrieši :D Lai gan tas pakistānis ne par matu labāks nav :D
18.08.2014 16:00 |
 
Reitings 10
Reģ: 18.08.2014
ms protams LOL ka jāzin :D
18.08.2014 16:00 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Ms, šoreiz piekrītu Ervins, ir jāzina, nu vismaz sarunvaloda, to vari FR institūtā intensīvajos kursos iemācīties.
18.08.2014 16:05 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Nu bet - kā var dzīvot, nezinot valodu? Tas ir kā taustīties pa tumsu vai klīst pa miglu - viss neskaidrs, nesaprotams, tikai nojaušams. Ja es brauktu kaut kur dzīvot, nekavējoties mācītos valodu.
18.08.2014 16:10 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Kas tie par sunja murgiem-paliek stipraakie/aizbrauc stipraakie?

Cilveeks ir stipraaks tad,ja vinsh savaa dziivee kaut ko paveic nevis visu muuzhu slaukas ielas. Tam nav noziimes sitaas Latvijaa vai arzemes.
Runaa taa it kaa aizbraucot uz vaaciju,piemeeram,tur gaida atplestaam rokaam. Nekaa! Pasham ir jaabuuvee sava dziive un jaaveido karjera,tapat kaa Latvijaa.
18.08.2014 16:13 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Es arī domāju, ka izsisties var tikai stiprākie - neatkarīgi no vietas - tas visur nav viegli.
18.08.2014 16:16 |
 
Reitings 105
Reģ: 12.07.2014
Palasiiju un iisti nepiekriitu, ka Belgjijaa butu baigi draudziigie un laipnie cilveeki. Dziivoju Holandee un Belgjijaa parareeli; Brisele ir nekopta, saliidzinot ar Haagu; apkalposanas serviss nav diez ko augstaa liimenii. Holandiesi ir loti draudziigi un atsauciigi.. bet taa jau katra individuaalaa pieredze
piparaste, Tu paarvaldi franchu valodu?

Nu es personiigi esmu saskaarusies tikai ar labu un pozitiivu attieksmi, nu bet katram jau savaadaaki iespaidi.
Un jaa, paarvaldu franchu valodu normaalaa liimenii. :)
18.08.2014 16:21 |
 
Reitings 309
Reģ: 02.08.2014
Mani uzskati par to braukšanu uz ārzemēm ir šādi brauc tie kuri LV neko negrib darīt un māk tikai čīkstēt cik viss slikti, bet paši neko nedara. Lielākā daļa kas brauc uz ārzemēm brauc tikai labāku algu dēļ un man var neteikt ka tā nav. Un ka aizbildinās ka LV visi viens pret otru izturās slikti un visu laiku kāds kādu noliek tad man ir jautājums varbūt tad nomaini savu draugu loku? Bet nē labāk jau ir čīkstēt cik viss ir slikti. Pie tam arī LV var labi nopelnīt un dzīvot protams ja nav skaidas galvā:D
Un pēdējais ko gribētu pateikt par tiem kas brauc uz ārzemēm strādāt tie nodod savu dzimteni un arī paši sevi. Tādus es vairs neuzskatu par latviešiem bet gan par kaut kādiem labumu meklētājiem:D
Varat mani visi ārzemnieki tagad mani nolikt:D par to ko pateicu, bet tas ir mans viedoklis;).
18.08.2014 16:26 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Ms, bez franču valodas Tu darbu neatradīsi (izņēmumus jau minēju iepriekšējā komentārā). Ja vēlies apgūt valodu uz vietas, tad iesaku apdomāt Au Pair iespēju (un, nē, tas neaprobežojas tikai ar bērnu pieskatīšanu). Parasti, cilvēki, kuri algo Au Pair, arī piedāvā apmeklēt valodu kursus tos sedzot pilnībā vai daļēji.
18.08.2014 16:33 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Mani uzskati par to braukšanu uz ārzemēm ir šādi brauc tie kuri LV neko negrib darīt un māk tikai čīkstēt cik viss slikti


Tu uzskati, ka aizbraucot uz ārzemēm, nekas nav jādara? Un kāpēc valda stereotips, ka aizbrauc tie, kuri čīkst par valsti/ iekārtu/ sabiedrību? Pelēkā šūnu masa nav spējīga uzņemt faktu, ka pastāv arī citi iemesli prombraukšanai?

Un kā īsti izpaužas tā nenormālā nodevība? Es ceru, ka Tu veikalos pat aci nemet uz Coca Cola, Snickers, Milka, Nike un citām importa precēm. Tādā gadījumā esmu tad pat lielāka patriote kā Tu, jo manās mājās ārzemēs plaukti ir pildīti ar Spilvas mērcēm, Laimas šokolādēm un Selgas cepumiem, kā arī saldētava pilna ar Lāča un Liepkalnu rupjmaizi. :)
18.08.2014 16:39 |
 
Reitings 57
Reģ: 07.08.2014
Mgh, skaidrs. paldies par atbildēm Favel, Queen
18.08.2014 16:44 |
 
Reitings 200
Reģ: 07.04.2012
Man, piemēram, nav nekas pret to, ja kāds aizbrauc dzīvot uz ārzemēm. Nu dzīvo tak!
Tikai tad, kad sākas LV aplikšana, latviešu noniecināšana, tad gan gribas gāzt pretī - nav māka ielekt citos apstākļos un sākt labāku dzīvi. Palikt un tepat izcīnīties, manuprāt, gan ir jāprot.
Katram savs - dzīvo ārzemēs vai dzīvo LV, vienkārši cieni otra cilvēka izvēli.

