Ārzemes. + un -

 
Reitings 105
Reģ: 12.07.2014
Sveikas visas foršās kosmo meitenes! :)
Izdomāju izveidot diskusiju par dzīvi ārzemēs.
Vai kāda no jums dzīvo ārpus Latvijas robežām? Kāpēc jūs izvēlējāties tieši to valsti, kur dzīvojat? Un kas jums tur patīk labāk, nekā Latvijā?
Pati es dzīvoju jau 3 gadus Beļģijā. No sākuma es aizbraucu tikai pie drauga ciemos,tad ar katru ciemošanās reizi man iepatikās vairak un vairāk, tad jau man piedāvāja darbu un es paliku tur. Godīgi sakot, man šeit patīk labāk. Kāpēc? Jo cilvēki šeit ir draudzīgāki un viesmīlīgāki,nenozākās pie katra sīkuma, nenosodīs tevi. Pie tam, šeit ir ļoti daudz latviešu un es tiešām jūtos kā Latvijā :D Bet nu tas nav tik svarīgi. Arī dzīvošanas ziņā, te ir daudz labāk. Varu atļauties praktiski visu, ko kāroju, bet Latvijā gan visa nauda gandrīz aizgāja rēķinos. Jā, un protams vēl esmu pamanījusi to, ka visi te tevi pieņem, vai tu esi krievs, latvietis vai vācietis, tautībai nav nozīmes,savukārt Latvijā tautieši ir ļoti ļauni šajā ziņā, nedod Dievs Tu būsi citas tautības, tātad būsi savādāks un tevi vienkārši noliks.
Tātad, šī diskusija ir veidota ar mērķi, lai jūs dalītos pieredzē par savu dzivi ārzemēs. Man būtu interesanti palasīt kā tad jūs esat iekārtojušās citā valstī un vai patīk :)
Un visi tiem, kuriem ir kas slikts sakāms - lūdzu vienkārši vācaties no šīs diskusijas prom!! ;) Šeit nav vietas pārmetumiem. :)
17.08.2014 19:57 |
 
Reitings 200
Reģ: 16.09.2013
Ketrisa

Skatoties, ko Tu gribi darīt, kāda ir Tava profesija..? Es savā ar sliktu valodu strādāt nevarētu, jo ir visu laiku jārunā ar klientiem (kosmētiķe), arī medicīniskās zināšanām jābūt un viss jāsajēdz.

Protams, ka valoda pati aizies, bet ir jārunā, man bija tā laime, ka vairākus gadus nebija jāstrādā un varēju labi samācīties.
17.08.2014 23:23 |
 
Reitings 278
Reģ: 30.01.2014
Esmu 2 gadus dzīvojusi Sant-peterburgā, patiesībā diezgan noilgojos pēc mājām, taču iedzīvojos un godīgi pateikt, visi tie pārmetumi, ka krievu tautības cilvēki ir ... tās ir muļķības, Krievijā cilvēki ir pavisam citādāki nekā Latvijas Krievu pilsoņi. Bet tomēr mājas ir mājas un es atgriezos.
17.08.2014 23:45 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
- daudz arābu, čigānu, diedelētāju ielās, 7dienās daudz kas slēgts, arī darba dienās agri veikali, ēstuves, iestādes veras ciet, pa vidu 2h pusdienu pauze, liela birokrātija, daudz smēķētāju, ielas netīras.
Daudz, daudz, daaaaauuuudz araabu un chigaanu, kas ir shiis valsts vislielaakais miinuss. Ieguut iistus draugus ir gruutaak nekaa Latvijaa

+augstākā izglītība bez maksas, stipendija, īres atlaides, atlaides medicīnas pakalpojumiem un zālēm, ģeogrāfiski ļoti izdevīgs novietojums, pārtikas cenas tādas pašas kā LV, sabiedriskais transports daudz lētāks.
eediens, kaa jau franchiem, ljoti labs, arii viins. Es vispaar turklaat dziivoju saliidzinoshi tuvu kalniem, vidusjuurai un okeaanam.

Izveeleejos Franciju, jo patika valoda. Pirms 5 gadiem iestaajos uni un uz dullo atbraucu bez iekraajumiem, bez darba, pat bez dziivesvietas (labi, ka bija pazinjas no apmainjas gada, kas pirmo nedeelju izguldiija, kameer mekleeju dziivokli). Beidzu maaciities, saaku straadaat, shogad saakshu maaciities citaa jomaa, atradu labu darbu, puisi, draugus. Latvija gan nenormaali pietruukst....
18.08.2014 00:18 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
írija. atbraucu ciemos pie draudzenes, piedávája darbu, paliku pastrádát, jo uz lv atpakalj negribéjás - biju tikko skhírusies no ilgám attiecíbám, tá paliku te, iepazinos ar víru...

+ man patík pieklájíba satiksmé, vienmér visi palaizh,kad ir grúti izbraukt no maznozímígáka celja, neviens neuzpípina cilvékiem, kas lénák parkojas, visi uz celjiem tik pieklájígi, ka pat reizém izbesí.. :D
+ vél ne reizi neviena veikalá/banká/valsts iestádé neesmu satikusi nígru gjími un neapmierinátíbu ar to, ka tu atvilkies ar savám problémám/vajadzíbám lv visás iestádés, ípashi valsts sektorá, kad iztraucé vinju kafijoshanu oficiálajá darba laiká.
+ párdevéju neuzbázíba, ebt tajá pashá laiká laipníba - ieej lv, skrien klát uzplijas un neliekas mierá, vai arí lúr virsú ar izbesítu skatienu...
+ ljoooti biezhi aizmirstu aizslégt mashínu...atstájot uz panelja iphonu, vai sominju... uz visu nakti, pilsétas centrá... varu neaizvért jumtu mashínai ieejot veikalá. ko noteiktu neriskétu darít lv. tápat biezhi neaizslédzu uz nakti durvis májai...
+ te nav ziemas un sniega
+ $ varu atljauties pirkt to, ko vélos, 2-3 reizes gadá braukt celojumos vai uz lv


- te nav visa mana gimene
- te ir dárgáka dzívoshana
- te nav tik forshas vasaras ká lv
18.08.2014 01:13 |
 
Reitings 203
Reģ: 31.01.2014
Stiprāki ir tie, kas aizbrauc! Nekad neesmu domājusi otrādāk.

Cik cilvēkam jāiziet cauri, lai veiksmīgi integrētos, adoptētos jaunajā valstī;)

Vājie to neizturētu, vājie paliek mājās :D! Un vājie arī valodiņas nerubī :)
18.08.2014 10:26 |
 
Reitings 551
Reģ: 20.07.2009
Vispār ir neadekvāti dalīt vājajos un stiprajos, jo katrs cilvēks ir atsevišķs gadījums. Vai ir normāli kādu saukt par vāju tikai tāpēc, ka viņam nav pietiekamas valodas zināšanas, bet viņš ir atradis tepat Latvijā ko darīt? Vai otrādi - vājš, jo aizbrauc citur strādāt, toties pa to laiku uzlabo savas valodu zināšanas? Tā dalīt ir kaut kā muļķīgi...
18.08.2014 10:45 |
 
Reitings 495
Reģ: 12.07.2009
Par stiprajiem un vājajiem piekrītu xerty, jo citā valstī kamēr iedzīvojies ir ļoti daudz kam jaiziet cauri gan emocionālajā ziņā, gan fiziskajā ziņā, tur pretī paliekot savā dzimtajā zemē vienmēr tev būs kāds atbalsts (ģiemene, draugi utt), protams, ir cilvēki, kas tiešām grib palikt LV un cīnās, cīnās līdz sasniedz to, ko vēlas, šādā gadījumā var piedēvēt šo teicienu, ka stiprākie paliek Latvijā, bet ja ir tādi, kas mūžīgi čīkst cik slikti un neko lietas labā nedara, nu diez vai tos var likt šajā sarakstā.

Pati šobrīd dzīvoju ārzemēs un visvairāk sāp sirds, ka nevaru būt kopā ar ģimeni, pietrūkt jūras, ezeri, superīgās vasaras un iemīļotie pārtikas produkti, bet tajā pašā laika ir acīmredzami cits dzīves līmenis valstī, kurā šobrīd dzīvoju un savu nākotni pat nevaru vairs saskatīt Latvijā pat gribot. Personīgi mani vilina plašumi un iespējas, kā arī tas, ka mīlu angļu valodu, un izbaudu katru mirkli, kad tajā runāju un vēlos sasniegt tādu līmeni, ka no malas nevar atšķirt mani no vietējiem iedzīvotājiem.


Šobrīd mana lielākā vēlēšanās būtu, lai abas labās lietas no katras valsts varētu apvienot, precīzāk sakot, beidzot gribas būt vienu viet ar savu ģimeni un draugu, nevis izvēlēties kurus atstāt. :( Sirds sāp katru dienu.
18.08.2014 13:33 |
 
Reitings 57
Reģ: 07.08.2014
Queen, Tu dzīvo Francijā? Kā ir, angliski tur nevar izvilkt? vnk gribētu tur dzīvot, bet es franciski nemāku.
18.08.2014 13:41 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Taču fakts ir viens-stiprakie paliek te !


Cik aprobežota domāšana! Šādus spriedumus var objektīvi spriest tikai un vienīgi tāds cilvēks, kurš ir bijis abās pusēs.
Tu, cilvēciņ, vispār saproti, ko nozīmē pamest savu visu dzīvi, savas mājas, savu ģimeni un uzsākt dzīvi no absolūtas nulles? Tu saproti, ko īsti nozīmē lauzt sevi pušu, lai adaptētos pilnībā citādākam dzīves ritmam, kultūrai, valodai, sabiedrībai, sistēmai? Grimt atmiņās un mirkt asarās ilgu dēļ? Saprast, ka katrā viesošanās reizē Tavi vecvecāki un vecāki ir novecojuši un kuru katru dienu var būt tā reize, ka tos cilvēkus vairs pat telefoniski nespēsi dzirdēt, jo viņu vienā dienā vienkārši var nebūt un Tu esi tālu...
Vai šo visu patiesi var uz saviem pleciem nest vāji cilvēki? Tad kāpēc daudzi atgriežas atpakaļ dzimtenē pat apzinoties, ka dzīves līmeni iespējams neizdosies uzlabot? (Nesaucu nevienu no cilvēkiem par vāju, jo jebkurā no gadījumiem ir nepieciešams liels iekšējs spēks).
18.08.2014 13:48 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Ms, varu Tev atbildēt arī Queen vietā. Ja esi speciālists kādā specifiskā jomā, var arī iztikt ar angļu valodas zināšanām. Vēl ir variants, ja dodies kā Au Pair vai brīvprātīgajā darbā. Mans novērojums par francūžiem ir tāds, ka patiesībā neliela sabiedrības daļa ir naski uz valodu apgūšanu. Daudzviet pat angļu valoda ir būu un bēe līmenī.
18.08.2014 13:52 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
Zināšanai -
Tas, ka tev visu laiku stulbi sejā smaida un 15x dienā pajautā "how are you?" nenozīmē, ka tu tiešām visiem tik ļoti patīc un viņi tevi pieņem kā savējo. :D

Es nezinu vai esmu tāds cilvēks, vai arī varbūt man ir pārāk skeptisks skats uz visu šito "jūtos kā savējais"?!
Man galīgi nav vajadzības pēc tiem ārzemju draugiem. Esot pasākumos es labāk uzreiz tinu makšķeri, kad redzu, ka kāds jau nāks klāt un prasīs no kurienes esmu un tad aicinās facebookā un tādā garā. Nu, nēē.. neticu un nepatīk tās runas. Tāpat aiz muguras viņi tevi uzskata par kaut kādu nabagu, kurš savā valstī neko nevarēja atļauties un bez maz vai badā mira un tagad ir atbraucis meklēt laimi viņa zemē.

Tātad, gribēju teikt, ka man viņi nav vajadzīgi tikpat ļoti, cik es viņiem. (ja runājam tieši par piederību to smaidīgo, foršo, neaizspriedumaino un visādi citādi labo cilvēku kārtai)

Esmu Norvēģijā. Ir konkrēts iemesls, mērķis kāpēc šeit esmu. Tiklīdz tas tiks īstenots būšu back in LV. Vismaz tuvākajā laikā manas domas nemainīsies.. ja nu vienīgi tiešām Latviju līdz tam laikam no zemes virsas noslauka, tad, nu gan, jā, varbūt paliktu, bet tāpat nemeklēšu nekādas ciešās saites ar norvēģiem un nestāstīšu visiem cik ļoti viņi atvērti un smaidīgi kā arī to cik labi pret mani izturas.
18.08.2014 14:18 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Ms, jā. Man nav pieredze ar dzīvošanu, valodu nezinot, bet draudzene te tā dzīvo. Darbu pagaidām nav izdevies atrast, viņai nepatīk valoda, tādēļ nav naska to mācīties, bet dzīvot jau var, ja ir, kas uztur vai iekrājumi. Ikdienā valodu nevajag, ja jāiet pie ārsta vai kādus dokumentus kārtot, tad paņem franciski runājošo līdzi.Franči ļoti lepojas, ja zina kādu vārdu angliski, bet tās tiešām ir primitīvas frāzes, knapi saprotamas, akcenta dēļ.
18.08.2014 14:22 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Stiprāki ir tie, kas aizbrauc! Nekad neesmu domājusi otrādāk.

Vājie to neizturētu, vājie paliek mājās


Tu jau tā pateici, it kā visi gribētu kaut kur braukt vai tas būtu pienākums :D Nebrauc tie, kas negrib, un brauc tie, kas grib. Tik elementāri.
18.08.2014 14:33 |
 
Reitings 203
Reģ: 31.01.2014
Uzrakstīju savas nepopulārās domas, tonis varēja būt maigāks.

Rakstīju tā, jo iepriekšējās lapās tika izteikta doma, ka stiprie jau paliek, cīnās.
Bet tā pilnīgi un galīgi nav taisnība. Jā, nav jauki tā iedalīt, bet ja padomā ar kaut cik loģisko prātu - jābūt gana apķērīgam, lai ārzemēs dzīvotu kā zivs ūdeni un daudziem tas ļoti labi sanāk, nekāda vājuma pazīme tā nu noteikti, ka nav :D
18.08.2014 14:44 |
 
Reitings 10
Reģ: 18.08.2014
Franči ļoti lepojas, ja zina kādu vārdu angliski, bet tās tiešām ir primitīvas frāzes, knapi saprotamas, akcenta dēļ.

LOL Tas tik priekš tūristiem der, lai apmaldoties vismaz vietējais var apskaidrot kur tuvējā autobusa pietura :D Ne jau lai tur dzīvotu patstāvīgi un strādātu :D
Ikdienā valodu nevajag, ja jāiet pie ārsta vai kādus dokumentus kārtot, tad paņem franciski runājošo līdzi.

Nez ar ko tu atšķiries no šejienes migranta, uzskatot ka valodu nevajag :D LOL

Tāpat aiz muguras viņi tevi uzskata par kaut kādu nabagu, kurš savā valstī neko nevarēja atļauties un bez maz vai badā mira un tagad ir atbraucis meklēt laimi viņa zemē.

Un vai tad tā nav :D Ir, ja jau šeit tu varēji darbu atrast nafig uz turieni brauci :D Viņiem tevis tur trūka LOL netrūka :D
18.08.2014 15:03 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Stiprāki ir tie, kas aizbrauc! Nekad neesmu domājusi otrādāk.


Lielāku sviestu neesmu lasījusi. :D
18.08.2014 15:21 |
 
Reitings 57
Reģ: 07.08.2014
Favel un Queen, paldies par atbildēm :) sekojošs jautājums. piemēram, strādāt apkalpojošajā sfērā varētu ar angļu valodu? Vismaz sākumā par pārdevēju? īpaši tādā vietā, kur nekas nav baigi jārunā?
18.08.2014 15:26 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Par tēmu runājot - nekad neesmu apsvērusi domu pamest savu valsti tieši tā iemesla dēļ - mīlu Latviju un uzskatu, ka esmu tai noderīgāka šeit. Par labākas dzīves meklējumos aizbraukušajiem nekāds labais viedoklis man nav, ko arī nekad neslēpju. Protams, situācijas ir atšķirīgas, taču vienmēr labākas domas būs par to, kurš cīnīsies un darīs tepat uz vietas, nevis, aizbraucis citur, noliks Latviju un latviešus, it kā pats nemaz tai vairs nepiederētu, pāris gadus ārzemēs nodzīvojis.
18.08.2014 15:26 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Ms, noteikti nevar. Pirmkārt jau nestādos priekšā, kā sarunāt darba interviju, ja nerunā franciski, otrkārt, Francijā veikalos, kioskos, bulanžērijās un visur citur pārdevēji ir izdresēti nākt klāt un prasīt, ko vēlies, vai nevar palīdzēt, ļoti runātīgi.
18.08.2014 15:37 |
 
Reitings 883
Reģ: 29.01.2009
Palasiiju un iisti nepiekriitu, ka Belgjijaa butu baigi draudziigie un laipnie cilveeki. Dziivoju Holandee un Belgjijaa parareeli; Brisele ir nekopta, saliidzinot ar Haagu; apkalposanas serviss nav diez ko augstaa liimenii. Holandiesi ir loti draudziigi un atsauciigi.. bet taa jau katra individuaalaa pieredze ;)
piparaste, Tu paarvaldi franchu valodu?
18.08.2014 15:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!