Vispār, jo vairāk komunicēju ar ārzemniekiem, jo vairāk patīk latvieši. Turklāt nesaprotu tās sūdzības par nīgrajām sejām un sabiedrību. Nez cik pašiem saulaina sejas izteiksme, ja tā tiek pārdzīvots par garāmgājēja mīmiku. Bet nu varbūt tā atmosfēra arī ir nospiedoša, vienkārši es nejūtu.
18.08.2014 16:48 |
 
Reitings 57
Reģ: 07.08.2014
nav māka ielekt citos apstākļos un sākt labāku dzīvi. Palikt un tepat izcīnīties, manuprāt, gan ir jāprot.
Katram savs - dzīvo ārzemēs vai dzīvo LV, vienkārši cieni otra cilvēka izvēli.

Vispār, jo vairāk komunicēju ar ārzemniekiem, jo vairāk patīk latvieši. Turklāt nesaprotu tās sūdzības par nīgrajām sejām un sabiedrību. Nez cik pašiem saulaina sejas izteiksme, ja tā tiek pārdzīvots par garāmgājēja mīmiku. Bet nu varbūt tā atmosfēra arī ir nospiedoša, vienkārši es nejūtu.

Man liekas ir savādi teikt, ka šeit viss ir labi, nav nospiedošas sajūtas ņemot vērā to, ka mums blakām ir Krievzeme ar savu PSRS vēsturi. Kura ir arī mūsu vēsture. Tieši tā - nevis, ka mums pašiem kaut kas savs, bet attiecīgi no kāda cita kaut kas. Un būtu vismaz kas pozitīvs, bet nē - tā ir negatīva vēsture. Un ja gribās patiešām gaišu, saulainu, cerīgu un brīvu no bailēm atmosfēru tad šeit es atvainojos tas neliekas pat 10% reāli! Ja es būtu visi latvieši - es sakrāmētu koferus un meklētu jaunu placi uz zemes lai cik utopiski tas neizklausītos. Jo šeit es Neredzu, fiziski ar aci neredzu ka blakus varenajai Krievijai pastāv kāds cerīgs saules stariņš. Tas ir kā dzīvot zem ozola. Nu neiespīd tur saule - tā ir fizika.
Tāpēc strīdēties pret to ir jokaini un atstāj iespaidu par šiem cilvēkiem kā par drūmiem.
18.08.2014 16:59 |
 
Reitings 57
Reģ: 07.08.2014
nav māka ielekt citos apstākļos un sākt labāku dzīvi. Palikt un tepat izcīnīties, manuprāt, gan ir jāprot.
Katram savs - dzīvo ārzemēs vai dzīvo LV, vienkārši cieni otra cilvēka izvēli.


Jā un atbildot uz to šo :D nevar gan tā teikt, ka nav māka ielekt citos apstākļos. Tieši tā ir māka - izvēlēties būt laimīgam, priecīgam. Neatkarīgi no vietas kur dzīvo. Es lepojos, ka esmu latviete. Arī svešumā esmu tāda. Gribētu lai vairāk latvieši ir priecīgi. arī neatkarīgi no vietas. jo tas tomēr liekas svarīgāk kā tupēt tumsā un bubināt. Protams, vietai ir nozīme, bet šajā gadījumā nu cmoon!!!!!
18.08.2014 17:03 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Man, piemēram, nav nekas pret to, ja kāds aizbrauc dzīvot uz ārzemēm. Nu dzīvo tak!
Tikai tad, kad sākas LV aplikšana, latviešu noniecināšana, tad gan gribas gāzt pretī - nav māka ielekt citos apstākļos un sākt labāku dzīvi. Palikt un tepat izcīnīties, manuprāt, gan ir jāprot.
Katram savs - dzīvo ārzemēs vai dzī
Ta gan ir taisnība, nereti musjeie padzivo mazliet ārzemēs un telo ka nebutu dzimuši un augušāi LV. Tu vari Francijā nopdzivot 10 gadus, bet tapat francūziete nebusi nekad. Ari Rigā vari kaut 20 it gadus nodzivot, bet ja te neesi dzimis un audzis ar i nekasd nebusi ridzinieks.. besii ka lec augstak par savu prasto latviešu pakaļu.
18.08.2014 17:04 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Ms, tikai intereses vadīta jautāšu. Tavuprāt, mazāka izmēra valstīm, kas savulaik tika okupētas no lielvalstu puses, nav izaugsmes iespēju?
18.08.2014 17:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits